Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kvalita prvej triedy rastie

Štrnásť tímov si to v najvyššej oravskej futbalovej súťaži rozdá o postup do V. ligy. Niektoré mužstvá, naopak, musia zabojovať, aby sa v I. triede udržali.

Zaujímalo nás, čo so sebou prináša nový ročník najvyššej oravskej futbalovej súťaže v jednotlivých kluboch.

FK Nižná

Klub spod Ostražice začal s prípravou na nový ročník začiatkom júla. Novinkou na úvod bolo vidieť hráča Mareka Kuboša už aj na trénerskej pozícii - a tak to bude minimálne počas celej jesene. Nastúpi ako hrajúci tréner. V kádri nastalo niekoľko zmien. Do Trstenej odišli Námestovčan Brčák i Daňa. Prišiel brankár Červeň z Trstenej, Bakoš z Dlhej na hosťovanie a Hucík z Tvrdošína. Pred začiatkom súťaže odohrali Nižňania tri prípravné stretnutia s vyrovnanou bilanciou. S Krivou zvíťazili 8:1, nasledovala remíza s Trstenou 1:1 a jednogólová prehra vo Vavrečke. Cieľom FK bude hrať futbal pre fanúšikov a pohybovať sa v horných priečkach tabuľky. Nižňania budú stavať na kolektívnom výkone, pretože ak sa tím nezomkne, nedosiahne nič.

Skryť Vypnúť reklamu

OŠK Sihelné

Po dvojtýždennej prestávke po súťaži sa futbalisti Obecného športového klubu Sihelné stretli opäť v tréningovom procese. Ten prebiehal len v domácich podmienkach. Sihelné sa zúčastnilo turnajov v Kline. S Bobrovčanmi zvíťazilo 3:1 a s Klinom vo finále po remíze 1:1 nasledovali pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli domáci v pomere 5:3. Na ďalšom turnaji, na ktorom s Jelešnou vyhrali 1:0, s Košanovou prehrali 4:0 a napokon bezgólovo remízovali v susedskom derby s Oravskou Polhorou. Sihelné obsadilo na turnaji tretiu priečku. Proti Oravskému Podzámku viedlo v polčase 2:0, ale napokon prehralo 3:2. Hráči zostali pokope, do kádra pribudli štyria dorastenci. Ciele nováčika prvej triedy sú udržať sa v nej a potrápiť favoritov. V tíme si zakladajú na kolektívnej hre a skĺbení mladých so staršími spoluhráčmi. Čajka, Kolčák a Kovalíček - to sú mená, o ktoré sa budú u nováčika najviac spoliehať.

Skryť Vypnúť reklamu

TJ Družstevník Oravská Poruba

Tradičným domácim turnajom troch tímov rozbehli v Porube prípravu na nový ročník. Z posíl sa na trávniku ukáže Melicherčík z Leštín, bratia Lachovci, či Chluda z Párnice. Na trávniky sa vrátil Pĺžik, ktorý opäť začína s futbalom a pribudol aj Čipčala, ktorý sa vrátil z hosťovania. Peter Dudáš by mal odísť na hosťovanie do Bešeňovej. Zmeny nastali nielen v kádri, ale aj na funkcionárskom poli. Novým predsedom TJ sa stal Bohuslav Kuriš, ktorý sa k futbalu vrátil. Podobne aj ďalší členovia Štefan Šimon, či Vladimír Šuvada. Hospodárom bude Jozef Kvietok. Trénerom zostal Bohuslav Bugan. Mužstvo sa bude spoliehať hlavne na brankára Hubu, Hrúzika, Petra Hucka, Koedama, Čipčalu, Pĺžika, Kosmela, či Melicherčíka. Púplava sa už len občas zapojí do zápasov ako v prvom kole, kde sa blysol hetrikom. Podobne aj Mikušiak, či brankár Kováč. Cieľom tímu bude skončiť na popredných priečkach tabuľky, najlepšie do piateho miesta.

Skryť Vypnúť reklamu

TJ Tatran Klin

Kliňania si pred mesiacom pripísali triumf na domácom turnaji v spoločnosti Vavrečky a Sihelného. Predstavili sa aj v Rabči, kde boli taktiež najlepším tímom. Do kádra pribudli dorastenci, neodišiel nikto. Zranený je Habľák, ktorý sa musí podrobiť operácii. Cieľom tímu z Bielej Oravy bude umiestnenie do desiatej priečky. Kolektív je výborne stmelený, ťahúňom by mal byť hlavne brankár Veselič. Každý jednotlivec však musí svojou troškou prispieť k dobrým výkonom a výsledkom.

TJ Novoť

Obecný turnaj častí obce odštartoval prípravu Novote na nový ročník súťaže. Mužstvo bolo rozdelené do štyroch tímov. Zmeny u Novoťanov nenastali žiadne. Skúšali jedného hráča, ktorý sa však neosvedčil. Mottom tímu bude hrať futbal pre oko diváka a nebojovať o záchranu v súťaži. Podľa sily súperov majú zálusk aj na postup do V. ligy. Treba však najskôr odčiniť potupnú prehru s Lokcou. Oporou tímu by mal byť Ľubo Jašica, ktorý je na hosťovaní z Námestova. V útoku sa budú spoliehať na Milana Mikolajčíka, ktorého strelecká smola držala celú minulú sezónu. Bol však aj zranený.

TJ Sokol Zubrohlava

Príprava na nový ročník začala v Zubrohlave začiatkom júla. Sokol odohral prípravný duel s Námestovom, ktorý prehral 4:2. Zmeny v kádri nenastali žiadne. Zubrohlavčania sa budú snažiť zapracovávať hráčov z dorastu. Po dvojročnom oťukávaní sa v I. triede sa hráči opäť tešili na úvod sezóny. Iný cieľ ako hrať o vrchné priečky si v Zubrohlave hádam ani nemôžu dať. Po minuloročnom druhom mieste sa priam natíska na jazyk slovo postup, no nahlas o ňom nehovoria. Po jeseni sa uvidí, ako sa bude tímu dariť. Miloš Kucek, ktorý okúsil aj vyššie súťaže spolu s brankárom Miroslavom Ratičákom, bude patriť k tým, čo by mal ťahať kolektív. Ďalší hráči sú poväčšine v mladom veku, budú sa mať teda od koho učiť.

TJ Roháče Zuberec

Po neúspešnej sezóne a vypadnutí z piatej ligy mali hráči spod Roháčov tri týždne voľno, aby si od futbalu oddýchli. Prípravu rozbehli v domácich podmienkach, no bolo cítiť, že hráčov vypadnutie stále mrzelo. Vladimír Filek prízvukuje a chce, aby hráči zlepšili prístup, i keď viacerí majú svoje povinnosti. Marekovi Šiškovi a Rasťovi Petrekovi skončilo hosťovanie. Stanislav Maruniak chce v Krivej skončiť. Jozef Maruniak a Milan Kecík sú v kádri. V Zuberci sú už za minulé roky zvyknutí na to, že hrajú buď o postup, alebo záchranu. Zubercu však hlavne pôjde o slušný futbal pre divákov. Dôležité bude, ako sa k tomu postavia hráči. Os mužstva bude stáť aj na mladých dorastencoch Lukášovi Tekeľovi, bratoch Juráňovcoch, Dominikovi Chovančákovi a Martinovi Chovančákovi.

OŠK Breza

Brezania neodohrali počas prestávky medzi sezónami ani jeden prípravný duel. Mali mesiac voľno, no zúčastnili sa dvoch turnajov - jednom obecnom a na druhý vycestovali do Poľska. Hru budú stavať na vlastných odchovancoch, keďže posily nepribudli žiadne. Ako prevažne v každom klube, aj v Breze bude merítkom úspešnosti jeseň. Až potom sa uvidí, kto na čo má. Stmeľovať kolektív na ihrisku i v kabíne by mala hlavne trojica Milan Juriga, brankár Tomáš Račák a kapitán Miloš Kormaňák.

TJ Družstevník Krivá

S prípravou začala Krivá v domácich podmienkach. Utorok a piatok boli dni, kedy sa hráči stretávali na tréningoch, ktoré sa však začali len dva týždne pred súťažou. Absolvovali prípravný duel proti Nižnej 1:8. Z kádra sa porúčal Ján Kubala, ktorý sa dal na dráhu rozhodcu. Druhým smerom neprišiel nikto. V kádri však šarapatia zranenia kľúčových hráčov. Balážovci budú mimo minimálne na pol roka. S vyhláseniami si v Krivej už dávajú pozor, keďže naposledy mali veľké oči a museli sa zachraňovať. Cieľom bude jednoznačne záchrana v súťaži. Osobnosťami tímu sú František Pazúrik, Marcel Zaťko a Balážovci. Všetci by mali tím stmeliť a ťahať ho na vyššie priečky.

TJ Tatran Oravský Biely Potok

Druhý z nováčikov súťaže začal s prípravou na najvyššiu oravskú súťaž 5. júla. Trénoval dvakrát do týždňa. V prípravnom dueli s Lieskom Oravský Biely Potok zvíťazil 5:1. Bielopotočanov však trápia zranenia kľúčových mužov v kádri. Bratia Tekeľovci a Pavčo budú chýbať. Do kádra pribudol Pazúrik z Trstenej, brankár Kazík z Tvrdošína a Jurčo zo Zuberca. Sú to veľmi kvalitné posily, o ktorých sa ukáže až časom, či boli dobrou investíciou. Ambície tohto mužstva sú veľmi skromné. Dôležité bude udržať sa v súťaži, ale taktiež nemať starosti s ňou a pohybovať sa v strede. K tomu by mala pribudnúť hra, ktorá bude divákov baviť. Spoliehať sa bude hlavne na Pazúrika, Pavča, Gondu a Šišku.

TJ Družstevník Veličná

Jediným cieľom Dolnooravcov bude záchrana v súťaži. Do kádra nepribudli žiadne nové mená a vyzerá to tak, že to bude ešte horšie ako v minulej sezóne. Trénovať začali vo Veličnej len týždeň pred súťažou. Absolvovali už zápasy so Žaškovom a Istebným. Spoliehať sa budú hlavne na Sučáka, či Kalinu, ale taktiež na mladých dorastencov.

TJ Slovan Magura Vavrečka

Prípravu hráči odštartovali v polovici júla na turnaji v Kline. Venovať sa im bude Ivan Doroš, ktorý dohliada na tréningy. V kádri veľké zmeny nenastali. Peter Srnčík išiel do Lokce na hosťovanie. Z Trstenej chcela Vavrečka získať Hvôlku, ale zišlo z toho. Vrátil sa aj útočník Žuffa, ktorý rok aj pol stál, no i napriek tomu sa mužstvo bude na neho spoliehať. Vavrečania sa budú snažiť hrať o vyššie priečky, možno aj o prvenstvo. Hráči, ktorí patria k stabilným futbalistom Slovana, budú v novom ročníku patriť k ťahúňom tímu.

OŠK Lokca

Lokčania začali s prípravami na sezónu v polovici júla. Odohrali stretnutia s Oravskou Jasenicou, Námestovom a účastníkom bratislavskej IV. ligy. Súperi veľmi kvalitne preverili schopnosti Lokčanov. Rozdiel v kvalite však nebol veľmi veľký. Do kádra pribudol Peter Srnčík z Vavrečky. Peter Verníček prišiel z Klina a Slameník sa vrátil do domáceho Babína. OŠK si veľké ciele nedáva. Pôjde od zápasu k zápasu a po prvých piatich dueloch sa uvidí, na čom je. Zatiaľ odštartovali impozantne. Na úvod si však budú musieť poradiť so silnými súpermi. K hlavným ťahúňom by mal patriť Miroslav Trnka, Marián Oščadnický, Bombiak, Michalčík a ďalší.

ŠK Olympia Bobrov

Bobrovčania začali s prípravou na novú sezónu začiatkom júla. Z minuloročného kádra nikto neodišiel. Naopak, Olympiu posilnil Martin Murín z Námestova, Bednár z Trstenej a Buška zo Zubrohlavy. Príprava prebiehala v domácich podmienkach. Situáciu však komplikovalo budovanie nového trávnika. Domáce zápasy tak budú musieť Bobrovčania odohrať v Kline počas celej sezóny. Veria, že ich domáci prijmú za svojich a budú ich v hojnom počte povzbudzovať. V príprave zatiaľ Bobrov odohral simulované zápasy s Oravskou Jasenicou, či Námestovom, ktoré svoj účel naisto splnili. S umiestnením v horných priečkach tabuľky bola Olympia spokojná a tento ročník by to rada opäť obhájila. Mužstvo by malo hrať kolektívny futbal, ktorý bude základom úspechu.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 071
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 037
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 13 912
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 789
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 724
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 10 429
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 603
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 592
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 357
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 142
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Príchod armády do Veličnej.

Už desaťročie si držia pozíciu najlepších

Slovenské vzpieranie spoznalo majstrov.

Dolnokubínski vzpierači vyhrali titul v extralige družstiev 10-krát za sebou.

Síce sa nehrá, ale mužstvo sa posilňuje

Dolnokubínsky hokejový klub ohlásil uplynulý týždeň novú brankársku posilu.

Do brány Dolného Kubína prichádza Erik Janek.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Sedemnásťročného chlapca zavalil strom

Leteckých záchranárov zo Žiliny privolali dnes dopoludnia na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri obce Zákopčie zavalil strom.

Už ste čítali?