Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Trpké päťgólové vytriezvenie

Oravčania okúsili v Lučenci trpkú chuť prehry. Domáci ich porazili vysokým rozdielom piatich gólov.

Podobne ako Dušan Sadžakov (s číslom 14) sa na zemi ocitol celý tím. Vľavo číha Juraj Siman.Podobne ako Dušan Sadžakov (s číslom 14) sa na zemi ocitol celý tím. Vľavo číha Juraj Siman. (Zdroj: RUDY HARMATA)

Futbal I. liga

Lučenec - Dolný Kubín 5:0 (2:0)

Góly: 5. a 80. Boháčik, 30. a 81. L. Hricov, 66. R. Golian

ŽK: 38. J. Siman, 66. Drengubiak

Divákov: 520

Rozhodovali: Prešinský - Brendza, Vindiš

D. Kubín: Trabalík - Drengubiak, Sadžakov, Jurky, Holub - Bakoš (65´ Podolský), Siman (69´ Chovanec), Kráľ, Jaworek - Cicman, P. Čarnota

Domáci nastúpili odhodlaní získať prvé body v tomto ročníku. V týždni vymenili aj trénera a od začiatku nechceli nič nechať na náhodu. Hostia, povzbudení víťazstvom nad Podbrezovou, chceli zas získať aspoň bod. Ten by bol dobrou pozvánkou na nasledujúce domáce stretnutie s doterajším lídrom súťaže - Rimavskou Sobotou. Škrt cez rozpočet pripravilo Oravcom Kubalovo vylúčenie, a tak musel tréner opäť improvizovať v zostave. Namiesto neistého Stolárika nastúpil Holub a na hrot útoku sa posunul Patrik Čarnota. Hlavne on sa ukázal vo veľmi dobrom svetle.

Dolnokubínčania uľahčili domácim začiatok. Už v 4. min centrovanú loptu do šestnástky Jaworek neodhlavičkoval do bezpečia, ale priamo pred nohy Boháčika, ktorý sám na päťke ponuku ako na tácke ľahko zužitkoval. Dá sa to okomentovať aj ako vlastný gól. Najbližších 10 minút sa hostia ťažko spamätávali zo šoku. V 8. min nepresne rozohral Bakoš, ale Ďuricovu prudkú strelu Trabalík vytiahol na roh. Od 12. min prišli chvíle Oravčanov. Kto nevidel, neuverí. Do konca polčasu si vypracovali päť gólových šancí, ale ani jednu nepremenili! V 12. min Siman ideálne vysunul Kráľa, ten postupoval sám na Michalíka, snažil sa prihrať voľnému Cicmanovi, ale tomu lopta na hrboľatom teréne podskočila a on netrafil prázdnu bránu. O štyri minúty unikol po pravej strane Jaworek, v šestnástke urobil kľučku na obrancu a takmer z bránkovej čiary načechral loptu na opačnú žrď. Čarnotova hlavička snáď z dvoch krokov trafila iba na bránkovej čiare stojaceho obrancu! V tomto čase sa domáci bránili a podnikali rýchle protiútoky. Ťahali ich hlavne rýchlonohí Hricov a Boháčik. Táto dvojica robila Oravcom najväčšie problémy. V 26. min Cicmanov center z dobrej pozície hlavičkoval osamotený Kráľ tesne vedľa. Neujala sa ani strela Drengubiaka, tiež mierila vedľa. Z následného protiútoku si Hricov vymenil loptu s Boháčikom a z hranice šestnástky nedal Trabalíkovi šancu - 2:0. V 34. min mohli hostia skorigovať, Siman vošiel stredom obrany ako „nôž maslom", sám postupoval na Michalíka, chcel ho obstreliť, ale ten končekmi prstov vytlačil loptu na žrď. V 36. min strieľal Cicman vedľa, na druhej strane Trabalík vyrazil tvrdú strelu domáceho Goliana. V závere polčasu unikol obrane Jaworek, ideálne našiel na opačnej strane šestnástky Cicmana, ten priťukol loptu Kráľovi, ale jeho placírka mierila tesne vedľa.

Po zmene strán sa domáci stiahli na vlastnú polovicu s cieľom nedostať gól a podnikať rýchle protiútoky. Hostia sa snažili, ale po viacerých chybách ešte trikrát inkasovali, čo nikto nečakal. V 58. min po rohovom kope nadvihol obranca domácich loptu rukou, čo si inak dobrý rozhodca Prešinský nevšimol. Z následného centra hlavičkoval Jurky tesne vedľa. V 63. min po domácom rohu mal príležitosť Golian, dobre sa natlačil pred obrancov, ale z pár krokov prestrelil. O dve minúty si najlepší hráč na ihrisku Boháčik pekne zasekol v šestnástke Drengubiaka, ale krížna strela mierila tesne vedľa. Pohroma prišla v 67. min, keď Trabalík neudržal v rukách loptu po trestnom kope a Golian pohodlne dorazil - 3:0. Aj po tomto góle sa Dolnokubínčania snažili hrať otvorený futbal, ale nebolo im súdené streliť gól. V 70. min hlavičkoval striedajúci Chovanec po rohu na bližšej žrdi, ale Michalík pohotovo nohami zachránil. Identickú situáciu na opačnej strane v 80. min premenil Boháčik - 4:0. O minútu zdecimovaní hostia inkasovali ešte raz. Po strate lopty v strede poľa ju Boháčik vyviezol až do šestnástky. Tam si dovolil dve kľučky, ideálne naservíroval loptu Hricovovi a ten sa nemýlil - 5:0.

Trpké vytriezvenie. Domáci Oravcov v efektívnosti poriadne vyškolili a niektorým hráčom ukázali, aký veľký je rozdiel medzi II. a I. ligou. Škoda prvého polčasu a naivných chýb pri inkasovaných góloch.

Ostatné výsledky 3. kola

Šaľa - Ružomberok B 0:2 (0:2), Rimavská Sobota - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0), Podbrezová - Zlaté Moravce 1:0 (1:0), Prievidza - Michalovce 1:1 (0:0), Trenčín - Púchov 2:2 (2:2).