Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut - st. 14. – 15. júla o 18.30 h
Nebo, peklo, zem - Stačí tvrdo trénovať a Kláru čaká úspešná kariéra baletky. Zraní si však nohu a prichytí svojho priateľa pri nevere. Rodina sa jej rozpadáva, ona sa však zamiluje do 54 -ročného Rudolfa, ktorý vychováva 13-ročnú dcéru. Začína sa hra na lásku, erotiku, na nedostupnosť, zodpovednosť, na matku a milenku. V tomto novom svete nachádza stratené istoty a kariéra prestáva byť dôležitá. Všetko sa zdá byť ideálne, až...
Ne 19. júla o 18.30 h
Bathory - Legenda krvavej grófky ožíva na Čachtickom hrade v polovici 16.storočia. Jakubisko nám ponúka nový pohľad - naozaj bola grófka krvilačnou beštiou, alebo obeťou sprisahania neprajníkov, ktorí jej závideli bohatstvo a moc?
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Do 30. augusta
Stanislav Diviš – E pluribus unum – Z mnohosti jedno. Kde: Veľká výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením z čias básnika.
PODUJATIa
Ne 19. júla o 16.00 h
Nedeľný koncert country skupiny Daily - Kde: altánok v parku Martina Kukučína. Koncert sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia. Usporiadateľ: MsKS DK.
Št – so 16. – 18. júla o 17.00
Musica arvenzis - Open koncert účastníkov MMK. Kde: Kino Choč.
Po 20. júla o 15.00 h
Musica arvenzis – Záverečný koncert MMK. Kde: Kino Choč.
Ne 19. júla
Slovenský pohár 2009 – Majstrovstvá slovenskej republiky v zjazde horských bicyklov – 2. etapa Kubínska hoľa. 11.00 h – semifinále, 14.00 h – finále.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 18. – 19. júla o 18.00 h
Milionár z chatrče - Hlavný hrdina Jamal Malik je chlapec, ktorý sa narodil do sveta budúcnosti, do chudobného prostredia bombajských slumov. Teraz ale sedí v televíznom štúdiu oproti moderátorovi indickej verzie súťaže Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20. miliónov indických rupií.
VÝSTAVA
Do 28. augusta
Nev-Anse - Súčasná poľská výtvarná tvorba. Výstava grafík a malieb Miroslawa a Agnieszky Ciślak. Kde: Dom kultúry Námestovo.
PRIPRAVUJEME
St – ne 22. – 26. júla
Verím pane – Festival gospelovej hudby. Účinkujú gospelové skupiny. Súčasťou sú sprievodné podujatia, tvorivé dielne, výstavy, muzikály. Kde: Dom kultúry.
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia.
Prvá plavba z prístavu o 9.00 h. posledná o 16. 00 h, v cca 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier - nepremieta
Pi – so 17. – 18. júla
Škapuliarsky jarmok – Tradičný jarmok spojený s ukážkami ľudových remeselníkov, kultúrny program a rôzne púťové atrakcie pre deti a mládež. Kde: Námestie M. R. Štefánika.
So – ne 18. – 19. júla
Spievame Márii – XV. ročník Festivalu gospelovej hudby. Kto dáva zo srdca, má vždy čo dať. Sobota Kostol sv. Martina o 17.00 h sv. omša – zahájenie festivalu, chorálový zbor Ratibor a Vesna – Hořice, CZ, zbor Mária, Boháč a Lazar – muzikál, Ave Maria – koncert, Krížová cesta, Hornooravský spevácky zbor, Adorácia, eucharistické požehnanie. Nedeľa o 7.00 h sv. omša, o 15.00 h pokračovanie festivalu, vystúpia: Zbor Mária z Trstenej, Cukor a soľ, New project Žilina, Metelica, Rukopis života Bytča, Križiaci Trstená, Credo, Chvály –Alfa a spol. Nedeľný program sa bude konať na priestranstve za kostolom, v prípade zlého počasia v sále MsKS. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor - nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 4. októbra
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy – Výstava fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Galéria M. Medveckej, Ateliér. Usporiadateľ: OG
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO.
PODUJATIE
Ne 19. júla o 15.00 h
Fordych Tvrdošín – Festival dychových orchestrov. Vystúpia: DH Tvrdošanka – Tvrdošín, Parafiálna deta orkiestra – Laskova, Poľsko, DH Supranka – Ružomberok, DH Fatranka – Žilina, DH Oravanka – Trstená, DH Nová Kysučanka – Kysucké Nové Mesto. Od 20.00 h voľná zábava, hrajú DH – Tvrdošanka a ďalšie súbory podľa chuti, nálady a do tanca. Kde: Michalské námestie.

ORAVICE
Ne 19. júla od 12. 00 h
Country Oravice – 3. ročník country festivalu na Orave – Detské country tance, country hudobné skupiny: Skalka, Kredenc, Lujziana, Funny Fellows a Zuzana Haasová, Bukasový masív, zabávač Robo Kajzer. Sprievodné akcie: súťaž vo varení guľášu. Hostia: klavirista Richard Rikkon, moderátorka Eva Pribilincová, leader skupiny AYA Boris Letrich. Kde: prírodný amfiteáter Oravice. Usporiadatelia: Mesto Tvrdošín a Juraj Tomadlík – JUTO.

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
Denne 10.00 – 18.00 h.
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti sa podáva v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Po – ne 8.00 – 18.00 h
Každú stredu o 14.00 h
Ozveny tradícií – Scénická mozaika: oravské ľudové piesne a tance v podaní folklórnej skupiny Brestová a jej hostí, ľudové hudobné nástroje na Orave, spracovanie ľanu a ovčej vlny, výroba plátna a súkna, ľudový odev.
Každú stredu a nedeľu od 11.00 – 16.00 h
Remeslá na dedine – Predvádzanie remeselného spracovania materiálov, hrnčiarstvo, tkáčstvo, drotárstvo, rezbárstvo. Ukážky remeselnej výroby spojené s predajom. Spracovanie prírodných materiálov: dreva, hliny kovu, tkanín, vosku, cesta.
Pi – ne 17. - 19. júla
Oživené remeslá – VIII. Ročník festivalu remesiel.Tradičné remeslá, ukážky a predaj, využitie technických stavieb v múzeu. Denne od 13.00 h folklórny program oravských súborov a skupín. Usporiadateľ: OcÚ a MOD Zuberec.
Ne 19. júla
Včelárske popoludnie – Propagácia výrobkov zo včelích produktov. Odpovede včelárov na otázky odbornej aj laickej verejnosti. Rady a skúsenosti poľských včelárov z Krakova.

HABOVKA
PRIPRAVUJEME
So – ne 25. –26. júl
O Habovský kardan – 10. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska podomácky vyrobených malotraktorov. Kde: Grúň nad Habovkou. Usporiadateľ: MKS, OZ Kardan Habovka.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 – 18.00 h
Dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Pi 17. júla
Nočná prehliadka Oravským hradom – Vstupy každých 15 minút od 19.45 h, posledný vstup o 22.00 h. Program: orientálny tanec, hltač ohňa, spev, šerm, duchovia. Usporiadateľ: OM Dolný Kubín.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne od 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

ZÁKAMENNÉ
So – ne 18. – 19. júla o 12.00 h
Dni obce Zákamenné – Kultúrno-športové podujatie. Zákamenský drevorubač, Zákamenská penalta, varenie bryndzových halušiek, Zákamenská jamka, Hod mobilom, Deň zábavy a hier pre deti, v prestávkach vystúpia skupiny Gladiátor, Kamenčan, Kamienok, FS Oravan, skupina historického šermu Diadém. Motokros, Slovenský pohár behu do vrchu, veselice. Kde: ihrisko TJ, športový areál Kýčera. Usporiadateľ: OcÚ Zákamenné.

MALATINÁ
So – ne 18. – 19. júla
IX. Bačovské dni – Medzinárodný festival valaskej kultúry, IX. Malatinský jarmok ľudových remesiel, výstavy a tvorivé dielne. Odrazy pastierskych tradícií v tanečnej kultúre, program folklórnych súborov, skupín a ľudových hudieb, jarmok ľudových remesiel. Kde: areál ZŠ, amfiteáter Malatiná. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OcÚ Malatiná.
So 18. júla o 7.30 h
Turistický výlet do Kvačianskej doliny s prehliadkou historického mlyna v Oblazoch. Odchod: od OcÚ Malatiná. Usporiadateľ: Turistický oddiel DK.

SIHELNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 26. júla o 13.00 h
XVII. Folklórne slávnosti pod Babou horou a Pilskom – Folklórny festival beskydských goralov s medzinárodnou účasťou. Usporiadateľ: obec Sihelné

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 19 711
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 057
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 716
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 17 864
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 943
 6. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 648
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 633
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 305
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 172
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 059
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kompletné výsledky skríningového testovania stále nie sú k dispozícii.

Čísla prezentované samosprávami, ministerstvom aj premiérom Matovičom sú odlišné.

18 h
Na parkovisku pred železničným priecestím je skládka stavebného materiálu.

Sanácia brala si vyžaduje uzatvorenie cesty, dopravu riadi polícia, vozidlá púšťa v polhodinových intervaloch.

22 h
Ľadová stena s lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

26. jan
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

26. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

21 h

Poradia sa od včera zmenili.

14 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

27. jan

Už ste čítali?