Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut - st. 14. – 15. júla o 18.30 h
Nebo, peklo, zem - Stačí tvrdo trénovať a Kláru čaká úspešná kariéra baletky. Zraní si však nohu a prichytí svojho priateľa pri nevere. Rodina sa jej rozpadáva, ona sa však zamiluje do 54 -ročného Rudolfa, ktorý vychováva 13-ročnú dcéru. Začína sa hra na lásku, erotiku, na nedostupnosť, zodpovednosť, na matku a milenku. V tomto novom svete nachádza stratené istoty a kariéra prestáva byť dôležitá. Všetko sa zdá byť ideálne, až...
Ne 19. júla o 18.30 h
Bathory - Legenda krvavej grófky ožíva na Čachtickom hrade v polovici 16.storočia. Jakubisko nám ponúka nový pohľad - naozaj bola grófka krvilačnou beštiou, alebo obeťou sprisahania neprajníkov, ktorí jej závideli bohatstvo a moc?
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Do 30. augusta
Stanislav Diviš – E pluribus unum – Z mnohosti jedno. Kde: Veľká výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením z čias básnika.
PODUJATIa
Ne 19. júla o 16.00 h
Nedeľný koncert country skupiny Daily - Kde: altánok v parku Martina Kukučína. Koncert sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia. Usporiadateľ: MsKS DK.
Št – so 16. – 18. júla o 17.00
Musica arvenzis - Open koncert účastníkov MMK. Kde: Kino Choč.
Po 20. júla o 15.00 h
Musica arvenzis – Záverečný koncert MMK. Kde: Kino Choč.
Ne 19. júla
Slovenský pohár 2009 – Majstrovstvá slovenskej republiky v zjazde horských bicyklov – 2. etapa Kubínska hoľa. 11.00 h – semifinále, 14.00 h – finále.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 18. – 19. júla o 18.00 h
Milionár z chatrče - Hlavný hrdina Jamal Malik je chlapec, ktorý sa narodil do sveta budúcnosti, do chudobného prostredia bombajských slumov. Teraz ale sedí v televíznom štúdiu oproti moderátorovi indickej verzie súťaže Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20. miliónov indických rupií.
VÝSTAVA
Do 28. augusta
Nev-Anse - Súčasná poľská výtvarná tvorba. Výstava grafík a malieb Miroslawa a Agnieszky Ciślak. Kde: Dom kultúry Námestovo.
PRIPRAVUJEME
St – ne 22. – 26. júla
Verím pane – Festival gospelovej hudby. Účinkujú gospelové skupiny. Súčasťou sú sprievodné podujatia, tvorivé dielne, výstavy, muzikály. Kde: Dom kultúry.
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia.
Prvá plavba z prístavu o 9.00 h. posledná o 16. 00 h, v cca 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier - nepremieta
Pi – so 17. – 18. júla
Škapuliarsky jarmok – Tradičný jarmok spojený s ukážkami ľudových remeselníkov, kultúrny program a rôzne púťové atrakcie pre deti a mládež. Kde: Námestie M. R. Štefánika.
So – ne 18. – 19. júla
Spievame Márii – XV. ročník Festivalu gospelovej hudby. Kto dáva zo srdca, má vždy čo dať. Sobota Kostol sv. Martina o 17.00 h sv. omša – zahájenie festivalu, chorálový zbor Ratibor a Vesna – Hořice, CZ, zbor Mária, Boháč a Lazar – muzikál, Ave Maria – koncert, Krížová cesta, Hornooravský spevácky zbor, Adorácia, eucharistické požehnanie. Nedeľa o 7.00 h sv. omša, o 15.00 h pokračovanie festivalu, vystúpia: Zbor Mária z Trstenej, Cukor a soľ, New project Žilina, Metelica, Rukopis života Bytča, Križiaci Trstená, Credo, Chvály –Alfa a spol. Nedeľný program sa bude konať na priestranstve za kostolom, v prípade zlého počasia v sále MsKS. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor - nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 4. októbra
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy – Výstava fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Galéria M. Medveckej, Ateliér. Usporiadateľ: OG
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO.
PODUJATIE
Ne 19. júla o 15.00 h
Fordych Tvrdošín – Festival dychových orchestrov. Vystúpia: DH Tvrdošanka – Tvrdošín, Parafiálna deta orkiestra – Laskova, Poľsko, DH Supranka – Ružomberok, DH Fatranka – Žilina, DH Oravanka – Trstená, DH Nová Kysučanka – Kysucké Nové Mesto. Od 20.00 h voľná zábava, hrajú DH – Tvrdošanka a ďalšie súbory podľa chuti, nálady a do tanca. Kde: Michalské námestie.

ORAVICE
Ne 19. júla od 12. 00 h
Country Oravice – 3. ročník country festivalu na Orave – Detské country tance, country hudobné skupiny: Skalka, Kredenc, Lujziana, Funny Fellows a Zuzana Haasová, Bukasový masív, zabávač Robo Kajzer. Sprievodné akcie: súťaž vo varení guľášu. Hostia: klavirista Richard Rikkon, moderátorka Eva Pribilincová, leader skupiny AYA Boris Letrich. Kde: prírodný amfiteáter Oravice. Usporiadatelia: Mesto Tvrdošín a Juraj Tomadlík – JUTO.

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
Denne 10.00 – 18.00 h.
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti sa podáva v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Po – ne 8.00 – 18.00 h
Každú stredu o 14.00 h
Ozveny tradícií – Scénická mozaika: oravské ľudové piesne a tance v podaní folklórnej skupiny Brestová a jej hostí, ľudové hudobné nástroje na Orave, spracovanie ľanu a ovčej vlny, výroba plátna a súkna, ľudový odev.
Každú stredu a nedeľu od 11.00 – 16.00 h
Remeslá na dedine – Predvádzanie remeselného spracovania materiálov, hrnčiarstvo, tkáčstvo, drotárstvo, rezbárstvo. Ukážky remeselnej výroby spojené s predajom. Spracovanie prírodných materiálov: dreva, hliny kovu, tkanín, vosku, cesta.
Pi – ne 17. - 19. júla
Oživené remeslá – VIII. Ročník festivalu remesiel.Tradičné remeslá, ukážky a predaj, využitie technických stavieb v múzeu. Denne od 13.00 h folklórny program oravských súborov a skupín. Usporiadateľ: OcÚ a MOD Zuberec.
Ne 19. júla
Včelárske popoludnie – Propagácia výrobkov zo včelích produktov. Odpovede včelárov na otázky odbornej aj laickej verejnosti. Rady a skúsenosti poľských včelárov z Krakova.

HABOVKA
PRIPRAVUJEME
So – ne 25. –26. júl
O Habovský kardan – 10. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska podomácky vyrobených malotraktorov. Kde: Grúň nad Habovkou. Usporiadateľ: MKS, OZ Kardan Habovka.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 – 18.00 h
Dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Pi 17. júla
Nočná prehliadka Oravským hradom – Vstupy každých 15 minút od 19.45 h, posledný vstup o 22.00 h. Program: orientálny tanec, hltač ohňa, spev, šerm, duchovia. Usporiadateľ: OM Dolný Kubín.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne od 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

ZÁKAMENNÉ
So – ne 18. – 19. júla o 12.00 h
Dni obce Zákamenné – Kultúrno-športové podujatie. Zákamenský drevorubač, Zákamenská penalta, varenie bryndzových halušiek, Zákamenská jamka, Hod mobilom, Deň zábavy a hier pre deti, v prestávkach vystúpia skupiny Gladiátor, Kamenčan, Kamienok, FS Oravan, skupina historického šermu Diadém. Motokros, Slovenský pohár behu do vrchu, veselice. Kde: ihrisko TJ, športový areál Kýčera. Usporiadateľ: OcÚ Zákamenné.

MALATINÁ
So – ne 18. – 19. júla
IX. Bačovské dni – Medzinárodný festival valaskej kultúry, IX. Malatinský jarmok ľudových remesiel, výstavy a tvorivé dielne. Odrazy pastierskych tradícií v tanečnej kultúre, program folklórnych súborov, skupín a ľudových hudieb, jarmok ľudových remesiel. Kde: areál ZŠ, amfiteáter Malatiná. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OcÚ Malatiná.
So 18. júla o 7.30 h
Turistický výlet do Kvačianskej doliny s prehliadkou historického mlyna v Oblazoch. Odchod: od OcÚ Malatiná. Usporiadateľ: Turistický oddiel DK.

SIHELNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 26. júla o 13.00 h
XVII. Folklórne slávnosti pod Babou horou a Pilskom – Folklórny festival beskydských goralov s medzinárodnou účasťou. Usporiadateľ: obec Sihelné

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Magazín SME Ženy už v predaji
 2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 372
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 665
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 730
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 319
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 16 174
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 13 277
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 282
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 327
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 321
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 497
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.

Ilustračné foto.

Najlepší strelec mohol ostať v Dlhej, rozhodol sa pre Babín

Marcel Kunocha si vyskúšal všetky pozície. Najlepšie sa cíti v útoku.

Marcel Kunocha (pri lopte) strelil na jeseň 13 gólov.

Chceme, aby mali mladí futbalisti pamiatku

Po skvelých odozvách z minulých rokov sme sa opäť rozhodli spustiť obľúbenú rubriku Predstavujeme futbalové nádeje.

Ukážka z minulých rokov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie v liptovských mestách.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Už ste čítali?