Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut - st. 7. – 8. júla o 18.30 h
Marley a ja - John a Jennifer sú bezdetný mladomanželský pár sústredený zatiaľ na život vo dvojici. Jennifer sa už-už teší na potomka, no John sa na život otca ešte nedokáže odhodlať, a preto sa pokúša o jemný odklad kúpou sympatického labradora. Dostane meno Marley, neraz prehádže dom naruby a zaujímavým spôsobom spestrí nažívanie Groganovcov. Jeho príchod nie je ojedinelý, postupne bude svedkom mnohých ďalších udalostí a viac ako iba spestrujúcim elementom všedných dní.
Pi – ne 10. – 12. júla o 18.30 h
Anjeli a démoni – Príbeh sa začína vraždou istého talianskeho fyzika Leonarda Vetru. Z Harvardu prichádza známy profesor a odborník na symboly Robert Langdon, aby preskúmal záhadné znaky vyryté na hrudi obete. V tom mu má pomáhať i dcéra zavraždeného, sympatická Vittoria. Všetky stopy postupne vedú k dávnemu spoločenstvu bratstva Osvietených a udalostiam vo Vatikáne, kde boli unesení štyria kardináli. Spolok sa snaží ovládnuť ľudstvo a preto musia hrdinovia zacieliť svoje hľadanie i na jeho novú, veľmi silnú zbraň. O čo vlastne Osvieteným ide?
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia Slovenska. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Do 30. augusta
Stanislav Diviš – E pluribus unum – Z mnohosti jedno. Kde: Veľká výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, Ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením z čias básnika.
PODUJATIE
Ne 12. júla o 16.00 h
Nedeľný koncerty
Fresh Band - Kde: altánok v parku Martina Kukučína. Koncert sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia. Usporiadateľ: MsKS.
Po 13. júla 8.00 – 18.00 h
Muzica Arvenzis – MMK – Koncert ZUŠ P. M. Bohúňa. Kde: Kino Choč.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 11. – 12. júla o 18.00 h
Anjeli a démoni - Príbeh sa začína vraždou istého talianskeho fyzika Leonarda Vetru. Z Harvardu prichádza známy profesor a odborník na symboly Robert Langdon, aby preskúmal záhadné znaky vyryté na hrudi obete. V tom mu má pomáhať i dcéra zavraždeného, sympatická Vittoria. Všetky stopy postupne vedú k dávnemu spoločenstvu bratstva Osvietených a udalostiam vo Vatikáne, kde boli unesení štyria kardináli. Spolok sa snaží ovládnuť ľudstvo a preto musia hrdinovia zacieliť svoje hľadanie i na jeho novú, veľmi silnú zbraň. O čo vlastne Osvieteným ide?
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia.
Prvá plavba z prístavu o 9.00 h, posledná o 16. 00 h, v 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Ne 12. júla o 18.00 h
Hudobné leto na Slanickom ostrove umenia – XXXIII. ročník koncertov vážnej hudby v chrámovom priestore expozície tradičného slovenského ľudového umenia.
Amadeus Chor Bratislava – Ondrej Šaray – dirigent, Branko Ladič – klavír, Mária Schlosserová – umelecké slovo. Prevoz loďou z prístavu Slanická Osada od 17.00 do 17.45 h. Usporiadatelia: OG, Hudobné centrum BA, Štátny komorný orchester ŽA, mesto Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier - nepremieta
PODUJATIE
Pi – ne 10. – 12. júla
Trstenská krídlovka – XIX. ročník festivalu dychových hudieb a jeho sprievodných podujatí. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: mesto Trstená.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. júla o 18.00 h
Milionár z chatrče – Hlavný hrdina Jamal Malik je chlapec, ktorý sa narodil do sveta budúcnosti, do chudobného prostredia bombajských slumov. Teraz ale sedí v televíznom štúdiu oproti moderátorovi indickej verzie súťaže. Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20 miliónov rupií.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 4. októbra
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy – Výstava fotografií pri príležitosti životného jubilea – repríza. Kde: v Galérii M. Medveckej, výstavná sieň Ateliér. Usporiadateľ: OG
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: Relax a Daniela Bidelnicu: Moje vízie + Stála expozícia: slovenská moderna.
Ut – ne 10.00 – 16.00 h.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO.
PRIPRAVUJEME
Ne 19. júla o 15.00 h
Fordych Tvrdošín – Festival dychových orchestrov, o 15. h otvorenie festivalu. Vystúpia: DH Tvrdošanka – Tvrdošín, Parafiálna deta orkiestra – Laskova, Poľsko, DH Supranka – Ružomberok, DH Fatranka – Žilina, DH Oravanka – Trstená, DH Nová kysučanka – Kysucké Nové Mesto. Od 20.00 h – voľná zábava, hrajú DH – Tvrdošanka a ďalšie súbory zahrajú podľa chuti, nálady a do tanca. Kde: Michalské námestie na Medvedzí.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
PODUJATIE
So 11. júla
Nižniansky kotlík 2. ročník – Súťaž vo varení guľáša. Kde: SKI Centrum Uhliská. Usporiadateľ: OcÚ Nižná.
Denne 10.00 – 18.00 h.
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti je podávané v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ZUBEREC
Ne 12. júla o 11.00 h
Sviatok hôr – Spojený so sv. omšou ako poďakovanie za dar prírody. Kde: Poľana Zverovka. Usporiadatelia: KDK v Zuberci, FÚ, OcÚ.
Múzeum oravskej dediny
Otvorené denne 8.00 – 18.00 h
Každú stredu o 14.00 h
Ozveny tradícií – Scénická mozaika: oravské ľudové piesne a tance v podaní folklórnej skupiny Brestová a jej hostí, ľudové hudobné nástroje na Orave, spracovanie ľanu a ovčej vlny, výroba plátna a súkna, ľudový odev.
Každú stredu a nedeľu 11.00 – 16.00 h
Remeslá na dedine – Predvádzanie remeselného spracovania materiálov, hrnčiarstvo, tkáčstvo, drotárstvo, rezbárstvo. Ukážky remeselnej výroby spojené s predajom. Spracovanie prírodných materiálov: dreva, hliny kovu, tkanín, vosku, cesta. Usporiadateľ: OcÚ a MOD Zuberec.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 8.30 – 18.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Ne 12. júla o 13.00
Oravský divadelný Podzámok – XVIII. ročník – Festival divadiel s historickou a rozprávkovou tematikou. Koncert opernej speváčky A. Vrábľovej. Usporiadateľ: OM.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

HRUŠTÍN
Ne 12. júla
Športový deň – Športové podujatie. Kde: ihrisko OŠK. Usporiadatelia: Obec Hruštín, MKS, OŠK.

MALATINÁ
So 11. júla
3. Malatinské ROCKovanie – Rockový festival s podtitulom „Dajme šancu mladým hudobníkom“. Usporiadateľ: Kubáň Rock music centrum.
PRIPRAVUJEME
So – ne 18. – 19. júla
IX. Bačovské dni – Medzinárodný festival valaskej kultúry, IX. Tradičný Malatinský jarmok ľudových remesiel, výstavy a tvorivé dielne. Odrazy pastierskych tradícií v tanečnej kultúre, program folklórnych súborov, skupín a ľudových hudieb. Tradičný jarmok ľudových remesiel. Kde: areál ZŠ, amfiteáter Malatiná. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OcÚ Malatiná.

VELIČNÁ
PODUJATIE
So 11. júla o 10.30 h
XII. Folklórne slávnosti Dolnej Oravy a XVIII. tradičný Veličiansky jarmok – Otvorenie jarmoku a slávností. Program folklórnych skupín, ľudových hudieb a sólistov. Jarmočné atrakcie, predaj a ukážky výroby ľudovoumeleckých výrobkov, gazdovský dvor a tradičná jarmočná tombola. Ľudová zábava. Usporiadatelia: OcÚ Veličná, OKS Dolný Kubín.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Keď štúdium (za)baví
 2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 5. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 6. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 8. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 24 957
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 23 308
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 753
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 307
 5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 616
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 563
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 154
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 902
 9. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 811
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 677
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kedysi, keď muž bil svoju ženu, vedela o tom celá dedina. A dnes?

Kedysi, keď muž bil svoju ženu, vedela o tom celá dedina. Chlapi ho v krčme za to zmlátili a chvíľu bol pokoj. Násilie je v spoločnosti odjakživa, nie rovnako sa však jednotlivé generácie s násilím pasujú.

Modernizujú futbalové športovisko, už to bola katastrofa

Životnosť umelej trávy skončila pred troma rokmi, treba 220-tisíc eur.

Nová tribúna vo výstavbe.

VII. ročník Kolokvia turistických informačných centier Slovenskej republiky

Kvôli opatreniam súvisiacim s pandémiou COVID-19 sa kolokvium konalo formou moderovaných rozhovorov s odborníkmi z praxe, ktoré sprístupnili na internete.

Zlodejov zaznamenali kamery, koľkokrát si ešte toto trúfnu

Drzosť niektorých ľudí, ktorí odmietajú za tovar platiť, je čoraz väčšia. Nezastavia sa pred ničím. Kradnú v noci aj za bieleho dňa, kamery im nevadia.

Dvojica podozrivých mužov tesne pred krádežov v obchode s náradím.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

FOTO: Po obrovských tolstolobikoch prišli na rad skutoční králi priehrady Ružiná

Vo vodnom diele Ružiná prebieha už štvrtý deň záchranný odlov rýb.

Pri inštalácii vianočnej výzdoby v Mlynoch prišiel mladý muž o nohu

Pracovník spadol z výšky približne 20 metrov. Utrpel množstvo zranení.

Demänovská dolina už nevládze, na petíciu nie je neskoro

Nestíha elektrika, už ani zdroje pitnej vody.

Tragická nehoda na R1: Vodiča († 52) vymrštilo z auta

Nehoda sa stala na diaľničnom úseku medzi Zvolenom a Žiarom.

Už ste čítali?