Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut - st. 7. – 8. júla o 18.30 h
Marley a ja - John a Jennifer sú bezdetný mladomanželský pár sústredený zatiaľ na život vo dvojici. Jennifer sa už-už teší na potomka, no John sa na život otca ešte nedokáže odhodlať, a preto sa pokúša o jemný odklad kúpou sympatického labradora. Dostane meno Marley, neraz prehádže dom naruby a zaujímavým spôsobom spestrí nažívanie Groganovcov. Jeho príchod nie je ojedinelý, postupne bude svedkom mnohých ďalších udalostí a viac ako iba spestrujúcim elementom všedných dní.
Pi – ne 10. – 12. júla o 18.30 h
Anjeli a démoni – Príbeh sa začína vraždou istého talianskeho fyzika Leonarda Vetru. Z Harvardu prichádza známy profesor a odborník na symboly Robert Langdon, aby preskúmal záhadné znaky vyryté na hrudi obete. V tom mu má pomáhať i dcéra zavraždeného, sympatická Vittoria. Všetky stopy postupne vedú k dávnemu spoločenstvu bratstva Osvietených a udalostiam vo Vatikáne, kde boli unesení štyria kardináli. Spolok sa snaží ovládnuť ľudstvo a preto musia hrdinovia zacieliť svoje hľadanie i na jeho novú, veľmi silnú zbraň. O čo vlastne Osvieteným ide?
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia Slovenska. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Do 30. augusta
Stanislav Diviš – E pluribus unum – Z mnohosti jedno. Kde: Veľká výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, Ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením z čias básnika.
PODUJATIE
Ne 12. júla o 16.00 h
Nedeľný koncerty
Fresh Band - Kde: altánok v parku Martina Kukučína. Koncert sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia. Usporiadateľ: MsKS.
Po 13. júla 8.00 – 18.00 h
Muzica Arvenzis – MMK – Koncert ZUŠ P. M. Bohúňa. Kde: Kino Choč.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 11. – 12. júla o 18.00 h
Anjeli a démoni - Príbeh sa začína vraždou istého talianskeho fyzika Leonarda Vetru. Z Harvardu prichádza známy profesor a odborník na symboly Robert Langdon, aby preskúmal záhadné znaky vyryté na hrudi obete. V tom mu má pomáhať i dcéra zavraždeného, sympatická Vittoria. Všetky stopy postupne vedú k dávnemu spoločenstvu bratstva Osvietených a udalostiam vo Vatikáne, kde boli unesení štyria kardináli. Spolok sa snaží ovládnuť ľudstvo a preto musia hrdinovia zacieliť svoje hľadanie i na jeho novú, veľmi silnú zbraň. O čo vlastne Osvieteným ide?
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia.
Prvá plavba z prístavu o 9.00 h, posledná o 16. 00 h, v 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Ne 12. júla o 18.00 h
Hudobné leto na Slanickom ostrove umenia – XXXIII. ročník koncertov vážnej hudby v chrámovom priestore expozície tradičného slovenského ľudového umenia.
Amadeus Chor Bratislava – Ondrej Šaray – dirigent, Branko Ladič – klavír, Mária Schlosserová – umelecké slovo. Prevoz loďou z prístavu Slanická Osada od 17.00 do 17.45 h. Usporiadatelia: OG, Hudobné centrum BA, Štátny komorný orchester ŽA, mesto Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier - nepremieta
PODUJATIE
Pi – ne 10. – 12. júla
Trstenská krídlovka – XIX. ročník festivalu dychových hudieb a jeho sprievodných podujatí. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: mesto Trstená.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. júla o 18.00 h
Milionár z chatrče – Hlavný hrdina Jamal Malik je chlapec, ktorý sa narodil do sveta budúcnosti, do chudobného prostredia bombajských slumov. Teraz ale sedí v televíznom štúdiu oproti moderátorovi indickej verzie súťaže. Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20 miliónov rupií.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 4. októbra
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy – Výstava fotografií pri príležitosti životného jubilea – repríza. Kde: v Galérii M. Medveckej, výstavná sieň Ateliér. Usporiadateľ: OG
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: Relax a Daniela Bidelnicu: Moje vízie + Stála expozícia: slovenská moderna.
Ut – ne 10.00 – 16.00 h.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO.
PRIPRAVUJEME
Ne 19. júla o 15.00 h
Fordych Tvrdošín – Festival dychových orchestrov, o 15. h otvorenie festivalu. Vystúpia: DH Tvrdošanka – Tvrdošín, Parafiálna deta orkiestra – Laskova, Poľsko, DH Supranka – Ružomberok, DH Fatranka – Žilina, DH Oravanka – Trstená, DH Nová kysučanka – Kysucké Nové Mesto. Od 20.00 h – voľná zábava, hrajú DH – Tvrdošanka a ďalšie súbory zahrajú podľa chuti, nálady a do tanca. Kde: Michalské námestie na Medvedzí.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
PODUJATIE
So 11. júla
Nižniansky kotlík 2. ročník – Súťaž vo varení guľáša. Kde: SKI Centrum Uhliská. Usporiadateľ: OcÚ Nižná.
Denne 10.00 – 18.00 h.
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti je podávané v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ZUBEREC
Ne 12. júla o 11.00 h
Sviatok hôr – Spojený so sv. omšou ako poďakovanie za dar prírody. Kde: Poľana Zverovka. Usporiadatelia: KDK v Zuberci, FÚ, OcÚ.
Múzeum oravskej dediny
Otvorené denne 8.00 – 18.00 h
Každú stredu o 14.00 h
Ozveny tradícií – Scénická mozaika: oravské ľudové piesne a tance v podaní folklórnej skupiny Brestová a jej hostí, ľudové hudobné nástroje na Orave, spracovanie ľanu a ovčej vlny, výroba plátna a súkna, ľudový odev.
Každú stredu a nedeľu 11.00 – 16.00 h
Remeslá na dedine – Predvádzanie remeselného spracovania materiálov, hrnčiarstvo, tkáčstvo, drotárstvo, rezbárstvo. Ukážky remeselnej výroby spojené s predajom. Spracovanie prírodných materiálov: dreva, hliny kovu, tkanín, vosku, cesta. Usporiadateľ: OcÚ a MOD Zuberec.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 8.30 – 18.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Ne 12. júla o 13.00
Oravský divadelný Podzámok – XVIII. ročník – Festival divadiel s historickou a rozprávkovou tematikou. Koncert opernej speváčky A. Vrábľovej. Usporiadateľ: OM.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

HRUŠTÍN
Ne 12. júla
Športový deň – Športové podujatie. Kde: ihrisko OŠK. Usporiadatelia: Obec Hruštín, MKS, OŠK.

MALATINÁ
So 11. júla
3. Malatinské ROCKovanie – Rockový festival s podtitulom „Dajme šancu mladým hudobníkom“. Usporiadateľ: Kubáň Rock music centrum.
PRIPRAVUJEME
So – ne 18. – 19. júla
IX. Bačovské dni – Medzinárodný festival valaskej kultúry, IX. Tradičný Malatinský jarmok ľudových remesiel, výstavy a tvorivé dielne. Odrazy pastierskych tradícií v tanečnej kultúre, program folklórnych súborov, skupín a ľudových hudieb. Tradičný jarmok ľudových remesiel. Kde: areál ZŠ, amfiteáter Malatiná. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OcÚ Malatiná.

VELIČNÁ
PODUJATIE
So 11. júla o 10.30 h
XII. Folklórne slávnosti Dolnej Oravy a XVIII. tradičný Veličiansky jarmok – Otvorenie jarmoku a slávností. Program folklórnych skupín, ľudových hudieb a sólistov. Jarmočné atrakcie, predaj a ukážky výroby ľudovoumeleckých výrobkov, gazdovský dvor a tradičná jarmočná tombola. Ľudová zábava. Usporiadatelia: OcÚ Veličná, OKS Dolný Kubín.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 4. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
 5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 8. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 9. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 3. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 4. Posúvajú svet k lepšiemu: Sociálni inovátori
 5. Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu
 6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 7. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 8. New financial contribution for meals vs. meal vouchers
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 16 118
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 13 687
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 114
 4. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 10 571
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 9 503
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 980
 7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 974
 8. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 6 950
 9. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 829
 10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 392
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Vodič tejto Mazdy dostal šmyk, narazil do dvoch áut.

Rýchla jazda na kabriolete sa skončila v protismere, doplatili na to nevinní ľudia.

4 h
Rozkvitnuté nábrežie očami fotografa.

Výsadbu sa vždy snažia rozptýliť v rámci celého mesta, najviac jej zatiaľ pribudlo v okolí amfiteátra a nábrežia.

9 h
Všetci fanúšikovia na Orave veria, že 16. septembra uvidia v záverečnej rovinke so zdvihnutými rukami Petra Sagana.

V Dolnom Kubíne bude finišovať svetová elita.

9 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali 58 ročnej žene v dychu takmer dve promile alkohol.

10. máj

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

10. máj

Redakcie týždenníkov MY sa rozhodli uverejňovať unikátny seriál o živote v bývalom Československu.

24 h

Ihrisko za plotom malo slúžiť aspoň deťom, respektíve vnúčatám majiteľov susedných pozemkov. Taká bola dohoda s cirkvou. Na prenajatom trávniku však žiadne hracie prvky nie sú.

10 h

Už ste čítali?