Leštiny vyprevadia do II. triedy Dlhá a Rabča

V poslednom kole I. triedy sa rozhodovalo o tom, kto zostúpi o súťaž nižšie. Najlepšie na tom napokon bola Krivá, ktorá to aj na trávniku Brezy vysokým víťazstvom potvrdila. Smútia v Dlhej a Rabči, kde dúfali, že Krivá v Breze zakopne a rozhodne sa v ic

Smútia v Dlhej a Rabči, kde dúfali, že Krivá v Breze zakopne a rozhodne sa v ich vzájomnom súboji. No nestalo sa tak. V súboji dvoch najlepších tímov si doma Zubrohlava poradila s Oravským Podzámkom, a mohli mu tak pogratulovať k postupu do V. ligy.

Gól: Palider
Zostava domácich: Ratičák, Pavlák, Palider, Jendroľ, Václav, Ľ. Banas, Hrkeľ, Mokošák, Mordel, M. Rentka, Ľ. Rentka, n striedali: A. Banas, Šatan
Zostava hostí: Kubinda, Hasko, Chomistek, Horňák, Orbančík, Macinek, Chrenek, Jančo, Kováč, Drienik, Holubčík n striedali: Bančo, Kriváň
Zápas začal veľmi vyrovnane, no už v 10. minúte začalo prihorievať. V 25. minúte našiel Mokošák Mordela, ten pekne prihral Paliderovi a on obišiel hráča hostí a nedal šancu brankárovi, čím otvoril a zároveň uzavrel skóre na 1:0. Do druhého polčasu mala hru vo svojich rukách Zubrohlava, ale niekoľko šancí nevyužila. Po prestávke hrali obidva tímy o niečo kľudnejšie, no opäť mala viac šancí Zubrohlava, ktoré však nedokázala premeniť. Až v posledných minútach, keď nastrelili hosťujúcu tyč brány. Poďakovanie patrí najmä hráčom, fanúšikom a v neposlednom rade aj funkcionárom. Or. Polhore prajeme veľa šťastia v V. lige. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Bobrov – Leštiny 5:1 ( 3:1)
Góly: T. Belvončík 2 , P. Bomba, Náhly, D. Gerek – Hubčík
ŽK: Škrabák, Tomaň
ČK: Škrabák
Zostava domácich: Mantal, Gustiňák, Náhly, Gužík, Klačko, S. Gerek, Belvončík, Tropek, Bomba, D. Gerek, Brontvaj n striedali: Kurtulík, Barčák, Bandík
Zostava hostí: M. Michna- Ľupták, Halák, Kořalník, Gajdošík, Mičuha, Horvát, Škrabák, Hubčík, Tomaň, V. Michna, n stiedali: Koval, Kaplánek
Diváci: 250
Domáci svojou hrou potvrdili oprávnenosť svojho postavenia v tabuľke. Tento zápas sa miestami premenil na exhibíciu domácich. Ukázali, že rozdiel postavení obidvoch družstiev je objektívny. Už v 18. min po centri Náhleho skóroval hlavou Belvončík 1:0. Krátko nato v 20. min po biliardovej akcii zvyšoval taktiež hlavou Peter Bobma na 2:0. Domáci futbalisti pokračovali vo veľkom tlaku a prebiehali sa v zahadzovaní vyložených šancí. V 40. min zabudlo domáce družstvo na zadné dvierka a z ojedinelého protiútoku hosťujúci Hubčík upravil na 2:1. Po zmene strán mala hra rovnaký priebeh. V 65. min dorazil vyrazenú strelu Daniel Gerek, a zvýšil tak stav stretnutia na 3:1. V 80. min uzavrel skóre zápasu Tomáš Belvončík, ktorý tiež dorazil vyrazenú strelu brankárom. Od vyššej prehry zachránil hosťujúci tím brankár Michna. ANTON GROBARČÍK

Or. Poruba – Klin 2:1 (1:1)
Góly: P. Hucko, Ganobčík, Kosmel
Zostava domácich: Kováč, Rusík, Paprčka, P. Hucko, Davda, Kosmel, Mikušiak, Dudáš, Koedam, Puplava, Feranc n striedali: M. Hucko, M. Strapec
Zostava hostí: Veselič, Jadroň, Pisarčík, Majcher, Staroň, Ivaničák, Fenik, Mišek, Svetlošák, M. Pisarčík, Ganobčík n striedali:Úradník, Gonšenica
ŽK: P. Hucko, Jadroň
Zápas sa od začiatku hral veľmi svižne, a to domácej obrane robilo starosti, pretože registrovali veľmi zlé nahrávky. Otvorenia skóre sa diváci dočkali až v 40. minúte, keď Ganobčík zvyšuje na 1:0, a to zo šestnástky. Ďalšej akcie sa publikum dočkalo hneď tri minúty nato, keď sa Petrovi Huckovi dostáva lopta, ktorý sa ocitá sám pred bránou a zarovnáva na 1:1, za čo mohla chyba v obrane. Druhý polčas sa hral taktiež veľmi aktívne, no začalo pršať, čo zapríčinilo nehostinné podmienky. Klin mal viac šancí, ale domáci sa s ťažkosťami predsa dokázali ubrániť. V 79. minúte Kosmel po peknej kombinácii strieľa zo šestnástky a skóre upravuje na konečné 2:1. Do konca bol zápas veľmi komplikovaný, keďže sa hra odohrávala na mokrom ihrisku a bolo veľa prestávok kvôli menším zraneniam. Domáci si však výhru ubránili, no predsavzatie, ktoré si dali na začiatku sezóny o postup do V. ligy nevyšlo. Ak by Poruba získala nových hráčov, tak má na budúci rok šancu. Poďakovanie treba venovať všetkým divákom a sponzorom za podporu. ANTON ČIPČALA

Rabča – Dlhá 4:1 ( 1:1)
Góly: vlastný - Gužík, Harbut, Chutniak, Kozák
Zostava domácich: Adamčík – J. Gužík, Slovík, Fajta, Kvasničiak, Borvich, Kozák, Chutniak, Sivka, Revaj, Jendreas, n striedali: Harbut, Skutka, Iskierka
Bakoš, Havjar, Oršuliak, Hirner, Mores, n striedali: M. Capuliak, Kordiak, Jendrišek
Diváci: 200
Obidvom družstvám išlo o záchranu v súťaži, a preto začali zápas s obrovským nasadením. Prvý polčas mali domáci viac z hry, ale nervozita im zväzovala nohy. Prejavilo sa to aj v inkasovaní prvého gólu, keď si dal vlastný gól Gužík. Do druhého polčasu nastúpili domáci futbalisti s odhodlaním vyrovnať a spresniť nepresné prihrávky. Svoj nápor hneď aj využili, keď vyrovnával Gužík. O niekoľko minút nato strelil vedúci gól Harbus. Domáce družstvo sa upokojilo a začalo predvádzať oku lahodiaci futbal. Po zvýšení na 3:1 Chutniakom sa hosťujúci futbalisti už na nič nezmohli. Víťazstvo zavŕšil Kozák krásnou strelou z 30 m do horného rohu bránky, a tak dal aj bodku za týmto stretnutím. Domácemu družstvu už len zostáva čakať, či im táto výhra pomôže v zotrvaní v súťaži. JOZEF HAVLÍČEK

Breza - Krivá 2:6 (2:4)
Góly: Kubašák, Pazúrik, Sakmár, Kubek, Konfala, Čutka, Š. Hládek, Verníček
Zostava domácich: Račák, D. Hládek, Š. Hládek, Nodžák, A. Juriga, M. Kormaňák, M. Juriga, Janík, Sitárik, Verníček, M. Maťovčík, striedali: Volček, J. Maťovčík
Zostava hostí: Zeman, Džubek, Kubek, M. Pazúrik, Krafský, Kubala, Sakmár, Čutka, F. Pazúrik, Kubašák, Konfala, striedali: Baranček, Pavelek, Slanický
Už od úvodu sa hral aktívny futbal, najmä zo strany domácich, čo v 3. minúte potvrdil Verníček, ktorý otvoril skóre zápasu. Vyrovnanie prišlo v 20. minúte z kopačky Kubašáka. Domáci pridali na obrátkach a v 28.minúte František Pazúrik nechytateľnou strelou posiela hostí do vedenia. Dve minúty na to hostia zvýšili na 1:3 gólom Štefana Sakmára. V 25. minúte po rohu sa lopta dostala k Š. Hládekovi, a ten znížil na 3:2. V 44. minúte faulovali domáci v pokutovom území a z pokutového kopu s prehľadom zvýšil Kubek. V druhom polčase sa domáci hráči snažili zvrátiť výsledok, ale hostia ich naďalej ohrozovali rýchlymi protiútokmi. V 49. minúte Konfala zvýšil na 2:5. V 53. min sa dobre uvoľnil J. Maťovčík, ale strieľa vedľa. V 58. minúte brankár hostí kryl dobrú strelu Verníčka. Do konca zápasu hostia z Krivej ešte potvrdili výsledok jedným gólom a odnášajú si zo stretnutia 3 body. ĽUDOVÍT SITÁRIK

Novoť – Vavrečka 5:2 (3:1)
Zostava domácich: Bolek, Florek, Hollý, Kojdiak, M. Mikolajčík, Ľ. Mikolajčík, Nodžák, Godíš, P. Jašíca, Ľ, Jašice, Zavoďančík
Zostava hostí: Pjentek, Doroš, Hrkeľ, Brčák, Sklarčík P., Kozoň, Hurák, Seč, Sklarčík M, Holmík M, Holmík J. n Striedali: Nodžák, Jašica Š., Gonšenica, Kasan, Hurák A.
V Novoti sa hral svižný futbal s prevahou domácich. Na začiatku sa zastreľoval najmä J. Godíš, ale svoje šance nevyužil. Z protiútoku mohli naopak skórovať hostia, ale pri strele sa vyznamenal domáci brankár Bolek. V 25. minúte po strele J. Godiša sa k odrazenej lopte dostal Ľ. Jačica a otvára skóre 1:0. O tri minúte neskôr domáca obrana urobila chybu a M. Holmík strelou do prázdnej brány vyrovnáva na 1:1. Hostia v 31. minúte nedôsledne bránili v šestnástke, to využíva Š. Florek a zvyšuje na 2:1. O päť minút neskôr sa k priamemu kopu postavil opäť Š. Florek a pozemnou strelou zvyšuje na 3:1. V závere I. polčasu mohli skórovať opäť hostia, ale svoju výbornú šancu prekombinovali. V druhom polčase hostia zaskočili útočnou hrou domácich, ktorí v 53. minúte reklamovali ofsajd, prestali hrať a hostia upravujú na 3:2. V 78. minúte si na roh nabehol P. Jašica a zvyšuje na 4:2. Desať minút pred koncom založil krásny útok M. Mikolajčík - presne prihral Ľ. Jašicovi, a ten perfektnou strelou uzatvára skóre na konečných 5:2. Domáci si svojim výkonom víťazstvo zaslúžili. Po ukončení zápasu starosta obce odovzdal ceny najlepším strelcom z jednotlivých družstiev. V žiackom družstve si najlepšie počínal Patrik Jašica, najlepším strelcom v doraste, ktorý už pravidelne skóruje aj za mužov je Tomáš Hollý a u mužov to bol Peter Jašica. ŠTEFAN KOLENČÍK

Lokca – Veličná 4:2 (3:1)
Góly domácich: Michalčík, Ondrek 2, Trnka
Zostava domácich: Gemeľa, J. Bombjak, Michalčík, Bartoš, Náčin, Trnka, Triebeľ, Oščadnický, Ondrek, Ľ. Bombjak, Kormaňák, n striedali: Roštiak, Hvôľka, Kramarčík
Zostava hostí: Pukáč, D. Zvara, Ľ. Zvara, Kalina, Madleňák, P. Sučák, J. Sučák, Mores, Gajdošík, Vicáň, Martinusik
Lokca začala zápas aktívnejšie, mala výhernú prevahu, čo sa odrazilo na výsledku. Už v10. minúte bol nedovolene zastavený Oščadnický a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre Michalčík. Domáci nasledovne zvýšili po centri Triebeľa a následnou strelou Ondreka. Po nedorozumení v hosťujúcej obrane si hráči dali vlastný gól. Triebeľ v úplnom závere poslal loptu Onrekovi, a ten zvýšil na 3:1. V druhom polčase sa hra vyrovnala. V druhej polovici druhého polčasu sa brankár domácich pošmykol po priamom kope a hostia znižujú na 3:2. Lokca chcela poistiť výsledok, keď 5 minút pred koncom zápasu strelou pod brvno upravil konečný výsledok Trnka. Lokca mala počas celej sezóny kvalitný mančaft zložený z mladších i starších hráčov, ktorí sa dostali do hernej pohody príliš neskoro na to, aby mohli uvažovať o postupe. DUŠAN VAJDIAR