14. S. Bystrica 26 4 2 20 14:53 14

Tvrdošín – Černová 4:3 (2:2)
Góly: Hutira 2, Válek, Bednár
Zostava: Batuna – Medvecký, Maslo, Hradský, Baláž, Gavula, Novák, Palider, Bukový, Hutira, Válek, striedali: Sirota, Florek, Bednár
Stretnutie sa muselo divákom páčiť, no len škoda, že terén bol na hranici spôsobilosti. V 5. min si na pekný Balážov rohový kop najvyššie vyskočil Bukový, a ten hlavičkoval pred bránu. Tam našiel nepokrytého Váleka, ktorý už nemal problém zasunúť loptu do siete. Potom hra pokračovala medzi šestnástkami a územnú prevahu mali domáci futbalisti. V 25. min sa dočkali druhého gólu. Opäť zahrávali rohový kop a medzi tri žrde sa tentoraz trafil Hutira. V týchto chvíľach diktovali tempo hry domáci a boli stále pri chuti. Pokusy Baláža a Palidera však ďalšími gólmi neskončili. V 38. min si Tvrdošín sám zavaril po nedôslednom odkopnutí a následne musel faulovať ešte pred šestnástkou. Z priameho kopu sa hostia nemýlili a znížili na 1:2. Na domácich doľahol útlm a do prestávky si nevedeli ani poriadne prihrať. To nebolo všetko. V 40. min Černová urobila z domácich obrancov štatistov a strela k žrdi znamenala vyrovnanie. Do 2. polčasu vbehli domáci nátlakovou hrou, ktorú hostia dokázali výborne eliminovať. Strely Nováka neboli veľkou hrozbou a brankár si s nimi poľahky poradil. Napokon prišla chvíľka hosťujúceho tímu, keď podnikli rýchly protiútok a hlavička skončila v domácej sieti. Domáca odpoveď však netrvala dlho. Pred šestnástkou sa hostia dopustili faulu a vtedy prišiel vynikajúci ťah domáceho trénera. Na ihrisko poslal Bednára, a ten chladnokrvne vyrovnal. Domáci celok potom vrhol všetko do útoku, čo sa im aj nakoniec vyplatilo. V poslednej minúte bol v šestnástke podrazený Novák a z následnej jedenástky nedal Hutira brankárovi žiadnu šancu. Tvrdošínski futbalisti si zaslúžia poďakovanie za predvedené výkony na jar. Dokázali zdvihnúť hlavy po katastrofálnej jesennej časti, začali na sebe tvrdšijne makať a výsledok sa dostavil. Druhé miesto v jarnej tabuľke hovorí jednoznačnou rečou. ĽUBOMÍR GREGOREC

Oščadnica – Or. Jasenica 3:2 (0:1)
Góly: Mário Madleňák, Maroš Madleňák
Zostava hostí: Žofaj, Feranec, Kaprálik, Binek, Maroš Madleňák, Polák, Zemenčík, Mário Madleňák, Pauč, Trabalík, V. Madleňák n striedali: Prielomek
n Divákov: 150
Or. Jasenica prišla do Oščadnice odohrať prijateľný výsledok, čo sa jej darilo, keď po kombináciách dvakrát podržal brankár domácich. Prišla 25. minúta, keď Maroš Madleňák triafa loptu z priameho kopu a dáva na 0:1. Druhý polčas nastúpili domáci s odhodlaním zmeniť výsledok, a hneď v 5. minúte druhého polčasu píska rozhodca pokutový kop a domáci vyrovnávajú na 1:1. V 65. minúte Kaprálik nachádza Mária Madleňáka, a ten zvyšuje na 1:2. Od toho okamihu hostia akoby prestali hrať a domáci v posledných 10 minútach vyrovnávajú na 2:2 a 5 minút pred koncom, po peknej akcii, sa Oščadnica ujala vedenia a zatvorila skóre vo výške 3:2. MÁRIO MADLEŇÁK

Ostatné výsledky: K. Lúčka – Predmier 3:1 (0:1), Bielik, Špendla, Žabka – Minárik. S. Bystrica – Turany 0:3 (0:2), Matuška 2, Kudelka. K. Lieskovec – Belá-Dulice 0:3 (0:1). Dúbrava – Trebostovo 4:0 (1:0), Bruchalák, Kojš, Slabej, Kandera. Z. Poruba – Stráňavy 1:1 (1:0), Repček – Čuraj.

ŽK za domácich: Tropek
Zostava domácich: Surovjak, Repka, Javorek, Pazúrik, Vittek, Palider, Bača. Paldia, Greššák, Krasuľa, Pánik, n striedali: Pajunk, Tropek, Buška
Trstenčania doma privítali ašpiranta na postup do vyššej súťaže. Do 10. min sa v zlom počasí hral vlažný futbal v strede ihriska. Po zaváhaní domácej obrany sa v 10. min dvakrát po sebe dostali do šance hosťujúci útočníci, obidva razy mierili strely tesne vedľa Surovjakovej bránky. V 18. min sa ocitol v peknej šanci Greššák, no strieľa nad. Sučany podnikli v 34. min rýchly protiútok, strelu najprv Surovjak vyráža, no na dorážku už nestíha adekvátne zareagovať. V poslednej minúte prvého polčasu strieľajú hostia druhý gól, keď kopú roh a domáca obrana necháva neporytého najvyššieho hráča súpera, a ten svoje prednosti naplno využíva. Tri min po začiatku druhého dejstva pekne vystrelil na súperovu bránu Palider, no sučiansky brankár bol na mieste. V 55. min Surovjak bravúrne likviduje čistú šancu hostí. K peknej šanci sa prebojoval o štyri min Krasuľa, no súper jeho strelu likviduje. V 69. min hráč hostí zahral rukou, no na prekvapenie všetkých arbiter neodpískal 11-ku, ale kop proti domácim. 84. min priniesla ešte jednu šancu Trstenej, no Greššák tesne míňa ľavú tyč. Sučany sa v Trstenej prezentovali veľmi peknou hrou, čo uznali aj fanúšikovia, a zaslúžene si odniesli tri body. Naopak, Trstenčania nezvládli v poradí už štvrtý zápas, v ktorom sa hralo takpovediac o všetko. Po veľmi dobrom rozbehu v súťaži tak mesačná smolná séria zahasila ich postupové nádeje. Hráči i funkcionári klubu ďakujú svojim fanúšikom za stálu podporu a tešia sa na ďalší ročník súťaže, snáď sa v ňom klubu podarí naplniť tohtoročné ambície. PETER MEDVECKÝ

Nižná – L. Sliače 3:2 (2:0)
Góly: Dedinský, Zboroň, Šeling
ŽK: M. Žák
Zostava: Brčák – Zboroň, Kuboš, T. Chladný, M. Žák, Daňa, R. Chladný, Dedinský, Blahút, Šeling, Komačka, n striedali: Bažík, Zeman
V Nižnej sa na mokrom, ale dobrom trávniku, stretli mužstvá z oboch pólov tabuľky. V prvých 10-tich minútach sa hralo zväčša na polovici hostí, avšak bez vážnejšej gólovej šance. Až v 15. min najmladší hráč na ihrisku Zboroň vystrelil zvnútra šestnástky a lopta lízala horné brvno. Po pol hodine hry sa domáce farby dočkali. Center Kuboša predĺžil Komačka na Dedinského, a ten hlavou k tyči nekompromisne otvoril skóre stretnutia. O 2 min nato zahrával priamy kop Blahút a odrazenú loptu Zboroň šikovne poslal k pravej tyči. V 42. min mohla Nižná vyhrávať už trojgólovým rozdielom. Šeling šikovne tečoval loptu, ale brankár len s námahou zachránil na brankárovej čiare. V 2. polčase začali hostia viac kombinovať po zemi a získali územnú prevahu. V 56. min po nedôslednej hre domácej obrany bolo úsilie Černovej korunované gólom. Ich útočník sám pred Brčákom nezaváhal. Od tohto momentu hra nabrala na zaujímavosti a početná divácka kulisa spolu aj s hosťujúcimi vytvorila pravú futbalovú atmosféru. V 63. min postrehol hlavný rozhodca ruku a následný protiútok hostia zakončili gólom. O pár minút nato stálo pri Nižnej šťastie, keď strela z 30 m skončila na brvne. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a obe mužstvá chceli vyhrať. V 80. min hosťujúci hráč zabránil hlavičke Zboroňa rukou, následne bol vylúčený a domáci zahrávali pokutový kop. K exekúcii sa podujal Daňa, ktorý sa nezvykne z takejto pozície mýliť, no tentoraz pohorel. O 3 minúty Blahútovu dorážku brankár zázračne nohou vyrazil na roh. V týchto momentoch tlak domáceho družstva gradoval a šťastie sa nakoniec usmialo aj na domácu stranu. V 88. min sa perfektne v šestnástke uvoľnil Šeling a strelou k tyči rozhodol o víťazstve. Táto výhra bola odmenou za najlepší výkon v tejto sezóne a diváci to dali aj po zápase patrične najavo. PAVOL CABADA

Palúdzka – Žaškov 3:1 (0:0)
Gól za hostí: Lacko
Zostava hostí: Buzák, Badin, Otruba, Hanko, Peter Farko, Jonák, Mikuš, Kaplánek, Lacko, Pavlovčík, Gallo, n striedal: Puček
Hráči Žaškova opäť nastúpili v oklieštenom zložení, bez šiestich hráčov základnej zostavy. V prvom polčase ešte stačili s domácimi držať krok a hral sa vyrovnaný futbal medzi šestnástkami, bez vyložených šancí. Do druhého polčasu Palúdzka nastúpila s cieľom dať gól, ale až do 61. min Žaškovčania ich snahu eliminovali. V 61. min ušiel hosťujúcim obrancom domáci útočník a prestrelil Buzáka – 1:0. Zlom zápasu nastal v 73. – 78. min, keď Žaškov inkasoval dva rýchle góly. Zápas sa po nich už len dohrával. Čestný úspech zaznamenal ešte v 82. min tečovaným lobom Lacko. PAVOL ĽORKO

Zuberec - Oravské Veselé 3:2 (1:1)
Góly: Marek Šiška, Jančura, B. Juráň - vlastný (Eduard Šiška), Martin Pisarčík.
ŽK: B. Juráň - P. Pisarčík, A. Kromka, R. Maslaňák.
Zostava domácich: P. Kovalčík, Eduard Šiška, D. Chovančák, P. Chovančák, M. Chovančák, T. Šiška, Marek Šiška, R. Juráň, B. Juráň, Jančura, J. Kovalčík.
n Zostava hostí: Kolenčík, Švába, Hruška, R. Maslaňák, L. Briš, P. Pisarčík, M. Kriš, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: Majdiak, A. Kromka.
Hoci patrí Zubercu nelichotivá posledná priečka v tabuľke, chcel pred vlastným publikom ukázať svoju silu. Nastúpil bez viacerých hráčov základnej zostavy, ktorí boli vykartovaní. Preto dostali príležitosť v domácom drese viacerí dorastenci. Hostitelia podali nadšený a bojovný výkon. To sa odzrkadlilo už pri vedúcom góle, ktorý vsietil Marek Šiška. Prišla ale chyba obrany Roháčov a tečovanú strelu si zrazil Eduard Šiška do vlastnej brány - 1:1. Do polčasu sa hra pohybovala zväčša v strede ihriska. Obidve mužstvá pozorne bránili.
Po zmene strán domáci v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa pustili vehementne do útočenia, avšak pri jednej zo striel hostí brankár Zuberca zle odhadol situáciu a lopta skončila v sieti. Gól bol pripísaný Martinovi Pisarčíkovi. Domáci preskupili svoje rady a do útoku poslali až troch hráčov. Na hosťujúcu bránu pálili ako pri Verdune a po chybe brankára sa im podarilo vyrovnať, keď dokopol loptu do siete Ján Jančura. Zdalo sa, že si celky body podelia. No pekná prihrávka M. Šišku našla adresáta - Branislava Juráňa, ktorý nekompromisne skóroval a rozhodol o víťazovi tohto duelu. Za zmienku stojí ešte niekoľko nebezpečných akcií zo strany hosťujúceho Tatrana. Ten sa brejkami snažil ohrozovať bránu Zuberca. Ale gólman domácich sa už nedal prekvapiť.
KAROL HRNČIAR

Ostatné výsledky: Bešeňová – Ludrová 3:1 (1:1). Lisková – Vrútky 5:0 (3:0).

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.