Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Postupová radosť žiakov Dolného Kubína

Podbrezová B – Námestovo 9:1 (4:1)
Gól: Michal Čiernik
Oravský tím sa predstavil na horúcej pôde lídra tabuľky a ten mu pripravili futbalové peklo. Do 16. min sa hostia držali statočne, no od tohto momentu spustila rezerva Podbrezovej útočné torpédo. To nezastavilo ani gól v ich sieti, keď ideálnu Jagnešákovú prihrávku využil Čiernik. Aj po prestávke boli domáci strelci pri obrovskej chuti a pre hostí to skončilo vysokou prehrou.
Tvrdošín – Krásno 3:3 (0:1)
Góly: Pikna, Medvecký, Kohár
Obaja súperi ponúkli divákom útočný futbal a šance sa prelievali z jednej strany na druhú. Domáci dvakrát ťahali za kratší koniec, no v oboch prípadoch ukázali veľkú silu kolektívu a dokázali vyrovnať. Za tento výkon, ktorý predviedli proti Krásnu, si zaslúžia pochvalu a ak tak budú bojovať aj posledný zápas, určite sa zachránia v III. lige.
Martin – D. Kubín 1:1 (1:1)
Gól: Šipka
Sily si zmerali druhý a tretí celok tabuľky a diváci, ktorí si našli cestu na štadión, videli obojstranne ofenzívne poňatie hry. Do vedenia išli hostia gólom Šipku, ale domáca odpoveď netrvala dlho a opäť sa začínalo odznova. Potom však obaja brankári zatiahli rolety a do konečného hvizdu už loptu za svoj chrbát nepustili. Dolný Kubín dal šancu vo svojej zostave aj mladším dorastencom, ktorí si svoj post zastali výborne a potvrdili, že v budúcej sezóne budú pre tím platnou posilou.
Dohrávka 26. kola:
Bytča – D. Kubín 0:4 (0:2)
Góly: Letko 3, Kasan
Hosťujúca jedenástka striedala výborné fázy s tými priemernými. Keď však zapla naplno, odzrkadlilo sa to aj na skóre. Hattrickom sa blysol Letko, ktorý výraznou mierou prispel k víťazstvu.
Tabuľka nie je kompletná
Ostatný výsledok: Č. Balog – Bytča 9:2 (4:1), Bánová – K. N. Mesto 1:0 (1:0), N. Baňa – Zvolen 3:2 (2:0)

Podbrezová B – Námestovo 5:3 (3:0)
Góly: Hrkeľ, Železňák, Melek
Aktéri tohto duelu predviedli jedno pekné futbalové divadlo. Nechýbali góly, akcie a ani dráma nakoniec. Polčasový stav mohol byť pohodlne aj opačný, ale hosťom to v koncovke nesypalo. Dvakrát zlyhal Kramarčík a pri pokusoch Železňáka a Hrkeľa zvonilo brvno. Po obrátke prišiel ďalší úder domácich a zdalo sa byť rozhodnuté. Námestovo sa nevzdalo a troma gólmi sa vrátilo do zápasu. Štvrtý už nepridalo a po chybe v obrane dali domáci bodku za vynikajúcim stretnutím, ktorý sa musel jednoducho páčiť.
Tvrdošín – Krásno 6:1 (3:1)
Góly: Janček 4, Kovalík 2
Domáci kolektív sa predstavil v omladenom šate, keď ich farby postupne obliekli až ôsmi žiaci. Spolu s ostatnými spoluhráčmi vytvorili výborný kolektív a podali veľmi dobrý výkon. Súperovi z Kysúc vyprášili kožuch šiestimi gólmi a to ešte množstvo šancí neskončilo medzi troma žrďami. Z domácich bol najviac pri streleckej chuti Janček, ktorý konto hostí zaťažili štyrmi kúskami.
Martin – D. Kubín 2:0 (0:0)
Úvodná časť zápasu patrila domácemu družstvu, no postupom času sa hra vyrovnala. Z hosťujúcej strany mal výbornú šancu na skórovanie Machaj, ale svoj brejk nezakončil presným zásahom. Góly prišli až po prestávke a oba padli do siete Dolného Kubína. Ten prvý padol po veľmi šťastne zacentrovanej lopte, ktorá prekvapujúco skončila za chrbtom Drígeľa. Vyrovnať mohol Pavlík, keď sa rútil sám na brankára, ale v koncovke zlyhal. Druhý úder Martina prišiel až v samom závere. Z blízka už nemal domáci útočník problém loptu dopraviť do siete.
Bytča – D. Kubín 1:0 (1:0)
Od úvodného až po konečný hvizd držali dirigentskú paličku Dolnokubínčania. Miestami svojho súpera doslova zvierali pred šestnástkou, no jeho útočníci pálili slepými nábojmi. Domácim vyšiel ojedinelý protiútok, z ktorého strelili aj zároveň víťazný gól. Smola a nemohúcnosť na hosťujúcich kopačkách darovala domácej Bytči trojbodový zápis.
16. Č. Balog 27 1 2 24 21:111 5
Ostatný výsledok: Bánová – K. N. Mesto 2:1, N. Baňa – Zvolen 3:2 (1:1), Č. Balog – Bytča nehralo sa

L. Hrádok – Zuberec 2:3 (1:1)
Góly: J. Kovalčík 2, Hruboš
Družstvo spod Roháčov odohralo veľmi dobré stretnutie, ktorému nechýbala bojovnosť a nasadenie. Liptáci vždy iba doťahovali výsledok, no na tretí úder z kopačky Kovalčíka už nestačili odpovedať. Všetky body teda zaslúžene získal oravský celok a vďaka tomuto víťazstvu sa vyšvihol pred svojho súpera.
Or. Jasenica – Lisková 3:2 (2:0)
Góly: D. Farský, Prielomek, Polák
Domáci sa so súperom pohrali, no v koncovej fáze mali neraz vychýlenú mušku. Postupne si vypracovali trojgólový náskok a za tohto stavu dali šancu aj mladým hráčom. V závere inkasovali dva zlepené góly, ale dráma sa nekonala.
14. Štiavnik 25 7 0 18 37:63 21
Ostatné výsledky: Stráňavy – L. Sliače 0:1 (0:1), Belá – Černová 2:2 (1:2), Z. Poruba – Terchová 4:2 (3:0), Predmier – Štiavnik 3:4 (3:1), Rajec – Hôrky 4:2 (1:0)

Or. Veselé – T. Teplice 2:2 (0:1)
Góly: Gočal, Pňaček
Hostia, ak chceli ešte pomýšľať na postup, museli na Orave bodovať naplno. Dianie v 1. polčase tomu aj nasvedčovalo, no po zmene strán ukázali kus futbalového umenia domáci. Vyrovnali, no onedlho si strelili vlastenca a opäť bol na koni hosťujúci celok. Oravské Veselé nezložilo zbrane a iba výborný brankár hostí držal svoj tím nad vodou. Deľbu bodov zariadil v hodine dvanástej Pňaček a vzal tak súperovi akúkoľvek možnosť na postup.
Žabokreky – Liesek 4:1 (2:0)
Góly: F. Sťahuľák
Domáci celok by si v prípade víťazstva zaistil miestenku do IV. ligy, čo sa mu aj proti omladenému Liesku podarilo. Hostia odišli kondične najmä v 2. polčase a domáci si už vychutnávali postupové oslavy.
Palúdzka – Rabča 2:1 (1:1)
Gól: M. Pilarčík
Oba tímy sa nachádzajú v pokojných stredných vodách a tomu odpovedalo aj dianie na ihrisku. Miestami boli lepší domáci a potom zas Rabča. Nikto neprevyšoval toho druhého. Všetky body však ostali doma. Rozhodol o tom druhý polčas, keď oravský tím inkasoval a v ďalších minútach už nenašiel recept, ako prekonať domáceho gólmana.
L. Kokava – Trstená 5:3 (2:0)
Góly: Gočal, Žulko, Ďurčák
Hostia nastúpili iba s desiatimi mužmi v poli, no kožu nepredali lacno. V 2. dejstve sa im dokonca zranil ešte jeden hráč, ale statočne bojovali do konca. Na body si však nesiahli.
Bziny – Likavka 0:6
Domáca loď sa nachádza na samom dne a proti Likavke dostala ďalšiu trhlinu. Tentoraz v podobe šiestich gólov.
Nižná sa zo súťaže odhlásila
Ostatné výsledky: L. Lužná – Diviaky 3:6 (1:2)

Dlhá – T. Teplice 0:1 (0:0)
Moc gólových momentov sa v tomto zápase nezrodilo a o víťazovi rozhodol jediný gólový moment z 2. polčasu. Vsietili ho hostia a z remízového duelu boli nakoniec šťastnejší.
Rabča – L. Mikuláš 1:5 (0:3)
Gól: T. Bublák
Domáci celok je až po uši namočení v zostupových vodách a tento zápas mal pre nich príchuť existenčného. Po 1. polčase však bolo o všetkom rozhodnuté, keď skúsení hostia viedli už rozdielom triedy. Ani zlepšený výkon domácich po obrátke nepriniesol výraznú zmenu na skóre. Naopak, v koncovke boli opäť efektívnejší hostia. Za domácich sa presadil iba Bublák.
Rajec – Trstená 1:1 (0:0)
Gól: Ľ. Lepáček
Po nevydarenom vystúpení v minulom kole sa ukázali hosťujúci žiaci v úplne inom svetle. Od začiatku dali do stretnutia všetko a iba smola v zakončení ich pripravila o tri body. Nastrelili tyč, brvno a ďalšie stopercentné šance skončili mimo domácu svätyňu. Na druhej strane sa vyznamenal brankár Romaňák, ktorý zlikvidoval penaltu domáceho tímu.
14. Krásno nad Kysucou25 4 3 18 30:88 15
Ostatné výsledky: Bytča – K. N. Mesto 1:1 (0:0), Belá – Žilina B 0:4 (0:2), V. Rovné – Krásno 5:0 (2:0)

Dlhá – T. Teplice 4:0 (1:0)
Góly: Koleník 2, Čupaj, Mudroň
Od brankára až po útočníka hrali všetci zodpovedne, plnili si svoje povinnosti a výsledok sa dostavil. Prevahu korunovali štyrmi gólmi, ktorých väčšina padla až po zmene strán.
Rabča – L. Mikuláš 0:3 (0:2)
Stretnutie malo spád a šance sa striedali na oboch stranách. Domácim útočníkom však vyschol strelecký prach. Zato hosťujúci strelci mali presnejšiu mušku a spolu so staršími žiakmi si odvážajú z Oravy plný bodový zisk.
Rajec – Trstená 2:2 (0:1)
Góly: F. Hajdúch, A. Grman
Súboj týchto tímov bol v réžii oravského kolektívu, ktorý herne prevýšili svojho súpera. V koncovke mu však nebolo súdené, keď hosťujúci strelci dokázali zahodiť aj nemožné. Najmä nemohúcnosť v zakončení pripravila Trstenú o dva body.

Or. Veselé – Or. Jasenica 2:5 (1:3)
Góly: Ganobčík, Mušák – M. Brontvaj 2, Kajan, Gracik, E. Polák
Domáci nezvládli dôležitý zápas, aby si zachovali postupové šance. Nezachytili najmä bleskové úvody súpera a ten už dobre rozohrané stretnutie nepustil.
L. Hrádok – Námestovo B 6:0 (4:0)
Celé stretnutie režírovali domáci žiaci, ktorí z hosťujúceho tímu urobili štatistu.
D. Kubín B – Istebné 2:2 (0:1)
Góly: Buckulčík, Zrnčík – Labuda, Horváth
Postupové oslavy hostia zmarili domácemu kolektívu v poslednej minúte zápasu. Domáci predviedli festival zahodených šancí a Istebné vyťažilo z minima maximum.
Sučany – Habovka 3:0 (2:0)
Celok spod Turca na svojom ihrisku len veľmi ťažko púšťa body. O tom sa presvedčila aj Habovka, ktorá mu po kombinačnej stránke nestačila a prehrala rozdielom triedy.
Blatnica – Nižná 6:0 (0:0)
Hostia zanechali v 1. polčase na trávniku sympatický dojem, ale druhé dejstvo už také výborne nebolo. Po prvom góle sa im podlomili kolená a skóre narastalo.
Liesek – Lokca 3:1 (1:0)
Góly: Š. Kubas 3
Zápas dvoch celkov z dna tabuľky bol vyrovnaný do stavu 1:1, keď prišla rozhodujúca zmena. Brankár Liesku sa vymenil s útočníkom a ofenzíva domácich nabrala iné obrátky. Strelila dva góly a práve ich súpera odsunula na posledné miesto.
14. Lokca 25 3 5 17 18:85 14
Ostatný výsledok: Vrútky – Z. Poruba 3:1 (2:0)

Or. Veselé – Or. Jasenica 2:1 (1:1)
Góly: Vonšák, Miškovčík – M. Madleňák
Väčšia bojovnosť a nasadenie hnalo domácich v 2. polčase dopredu a to rozhodlo.
L. Hrádok – Námestovo B 1:6 (0:6)
Góly: A. Medvecký 3, Ľ. Kocúr 2, D. Hurák
Oravský tím si v 1. dejstve urobil z domácej brány strelnicu a zaťažil ju rovným poltuctom. Po obrátke hostia preradili na najnižší stupeň a v kľudnom tempe dohrali jednoznačný zápas.
D. Kubín B – Istebné 7:0 (4:0)
Góly: Bugan 3, Briestenský 2, Meľo, Moravčík
Jednoznačnú prevahu domáci vyšperkovali aj množstvom pekných gólov.
Sučany – Habovka 0:5 (0:3)
Góly: P. Jurina 2, Jandura, Bobrovský, Klimek
Hosťujúci žiaci položili základ svojho víťazstva už v 1. polčase a po zmene strán pridali ešte dva kúsky do siete domáceho gólmana. Habovka herne aj kombinačne prevýšila domácich.
Blatnica – Nižná 1:1 (1:0)
Miernym favoritom boli hostia, ale Blatnica ich milo zaskočila. Tá inkasuje vždy dvojciferné nádielky, ale v tomto zápase bojovala a odmenou je aspoň bod.
Liesek – Lokca 3:1 (2:0)
Góly: M. Kubas 3
Domáci boli vždy o krok vpredu a zaslúžene zvíťazili.
Ostatný výsledok: Vrútky – Z. Poruba 3:5 (2:2)