Anton Tyrol odišiel z rodnej obce pred 30 rokmi. Napriek tomu sa do Oravskej Polhory často rád vracia a ľudia ho tu vnímajú stále ako Polhorčana. Za svojho ho však považujú aj veriaci vo farnostiach v Dolnom Kubíne, Dlhej nad Oravou, Tvrdošíne či v Ružomberku, kde pôsobil ako kaplán, ale aj ľudia z Liptovského Mikuláša, kde bol správcom farnosti.
„Na Orave mám svoje korene, tu som sa po prvý raz stretol s vierou v Boha, s kultúrou, základným aj stredoškolským vzde-laním. Odtiaľ som štartoval do života. Dodnes svoje oravské korene i dejiny nosím v sebe a rád sa k nim vraciam. V Polhore mám svoju mamu a viacerých súrodencov, ktorých rád navštevujem. Orava pre mňa znamená predovšetkým zdravé uvažovanie a hodnoty, ktoré sú dnes veľmi ohrozené a relativizované. Človek musí pri ich odôvodňovaní, prehlbovaní, ba aj pri ich obrane vynakladať omnoho väčšiu námahu ako v minulosti. Oravu si v tomto smere čím ďalej, tým viac vážim,“ hovorí biblista o svojej rodnej hrude.
Už ako gymnazista sa v rodnej obci stretol s viacerými kňazmi - kaplánmi, ktorí tu s mladými ľuďmi viedli rozhovory o tom, aké dôležité je poznať Bibliu. Rozhodujúci dôvod pre štúdium biblických vied mu však poskytol biskup František Tondra, keď mu v čase postgraduálnych štúdií navrhol, aby sa uberal týmto smerom. Anton Tyrol preto – už ako mladý kňaz - odišiel v roku 1993 študovať do Jeruzalema.
Dnes je riaditeľom Katolíc-keho biblického diela, prednáša Starý zákon, biblickú hebrejčinu a úvod do teológie.