Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut 16. - 17. júna o 18.30 h
Domov - Tento film vznikal viac ako 15 rokov. Cesta po 50-tich krajinách sveta je ódou na krásu a harmóniu planéty Zem. S optimizmom predkladá aj pálčivé sociálne problémy a problémy životného prostredia v súčasnosti.
Pi – ne 19. – 21. júna o 18.30 h
Nedodržaný sľub - Príbeh židovského chlapca, ktorému silu prežiť dal sľub, ktorý chcel splniť. Nielen jeho odvaha a šikovnosť, ale aj zhoda náhod mu umožnili prežiť toto peklo a dodržať sľub, ktorý si kedysi ako rodina dali - že sa doma opäť stretnú.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h, do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea autora. Kde: Veľká sieň Župného domu.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ I. Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia na Slovensku. V rôznych mestách sa naraz koná 20 výstav v exteriéri. Kde: nádvorie Župného domu.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením.
Koncert
Pi 19. júna o 19.00 h
Koncert Honzu Nedvěda so skupinou. Kde: divadelná sála MsKS.
Pi 19. júna o 18.00 h
Amandolo - Koncert akordeónového orchestra. Oslava 50. výročia vzniku ZUŠ P. M. Bohúňa. Kde: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Ne 21. júna o 16.00 h
Deň otcov – Rockový hudobný koncert. Kde: altánok pri pávoch. Usporiadateľ: mesto Dolný Kubín.
Št 18. júna o 18.00 h
Mladá slovenská poviedka 2009 – Vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže mladých autorov. Kde: OG Dolný Kubín.
Divadlo
Pi 19. júna o 9.00 h
Rozprávka o 7 kozliatkach - Divadelné predstavenie pre najmenších v podaní divadla Bez opony z Banskej Bystrice. Kde: estrádna sála MsKS.
Podujatia
Pi 19. júna o 16.30 h
Dielnička – kriedomajstri - Tvorivá dielňa pre najmenších. Zmeňme sa na kriedomajstrov a pokreslime celé námestie pred MsKS. Usporiadateľ: OZ Žubrienky.
Ne 21. júna o 16.00 h
Tanečná nedeľa - Tanečná škola Maestro vás naučí latinsko-americké tance cha-cha, jive. Kde: Hviezdoslavovo námestie, len za priaznivého počasia.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 17. júna o 18.00 h
Nedodržaný sľub - Príbeh židovského chlapca, silu prežiť mu dodal sľub, ktorý chcel splniť. Nielen jeho odvaha a šikovnosť, ale aj zhoda okolnosí mu umožnili prežiť peklo a dodržať sľub, ktorý si kedysi ako rodina dali - že sa opäť stretnú doma.
So – ne 20. – 21. júna o 18.00 h
Spoveď nákupnej maniačky - Rebecca má 25 rokov, nudnú prácu vo finančníckom magazíne a závislosť od nakupovania. Pokúša sa zarobiť viac peňazí, ale prichádza fiasko. Iróniou osudu sa jej podarí zamestnať sa v časopise Úspešné šetrenie, kde dostane na starosť stĺpček o úspornom hospodárení a stretne možno muža svojich snov.
PODUJATIA
Ut 16. júna o 10.00 h
Koncert ZŠ Brehy – Kde: Dom kultúry.
Št 18. júna o 16.00 h
Tanečné vystúpenie štátnej ZUŠ – V programe vystúpi aj školská hudobná skupina pod vedením Petra Cigaňáka. Kde: Dom kultúry.
Ne 21. júna o 11.00 h
Deň farnosti – Začína sv. omšou, kultúrny program, spoločenské súťaže. Kde: amfiteáter pri Oravskej priehrade.
Divadlo
Ne 21. júna o 15.00 h
Stávka – Divadelné predstavenie. Kde: Dome kultúry. Usporiadateľ: Farský úrad Námestovo.
Pi 19. júna o 8.15 h a 11.30 h
Rozum a vášeň - Predstavenie zoznámi diváka so základnými umeleckými dielami prvej polovice 20. storočia. Vďaka spojeniu výtvarného umenia, hudby, literatúry a architektúry nadobudne divák o umení komplexnejšiu predstavu. Kde: Dom kultúry. Usporiadatelia: Dom kultúry, Divadlo Potôň.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia.
Prvá plavba z prístavu o 9.00 h, posledná o 16. 00 h v 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 21. júna o 19.00 h
Tango s komármi - Tango je jedinečným výrazom ľudských citov, je v ňom vášeň a napätie, konflikt i súlad pohlaví, dráždenie i bolesť, ako v bodnutí komára, ktorý si neodbytne žiada kvapku krvi, aby mohol prežiť.
PODUJATIE
Ne 21. júna o 16.00 h
Tancujte s nami VIII. ročník – Tanečno-zábavný program pre celé rodiny, vrátane detí. Odmenou pre víťazov je putovná trofej a medaily. Hrá DJ Lego. Vystúpia: tanečníci skupiny Mixer. Hostia: TS Harlekýn Nižná, Majstri RoboCup 2009 Trstená. Kde: Dom kultúry.
PRIPRAVUJEME
Po – ut 22. júna o 13.00 h, 23. júna 9.00 h - 16.00 h
Krása z hliny – Hrnčiari deťom. Tvorivá dielňa s predajným jarmokom: Remeslo má zlaté dno. Kde: pred MsKS Trstená. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, Valašské múzeum v prírode Rožnov pod Radhoštěm.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008).
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia. Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 16. júna o 18.30 h
Odpor - Príbeh bratov Bielskich je jedným z najzaujímavejších príbehov 2. svetovej vojny. Prvý raz sa na svetlo sveta dostal v Bielorusku v roku 1944, keď boli miestni ľudia svedkami ohromujúceho obrazu: viac než 1200 ľudí vyšlo z hlbokých, neobývaných bieloruských lesov.

PODBIEL
Do 30. júna plavba na objednávku
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v Nižnej a končí v Podbieli.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Zahrajme sa ako kedysi – Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroby sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: tvorba na hrnčiarskom kruhu, možnosť práce s hrnčiarskou hlinou. Príležitostné ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chôdza po lane, na chodúľoch, poznávanie drevín.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 8.30 – 17.30 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Pi 19. júna 10.00 – 14.00 h
Kráľovstvo prírody – Sprievodcom Kráľovstva prírody budú Pán zeme, Pán lesov, Pán zvierat a Pani Príroda. Pani príroda pripravila pre návštevníkov veľkoplošnú prezentáciu o prírode Oravy. Vhodné je najmä pre žiakov ZŠ i verejnosť. Kde: Oravský hrad.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V depe nájdu návštevníci expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

SRŇACIE
So 20. júna o 18.00 h
Jánske spevy – Oslava letného slnovratu, spomienka na Vígeľčákov, bratov Luptákovcov - ľudových muzikantov a výrobcov huslí zo Srňacieho. Kde: Srňacie. Usporiadateľ: Združenie Femina a spol.

VELIČNÁ
So 20. júna od 12.00 h
Rockový záber – 12. ročník. Najväčší a najstarší hudobný festival na Orave. Kde: futbalový štadión.

ZÁZRIVÁ
So 20. júna
Jánske ohne – Ľudová kultúra. Podujatie začne slávnostným zapálením vatry za spevu FS zo Zázrivej. Kde: futbalové ihrisko. Usporiadateľ: obec Zázrivá.
20. júna od 9.00 h
Cykloprechod zázrivským chotárom – 5. ročník prechodu na horských bicykloch okolo Zázrivej. Prezentácia: so 9. – 9.45 h. Kde: KD Zázrivá. Usporiadateľ: obec Zázrivá.
Divadlo
Ne 21. júna o 17.00 h
Sv. Pavol z Tarzu – Nechajte sa preniknúť láskou, ktorá nemyslí na zlé. V divadelnej hre sa predstaví dolnokubínska mládež. Kde: KD Zázrivá. Vstupné dobrovoľné.

ORAVSKÁ POLHORA
Ne 21. júna
Polhorský odpust – Stretnutie rodákov a priateľov s cyklotúrou na najsevernejší bod Slovenska. Usporiadateľ: obec Or. Polhora, TJ, DHZ.

RABČA
Ne 21. júna o 9.00 h
Deň plný prekvapení – Zábavno-športový program pre deti. Kde: v priestoroch školy. Usporiadateľ: kresťanská mládež z obce, obec Rabča.

JABLONKA
Ne 21. júna o 14.00 h
XVI. Dni slovenskej kultúry v Malopoľsku – Kultúrne podujatie krajanov Slovákov v Poľsku. Kde: ihrisko Jablonka. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, Spolok Slovákov v Poľsku.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 210
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 197
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 773
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 955
 5. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 11 943
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 050
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 148
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 596
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 510
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 357
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.

Testovanie na Covid-19.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Od zajtra začína pilotné testovanie na Orave a v okrese Bardejov.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Už ste čítali?