Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut 9. - 10. júna o 18.30 h
Odpor - Príbeh bratov Bielskich je jedným z najzaujímavejších príbehov 2. svetovej vojny. Prvý raz sa na svetlo sveta dostal v Bielorusku v roku 1944, keď boli miestni ľudia svedkami ohromujúceho, takmer surrealistického obrazu: viac než 1200 ľudí vyšlo z hlbokých, neobývaných bieloruských lesov.
Pi – ne 12. – 14. júna o 18.30 h
Ako ukradnúť nevestu - Tom si užíva život: je sexy a je úspešný. Má okúzľujúcu priateľku Hannah, ktorá je nemenným bodom v jeho živote. Hannah odíde na šesť týždňov pracovne do Škótska. Tom si s úžasom uvedomí, aký je jeho život bez nej prázdny. Rozhodne sa, že len čo sa Hannah vráti, požiada ju o ruku. No nebude už neskoro?
So – ne 13. 14. júna o 16.00 h
Škaredé káčatko a ja - Poučný a zábavný príbeh nakrútený na motívy známej roz-právky. Obyčajná krysa sa zhodou okolností ocitla na mieste, kde sa Škaredé káčatko vyliahlo z vajíčka. A keďže Ratso bol prvý tvor, ktorého káčatko uvidelo, pokladá ho za svoju matku a Ratso je nútený sa o káčatko postarať.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Veľká sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ Ivana Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia. V rôznych mestách sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením.
PODUJATIE
Pi 12. júna o 10.30 h
Medzinárodná Veterán rallye – 13. ročník, 500 km slovenských, krásy Oravy, Liptova a Kysúc. II. etapa – Kysucko – dolnokubínska. Na námestí je pripravený kultúrny program.
So 13. júna o 16.00 h
Rockový predzáber – Nesúťažná prehliadka regionálnych hudobných skupín. Kde: Penzión Koliba. Usporiadateľ: OZ T.A.R.G.O
Ne 14. júna 14.00 – 16.00 h
Deň detí a II. Dolnokubínsky juniáles - S Píšťalkou do rozprávky IV - Popoludňajšie stretnutie rodičov a detí plné zábavy, súťaží a odmien. Prekvapením podujatia bude návšteva magickej dvojice Elá Hop. Kde: Altánok pri Malom Parku.
PRIPRAVUJEME
Koncert
Po 15. júna o 16.30 h
Koncert žiakov pre bicie. Kde: Kino Choč.
Pi 19. júna o 19.00 h
Koncert Honzu Nedvěda so skupinou. Kde: divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 10. júna o 18.00 h
Sedem životov - Ben Thomas, agent daňového úradu, s osudovým tajomstvom si vyberie neobyčajnú cestu vykúpenia tým, že navždy zmení životy siedmim neznámym.
So 13. júna o 18.00 h
Verejný nepriateľ č. 1 - Jacques Mesrine, najväčší francúzsky gangster všetkých čias. Národ ho uctieval, ženy ho zbožňovali a pre štát bol nepriateľom číslo jedna. Jeho odvážne skutky, početné úteky z väzenia, milostné romániky nad ktorými ostával stáť rozum, jeho bájne dobrodružstvá, obrovský cynizmus a výsmech polície - z toho všetkého vznikol pre Francúzov národný epos..
Ne 14. júna o 18.00 h
Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg – Film je zakončením dvojdielnej ságy o Jacquesovi Mesrinovi. Epos o človeku, ktorý bol skutočným hrdinom a zároveň antihrdinom.
Koncert
Št 11. júna o 17.00 h
Absolventský koncert – Koncert súkromnej ZUŠ. Kde: Dom kultúry.
Pi – so 12. – 14. júna
Bambiriáda – Prehliadka činnosti organizácií pracujúcich s deťmi a mládežou. Ukážka výtvarných prác, hier, súťaží. Kde: Nábrežie Oravskej priehrady.
Pi – so 12. – 13. júna
Oravský veterán – 3. ročník Oravského zrazu historických vozidiel. Pi 16.00 – 19.00 h príchod veteránov na Hviezdoslavovo námestie. So 8.00 – 10.00 h a 13.00 – 14.30 h výstava veteránov. Usporiadateľ: Klub historických veteránov Žilina a OLD TIMER servis Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Plavba: prvá o 9.00 h. posledná o 16. 00 h, v 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 14. júna o 19.00 h
Sněženky a machři po 25 rokoch - Dnes už dospelí hrdinovia si aj so svojimi deťmi vyrážajú na staré známe miesto, na výlet, na ktorý len tak nezabudnú.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 14. júna o 18.00 h
Sněženky a machři po 25 rokoch - Dnes už dospelí hrdinovia si aj so svojimi deťmi vyrážajú na staré známe miesto, na výlet, na ktorý len tak nezabudnú.
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
PODUJATIE
Pi 12. júna o 19.15 h
Oko – Tanečné divadlo Atak Bratislava. Kde: Kino Javor.
PRIPRAVUJEME
Po 15. júna
Roháčska bagandža – otvorenie turistic-kej sezóny v Roháčoch a výstup na Baníkov. Usporiadateľ: TK Tvrdošín-Medvedzie.
St 17. júna
Ignác Gessay – Spomienkové podujatie na významného kultúrneho dejateľa. Kde: Spojená škola Tvrdošín.
St 17. júna
Gessayovo Pero a Paleta M. Medveckej – Vyhlásenie výsledkov a vernisáž. Výstava potrvá do konca júna. Kde: Výstavná sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ oddelenie kultúry.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
PODUJATIE
Ne 14. júna
Deň otvorených dverí ZUŠ – Program základnej umeleckej školy na verejnom priestranstve v spolupráci OcÚ. Usporiadateľ: ZUŠ.

PODBIEL
Od 1. do 30. júna sa splavuje na objednávku
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ORAVSKÝ BIELY POTOK
PODUJATIE
Ne 14. júna o 14.00 h
Deň otcov – Kultúrny program. Kde: sála OcÚ.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Zahrajme sa ako kedysi – Program pre školy. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroba sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: výroba na hrnčiarskom kruhu, práca s hrnčiarskou hlinou. Príležitostné ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, na chodúľoch, poznávanie drevín.
PODUJATIE
St – ne od 10. – 14. júna o 15.00 h
Medzinárodná Veterán rallye – 13. ročník, 500 km Slovenských, krásy Oravy, Liptova a Kysúc. Zraz účastníkov pred OcU Zuberec, registrácia, preberanie vozidiel, ubytovanie účastníkov.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené denne 8.30 – 17.30 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne od 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu histórie Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
Po – št 8. – 11. júna od 9.30 h
Rozprávkový vláčik – Jazdu vláčikom riadia rozprávkové bytosti. Strojvodca vlk, pomocník čert a víly vyvezú deti cez rozprávkový les k ježibabe, ktorá čaká vo svojej perníkovej chalúpke. Kde: areál Oravskej lesnej železnice. Usporiadateľ: OM
So – ne 13. – 14. júna
Folklór bez hraníc – 1. detský folklórny festival. Prelomme imaginárne hranice ľudských sŕdc prostredníctvom poznávania slovanskej kultúry očami detí. Vystúpia FS Magurka z Oravskej Lesnej, Grapka z Novote, Vienok zo Štefanova, Kamenčan zo Zákamenného, Goralček zo Suchej Hory, Flajšovanček z Oravskej Lesnej, Malý Hasník zo Žabnice (PL), Brnenský Valášek z Brna (CZ), Fialka z Partizánskeho. Usporiadatelia: obec Oravská Lesná, OZ Flajšovan, ŽSK, OKS Dolný Kubín.

NOVOŤ
PODUJATIE
Ne 14. júna o 14.00 h
Chváľme piesňou pána – 13. festival detských a mládežníckych cirkevných speváckych zborov. Kde: rímsko-katolícky kostol Novoť. Usporiadatelia: MKS, OcU, Rímsko-katolícky farský úrad Novoť, OKS Dolný Kubín.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 14. júna
4. atletický deň – Súťaže v športových disciplínách. Kde: futbalový štadión. Usporiadatelia: MkS, OKS Dolný Kubín.

HRUŠTÍN
PODUJATIE
So 13. júna o 9.00 h
Hruštínska kosa – 4. ročník súťaže v ručnom kosení trávy o pohár ministerstva pôdohospodárstva. Počas dňa je pripravený bohatý kultúrny program. Usporiadatelia: MP SR, ZPD a OS SR, Agromontana Slovensko, obec Hruštín.
So 13. júna o 13.30 h
Medzinárodná veterán rallye – 500 km Slovenských. III. Etapa – Oravská. Zastávka 2,5 h, podpora súťaže Hruštínska kosa, kultúrny program, obed.

VELIČNÁ
PRIPRAVUJEME
So 20. júna od 12.00 h
Rockový záber – 12. ročník. Najväčší a najstarší hudobný festival na Orave. Kde: futbalový štadión Veličná. Usporiadatelia: OZ T.A.R.G.O

ZÁZRIVÁ
PRIPRAVUJEME
So 20. júna
Jánske ohne – Ľudová kultúra. Podujatie začne slávnostným zapálením vatry za spevu FS zo Zázrivej. Kde: futbalové ihrisko. Usporiadateľ: obec Zázrivá.
20. júna od 9.00 h
Cykloprechod zázrivským chotárom – 5. ročník voľného prechodu na horských bicykloch okolo Zázrivej. Prezentácia: sobota od 9.00 – 9.45 h. Kde: KD Zázrivá. Usporiadateľ: obec Zázrivá.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 39 641
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 803
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 586
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 376
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 065
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 021
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 287
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 010
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 805
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 704
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Komjatnou auto už neprešlo.

Policajné sirény vystrašili Dolnokubínčanov i vodičov na ceste Brestovou.

13 h
V Zábiedove skončilo približne sedemtisíc ton úletu.

V katastri Hladovky a Zábiedova skončilo 32-tisíc ton úletu z OFZ Istebné.

23 h
V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22. jan
Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

21. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

16 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

17 h

Účasť je oveľa nižšia, ako mesto očakávalo.

16 h

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

20 h

Už ste čítali?