Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut 9. - 10. júna o 18.30 h
Odpor - Príbeh bratov Bielskich je jedným z najzaujímavejších príbehov 2. svetovej vojny. Prvý raz sa na svetlo sveta dostal v Bielorusku v roku 1944, keď boli miestni ľudia svedkami ohromujúceho, takmer surrealistického obrazu: viac než 1200 ľudí vyšlo z hlbokých, neobývaných bieloruských lesov.
Pi – ne 12. – 14. júna o 18.30 h
Ako ukradnúť nevestu - Tom si užíva život: je sexy a je úspešný. Má okúzľujúcu priateľku Hannah, ktorá je nemenným bodom v jeho živote. Hannah odíde na šesť týždňov pracovne do Škótska. Tom si s úžasom uvedomí, aký je jeho život bez nej prázdny. Rozhodne sa, že len čo sa Hannah vráti, požiada ju o ruku. No nebude už neskoro?
So – ne 13. 14. júna o 16.00 h
Škaredé káčatko a ja - Poučný a zábavný príbeh nakrútený na motívy známej roz-právky. Obyčajná krysa sa zhodou okolností ocitla na mieste, kde sa Škaredé káčatko vyliahlo z vajíčka. A keďže Ratso bol prvý tvor, ktorého káčatko uvidelo, pokladá ho za svoju matku a Ratso je nútený sa o káčatko postarať.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Veľká sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ Ivana Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia. V rôznych mestách sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením.
PODUJATIE
Pi 12. júna o 10.30 h
Medzinárodná Veterán rallye – 13. ročník, 500 km slovenských, krásy Oravy, Liptova a Kysúc. II. etapa – Kysucko – dolnokubínska. Na námestí je pripravený kultúrny program.
So 13. júna o 16.00 h
Rockový predzáber – Nesúťažná prehliadka regionálnych hudobných skupín. Kde: Penzión Koliba. Usporiadateľ: OZ T.A.R.G.O
Ne 14. júna 14.00 – 16.00 h
Deň detí a II. Dolnokubínsky juniáles - S Píšťalkou do rozprávky IV - Popoludňajšie stretnutie rodičov a detí plné zábavy, súťaží a odmien. Prekvapením podujatia bude návšteva magickej dvojice Elá Hop. Kde: Altánok pri Malom Parku.
PRIPRAVUJEME
Koncert
Po 15. júna o 16.30 h
Koncert žiakov pre bicie. Kde: Kino Choč.
Pi 19. júna o 19.00 h
Koncert Honzu Nedvěda so skupinou. Kde: divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 10. júna o 18.00 h
Sedem životov - Ben Thomas, agent daňového úradu, s osudovým tajomstvom si vyberie neobyčajnú cestu vykúpenia tým, že navždy zmení životy siedmim neznámym.
So 13. júna o 18.00 h
Verejný nepriateľ č. 1 - Jacques Mesrine, najväčší francúzsky gangster všetkých čias. Národ ho uctieval, ženy ho zbožňovali a pre štát bol nepriateľom číslo jedna. Jeho odvážne skutky, početné úteky z väzenia, milostné romániky nad ktorými ostával stáť rozum, jeho bájne dobrodružstvá, obrovský cynizmus a výsmech polície - z toho všetkého vznikol pre Francúzov národný epos..
Ne 14. júna o 18.00 h
Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg – Film je zakončením dvojdielnej ságy o Jacquesovi Mesrinovi. Epos o človeku, ktorý bol skutočným hrdinom a zároveň antihrdinom.
Koncert
Št 11. júna o 17.00 h
Absolventský koncert – Koncert súkromnej ZUŠ. Kde: Dom kultúry.
Pi – so 12. – 14. júna
Bambiriáda – Prehliadka činnosti organizácií pracujúcich s deťmi a mládežou. Ukážka výtvarných prác, hier, súťaží. Kde: Nábrežie Oravskej priehrady.
Pi – so 12. – 13. júna
Oravský veterán – 3. ročník Oravského zrazu historických vozidiel. Pi 16.00 – 19.00 h príchod veteránov na Hviezdoslavovo námestie. So 8.00 – 10.00 h a 13.00 – 14.30 h výstava veteránov. Usporiadateľ: Klub historických veteránov Žilina a OLD TIMER servis Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Plavba: prvá o 9.00 h. posledná o 16. 00 h, v 1,5-hodinových intervaloch. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 14. júna o 19.00 h
Sněženky a machři po 25 rokoch - Dnes už dospelí hrdinovia si aj so svojimi deťmi vyrážajú na staré známe miesto, na výlet, na ktorý len tak nezabudnú.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 14. júna o 18.00 h
Sněženky a machři po 25 rokoch - Dnes už dospelí hrdinovia si aj so svojimi deťmi vyrážajú na staré známe miesto, na výlet, na ktorý len tak nezabudnú.
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
PODUJATIE
Pi 12. júna o 19.15 h
Oko – Tanečné divadlo Atak Bratislava. Kde: Kino Javor.
PRIPRAVUJEME
Po 15. júna
Roháčska bagandža – otvorenie turistic-kej sezóny v Roháčoch a výstup na Baníkov. Usporiadateľ: TK Tvrdošín-Medvedzie.
St 17. júna
Ignác Gessay – Spomienkové podujatie na významného kultúrneho dejateľa. Kde: Spojená škola Tvrdošín.
St 17. júna
Gessayovo Pero a Paleta M. Medveckej – Vyhlásenie výsledkov a vernisáž. Výstava potrvá do konca júna. Kde: Výstavná sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ oddelenie kultúry.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica - nepremieta
PODUJATIE
Ne 14. júna
Deň otvorených dverí ZUŠ – Program základnej umeleckej školy na verejnom priestranstve v spolupráci OcÚ. Usporiadateľ: ZUŠ.

PODBIEL
Od 1. do 30. júna sa splavuje na objednávku
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. Sprievodné slovo na plti v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v prístavisku v Nižnej a končí v prístavisku v Podbieli.

ORAVSKÝ BIELY POTOK
PODUJATIE
Ne 14. júna o 14.00 h
Deň otcov – Kultúrny program. Kde: sála OcÚ.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Zahrajme sa ako kedysi – Program pre školy. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroba sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: výroba na hrnčiarskom kruhu, práca s hrnčiarskou hlinou. Príležitostné ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, na chodúľoch, poznávanie drevín.
PODUJATIE
St – ne od 10. – 14. júna o 15.00 h
Medzinárodná Veterán rallye – 13. ročník, 500 km Slovenských, krásy Oravy, Liptova a Kysúc. Zraz účastníkov pred OcU Zuberec, registrácia, preberanie vozidiel, ubytovanie účastníkov.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené denne 8.30 – 17.30 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne od 9.00 – 17.00 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu histórie Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
Po – št 8. – 11. júna od 9.30 h
Rozprávkový vláčik – Jazdu vláčikom riadia rozprávkové bytosti. Strojvodca vlk, pomocník čert a víly vyvezú deti cez rozprávkový les k ježibabe, ktorá čaká vo svojej perníkovej chalúpke. Kde: areál Oravskej lesnej železnice. Usporiadateľ: OM
So – ne 13. – 14. júna
Folklór bez hraníc – 1. detský folklórny festival. Prelomme imaginárne hranice ľudských sŕdc prostredníctvom poznávania slovanskej kultúry očami detí. Vystúpia FS Magurka z Oravskej Lesnej, Grapka z Novote, Vienok zo Štefanova, Kamenčan zo Zákamenného, Goralček zo Suchej Hory, Flajšovanček z Oravskej Lesnej, Malý Hasník zo Žabnice (PL), Brnenský Valášek z Brna (CZ), Fialka z Partizánskeho. Usporiadatelia: obec Oravská Lesná, OZ Flajšovan, ŽSK, OKS Dolný Kubín.

NOVOŤ
PODUJATIE
Ne 14. júna o 14.00 h
Chváľme piesňou pána – 13. festival detských a mládežníckych cirkevných speváckych zborov. Kde: rímsko-katolícky kostol Novoť. Usporiadatelia: MKS, OcU, Rímsko-katolícky farský úrad Novoť, OKS Dolný Kubín.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 14. júna
4. atletický deň – Súťaže v športových disciplínách. Kde: futbalový štadión. Usporiadatelia: MkS, OKS Dolný Kubín.

HRUŠTÍN
PODUJATIE
So 13. júna o 9.00 h
Hruštínska kosa – 4. ročník súťaže v ručnom kosení trávy o pohár ministerstva pôdohospodárstva. Počas dňa je pripravený bohatý kultúrny program. Usporiadatelia: MP SR, ZPD a OS SR, Agromontana Slovensko, obec Hruštín.
So 13. júna o 13.30 h
Medzinárodná veterán rallye – 500 km Slovenských. III. Etapa – Oravská. Zastávka 2,5 h, podpora súťaže Hruštínska kosa, kultúrny program, obed.

VELIČNÁ
PRIPRAVUJEME
So 20. júna od 12.00 h
Rockový záber – 12. ročník. Najväčší a najstarší hudobný festival na Orave. Kde: futbalový štadión Veličná. Usporiadatelia: OZ T.A.R.G.O

ZÁZRIVÁ
PRIPRAVUJEME
So 20. júna
Jánske ohne – Ľudová kultúra. Podujatie začne slávnostným zapálením vatry za spevu FS zo Zázrivej. Kde: futbalové ihrisko. Usporiadateľ: obec Zázrivá.
20. júna od 9.00 h
Cykloprechod zázrivským chotárom – 5. ročník voľného prechodu na horských bicykloch okolo Zázrivej. Prezentácia: sobota od 9.00 – 9.45 h. Kde: KD Zázrivá. Usporiadateľ: obec Zázrivá.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 9. Zelená Bratislava
 10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 5. Bezbariérové vozidlo
 6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 493
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 747
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 470
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 398
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 129
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 431
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 459
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 332
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 241
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 997
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Zástupca armády pri kontrole priestorov na odber vo Veličnej.

Rooney, Di María alebo Matič, Peter Maslo môže byť na kariéru hrdý

Bývalý hráč Ružomberka sa rozhodol robiť futbal už iba popri práci.

Peter Maslo (v oranžovom) si zahral v predkole Ligy Majstrov či Európsku ligu.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Napriek snahe lekárov sa počet obetí koronavírusu zvyšuje.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?