Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Námestovo – L. Mikuláš 1:2 (1:0)
Gól: Kapičák
Tabuľkoví susedia predviedli výborný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Už v 4. min mal obrovskú šancu Vojtas, ale v rozhodujúcej chvíli zle trafil loptu. To, čo sa nepodarilo jemu, o pár minút dokázal Kapičák a poslal domácich do vedenia. Polčas aj takto skončil, a to i vďaka výbornému zákroku Lešňovského. Liptáci vyvinuli po prestávke obrovský tlak a v priebehu siedmich minút otočili nepriaznivý výsledok. Ten aj udržali, i keď domáci mali ešte nejaké šance na vyrovnanie.
Bytča – D. Kubín odložené
K. N. Mesto – Tvrdošín 7:2 (3:1)
Góly: Dreveňák, Pikna
Stretnutie začalo pre oravský celok výborne, keď sa v úvode ujala hlavička Dreveňáka. Súpera držali na dištanc, no Kysučanom vychádzali perfektne štandartné situácie. Z tých dali všetky tri góly v 1. polčase, a to hosťom nepridávalo na pohode. Po prestávke to bol opäť Tvrdošín, ktorému vyšiel začiatok a znížil na rozdiel jedného gólu. Hosťujúce šance na nejaký bodový zápis, domáci kolektív zmrazil zakrátko. Čo vyslal na bránu, to spadlo do siete a pre hostí to skončilo poriadnym debaklom.
Tabuľka je nekompletná
Ostatný výsledok: Bánová – N. Baňa 1:4 (0:1)

Námestovo – L. Mikuláš 3:5 (0:4)
Góly: Doroš, Briliak, Kramarčík
Hostia doslova spustili na domácu svätyňu kanonádu a po 1. polčase bolo Námestovo zrelé na uterák. Po obrátke sa spustila veľká dážďová sprcha a tá domácich akoby prebrala. Najprv dorazil jedenástku Doroš, no potom ich opäť hostia schladili a pridali piaty kúsok. Oravci dokázali ešte dvakrát prekonať hosťujúceho brankára, ale síl na prípadný bod už chýbalo.
K. N. Mesto – Tvrdošín kontumačne 3:0
Pre nedostatok hráčov, hostia na zápas nenastúpili.
16. Č. Balog 24 0 2 22 17:101 2
Ostatný výsledok: Bánová – N. Baňa 8:0 (2:0)

Predmier – Zuberec 5:1 (3:0)
Gól: Kovalčík
Pre rôzne zranenia a choroby cestovalo družstvo spod Roháčov vo veľmi pozmenenej zostave. Tieto absencie doľahli aj na celkový priebeh, keď domáci jednoznačne dominovali.
Or. Jasenica – Štiavnik 4:1 (2:1)
Góly: Trabalík 3, Prielomek
Kvalita bola jednoznačne na domácej strane a tú domáci dokumentovali aj suverénnym víťazstvom. To mohlo byť ešte o mnoho vyššie, ale ostatné pokusy boli nepresné.
14. Štiavnik 23 5 0 18 29:59 15
Ostatné výsledky: Belá – L. Sliače 2:2 (1:2), L. Hrádok – Stráňavy 6:7 (1:5), Z. Poruba – Černová 1:2 (1:1), Rajec – Terchová 2:1(0:0)

Žabokreky – Or. Veselé 6:0 (3:0)
Domáci majú namierené za postupom do IV. ligy a na ihrisku išli suverénne za svojím cieľom. Oravci, ktorí sa predstavili v oklieštenej zostave, domácim nestačili a inkasovali poltucet.
T. Kľačany – Liesek 1:0 (1:0)
Domáci sú namočení v zostupovych vodách až po uši a prípadný bodový zisk by mal pre nich cenu zlata. Liesek sa v celom zápase potýkal s nemohúcnosťou v koncovke, keď nedokázal premeniť ani stopercentné šance. Domáci naopak vyťažili z minima maximum a získali veľmi dôležité tri body.
L. Kokava – Rabča 3:3 (1:2)
Góly: M. Pilarčík, L. Brišák, Galis
Oravský celok premárnil v závere výborne rozbehnutý zápas. Hostia tesne pred konečným hvizdom viedli dvojgólovým rozdielom a o všetkom sa zdalo byť rozhodnuté. Nepochopiteľne však poľavili a domáci v infarktovej koncovke dokázali ešte získať bod.
Likavka – Trstená 2:2 (1:1)
Góly: P. Gočal, L. Púčik
Hostia zaskočili na Liptove útočným poňatím hry a už v 7. min sa radovali z úvodného gólu. Tá však netrvala dlho a onedlho domáci vyrovnali. Gól padol po hrubej chybe, ktorej sa Trstená nevyvarovala ani po zmene strán a domáci tím išiel do vedenia. Oravci nezložili zbrane a zaslúžene sa im podarilo streliť vyrovnávajúci gól. V divokom závere sa mohla miska váh prikloniť na obe strany, ale brankári podržali svoje mančafty.

Gól: K. Vrana
V úvodných minútach išli domáci chlapci za premiérovým víťazstvom a súpera spod Pustého hradu zatlačili. Obvykle sa im však nedarilo v koncovej fáze. Hostia udreli ako blesk z jasného neba. Z jedinej akcie skórovali, a to domáci mančaft položilo. Prestali si veriť a na ihrisku boli zrazu iba Zvolenčania. Ani po prestávke sa nedokázal Tvrdošín prebrať z letargie a kopil chybu za chybou. Tie skúsení hostia premieňali a stav postupne narastal. Jediným svetlým momentom v 2. polčase bolo gólové zakončenie Vranu, ktorý tak aspoň kozmeticky upravil hrozivo vyzerajúce skóre.
Č. Balog – Námestovo 0:0
Na malom ihrisku sa viac bojovalo, než hralo. Oba tímy preferovali dlhé nakopávané lopty a záložná formácia bola takpovediac zbytočná. U Oravcov, i keď mali celozápasovú prevahu, si ani jeden pokus nenašiel cestu do siete a bezgólová remíza bola na svete.
D. Kubín – Ružomberok 0:4 (0:3)
Celok spod Čebraťa mal impozantný vstup do zápasu a v 10. min svietilo na ukazovateli 0:3. O zápase bolo prakticky rozhodnuté. Dolnokubínčania sa postupom času začali prebúdzať a takisto sa osmelili v útočnej fáze. Verníček však v stopercentnej šanci napálil iba do brankára. Druhé dejstvo hostia kontrolovali a moc sa do útoku nehnali. Avšak v 55. min sa im podarilo skórovať po štvrtýkrát. Z domácej strany mohol zaznamenať čestný úspech Slamka, ale jeho hlava nemierila medzi tri žrde.
Dohrávka:
D. Kubín – Č. Balog 4:0 (1:0)
Góly: Buška 2, Trabalík, Krišanda (11m)
Zápas bol v znamení oravského kolektívu, ktorý počas celého stretnutia držal dirigentskú paličku vo svojich rukách. Súpera načal ako prvý Krišanda z pokutového kopu a po prestávke sa pridali aj ďalší spoluhráči. Hneď v úvode ukľudnil domáce farby Trabalík. Potom prišli chvíle Bušku, ktorý dvoma gólmi pečatil výborný výkon svojho tímu.
14. Tvrdošín 25 0 3 22 7:132 3
Ostatné výsledky: Jupie B. Bystrica – Podbrezová 1:1 (1:0), Dukla B. Bystrica – Lučenec 6:1 (1:0), Žilina – Čadca 6:0 (4:0), Žiar nad Hronom – Martin 0:3 (0:2)

Tvrdošín – Zvolen 0:3 (0:2)
Podobne ako starším žiakom, ani mladším sa nepodarilo zakončiť domáce účinkovanie v najvyššej súťaži bodovým zápisom. Vyspelí hostia kontrolovali priebeh hry a domácim nedovolili takmer nič. Víťazstvo Zvolena je úplne zaslúžené.
Č. Balog – Námestovo 0:1 (0:0)
Gól: Kubica
Oravci predviedli v tomto dueli festival zahodených šancí. Dokázali zahodiť nemožné, no predsa sa raz do čierneho trafili. Presnú mušku mal Kubica a zabezpečil svojmu tímu tri body.
D. Kubín – Ružomberok 1:2 (0:1)
Gól: Meško
Hostia potvrdili úlohu favorita, no domáci tím nebol ľahkým orieškom na rozlúsknutie. Ani za nepriaznivého dvojgólového manka sa nevzdával a podarilo sa mu zápas gólom Meška zdramatizovať. V závere si však skúsení Ružomberčania už víťazstvo postrážili.
Dohrávka:
D. Kubín – Č. Balog 0:0
To, čo dokázali domáci žiaci zahodiť v tomto zápase, sa len tak nevidí. Tri brvná, dve tyčky a ďalšie nepresné pokusy iba dokumentovali smolný deň dolnokubínskeho družstva. Hosťujúci brankár proste zatiahol roletu a domáci strelci sa mohli aj roztrhať.
14. Tvrdošín 22 0 3 19 16:143 3
Ostatné výsledky: Žilina - Čadca 7:1 (4:1), JUPIE B. Bystrica - Podbrezová 2:2 (1:0), Dukla B. Bystrica - Lučenec 5:1 (1:0), Žiar n. Hr. - Martin 1:1 (1:0)

Dlhá – Bytča 3:2 (0:2)
Góly: P. Bakoš 2, D. Capuliak
Duel mal dva odlišné polčasy. Zatiaľ čo v tom prvom jednoznačne prevyšovali hostia, ten druhý zas naopak vyšiel skvele domácim žiakom. Víťazný gól strelila Dlhá päť minút pred záverečným hvizdom.
Rabča – T. Teplice 0:1 (0:1)
Domáci tím sa predstavil v omladenom šate, keď až siedmi hráči boli z mladších žiakov. Tieto zmeny prekvapujúco neboli až tak viditeľné. Práve naopak, domáca Rabča podala kolektívny výkon. Chýbala však čerešnička v podobe vyrovnávajúceho gólu.
Krásno – Trstená 0:1 (0:0)
Gól: D. Maťovčík
Zabezpečená obrana a rýchle protiútoky boli hlavnou zbraňou oravského tímu na Kysuciach. Tri body zabezpečil hosťom Maťovčík, keď unikol a nedal brankárovi žiadnu šancu. Víťazstvo má príchuť zlata, lebo každý získaný bod je v boji o záchranu vzácny.
14. Krásno nad Kys. 23 3 3 17 28:82 12
Ostatné výsledky: Rajec – Ružomberok B 1:10(1:3), V. Rovné – L. Mikuláš 2:2 (1:2), Belá – K. N. Mesto 3:0 (1:0), Martin – Žilina B 0:4

Dlhá – Bytča 0:1 (0:0)
Vyrovnané stretnutie so smolným koncom pre domáce farby. Hosťujúci celok zaznamenal víťazný gól v samom závere.
Rabča – T. Teplice 0:9 (0:2)
Oslabený domáci kolektív nastúpil iba so siedmimi hráčmi v poli, a to bola voda na mlyn pre útočné chute hostí. Gólostroj sa zastavil na čísle deväť. Domáci si však zaslúžia pochvalu, lebo čestne odohrali celý zápas a dreli, i keď ich bolo na ihrisku menej.
Krásno – Trstená 3:1 (1:0)
Gól: M. Jaroš
Oravská loď stroskotala na kráse a nedisciplinovanosti v závere stretnutia. V poslednej minúte inkasovala dva kúsky a z Kysúc cestuje naprázdno.
Ostatné výsledky: Rajec – Ružomberok B 5:0, V. Rovné – L. Mikuláš 0:6 (0:1), Belá – K. N. Mesto 3:1 (2:1), Martin – Žilina B 0:0,