Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut 2. júna o 18.30 h
Pád - Malé dievčatko sa v nemocnici stretáva so zraneným kaskadérom, ktorý jej začne rozprávať príbeh pomsty piatich hrdinov. Vždy, keď je Alexandra vtiahnutá do deja, rozprávač ho preruší a pokračovanie začne podmieňovať malou službičkou. Dievčatko súhlasí a tak kaskadér jej pomoc zneužíva ďalej. Film vedie k tragickému vyvrcholeniu oboch príbehov – hovoreného aj skutočného.
Pi – ne 5. – 7. júna o 18.30 h
Ružový panter 2 - Najslávnejšie svetové poklady sú ukradnuté a inšpektor Clouseu je zaradený do medzinárodného tímu detektívov. Nájdu stratené poklady a drahokam?
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Veľká sieň Župného domu. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ Ivana Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia, ktoré sú členmi Rady galérií Slovenska. V rôznych mestách, podľa sídla galérií, sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Do 16. júna 10.00 - 17.00 h
Kreslili sme v galérii VI – 6. ročník výstavy detských prác, ktoré vznikli v rámci tvorivých dielní OG a animačných programov. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je tu sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením.
PODUJATIE
Po 1. júna o 19.00 h
Celtic energy – Írska veľkolepá tanečná show súboru Merlin prináša adaptácie tých najlepších choreografií z najväčších tanečných show. Kde: MsKS.
Po 1. júna o 16.00 h
Štyri sezóny básne – Prezentácia knihy autora Ondreja Štyráka. Kde: Oravská knižnica A. Habovštiaka. Usporiadateľ: ŽSK, Oravská knižnica.
St 3. júna o 17.00 h
Slávnostný galavečer ZUŠ P. M. Bohúňa – 50. výročie vzniku školy. Kde: MsKS. Usporiadateľ: ZUŠ P. M. Bohúňa.
Ne 7. júna o 17.00 h
Kubínske repete – Druhé kolo populárnej pesničkovej súťaže s hosťom večera, Jadrankou. Kde: MsKS. Lístky sú už v predpredaji. Usporiadateľ: MsKS
Ne 7. júna o 16.00 h
Oslavy 50. výročia vzniku ZUŠ P.M. Bohúňa - DFS Trnka a jej hostia vinšujú k 50. výročiu vzniku školy. Kde: MsKS.
Súťaž
Po 1. júna o 9.00 h
Príďte si zhotoviť strašiaka - Tvorivá dielňa a happening spojený s vyhlásením výsledkov súťaže. Budú tu vystavené všetky práce a mladí umelci budú pracovať na svojich výtvarných objektoch. Kde: areál OKS.
Po 1. júna 10.00 h – 13.00 h
MDD, Deň polície a osvety - Polícia očami detí v budove okresného riaditeľstva polície. Program bude doplnený o ukážky prác policajného zboru, bojových umení, výcvik psov, prácu hasičov, tradičné ľudové remeslá, spevácku súťaž a rôzne atrakcie. Kde: Bysterecká ulica. Usporiadateľ: OKS
Po – št 1. – 4. júna 10.00 – 13.00 h
Cesta za rozprávkou alebo Divadelný Deň detí – Podujatie pre deti MŠ a ZŠ pri príležitosti MDD. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG
Ut 2. júna o 10.00 h
Čítajme si spolu – Klubové stretnutie čítajúcich rodičov a detí. Kde: Materské centrum Píšťalka. Usporiadateľ: Oravská knižnica A. Habovštiaka.
Ut 2. júna o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: OKS.
Ne 7. júna od 13.00 h do 18.00 h
Medzinárodný deň detí - Rozprávkovo-historické námestie. Program plný pesničiek, veselej zábavy a smiechu, ktorý sa ponesie v atmosfére dôb dávno minulých. Dotvoria ho dobové atrakcie, historické postavy a prezentácie najrôznejších remesiel. Pre deti bude v dispozícii nafukovací hrad a šmýkačka. Vystúpenie šermiarov. Vyhodnotenie súťaží, pasovanie najlepšieho hráča za rytiera mesta Dolný Kubín.
Kde: Hviezdoslavovo námestie. Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.
PRIPRAVUJEME
So 13. júna o 16.00 h
Rockový predzáber – Nesúťažná prehliadka regionálnych hudobných skupín. Kde: areál Penziónu Koliba. Usporiadateľ: OZ T.A.R.G.O

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne 7. júna o 18.00 h
X-Men origins: Wolverine - V 70. rokoch minulého storočia začína Wolverinova hrdinská kariéra, ale aj tragické udalosti jeho života, z ktorých ho najviac poznamenala smrť osudovej lásky. Jej smrť spôsobí Wolverinovo zapletenie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X. S projektom, ktorý mu navždy úplne zmení život.
VÝSTAVA
Od 4. júna do 13. júla
Gorazdovo výtvarné Námestovo – XIV. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže zameranej na národnú históriu. Výstava ocenených prác detí a mládeže ZŠ, ZUŠ, CVČ, stredných špeciálnych a občianskych združení a jednotlivcov. Kde: Dom kultúry.

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 7. júna o 19.00 h
Sex drive - Osemnásťročný Ian konečne dostane príležitosť zbaviť sa panictva, ak navštívi svoju internetovú známosť. Bláznivá cesta, plná dobrodružstiev v požičanom aute, o čom však jeho majiteľ, Ianov brat, ešte nevie...
PODUJATIE
1. júna
MDD – Oslavy dňa detí. Kde: športoviská v meste. Usporiadateľ: CVČ.
Pi 5. júna o 7.00 h
Dilongova Trstená – XVIII. ročník celoštátnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Kde: Dom kultúry. Usporiadatelia: mesto Trstená, ŽSK, MO Matice slovenskej v Trstenej, OKS a školy v meste.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 7. júna o 18.00 h
Niko a cesta ku hviezdam - Veselý dobrodružný príbeh pre celú rodinu o malom sobíkovi Nikovi a jeho kamarátoch.
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii Márie Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger – Výstava Márie Bidelnicovej: RELAX a Daniela Bidelnicu: MOJE VÍZIE + Stála expozícia slovenskej moderny.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
Do 4. júna
Frivolitka – Výstava ručných prác Etnografického múzea v Krakove. Kde: MsKS.
PODUJATIA
Po 1. júna
MDD – Divadelné predstavenie pre deti, ZŠ, MŠ. Kde: Kino Javor.
Po 1. júna
Na kolesách proti rakovine. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: CVČ
Po 1. júna
Strašiak, ochranca prírody – Vyhodnotenie súťaže. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: OKS D. Kubín, MsKS Tvrdošín.
So 6. júna o 10.00 h
Svetový beh Harmónie – Celoslovenské športové podujatie. Kde: Michalské námestie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Po – st 1. – 3. júna o 15.00 h
Monštrá vs. Votrelci - O mladom dievčati Susan, do ktorej len pár minút pred svadbou narazí meteorit a zmení ju na obrovskú blonďavú ženu. Hneď nato sa dostane do labákov a la Men in Black.

PODBIEL
1. – 30. júna na objednávku
Splav pltí po rieke Orava - Pod velením pltníka Paľka zažijete dobrodružstvo, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a výborne sa zabavíte. Sprievodné slovo na plti je v slovenčine, poľštine a angličtine. Plavba plťou začína v Nižnej a končí v Podbieli.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Zahrajme sa ako kedysi – Program pre školy. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroby sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: výroba keramiky na hrnčiarskom kruhu, možnosť práce s hrnčiarskou hlinou. Príležitostné ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, chodenie na chodúľoch, poznávanie drevín.
Pi 5. júna 8.00 – 17.00 h
MDD – Návštevníci si budú môcť v skanzene vybrať z 30 pohybových, vedomostných i tvorivých aktivít. Nebudú chýbať ani netradičné disciplíny: beh s kufrom, chodenie chodúľoch, prechod po lane, rôzne kvízy a hlavolamy.
PRIPRAVUJEME
St – ne 10. – 14. júna o 15.00 h
Medzinárodná Veteran rallye – 13. ročník, 500 km slovenských, krásy Oravy, Liptova a Kysúc. Zraz účastníkov pred OcU Zuberec. I. etapa - Liptovská, II. etapa – Kysucko – Dolnokubínska, III. etapa – Oravská.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 8.30 – 17.30 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Po – št 1. – 4. júna
Rozprávkový svet na Oravskom hrade – Dni pre školy. Prehliadka hradu so stretnutím s rozprávkovými bytosťami. Usporiadateľ: OM P. O. Hviezdoslava.

ORAVSKÁ LESNÁ
Otvorené denne 9.00 – 17.00 h
Železnica na Tanečníku – V depe nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
Ne – št 7. – 11. júna o 9.30 h
Rozprávkový vláčik – Jazdu vláčikom riadia rozprávkové bytosti. Strojvodca vlk, pomocník čert a víly vyvezú deti cez rozprávkový les k ježibabe, ktorá čaká vo svojej perníkovej chalúpke. Kde: areál Oravskej lesnej železnice. Usporiadateľ: OM

ORAVSKÉ VESELÉ
Po 1. júna
Alica – Divadelné predstavenie pre deti. Usporiadatelia: OKS, ZŠ Oravské Veselé.

VAVREČKA
Ne 7. júna
Deň tanca – Festival detského moderného tanca. Kde: KD. Usporiadateľ: OKS, OcÚ Vavrečka.

ZÁZRIVÁ
Ne 7. júna
MDD - Bohatý program pre deťúrence, tanec, disco. Kde: KD

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 6. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 27 786
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 055
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 236
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 589
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 862
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 849
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 997
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 784
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 309
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Už ste čítali?