Veličná šokovala Zubrohlavu, Novoť je už druhá

Oravská Poruba doma podľahla Novoti, takže tá ju v tabuľka preskočila. Najväčšie prekvapenie sa však zrodilo v Zubrohlave. Hosťujúca Veličná domácich doslova šokovala víťazstvom rozdielom triedy. Menšie prekvapenie pripravil aj Bobrov Vavrečke. Posledné L

n Gól: Lukáš Kováč
n Zostava domácich: Kubinda, Datko, Kováč, Fiderák, Maslo, Marcinek, Chromek, Brienik, Chomistek, Dančo, Ordančík, n striedali: Šiška, Holubčík, Bukna
n Zostava hostí: Štrbka, Móres, M. Kurčinka, A. Capuliak, P.ô Kurčinka, M. Spišiak, J. Bakoš, Havjar, Oršuliak, M. Bakoš Kožienka, n striedal: Šutta n Divákov: 200
V zápase sa stretli mužstvá z dolnej časti tabuľky, ktoré túžili získať tri body a nebyť medzi ašpirantami na vypadnutie. To sa odrazilo aj ne hernej kvalite. Prvý polčas priniesol iba jednu šancu, keď L. Kováč hlavičkoval na bránu hostí, ale brankár Štrbka mu zámer otvoriť skóre prekazil. Druhý polčas priniesol viac futbalových momentov. Hneď prvý prišiel v 52. min, keď potiahol po pravej strane hru Šiška, vysunul Brienika, ten s ťažkosťami odcentroval na Lukáša Kováča a ten bez zaváhania otvoril a zároveň uzavrel skóre. Po tomto góle sa domáci uvoľnili a začali hrať svoj klasický futbal. Desať minút pred koncom zápasu mohli domáci zvýšiť, keď Lukáš Kováč potiahol hru po kraji ihriska, nahral Buknovi, ale ten, atakovaný, nezakončil presne. Zápas prebiehal v pokojnej atmosfére, bez zbytočných faulov. Domáci mali celý zápas o trochu navrch, za čo získali cenné tri body. JÁN HOLUBČÍK

Zubrohlava – Veličná 0:3 (0:1)
n Góly: J. Sučák, Kudry, Gajdošík
n ŽK: M. Mordel, Móres, Sučák
n Zostava domácich: Ratičák, Hrkeľ, M. Rentka, Václav, M. Mordel, Makošák, Ľ. Rentka, Jendroľ, Kucek, Ľ. Mordel n striedali: Banas, Bodorík
n Zostava hostí: Pukáč, D. Zvara, Kalina, Šuth, P. Sučák, M. Zvara, Vicáň, Martinusík, Gajdošík, Kudry, Móres, n striedal: J. Sučák n Divákov: 200
Zubrohlava nastúpila s odhodlaním získať tri body do tabuľky, no Veličná ich vyškolila v premieňaní šancí, ktoré premrhal najmä Kucek. Hneď na začiatku po chybe domácej obrany Gajdošík strieľa prvý gól. Do polčasu sa hralo prevažne na polovici hostí, ale domáci to nedokázali zúročiť v gól. Druhý polčas sa hral v rovnakej réžii, na polovici Veličnej, a domáci opäť premrhali mnoho šancí. V závere zápasu sa Veličná dostáva opäť pred domácu bránu a upravuje stav na 0:3. Tak si hostia so šťastím odniesli 3 body. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Klin – Rabča 1:1 (1:0)
n Góly: M. Svetlošák – Revaj
n ŽK: J. Pisarčík – J. Gužík, Mucha, Kvasňák, Jendreas
n Zostava Klina: Veselič – Jadroň, Balek, J. Pisarčík, M. Pisarčík, Ľ. Stahoň, J. Stahoň, Bolibruch, Mišek, M. Svetlošák, Úradník n Striedali: L. Svetlošák, Fenik, Bugaj
n Zostava Rabče: L. Gužik – J. Gužik, Slovík, Porvich, Kvasňák, Révaj, Kozák, Jagnešák, Šimka, Jendreas, Mucha, n striedali: Iskierka, Chudiak
Domáci už v 5. min kopali priamy kop. Brankár Gužík ho vyrazil a na dvakrát ho dosiete dorazil M. Svetlošák. Domáci mali aj naďalej územnú prevahu. V 15. min M. Pisarčík vystrelil z otočky a vyskúšal pozornosť brankára Gužika. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala. V 33. min sa domáci dostali do šance Bolibruchom, no ten v jasnej pozícii netrafil loptu. V 36. min domáci kopali priamy kop. Predĺžili ho hlavou do vápna, ale brankár Rabče bol pripravený. Hostia sa v prvom dejstve dostali len párkrát na dostrel Veseličovej bránky. Úvod druhého polčasu sa odohrával medzi šestnástkami. V 61. min po rohu J. Pisarčíka domáci prekopli. O osem minút na to M. Svetlošák triafal vedľa. Desať minút pred koncom, po chybe v strede obrany domácich, vyrovnal Revaj na 1:1. Do konca stretnutia sa na stave už nič nezmenilo. Hostia mali prakticky jednu šancu, tú však aj premenili. KAROL VOLF

Leštiny – Krivá 1:0 (1:0)
n Gól: Michna
n Zostava domácich: M. Michna – Lupták, Gajdošík, Ľ. Hubčík, Mačuha, Tomáň, Krakovský, Škrabák, L. Hubčík, Horváth, V. Michna, n striedali: Kořalník, Kaplánek
n Zostava hostí: Zeman – J. Pazúrik, J. Kubala, Maruniak, Kravský, L. Kubala, Kubášek, Zaťko, F. Pazúrik, Konfala, n striedali: Hutira, Kavčiarik
Domáci začali náporom a svojho súpera od úvodu zatlačili. Leštiny mali niekoľko vyložených príležitostí, no nedokázali ich zúžitkovať. Po tom, čo nastrelili brvno, prišla jediná gólová radosť v zápase. Po polhodine hry po odkope domácej obrany si loptu prebral útočník Michna, ktorý pomedzi dvoch protihráčov trafil presne, 1:0. Domáci pokračovali v stálej prevahe, snažili sa využívať svoje šance, no vo finálnej fáze sa im nedarilo. Hostia z Krivej mali náznaky protiútokov, no ďaleko sa nedostávali. A keď sa aj dostali, obrana domácich bola pozorná. V druhom polčase Krivá na chvíľu prebrala iniciatívu, čím domácich na pár minút zaskočili. V 75. min však Horváth obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a nastrelil žrď. Zápas sa ďalej odvíjal medzi šestnástkami s náznakmi šancí na obidvoch stranách. Posledných 10 minút chceli hostia vyrovnať, no podarilo sa im trafiť len žrď. Domáci vedenie udržali. Za výkon treba pochváliť najmä mladého osemnásťročného brankára Michnu, ktorý si udržal čisté konto. VLADIMÍR MICHNA

Breza – Lokca 3:3 (1:2)
n Góly: Miloš Kormaňák 3 – Michalčík 2, Kadavý
n ŽK: Mäsiar – Ošťadnický
n Zostava domácich: Račák, M, Betík, Mäsiar, Hládek, P. Betík, Kormaňák, M. Juriga, Janík, J. Maťovčík, A, Juriga, Verníček, n striedali: M. Maťovčík, Volček
n Zostava hostí: Gorčák, J. Bombiak, P. Ondrek, Michalčík, Ľ. Bombiak, Graňák, Bolibruch, Kadavý, Slamenčík, Ošťadnický, Triebeľ, n striedali: Kramarčík, Ondrek n Divákov: 400
Derby týchto dvoch mužstiev vždy priláka množstvo fanúšikov. Tentoraz začala lepšie Lokca a už v 4. min Michalčík z 30 m prekonáva Račáka a posiela hostí do vedenia. Domáci len bránili. Od 10. min však Breza hostí pribrzdila. V 30. min Kormaňák po prihrávke Verníčka vyrovnáva na 1:1. V 38. min po nepresných prihrávkach na oboch stranách sa napriahol opäť Michalčík, prekvapil Račáka a Lokca opäť vedie. Domáci kopú v 42. min trestný kop Milanom Betíkom. Jeho presná prihrávka na Kormaňáka len tesne míňa ľavú tyč lokčianskej brány. Hostia vedia prečísliť domácich a nebezpečnou strelou ohrozil Bolibruch Račáka aj v 42. min. V úvode 2. polčasu sa domáci nasťahovali na polovicu Lokce, ale ich vzájomné prihrávky akosi nenachádzali adresátov. Hostia premyslene kontrujú a po ukážkovej prihrávke Bolibrucha zvyšuje Kadavý na 1:3. O 2 min nato Milan Juriga z priameho kopu nachádza hlavičku Kormaňáka - 2:3. V 80. min si hostia mohli poistiť výsledok kadavým, no Račák vyráža na roh. V poslednej minúte sa v Breze hral naozaj špicový futbal na oboch stranách. Domácim prináša bod nádherným gólom Kormaňák. RUDOLF HLÁDEK

Or. Poruba – Novoť 1:2 (1:1)
n Góly: M. Dudáš – M. Mikolajčík 2
n ŽK: Strapec, Hrúzik – Ľ. Jašica, Ľ: Mikolajčík, M. Holý, M. Mikolajčík, Nodžák, T. Holý
n Zostava domácich: Kováč, Hrúzik, Paprčka, Hucko, Strapec, M. Dudáš, P. Dudáš, Dauda, Koedam, Púplava, Feranc
n Zostava hostí: Bolek, Zavoďančík, Š. Florek, P. Jašica, M. Holý, M. Mikolajčík, T. Holý, Gojdiš, Ľ. Jašica, Zmaraj, Ľ. Mikolajčík, n striedal: Nodžák n Divákov: 150
V peknom letnom počasí sa na dobre pripravenom trávniku stretli dve mužstvá, ktoré si chceli zo zápasu doniesť tri body. Hostia prekvapili domácu obranu dlhými centrami, na ktoré hráči Or. Poruby nedokázali reagovať. Domáca zostava mohla v zápase iba prekvapiť, pretože jej chýbali kľúčoví hráči, čo sa odrazilo už v 6. min, keď hostia otvárajú skóre. V 13. min bol faulovaný domáci hráč v šestnástke súpera a následovný pokutový kop premenil Milan Dudáš. Hostia naďalej aktívne útočili, na rozdiel od domácich, ktorým robila problémy nepresná prihrávka. Do konca polčasu mal Milan Dudáš ešte dve gólové šance, ale nemieril presne. V druhom polčase chceli domáci zvrátiť výsledok, z čoho pramenili gólové šance Púplavu, M. Dudáša a Hucka, ale ani jednému sa nepodarilo napnúť súperovu sieť. Hostia začali byť aktívnejší, čo robilo problém domácej obrane. Dobre chytajúci Kováč však za seba nepustil ani jednu z lôpt až do 75. min, keď M. Mikolajčík stanovuje hlavou na konečných 2:1. Domáci počas celého zápasu nevymysleli žiadnu poriadnu akciu a nezaslúžili si ani bod. ANTON ČIPČALA

Bobrov – Vavrečka 1:0 (1:0)
n Góly: Daniel Gerek n ŽK: Gužík, M. Holmík
n Zostava domácich: Mansal – Gužík, Škombár, Náhly, Gustiňák, Bomba, Tropek, Belvončík, S. Gerek, Rehm, D. Gerek, n stiedali: Brontvaj, Bobek
n Zostava hostí: Hurák – Baroš, Hrkeľ, P. Brčák, P. Sklarčík, Hoľma, I. Hurák, Srnčík, J. Holmík, M. Holmík, P. Brčák striedali: M. Sklarčík, Koráb
n Diváci: 400
Zápas začali lepšie hostia, hneď v 2. min zápasu ohrozili prudkou strelou domácu bránku. Avšak brankár Mansal si so strelou bravúrne poradil. Domáci nič neostali dlžní a v 8. min hosťujúci gólman zneškodnil hlavičku Petra Bombu. Počas celého 1. polčasu sa hral obojstranne útočný futbal. V 41. min po ukážkovej kombinácii Stanislava Geraka a Gužíka skóroval Daniel Gerek. Po zmene strán sa hral veľmi nervózny futbal. Domáci však kontrovali hru a v 87. min mohol Brontvaj poistiť domáce víťazstvo, ale jeho prízemná strela iba obtrela tyč. Záver zápasu bol emotívny. Po ukončený stretnutia hosťujúci Srnčík pri odchode z ihriska inzultoval domáceho trénera, ktorého rozhodca predtým vykázal z lavičky. ANTON GROBARČÍK