14. S. Bystrica 22 4 2 16 14:42 14

Stará Bystrica – Tvrdošín 0:1 (0:0)
n Gól: Bednár n ŽK: Gavula
n Zostava: Machunka – Kováč, Maslo, Hradský, Baláž, Bukový, Novák, Palider, Hutira, Gavula, Válek, n striedali: Bednár, Medvecký
Oravský mančaft nastúpil proti poslednému tímu tabuľky s odhodlaním zabodovať. Úmysel im však znemožňoval katastrofálny terén. V 3. min vyskúšal pozornosť domáceho brankára Hutira, ale gólman bol na svojom mieste. O pár minút nato dali o sebe vedieť aj domáci. S rohovým kopom si Machunka s prehľadom poradil. Oba kolektívy si do prestávky ešte vypracovali po jednej šanci, ale stav sa nemenil. Do 2. polčasu nastúpili Tvrdošínčania s úmyslom zvýšiť aktivitu, lebo tá im chýbala v úvodnom dejstve predovšetkým. V 52. min krásny roh Váleka mieril na nepokrytého Bukového, ale tomu gól z hlavy zobral Palider a jeho pokus mieril mimo troch žrdí. V ďalších minútach podržal hosťujúci tím najmä výborný Machunka, ktorý si poradil so všetkými pokusmi domáceho celku. V 84. min sa dostal na trávnik Bednár a po minúte sa hneď aj gólovo presadil. Bukového strelu pohodlne doklepol do brány. V závere dostal šancu aj Medvecký, a tiež mohol mať vstup ako zo sna. Po perfektnej prihrávke Bednára však napálil loptu ponad bránu. Hosťujúci hráči výkonom neoslnili, ale body sú doma a tie sa rátajú.
ĽUBOMÍR GREGOREC

Kys. Lieskovec – Or. Jasenica 0:2 (0:0)
n Góly: Zemevčík 2
n Zostava hostí: Žofaj, Feranec, V. Madleňák, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, Kaprálik, Zanovit, Zemenčík, Mihálik, Vráb, Binek n striedali: Pauč, Farský n ŽK: Zemevčík, Farský, Feranec n Divákov: 100
Domáci si od začiatku viedli veľmi dobre a hneď po centri domáci útočník trestuhodne prestreľuje bránu hostí. Po tomto momente sa zápas odohrával najmä medzi šestnástkami, no keď prišla 44. min, Maroš Madleňák prihráva Zanovitovi, ten krásne prejde cez troch hráčov súpera, zahráva na päťku Máriovi Madleňákovi a ten triafa brvno. V 2. polčase Jasenica držala hru pod kontrolou. V 56. min strieľa priamy kop domáci hráč, naň si pekne nabehol Zemenčík a otvára skóre. Päť minút nato po osi Maroš Madleňák nahráva opäť Zemenčíkovi a ten z rohu šestnástky zvyšuje na konečných 0:2. Or. Jasenica nedovolila súperovi počas hry vytvoriť žiadnu akciu a kontrolovala celý priebeh hry. V 90. min Pauč triafa brankára do nôh, čím zahadzuje šancu zvíťaziť trojgólovým rozdielom. Jasenica konečne získala tri body, a to po vynikajúcej hre mimo domáceho prostredia. MÁRIO MADLEŇÁK

Ostatné výsledky: Oščadnica – K. Lúčka 2:0 (0:0), J. Kučák 2. Dúbrava – Černová 1:1 (1:1), Surový – Müller. ČK: Kvasničák (hostia). Z. Poruba – Predmier 4:1 (2:1), Švárny, Praštiak, Čajka, Repček – B. Sluka. Stráňavy – Turany 1:2 (0:1), Michulek (11 m) – Kúdelka (11 m), Matuška. Trebostovo – Belá-Dulice 1:4 (1:2), Ľ. Lukášik – Delton 3, Hulej. ČK: Kulašiak.

n ŽK: Michal Kuboš, Belopotočan, Šeling – Letaši, Vittek
n Zostava domácich: Brčák – Zboroň, Michal Kuboš, T. Chladný, Komačka, Daňa, Belopotočan, Dedinský, Blahút, Šeling, Bažík, n striedali: Zeman, Adámus
n Zostava hostí: Suroviak – Tropek, Vajdečka, Greššák, Vittek, Paldia, Letaši, Repka, Bača, Hvoľka, Pánik, n striedali: Javorek, Buška
Pekné počasie prilákalo na derby zápas početnú divácku kulisu. Počas celého stretnutia sa iba potvrdzovalo aktuálne postavenie oboch tímov. Hosia boli futbalovejším a technicky vyspelejším mančaftom. Prvá vážnejšia šanca zápasu prišla v 8. min, keď brankár hostí bravúrne vyrazil strelu Šelinga. Od 30. min prepla Trstená na vyššie obrátky a domácich futbalistov uzavrela pred šestnástku. Najprv zachraňoval na bránkovej čiare Zboroň a pri ďalšom rohovom kope sa zaskvel Brčák. Šance hostí si pýtali gól, ale do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu. Aj po prestávke pokračoval tlak trstenských hráčov, no vážnejšiu šancu si nevytvorili. Paradoxne mohli skórovať domáci. Unikol Dedinský, no v poslednej chvíli mu dokázal hosťujúci obranca loptu vypichnúť. V 60. min sa aktívni hostia konečne dočkali. Na výbornú kolmú prihrávku si nabehol Letaši a sám proti brankárovi nezaváhal. Po góle pokračovala Trstená vo veľkej útočnej snahe, ale proti bol Brčák. Ten sa zaskvel dvoma peknými zákrokmi. V 82. min zahrával priamy kop Daňa, jeho prízemnú strelu ľahko tečoval Šeling, no brankár ju so šťastím poslal do bezpečia. Snahu o vyrovnanie Nižnej nemožno uprieť, ale hostia s prehľadom ukočírovali stretnutie do víťazného konca. PAVOL CABADA

Vrútky – Žaškov 4:1 (1:0)
n Gól: Mikuš
Zostava: Buzák – Greguška, Holubčík, T. Farko, P. Farko, Katreniak, Kaplánek, Badin, Mikuš, Pobeha
Už v 2. min po zlom odkope hostí domáci útočník otvorili skóre sám popri brankárovi Buzákovi na 1:0. V 15. min krížny pas Kubačku Mikuš nevyužil. Zbavil sa síce obrancu domácich, no nedal. Po polhodine hry Žaškovčania zbytočne stratili loptu, domáci vysunuli útočníka do brejku. Postupoval sám na bránku Buzáka, no jeho krížna strela išla vedľa. Do druhého polčasu nastúpil Žaškov veľmi dobre. V 49. min získal Kaplánek loptu, peknou kolmou prihrávkou našiel Mikuša, ktorý popri domácom brankárovi vyrovnal na 1:1. O minútu nato sa však strelec Mikuš zranil a musel opustiť ihrisko. Keďže Oravci nemali žiadneho hráča na striedanie, zápas dohrali desiati. V 54. min prišiel trest po centri domácich, hostia loptu odhlavičkovali len na šestnástku. Odrazenú loptu poslali domáci do siete – 2:1. V 58. min po centri Gregušku Badin hlavičkoval nad. V 65. min domáci prešli stredom obrany, no v poslednej chvíli loptu zblokoval Greguška. V 69. min krátky center domácich pekne našiel domáceho útočníka a ten hlavou upravil na 3:1. Pätnásť minút pred koncom opäť našli domáci škulinku v obrane hostí a prekonali Buzáka - 4:1. JÁN OTRUBA

Oravské Veselé - Ludrová 2:3 (1:1)
n Góly domácich: M. Kriš, Michal Kumor.
Zostava domácich: Kolenčík, R. Maslaňák, D. Madleňák, P. Pisarčík, L. Briš, Večerek, Gočal, Miloš Mušák, Michal Kumor, Zrnčík, M. Kriš, n striedali: Majdiak, Kopta.
Domáci nastúpili na zápas so štyrmi dorastencami. I keď sa snažili, chýbalo im futbalové šťastie. Hostitelia sa ujali vedenie v 3. min, po krížnej strele Martina Kriša. Celkovo to bolo vyrovnané stretnutie so šancami na oboch stranách. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 44. min po chybe stopérov Or. Veselého. Druhé dejstvo sa taktiež nieslo v remízovom duchu. Viac z hry však postupne mali hráči Ludrovej. Tí sa ujali vedenia v 72. min. Desať minút pred koncom vyrovnal Michal Kumor. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia, prišla v samotnom závere chyba domáceho stopéra, po ktorej padol víťazný gól Liptákov. DUŠAN REJDUGA

Zuberec – Sučany 1:4 (0:1)
n Góly: Kovalčík
n ŽK: R. Juráň, Šiška, Kovalčík n ČK: B. Juráň
n Zostava: Tunák – B. Juráň, D. Chovančák, R. Juráň, P. Chovančák, E. Šiška, M. Šiška, Petrek, Kovalčík, Hruboš, Kecík striedal: Jurčo
n Diváci: 180
Domáci už tradične nastupovali s tým, že budú bodovať naplno. To sa im však opäť nepodarilo. Polčas prehrali 0:1 po jedinom útoku hostí. Domáci však mali niekoľko dobrých príležitosti, ktoré nevyužili. Do 2. polčasu Zuberčania nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok zápasu. V 54. min sa im to začalo dariť, keď dobrú akciu Kecíka na dvakrát zúžitkoval Jozef Kovalčík. Neskôr mal veľkú šancu Kecík, ale trestuhodne prekopol. Od tohto momentu sa domáci ešte viac vrhli do útoku. Po obyčajnom faule domáceho hráča vytiahol hlavný rozhodca nezmyselne červenú kartu. Tento moment rozladil družstvo Zuberca a následne z priameho kopu Sučany dávajú na 1:2. Oslabený domáci tím chcel ešte niečo so zápasom urobiť, ale hostia umnou hrou dokázali ešte dvakrát skórovať. Presadili sa v 73. a 77. minúte. Domáci opäť podali dobrý výkon, za čo im patri vďaka, ale opäť bez bodového efektu. VLADIMÍR FILEK

Ostatné výsledky: Bešeňová – Ďanová 2:1 (2:1), Palúdzka – L. Sliače 1:2 (1:0), Lisková – Martin 1:4 (0:2),