Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Starší žiaci Námestova zaskočili Martin

Tvrdošín – Podbrezová B 0:5 (0:2)
Stretli sa tímy, ktoré majú úplne rozdielne starosti. Domáci bojujú o záchranu, hostia zvádzajú tuhý boj o postup. Rozhodla však predovšetkým futbalová kvalita, a tá bola určite na strane Podbrezovej. Príčiny vysokej prehry Tvrdošína možno hľadať aj v nezodpovednom prístupe viacerých hráčov.
D. Kubín – Krásno 1:0 (1:0)
Gól: Letko
Papierovým favoritom boli jednoznačne domáci, ktorí okupujú poprednú priečku tabuľky. Nič iné ako víťazstvo sa teda od nich neočakávalo. To, že musia, im však zväzovalo kopačky a Krásno im bolo nepríjemným protivníkom. Ich defenzívu sa podarilo Kubínčanom prelomiť až v samom závere polčasu. Najtesnejší stav sa už nezmenil a domáci si mohli napokon poriadne vydýchnuť.
N. Baňa – Námestovo 3:0 (1:0)
Medzi oboma družstvami je minimálny bodový rozdiel, zápas teda nemal favorita. Misku váh na hosťujúcu stranu mohol prikloniť Jagnešák, ale jeho jedovka iba opečiatkovala tyč. To, čo sa nepodarilo jemu, dokonale vyšlo domácemu hráčovi - tesne pred odchodom do šatní trafil nechytateľne. Aj po obrátke mal duel vysoké tempo. Šance boli na oboch stranách, ale padalo to iba do oravskej siete. Prehra rozdielom triedy je pre hostí až moc krutá, lebo na ihrisku boli miestami lepším tímom, no v koncovke im nebolo súdené.
Dohrávky 16. kola:
Námestovo – K. N. Mesto 5:3 (3:0)
Góly: Michal Čiernik 2, Jagnešák, Remeš, Kovalíček
Domáci spustili na Kysučanov v 1. polčase gólovú smršť. Neprerušila ju ani prestávka. Až za stavu 5:0 malo Námestovo hluchú osem minútovku, keď inkasovalo tri góly. Potom sa však prebralo a svoje víťazstvo už uhájilo.
Tvrdošín – L. Mikuláš 0:1 (0:1)
V nekompletnom zložení hrali domáci s Liptákmi vyrovnanú partiu. O výsledku rozhodol jediný gól, ktorý - na smolu domáceho tímu - skončil v sieti Tvrdošína.
16. Bánová 25 6 3 16 31:49 21
V tabuľke nie sú zarátané dva aktuálne zápasy.
Dohrávky 16. kola: Bánová – V. Krtíš 2:1 (0:1), Čadca – Bytča 1:1 (0:0), Kulla (Čadca), N. Baňa – Krásno 3:1 (0:1)
Ostatné výsledky 25. kola: Čadca – Bánová 2:1 (0:0), Strýček, Plaček, Bytča – L. Mikuláš 4:2 (1:2

Tvrdošín – Podbrezová B 2:1 (0:1)
Góly: Janček, Maslo
Mladší dorastenci Tvrdošína predviedli disciplinovaný výkon a po prestávke favorizovaného súpera doslova rozťukali. Ich odmenou boli dva góly v sieti Podbrezovej. Za povšimnutie stojí najmä gól Jančeka. Jeho projektil zo 40 m skončil nechytateľne pod brvnom.
D. Kubín – Krásno 8:0 (4:0)
Góly: Dedinský 2, Štober 2 (1 z 11m), Machaj, Zúbor, Sojka, Tješ
Debakel hostí podmienil najmä fakt, že nastúpili iba s deviatimi hráčmi. Celý zápas sa hralo prakticky na polovici Krásna a výsledok mohol byť pohodlne aj dvojciferný. Gólostroj načal Zúbor a ukončil samostatným prienikom Tješ.
N. Baňa – Námestovo 0:3 (0:1)
Góly: A. Kramarčík, Vnučák, Tisoň
Hosťujúci tím podal opäť raz vynikajúci výkon, stavaný predovšetkým na výbornej defenzíve. Oravský expres naštartoval Kramarčík a postupne sa po zmene strán pridali Vnučák s Tisoňom. Posledne menovaný prekonal brankára mazáckym lobom, keď si všimol, že brankár stojí ďaleko od svojej svätyne.
Námestovo – K. N. Mesto 4:1 (3:0)
Góly: A. Kramarčík 2, Doroš, Melek
Stretnutie nemalo potrebný náboj a domácim stačilo hrať na súpera v tréningovom tempe. Zo súvislej prevahy vyťažili v prvom polčase tri góly a bolo prakticky po zápase. V tom druhom, Námestovo preradilo na nižší stupeň a šetrilo si sily na ďalšie dôležitejšie zápasy.
Tvrdošín – L. Mikuláš 1:2 (1:0)
Gól: Čajka
Prvé dejstvo mali domáci pevne vo svojich rukách a do šatne išli s jednogólovým vedením. Po zmene strán z nepochopiteľných príčin poľavili, čo skúsení Liptáci kruto trestali.
16. Č. Balog 23 0 1 22 16:100 1
Dohrávky 16. kola: Bánová – V. Krtíš 3:2 (1:1), Čadca – Bytča 10:1 (5:1), N. Baňa – Krásno 4:0 (3:0).
Ostatné výsledky 25. kola: Čadca – Bánová 5:4, Bytča – L. Mikuláš 1:5 (0:3)

Zuberec – Rajec 3:0 kontumačne
Hosťujúci tím na zápas nepricestoval.
Terchová – Or. Jasenica 1:7 (1:2)
Góly: Polák 4, Trabalík, Jancek, Graňák
Ani veľká snaha rozhodcu nepomohla domácemu tímu. Oravci ráznym spôsobom ukázali, kde je väčšia futbalová kvalita a súpera rozobrali na márne kúsky.
14. Štiavnik 21 5 0 16 27:52 15
Ostatné výsledky: L. Sliače – Hôrky 2:1 (2:0), Tandara, Sleziak, Štiavnik – Lisková 3:1 (1:0), Zapčík, Kuciak, Možiešik, Černová – Predmier 9:2, Stráňavy – Z. Poruba 5:3 (2:1), Matúška 2, Holboj, Ondák, Lončík, Belá – L. Hrádok 3:2 (1:0), Melišík, Žingora, Gažo

T. Teplice – Trstená 0:0
Oba kolektívy ponúkli divákom výborný futbal a šance sa striedali pred oboma bránami. Brankári však zatiahli roletu a najmä ten hosťujúci podržal svoj tím fantastickými zákrokmi.
Rabča – Bziny 3:0 kontumačne
Or. Veselé – Palúdzka 2:1 (0:1)
Góly: Lietavec, Pisarčík
Stretnutie možno označiť za zápas dvoch tvarí. Oravský celok nedokázal v 1. polčase nájsť recept na prekonanie gólmana Palúdzky, naopak, ešte inkasovali. Po obrátke sa však domáci ešte viac hnali dopredu a ich aktivita bola korunovaná dokonalým obratom.

Góly: K. Železňák 3
Medzi aktérmi tohto stretnutia je priepastný bodový rozdiel, no Oravci družstvo spod Turca zaskočili ofenzívnou hrou. V prvých 15 minútach úplne ovládli hru a zaslúžene skórovali. Presadil sa Železňák. Aj ostatné minúty prvého dejstva sa niesli v znamení nebezpečných útokov domácich. Medzi tri žrde si však lopta už cestu nenašla. Prestávka padla Martinu veľmi vhod a po obrátke sa obraz hry úplne zmenil. Hostia začali dirigovať hru a vyrovnali. Potom mali aj ďalšie obrovské šance na skórovanie, ale proti bol výborne chytajúci Poništiak. Počas najväčšieho tlaku Martinčanov sa podaril domácim husársky kúsok: hlavičkou poslal Námestovo do vedenia Železňák. Tento úder vzal hosťom vietor z plachiet, a ten začal viať na domácu stranu. Bodku za vydareným stretnutím dal opäť Železňák, pre ktorého to už bol 22. gól v najvyššej súťaži.
Č. Balog – Tvrdošín 3:1 (1:1)
Gól: M. Kováč
Posledný Tvrdošín narazil na súpera z rovnakého súdka a teda na ihrisku bolo viac bojovnosti než futbalovej krásy. Oravský tím mohol pohodlne zaknihovať premiérové víťazstvo, no mladým hráčom chýbali v závere sily. Pod prehru hostí sa podpísala hlavne nezodpovednosť troch najstarších hráčov, ktorí sa na zápas vôbec nedostavili.
14. Tvrdošín 24 0 3 21 6:126 3
Ostatné výsledky: Ružomberok – Žilina 2:2 (0:1), Mihálik, Revák, Čadca – Žiar n. Hr. 3:1 (1:0), Podbrezová – Dukla B. Bystrica 4:0 (3:0) Zvolen–JUPIE B. Bystrica 1:1 (0:0)

Námestovo – Martin 0:1 (0:1)
Úvod patril domácim žiakom, no v koncovke nemali presnú mušku. Postupom času prebrali iniciatívu hostia spod Turca a rozvlnili sieť aj za domácim gólmanom. Tento gól mal nakoniec príchuť víťazného. Hosťujúca defenzíva pracovala na sto percent a útoky domácich eliminovala už v zárodku.
Č. Balog – Tvrdošín 2:2 (0:1)
Góly: Matej Lajš 2
Hosťujúci tím potiahli najmä bratia Lajšovci. Mladší z tejto dvojice strelil oba góly svojho tímu a zabezpečil mu aspoň bod. Hostia celkovo podali bojovný výkon, ktorý mohol byť odmenený aj trojbodovým ziskom.
14 Tvrdošín 21 0 3 18 16:140 3
Ostatné výsledky: Ružomberok – Žilina 1:2 (1:1), Čmelík,Kostolný, Čadca – Žiar n. Hr. 3:5 (2:3), Podbrezová – Dukla B. Bystrica 1:7 (0:5), Zvolen – JUPIE B. Bystrica 4:2 (0:1)

K. N. Mesto – Trstená 6:0 (3:0)
Kysucká pôda bola pre hostí ťažkým orieškom. Nedodržiavali taktické pokyny a domáci boli vždy o krok vpredu. Svoju prevahu vyšperkovali až poltuctom v sieti oravského brankára.
Belá – Dlhá 3:1 (2:1)
Gól: P. Špavor
Domácich čaká v posledných kolách ťažká úloha - udržať v súťaži. Nezačali však najlepšie a Oravci ich zaskočili gólom Špavora. To však bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Žiaci Belej ožili a dokázali výsledok zvrátiť vo svoj prospech.
Žilina B – Rabča 10:0 (5:0)
Zápas pripomínal hru mačky s myšou. Oravci ťahali vo všetkých ukazovateľoch za kratší koniec. Domáci tím sa kombinačne vyžíval a schuti si zastrieľal.
14. Krásno nad Kys. 21 3 3 15 26:78 12
Ostatný výsledok: Ružomberok B - V. Rovné 2:1 (1:0), Malík., Dohrávka 19. kola: Rajec – Belá 1:1 (1:0)

K. N. Mesto – Trstená 3:0 (3:0)
O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v úvodnom polčase. Kysucký celok položil hostí troma gólmi na kolená. Ich prejav sa po obrátke zlepšil, ale vytúžený efekt nepriniesol.
Belá – Dlhá 2:2 (2:1)
Góly: Kolenčák, Mudroň
Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu a oravský mančaft zachránil aspoň bod v hodine dvanástej. Šťastným strelcom bol Mudroň.
Žilina B – Rabča 4:0 (3:0)
Oravský prejav sa pod Dubňom zlepšil najmä po obrátke, keď už súperovi moc nedovolili a zamerali sa na pozornú defenzívu.
Ostatný výsledok: Ružomberok B - V. Rovné 8:0 (5:0), Dohrávka 19. kola: Rajec – Belá 2:0 (1:0)

14. Liesek 22 3 2 17 13:69 11
Ostatný výsledok: Z. Poruba – Sučany 3:2, Vrútky – L. Hrádok 10:0 (3:0)

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 451

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.