Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Artkino
Ut – st 26. – 27. mája o 18.30 h
Che Guevara – revolúcia - V novembri 1956 sa Fidel Castro preplavil na Kubu spolu s 80 rebelmi. Jedným z nich bol aj Ernesto „Che“ Guevara, argentínsky lekár, ktorého s Castrom spájal spoločný cieľ: zvrhnúť skorumpovaného diktátora Batistu.
Pi – ne 29. – 31. mája o 18.30 h
Kuriér 3 – Neprekonateľný, najrýchlejší a najspoľahlivejší kuriér Frank Martin, ktorý doručí všetko a nepýta sa nič. Akcia, napätie, najrýchlejšie úniky, najvymakanejšie audiny a dokonalé filmové triky!
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Veľká sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ Ivana Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia, ktoré sú členmi Rady galérie Slovenska. V rôznych mestách - podľa sídla galérií - sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: Nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Do 16. júna 10.00 - 17.00 h
Kreslili sme v galérii VI – 6. ročník výstavy detských prác, ktoré vznikli v rámci tvorivých dielní OG a animačných programov v tomto šk. roku. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je tu sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením básnika.
Po 25. mája o 16.00 h
Móda ako ju (ne)poznáme – Výstava dobových kostýmov a doplnkov. Usporiadateľ: OM.
Koncert
28. mája o 19.00 h
Daniel Váczi Trio – Kde: Kino Choč.
Pi 29. mája o 19.00 h
Zuzana Smatanová: Tam, kde sa neumiera – Koncert populárnej slovenskej speváčky. Predskokan – kapela Idea. Kde: divadelná sála MsKS.
So 30. mája o 15.00 h
Deti spievajú básnikovi - Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu spieva na počesť básnika Milana Rúfusa. Spoluúčinkujú: Ulrich Ulmann - umelecké slovo, Katarína Krčmárová – soprán, Daniela Paľová – klavír. Vstup je voľný, dobrovoľný príspevok vítaný. Kde: Evanjelický kostol v Dolnom Kubíne. Spoluorganizátori: Mestské kultúrne stredisko Kežmarok, Cirkevné zbory ECAV, mestá Kežmarok, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a Martin.
Pi – ne 29. – 31. mája o 15.00 h
Remeslo má zlaté dno – Seminár a poznávacie stretnutie ľudových tvorcov a remeselníkov. Kde: Rožňov pod Radhoštěm. Usporiadateľ: OKS.
So 30. mája o 10.00 h
Deň detí a II. Dolnokubínsky juniáles – Zmes podujatí pre deti a mládež. Kde: námestie P. O. Hviezdoslava. Usporiadateľ: mesto Dolný Kubín.
Ne 31. mája o 14.00 h
MDD – podujatie pre deti mesta – Zábavné súťažné popoludnie pre deti. Kde: námestie P. O. Hviezdoslava. Usporiadateľ: CVČ Domček
PRIPRAVUJEME
Po 1. júna o 19.00 h
Celtic energy – Írska veľkolepá tanečná show súboru Merlin prináša adaptácie tých najlepších choreografií z najväčších tanečných show. Kde: divadelná sála MsKS.
Ne 7. júna o 17.00 h.
Kubínske repete – Druhé kolo populárnej pesničkovej súťaže s hosťom večera - Jadrankou. Kde: divadelná sála MsKS. Lístky sú už v predpredaji. Objednať si ich môžete aj telefonicky alebo e-mailom. Usporiadateľ: MsKS
Súťaž
Po 1. júna o 9.00 h
Príďte si zhotoviť strašiaka - Tvorivá dielňa a happening spojený s vyhlásením výsledkov súťaže. Budú tu vystavené všetky práce a mladí umelci budú pracovať na svojich dielach. Kde: v areáli OKS.
Po 1. júna o 10.00 h
Deň polície a osvety - Polícia očami detí v budove Okresného riaditeľstva PZ. Program bude doplnený o ukážky prác policajného zboru, bojových umení, výcvik psov, prácu hasičov, tradičné ľudové remeslá, spevácku súťaž a rôzne atrakcie. Kde: Námestie Slobody. Usporiadateľ: OKS.
Po – št 1. – 4. júna 10.00 – 13.00 h
Cesta za rozprávkou alebo Divadelný Deň detí – Podujatie pre deti MŠ a ZŠ pri príležitosti MDD. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 27. mája o 18.00 h
Niko a cesta ku hviezdam - Veselý dobrodružný príbeh o malom sobíkovi Nikovi a jeho kamarátoch.
Ne 31. mája o 18.00 h
Vojna neviest - Dve najlepšie kamarátky Emma a Liv si už našli mužov svojich snov a v Hoteli Plaza v New Yorku začína ich sen o svadbe. Rovnaký dátum svadby urobí z dvoch naj-naj kamarátok nepriateľky na život a na smrť. Každá chce mať lepšiu svadbu, než tá druhá.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo. Kde: Dom kultúry.
PODUJATIE
Ne 31. mája o 15.00 h
Talent 2009 – Finále súťaže. Kde: DK. Usporiadateľ: CVČ Maják.
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vy-hliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 31. mája o 19.00 h
Súmrak - Príbeh Belly, ktorá sa po príchode do novej školy zamiluje do najkrajšieho spolužiaka - upíra Edwara, od ktorého si všetci radšej držia odstup. Zistením, že aj on ju vášnivo miluje, všetko len začína.
PRIPRAVUJEME
1. júna
MDD – Oslavy dňa detí. Kde: športoviská v meste. Usporiadateľ: CVČ Junior.
Pi 5. júna o 7.00 h
Dilongova Trstená – XVIII. ročník celoštátnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Kde: Dom kultúry. Usporiadatelia: mesto Trstená, ŽSK, MO Matice slovenskej v Trstenej, OKS v D. Kubíne a školy v meste.

TVRDOŠÍN
Kino Javor - nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
Do 4. júna
Frivolitka – Výstava ručných prác Etnografického múzea v Krakove. Kde: MsKS. Usporiadateľ: OKS D. Kubín, EM Krakov, mesto Tvrdošín.
Tvorivá dielňa
St – pi 20. – 29. mája
Strašiak, ochranca úrody – Tvorivá dielňa ZŠ, ZUŠ v okrese Tvrdošín. Usporiadatelia: OKS D. Kubíne, MsKS Tvrdošín.
KONCERT
Ne 31. mája o 15.00 h
Koncert ZUŠ – Koncert ZUŠ Tvrdošín. Kde: Michalské námestie Medvedzie. Usporiadateľ: ZUŠ
PRIPRAVUJEME
Po 1. júna
Strašiak, ochranca prírody – Vyhodnotenie súťaže. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: OKS D. Kubín, MsKS Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 26. mája o 18.30 h
Líbáš jako Bůh - Muž medzi dvoma ženami a žena medzi dvoma mužmi – to sú motory komédie, poháňanej hlúposťami, sebailúziami a snami, ktorým podliehajú zamilovaní, nemilovaní a žiarliví…
PODUJATIE
Pi 29. mája o 9.00 h
1. školský majáles – Poučno-zábavno-súťažno-športové dopoludnie spojené s popoludňajšou diskotékou pre deti ZŠ a MŠ, pri príležitosti MDD. Kde: areál futbalového štadióna FK. Usporiadatelia: Občianske združenie, Rodičovské združenie pri ZŠ.
Pi 29. mája o 6.45 h
Okolo Tatier 2009 cez Poľsko – 42. ročník Cykloturistická akcia, okruh okolo Tatier. Prezentácia vo štvrtok 28. mája od 16.00 – 20.00 h v areáli ZŠ Nižná. Usporiadateľ: Cykloklub Nižná.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Do 19. júna
Zahrajme sa ako kedysi – Špecializovaný program pre školy. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroba sviečok z včelieho vosku. Každý piatok: práca na hrnčiarskom kruhu. Príležitostne ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, na chodúľoch, poznávanie drevín. Od 1. júna je múzeum pre výpravy otvorené denne, v čase od 8.00 do 17.00 h.
PRIPRAVUJEME
Múzeum oravskej dediny
Pi 5. júna od 8.00 – 17.00 h
MDD – Návštevníci si budú môcť vybrať z tridsiatich pohybových, vedomostných i tvorivých aktivít. Nebudú chýbať ani netradičné disciplíny ako beh s kufrom, chodenie chodúľoch, prechod po lane, rôzne kvízy a hlavolamy, možnosť vyskúšať si prácu s hrnčiarskou hlinou.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené denne 8.30 – 17.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Ne 31. mája 10.00 – 17.00 h
Rozprávkový strašidelný hrad, XV. ročník – Podujatie pre deti s rodičmi pri príležitosti MDD. Deti sa ocitnú vo svete rozprávok medzi vílami, drakmi a inými rozprávkovými bytosťami. Usporiadateľ: OM P. O. Hviezdoslava.
PRIPRAVUJEME
Po – št 1. – 4. júna 8.30 – 17.30 h
Rozprávkový svet na Oravskom hrade – Dni pre školské výlety. Prehliadka hradu a stretnutie s rozprávkovými bytosťami. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.

ORAVSKÁ LESNÁ
Do 29. mája denne od 9.30 – 16.30 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

MÚTNE
Výstava
Do 8. júna, po – pi 8.30 – 15.30 h
Galérinka Umelček – Výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ školy v Námestove, pobočky výtvarného odboru. Kde: KD Mútne.

RABČA
Ne 31. mája o 15.00 h
Deň tanca – Festival moderného tanca. Kde: KD. Usporiadateľ: OKS Dolný Kubín, OÚ Rabča.

BABÍN
Ne 31. mája
Dni obce Babín – Odpustové slávnosti, kultúrno-spoločenský program. Usporiadateľ: obec Babín, MKS, ZŠ s MŠ, FÚ.

PÁRNICA
30. mája
Pele–mele – Súťaže, hry, atrakcie k MDD. Usporiadateľ: MOS, TJ, obec Párnica.

ZÁZRIVÁ
Ne 31. mája
Váľanie mája – Tradičné zvyky spojené s váľaním mája. Usporiadateľ: obec Zázrivá, mládež z obce, seniori.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 031
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 36 520
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 930
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 254
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 990
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 8 573
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 328
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 950
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 726
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 624
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Zábiedove skončilo približne sedemtisíc ton úletu.

V katastri Hladovky a Zábiedova skončilo 32-tisíc ton úletu z OFZ Istebné. Inšpekcia životného prostredia tvrdí, že nesprávnym skladovaním a uložením sa z neho stal nebezpečný odpad.

8 h
V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22. jan
Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

21. jan
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prednostka neodpísala, rezort vnútra poslal len všeobecné stanovisko.

21 h

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.

22. jan

Policajti začnú novú technológiu využívať od soboty.

19 h

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Už ste čítali?