Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Artkino
Ut – st 26. – 27. mája o 18.30 h
Che Guevara – revolúcia - V novembri 1956 sa Fidel Castro preplavil na Kubu spolu s 80 rebelmi. Jedným z nich bol aj Ernesto „Che“ Guevara, argentínsky lekár, ktorého s Castrom spájal spoločný cieľ: zvrhnúť skorumpovaného diktátora Batistu.
Pi – ne 29. – 31. mája o 18.30 h
Kuriér 3 – Neprekonateľný, najrýchlejší a najspoľahlivejší kuriér Frank Martin, ktorý doručí všetko a nepýta sa nič. Akcia, napätie, najrýchlejšie úniky, najvymakanejšie audiny a dokonalé filmové triky!
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Veľká sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov ZUŠ Ivana Ballu. Kde: Župný dom Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia, ktoré sú členmi Rady galérie Slovenska. V rôznych mestách - podľa sídla galérií - sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: Nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Do 16. júna 10.00 - 17.00 h
Kreslili sme v galérii VI – 6. ročník výstavy detských prác, ktoré vznikli v rámci tvorivých dielní OG a animačných programov v tomto šk. roku. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je tu sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením básnika.
Po 25. mája o 16.00 h
Móda ako ju (ne)poznáme – Výstava dobových kostýmov a doplnkov. Usporiadateľ: OM.
Koncert
28. mája o 19.00 h
Daniel Váczi Trio – Kde: Kino Choč.
Pi 29. mája o 19.00 h
Zuzana Smatanová: Tam, kde sa neumiera – Koncert populárnej slovenskej speváčky. Predskokan – kapela Idea. Kde: divadelná sála MsKS.
So 30. mája o 15.00 h
Deti spievajú básnikovi - Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu spieva na počesť básnika Milana Rúfusa. Spoluúčinkujú: Ulrich Ulmann - umelecké slovo, Katarína Krčmárová – soprán, Daniela Paľová – klavír. Vstup je voľný, dobrovoľný príspevok vítaný. Kde: Evanjelický kostol v Dolnom Kubíne. Spoluorganizátori: Mestské kultúrne stredisko Kežmarok, Cirkevné zbory ECAV, mestá Kežmarok, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a Martin.
Pi – ne 29. – 31. mája o 15.00 h
Remeslo má zlaté dno – Seminár a poznávacie stretnutie ľudových tvorcov a remeselníkov. Kde: Rožňov pod Radhoštěm. Usporiadateľ: OKS.
So 30. mája o 10.00 h
Deň detí a II. Dolnokubínsky juniáles – Zmes podujatí pre deti a mládež. Kde: námestie P. O. Hviezdoslava. Usporiadateľ: mesto Dolný Kubín.
Ne 31. mája o 14.00 h
MDD – podujatie pre deti mesta – Zábavné súťažné popoludnie pre deti. Kde: námestie P. O. Hviezdoslava. Usporiadateľ: CVČ Domček
PRIPRAVUJEME
Po 1. júna o 19.00 h
Celtic energy – Írska veľkolepá tanečná show súboru Merlin prináša adaptácie tých najlepších choreografií z najväčších tanečných show. Kde: divadelná sála MsKS.
Ne 7. júna o 17.00 h.
Kubínske repete – Druhé kolo populárnej pesničkovej súťaže s hosťom večera - Jadrankou. Kde: divadelná sála MsKS. Lístky sú už v predpredaji. Objednať si ich môžete aj telefonicky alebo e-mailom. Usporiadateľ: MsKS
Súťaž
Po 1. júna o 9.00 h
Príďte si zhotoviť strašiaka - Tvorivá dielňa a happening spojený s vyhlásením výsledkov súťaže. Budú tu vystavené všetky práce a mladí umelci budú pracovať na svojich dielach. Kde: v areáli OKS.
Po 1. júna o 10.00 h
Deň polície a osvety - Polícia očami detí v budove Okresného riaditeľstva PZ. Program bude doplnený o ukážky prác policajného zboru, bojových umení, výcvik psov, prácu hasičov, tradičné ľudové remeslá, spevácku súťaž a rôzne atrakcie. Kde: Námestie Slobody. Usporiadateľ: OKS.
Po – št 1. – 4. júna 10.00 – 13.00 h
Cesta za rozprávkou alebo Divadelný Deň detí – Podujatie pre deti MŠ a ZŠ pri príležitosti MDD. Kde: nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 27. mája o 18.00 h
Niko a cesta ku hviezdam - Veselý dobrodružný príbeh o malom sobíkovi Nikovi a jeho kamarátoch.
Ne 31. mája o 18.00 h
Vojna neviest - Dve najlepšie kamarátky Emma a Liv si už našli mužov svojich snov a v Hoteli Plaza v New Yorku začína ich sen o svadbe. Rovnaký dátum svadby urobí z dvoch naj-naj kamarátok nepriateľky na život a na smrť. Každá chce mať lepšiu svadbu, než tá druhá.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo. Kde: Dom kultúry.
PODUJATIE
Ne 31. mája o 15.00 h
Talent 2009 – Finále súťaže. Kde: DK. Usporiadateľ: CVČ Maják.
Do 15. septembra

ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vy-hliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 31. mája o 19.00 h
Súmrak - Príbeh Belly, ktorá sa po príchode do novej školy zamiluje do najkrajšieho spolužiaka - upíra Edwara, od ktorého si všetci radšej držia odstup. Zistením, že aj on ju vášnivo miluje, všetko len začína.
PRIPRAVUJEME
1. júna
MDD – Oslavy dňa detí. Kde: športoviská v meste. Usporiadateľ: CVČ Junior.
Pi 5. júna o 7.00 h
Dilongova Trstená – XVIII. ročník celoštátnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Kde: Dom kultúry. Usporiadatelia: mesto Trstená, ŽSK, MO Matice slovenskej v Trstenej, OKS v D. Kubíne a školy v meste.

TVRDOŠÍN
Kino Javor - nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
Do 4. júna
Frivolitka – Výstava ručných prác Etnografického múzea v Krakove. Kde: MsKS. Usporiadateľ: OKS D. Kubín, EM Krakov, mesto Tvrdošín.
Tvorivá dielňa
St – pi 20. – 29. mája
Strašiak, ochranca úrody – Tvorivá dielňa ZŠ, ZUŠ v okrese Tvrdošín. Usporiadatelia: OKS D. Kubíne, MsKS Tvrdošín.
KONCERT
Ne 31. mája o 15.00 h
Koncert ZUŠ – Koncert ZUŠ Tvrdošín. Kde: Michalské námestie Medvedzie. Usporiadateľ: ZUŠ
PRIPRAVUJEME
Po 1. júna
Strašiak, ochranca prírody – Vyhodnotenie súťaže. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: OKS D. Kubín, MsKS Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 26. mája o 18.30 h
Líbáš jako Bůh - Muž medzi dvoma ženami a žena medzi dvoma mužmi – to sú motory komédie, poháňanej hlúposťami, sebailúziami a snami, ktorým podliehajú zamilovaní, nemilovaní a žiarliví…
PODUJATIE
Pi 29. mája o 9.00 h
1. školský majáles – Poučno-zábavno-súťažno-športové dopoludnie spojené s popoludňajšou diskotékou pre deti ZŠ a MŠ, pri príležitosti MDD. Kde: areál futbalového štadióna FK. Usporiadatelia: Občianske združenie, Rodičovské združenie pri ZŠ.
Pi 29. mája o 6.45 h
Okolo Tatier 2009 cez Poľsko – 42. ročník Cykloturistická akcia, okruh okolo Tatier. Prezentácia vo štvrtok 28. mája od 16.00 – 20.00 h v areáli ZŠ Nižná. Usporiadateľ: Cykloklub Nižná.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Do 19. júna
Zahrajme sa ako kedysi – Špecializovaný program pre školy. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroba sviečok z včelieho vosku. Každý piatok: práca na hrnčiarskom kruhu. Príležitostne ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, na chodúľoch, poznávanie drevín. Od 1. júna je múzeum pre výpravy otvorené denne, v čase od 8.00 do 17.00 h.
PRIPRAVUJEME
Múzeum oravskej dediny
Pi 5. júna od 8.00 – 17.00 h
MDD – Návštevníci si budú môcť vybrať z tridsiatich pohybových, vedomostných i tvorivých aktivít. Nebudú chýbať ani netradičné disciplíny ako beh s kufrom, chodenie chodúľoch, prechod po lane, rôzne kvízy a hlavolamy, možnosť vyskúšať si prácu s hrnčiarskou hlinou.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené denne 8.30 – 17.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Ne 31. mája 10.00 – 17.00 h
Rozprávkový strašidelný hrad, XV. ročník – Podujatie pre deti s rodičmi pri príležitosti MDD. Deti sa ocitnú vo svete rozprávok medzi vílami, drakmi a inými rozprávkovými bytosťami. Usporiadateľ: OM P. O. Hviezdoslava.
PRIPRAVUJEME
Po – št 1. – 4. júna 8.30 – 17.30 h
Rozprávkový svet na Oravskom hrade – Dni pre školské výlety. Prehliadka hradu a stretnutie s rozprávkovými bytosťami. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.

ORAVSKÁ LESNÁ
Do 29. mája denne od 9.30 – 16.30 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

MÚTNE
Výstava
Do 8. júna, po – pi 8.30 – 15.30 h
Galérinka Umelček – Výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ školy v Námestove, pobočky výtvarného odboru. Kde: KD Mútne.

RABČA
Ne 31. mája o 15.00 h
Deň tanca – Festival moderného tanca. Kde: KD. Usporiadateľ: OKS Dolný Kubín, OÚ Rabča.

BABÍN
Ne 31. mája
Dni obce Babín – Odpustové slávnosti, kultúrno-spoločenský program. Usporiadateľ: obec Babín, MKS, ZŠ s MŠ, FÚ.

PÁRNICA
30. mája
Pele–mele – Súťaže, hry, atrakcie k MDD. Usporiadateľ: MOS, TJ, obec Párnica.

ZÁZRIVÁ
Ne 31. mája
Váľanie mája – Tradičné zvyky spojené s váľaním mája. Usporiadateľ: obec Zázrivá, mládež z obce, seniori.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 086
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 927
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 071
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 216
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 316
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 728
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 537
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 258
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

Záujem o testovanie je veľký aj v sobotu

Ľudia začali vytvárať rady ešte pred otvorením odberných miestností.

Polovica z radu v Záskalí.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?