Zaváhania favoritov, vyrovnanosť pokračuje

Najvyššej oravskej futbalovej súťaži je vyrovnanosť v tomto ročníku akoby súdená. Dlhá si doma poradila s lepšie postavenou Oravskou Porubou. Podobne aj Krivá, ktorá zdolala lídra z Oravského Podzámku. Zubrohlava však zaváhanie svojich konkurentov nevyuži

Najvyššej oravskej futbalovej súťaži je vyrovnanosť v tomto ročníku akoby súdená.
Dlhá si doma poradila s lepšie postavenou Oravskou Porubou. Podobne aj Krivá, ktorá zdolala lídra z Oravského Podzámku. Zubrohlava však zaváhanie svojich konkurentov nevyužila naplno a získala len bod.

ŽK: J. Kubala, Horňák, Feranc, Chomistek
Zostava domácich: Zeman – Džubek, Baláž, Holub, J. Kubala, L. Kubala, Sakmar, Zaťko, Pazúrik F., Kubašek, Konfala striedali: Kaučiarik, Pavelek
Zostava hostí: Kubinda – Šiška, Horňák, Maslo, Marcinek, Kováč, Chomistek, Dančo, Feranc, Chromek, Jurica striedali: Holubčík, Bukna
Diváci: 200
Hneď po úvodnom výkope sa domáci futbalisti dostali do šestnástky. Na peknú centrovanú loptu si nabehol Lukáš Kubala a už v 1. min otvoril skóre hlavou. Hostia sa postupom času osmelili a začali útočiť. No vypracovali si iba sporadické šance, ktoré vždy eliminovala obrana domácich. Hráči Oravského Podzámku po prieniku Juricu vyrovnali na 1:1. V 30. min centroval do ohňa Sakmár, najlepšie sa tam zorientoval Pazúrik a bombou dopravil loptu do siete. V prvom dejstve sa družstvu Oravského Podzámku ešte podarilo vyrovnať. Gól dal Dančo a tým ukončil prvý polčas. V druhom dejstve sa snažili domáci streliť víťazný gól. K tomu im pomohol hosťujúci obranca, ktorý zahral rukou v šestnástke. Rozhodca ukázal na biely bod, z ktorého sa Zaťko nemýlil. Do konca zápasu sa striedali šance na obidvoch stranách, no domáci si už víťazstvo nedali zobrať. K dobrému zápasu prispeli oba kolektívy na čele s rozhodcovskou trojicou. MIROSLAV PAVELEK

Klin – Zubrohlava 0:0 (0:0)
Zostava domácich: Vetrič, Úradník, Balek, Gonšenica, Ľ. Stahoň, J. Stahoň, Fenik, Mišek, Svetlošák, Habľák, Pisarčík n striedali: Bolibruch, Bugaj
Zostava hostí: Ratičák, Gordel, Jendruľ, Václav, M. Rentka, Ľ. Rentka, Kucek, Banas, Hrkeľ, Pavlák, Ľ. Mordel n striedali: Palider
ŽK: Ľ. Mordel, Kucek, Ratičák, Svetlošák
Futbal sa od úvodu hral veľmi svižne a už v 5. minúte po akcii Mišeka brankár jeho loptu chytá. V 15. minúte zasadil Kucek priamy kop, no trafil len múr. Skóre sa nemení a naďalej ostáva 0:0. V 20. minúte mal Ľuboš Mordel čistú šancu, avšak brankár jeho kop zlikvidoval. Domácim priniesla 25. minúta ďalšiu šancu, kedy Pisarčík triafa na brankára, ale ten chytá loptu priamo do náručia. Do konca polčasu bola hra kľudnejšia a odohrávala sa prevažne v strede ihriska medzi šestnástkami. Klin hral druhý polčas bez kľúčového hráča Habľáka, ktorý si nešťastne zranil koleno. Domácim chýbal. Po prestávke mali Zubrohlavčania dve šance. Pri prvej sa pokúšal Banas premeniť svoj kop, no brankár ho šikovne a s prehľadom chytil. Druhú šancu nevyužil Kucek, keď prekopol 5 minút pred koncom bránu. Domáci ubránili nerozhodný stav, ktorý bol spravodlivý. RUDOLF BALEK

Veličná – Bobrov 2:3 (1:1)
Góly domácich: P. Sučák, Kalina
Zostava domácich: Pukáč – M. Zvara, Madleňák, Kalina, Šúth, D. Zvara, P. Sučák, J. Sučák, Martinusik, Gajdošík, Mores
Vo Veličnej sa odohral zápas, ktorý sa musel nezainteresovaným divákom páčiť. Padlo päť gólov a tak o korenie futbalu bolo postarané. Za pekného počasia sa dvestovke divákov ukázali hostia vo veľmi dobrom svetle. Do vedenia sa dostali Bobrovčania, ktorí po skrumáži pred Pukáčovou bránkou trafili presne – 0:1. Pokračoval vcelku vyrovnaný futbal na obidvoch stranách. Domáci vyrovnali Pavlom Sučákom na 1:1. V druhom polčase sa hosťujúci Bobrovčania utrhli a rozhodli o výsledku. Za stavu 3:1 ešte domáci Kalina dokázal kontrovať pokutovým kopom na 2:3, no do konca stretnutia sa už na stave nič nezmenilo. (RG)

Dlhá – Or. Poruba 2:1 (1:0)
Góly: Hirner, Capuliak – Úplava
ŽK: I. Jendrišek, M. Kurčinka, Hirner - Koedam, Bucko, Vicáň, Kováč
ČK: Hirner – Kosmel
Zostava domácich: Štrbka, P, Kurčinka, Havjar, Kordiak, Bakoš, M. Capuliak, M. Kurčinka, I. Jendrišek, Hirner, L. Jendrišek, A. Capuliak, n striedal: Kožienka
Zostava hostí: Kováč, Hrúzik, Paprčka, Bucko, Vicáň, Kosmel, P. Dudáš, Dauda, Koedam, Úplava, M. Dudáš, n striedali: Strapec, Feranc n Divákov: 200
Dlhá mala už od začiatku zápas vo svojich rukách, z čoho pramenilo množstvo nevyužitých šancí. Naopak hostia využili jednu ojedinelú šancu a otvorili skóre. Do druhého polčasu nastúpili hráči Dlhej rovnako aktívne, z čoho pramenilo množstvo faulov, ktorých sa väčšinou dopúšťali hostia. Prvým potrestaným faulom bol vyrovnávajúci gól, po nedovolenom zákroku hosťujúcej obrany v ich šestnástke. Dlhá sa ujala vedenia v 85. minúte po podobnej chybe obrany, keď hráči Or. Poruby opätovne faulovali vo svojej šestnástke. Po týchto zbytočných chybách si domáci pripisujú na svoje konto cenné tri body. ANTON NOVÁK

Vavrečka - Leštiny 4:0
Góly: Holmík Michal 2x, Holmík Juraj, Seč Peter
Zostava Vavrečky: Pientek M., Doroš, Hrkeľ, Brčák P., Sklarčík P., Seč P., Holmík J., Brčák P., Sklarčík M., Holmík M., Sklarčík Jozef n Striedania: Kasan Jakub, Branický Ondrej, Holuv Roman
Zostava Leštín: Škarabák, Ľupták, Gajdošík, Koval, Mačuha, Hubčík, Hubčík Ľ., Tomaň, Beľo, Hubčík L., Horvát, Michna V. n Striedali: Kaplánek, Michna Matej, Kořalník
Domácim nevyšiel úvod prvého polčasu. Prvých 10 minút mali hru v rukách hostia, ktorí si nevypracovali gólové príležitosti, práve naopak, domáci v 17. minúte zahrávali pokutový kop, z ktorého sa ujali vedenia 1:0. Potom domáci celý prvý polčas predvádzali pekné akcie na jeden dotyk, z ktorých sa dostávali do gólových príležitostí a následne ich v tomto slede aj premieňali. V 30. minúte Michal Holmík dostal ideálnu prihrávku od brata Juraja a zvyšuje stav na 2:0. V 35. minúte nekompromisne krížnou strelou dáva gól Seč Peter do vinkľa z rohu šestnástky. Prvý polčas sa skončil krásnou kombinačnou hrou, keď J. Sklarčík nahral výborne postavenému M. Holmíkovi, ktorý upravuje koniec polčasu na 4:0. Druhý polčas domáci zvoľnili tempo, ani jednu z príležitostí nedokázali premeniť na gól, a tak sa futbalový zápas skončil 4:0. JOZEF SKLARČÍK

Novoť – Breza 2:2 (2:2)
Góly: T. Hollý, Nodžák - Juriga, Maťovčik
Domáci: Kormaňák, Florek, Bartoš, Beňuš, T. Hollý, M. Hollý, Ľ. a M. Mikolajčík, Zavoďančík, Nodžák, Godíš
Hostia: Račák, Hladek, Mäsiar, Nodžák, Maťovčík, Kormaňák M, Juriga M, Janík, Betík, Juriga A, Kormaňák K
Striedali: Zmoray, Kojdiak – Matejčík I. Matejčík L
V priemernom zápase upútal divákov len prvý polčas, kde obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 10. minúte po autovom vhadzovaní domáci brankár Kormaňák urobil chybu a hostia viedli 0:1, no o minútu neskôr hosťujúci brankár Račák taktiež chybil a T. Hollý upravuje na 1:1. Pri domácich stála šťastena už v 14. minúte, keď hostia štyrmi strelami po sebe neprekonali domáceho brankára. V 22 minúte M. Mikolajčík išiel sám na brankára, ale trafil presne do jeho nôh. V 40. minúte vypadla domácemu brankárovi lopta a Maťovčík upravuje na 1:2, o tri minúty neskôr po pekne zahratom kope presne umiestnenou hlavičkou upravuje Nodžák na 2:2. V druhom polčase mali hru v rukách domáci, hostia len bránili a sporadicky zaútočili, ale výsledok nezmenila ani výborná strela T. Holého v 89. minúte zápasu, ktorá išla tesne okolo ľavej tyče brankára hostí. Domáci si víťazstvo zaslúžili, ale šťastnejší z Novote odchádzali hostia, ktorí bojovnosťou remízu ubránili. ŠTEFAN KOLENČÍK

Lokca – Zubrohlava 2:1 (1:1)
Góly: Ondrek, Ošťadnický
Zostava domácich: Gemela, Bombiak, P. n Ondrek, Michalčík, Ľ. Bombiak, Kramarčík, Trnka, Kadavý, Triebeľ, Ošťadnický, Slameník striedali: M. Ondrek, Roštiak
Zostava hostí: Adamčík, Revaj, Pajta, Skutka, Porvich, Jendráš, M. Kozák, Gužík, Slovík, Chutniak, Kvasňák striedali: J. Kozák, Pilarčík, Brišák
ŽK: M. Kozák, Kucka, Jendráš, Brišák
Lokca začala útočný futbal, keďže chcela body udržať na domácom trávniku. Hneď v 10. minúte zatlačili domáci Zubrohlavu do obrany, kde ich držali zvyšok zápasu a vtedy si aj hráč hostí dáva vlastenca. Ďalej sa hralo prevažne v strede ihriska, no nato domáci vytiahli Trnku, ktorý prihral Ošťadnickému a ten priamym kopom strieľa 10 čísel nad bránu. Hostia hrali veľmi opatrne a snažili sa neprepustiť útočiace mužstvo. V 44. minúte po rohovom kope sa najrýchlejšie zorientoval Štefan Revaj a krásnou hlavičkou dáva gól. Po zmene strán zatlačila Lokca Zubrohlavu opäť do obrany. V 68. minúte perfektne kombinovanou hrou M. Ondrek prestreľuje bránu. V 82. minúte kopali domáci rohový kop a odrazenú loptu Ondrek pohotovo strieľa priamo do brány a premieňa. Je konečný stav 2:1. Domáce mužstvo chválime za bojovnosť a obetavosť a chceme mu popriať veľa šťastia. BARTOŠ PAVOL