11. Dúbrava 21 7 3 11 35:49 24
12. Oščadnica 21 6 4 11 34:38 22
13. Belá 21 5 6 10 30:38 21
14. S. Bystrica 21 4 2 15 14:41 14
Ostatné výsledky: Belá-Dulice – Oščadnica 2:0 (0:0), Trebuľa. Delton. Turany – Trebostovo 4:1 (0:1), Orolín 2, Matúška, Kúdelka (11 m) – Lukášik. ČK: Vaňko (domáci). Predmier – Stráňavy 2:0 (1:0), Pobijak, Chvalník. ČK: Husár – Jaroščiak. Černová – Z. Poruba 0:3 (0:2), Repček, Húska, vlastný. K. Lúčka – S. Bystrica 4:0 (1:0), Hrbek, Bugala, Ovečka.

Tvrdošín – K. Lieskovec 2:0 (2:0)
Góly: Florek, Hutira
ŽK: Florek, Hutira
Zostava: Machunka – Bukový, Maslo, Hradský, Baláž, Palider, Novák, Batuna, Hutira, Florek, Válek, striedali: Gavula, Bednár, Sirota
Divákov: 350
Prvé dejstvo bolo z domácej strany veľmi dobré. Už v 14. min postupoval Hutira sám na brankára, no v koncovke mu chýbalo viac rozvahy a zakončil mimo tri žrde. O dve minúty už však zapršalo. Pekný roh Váleka umiestnil do brány Florek. Aj v ďalších minútach domáci tím hýril aktivitou a jeho príležitosti si pýtali ďalšie gólové zakončenie. V dvoch prípadoch namieril nepresne Válek. V 31. min sa dočkali Tvrdošínčania druhého gólového zásahu. Strelu Batunu vyrazil brankár hostí iba pred nekrytého Hutiru, ktorý poslal nekompromisne loptu do siete. V týchto chvíľach bol oravský celok jednoznačne lepší, čo mohol priklincovať Florek. Zakončil zbrklo ponad bránu. Domáci, vedomí si dvojgólového náskoku, vstúpili do druhého polčasu nekoncentrovane. Liptáci si vytvorili územnú prevahu a Tvrdošín bol zatiahnutý pred pokutovým územím. V 75. min zahrávali hostia priamy kop, s ktorým si Machunka bravúrne poradil a vyrazil loptu na roh. Onedlho nato peknou prihrávkou našiel Florek Hutiru. Ten sa zbavil obrancu, ale gólom to neskončilo. V samom závere pohrozili ešte hostia, no domáci brankár bol na svojom mieste. Domáci futbalisti sa týmto víťazstvom posunuli opäť vyššie a poctivo kráčajú za záchranou . ĽUBOMÍR GREGOREC

Or. Jasenica – Dúbrava 4:0 (2:0)
Góly: Mihálik, Kaprálik, Maroš Madleňák, Pavč
ŽK: V. Madleňák, Kaprálik
Zostava : Žofaj – Binek, Kaprálik, Skočík, Feranec V. Madleňák, Mihálik, Maroš Madleňák, Mário Madleňák, Zanovit striedali: Farský, Pavč
Diváci: 300
Za slnečného počasia predviedli domáci pekný kombinačný futbal. Prvý gól stretnutia strelil v 16. min Mihálik, keď si nabehol na rohový Mária Madleňáka. Domáci ďalej búšili do súpera a hlavne po krídlach hrozilo pre hostí najväčšie nebezpečenstvo. Výbornú šancu mal na skórovanie Mário Madleňák, ale brankár reflexívne vyrazil. Domáci tím sa už tešil z gólu Zanovia, ale hlavný rozhodca pre ofsajd gól neuznal. V 41. min vznikla najkrajšia akcia domácich. Po pravej strane unikol Zanovit, prízemným centrom našiel Kaprálika a ten zvyšuje na 2:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, ale ohrozili aj hostia. Po nedorozumení domáceho obrancu brankár Žofaj zachránil a vyrazil loptu na roh. V 62. min si v strede ihriska prebral loptu Mário Madleňák. Prešiel s ňou až k hranici pokutového územia a nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu zvyšuje na 3:0. Ten istý hráč v 78. min potiahol loptu po pravej strane, kde sa pekne uvoľnil a prízemnou prihrávkou našiel Pavča. Ten upravil stav na 4:0. Ku koncu zápasu vypustili ešte niekoľko projektilov, ale hosťujúci gólman si so strelami poradil. Domáce družstvo predviedlo pekný kolektívny futbal, ktorý sa musel páčiť aj divákom. ROMAN POLÁK
14. Zuberec 20 3 1 16 26:74 10
Ostatné výsledky: Ludrová - Vrútky 3:0 (2:0), L. Sliače - Lisková 2:1 (2:0), Ďanová - Palúdzka 3:1 (0:1)

Trstená – Bešeňová 2:1 (2:1)
Góly: vlastný, Tropek
Zostava domácich: Suroviak, Repka, Vittek, Vajdečka, Pazúrik, Tropek, Hvoľka, Paldia, Pánik, Palider, Greššák, striedali: Bača, Letaši
Divákov: 300
Do 9. minúty sa zápas odohrával medzi šestnástkami. V 9. minúte sa po centri hostia ujali vedenia. V 18. minúte si hosťujúci hráč odrazil center domácich do vlastnej brány. V 20. minúte ohrozil bránu domácich Palider, ale jeho pozemná strela skončila v brankárových rukách. V 31.minúte po priamom kope Palider poslal ťažko spracovateľnú loptu na hosťujúceho brankára, ten s ťažkosťami vyrazil, k lopte sa dostal dôsledný Pánik, ale jeho projektil minul bránu. V 35. minúte ľavačkou strieľa Hvôľka, ale jeho strela mieri priamo na brankára. V 37. minúte z dvadsiatich metrov strieľa Tropek a jeho krásna technická strela mierená do ľavého horného rohu bránky konči v sieti hostí. V 43. minúte strieľa aktívny Pánik, ale jeho strela letela tesne mimo tyčky. V 58. minúte vyhral Greššák šprintový súboj s dvomi obrancami, ale sám pred brankárom zlyhal, keď mieril vedľa. V 83. minúte opäť strieľa Pánik, ale brankár hostí bol na svojom mieste. V 85. minúte vykopol loptu z bránkovej čiary domáci Paldia, čím mužstvu Trstenej zachránil cenné body. V poslednej minúte mali domáci hráči šancu poistiť víťazstvo, ale Greššák po Hvôľkovej prihrávke mieril nad. Domáci mali počas celého zápasu hernú prevahu. Mrzieť ich môže najmä veľké množstvo nepremenených šancí. PETER MEDVECKÝ

Žaškov - Nižná: 4:1
Góly: Mikuš 3x, Galo
Zostava Žaškova: Buzák, Hanko, Farko T., Kubačka, Farko P., Katreniak, Mikuš, Kaplánek, Greguška, Pavlovčík, Galo
Striedania: Lacko, Badín
Zostava Nižnej: Kulošťák, Zboroň, Adámus, Blahút, Komačka, Daňa, Belopotočan, Dedinský, Chladný R., Šeling, Blažík
Striedania: Orčo, Brčák, Chladný T.
Domáci začali tlakom v 1. min., po rohu začal závar v bránkovom území. Hostia odkopli loptu do bezpečia. V 13. min. po centri Galu, T. Farko hlavičkou tesne minul hornú tyč. Polčas skončil nerozhodne. Do 2. polčasu nastúpili domáci po dohovore ako vymenení, začali kombinovať. V 48. min. po nedorozumení hosťujúcej obrany Mikuš strelil z voleja na 1:0. V 50 min. priamy kop Kubačku Mikuš hlavou a na druhý raz nohou dorazil gól do brány a zvýšil na 2:0. V 55 min. sa Kaplánek pekne uvoľnil pred šestnástkou, prihral Galovi a ten krížnou strelou zvýšil na 3:0. V 74. min. hostia po rýchle rozohranom rohu hlavou znížili na 3:1. V 85. min. po Lackovej spätnej prihrávke Mikuš netrafil bránu. V 90. min. po samostatnej akcii Mikuš strelou z 20 metrov zvýšil na 4:1. Domáci si víťazstvo zaslúžili.
JÁN OTRUBA

Fomat Martin – Zuberec
Pre poruchu autobusu hostia na zápas nedocestovali.

Sučany - Oravské Veselé nehralo sa
Zápas bol pre sviatosť birmovania v Or. Veselom odložený. Stretnutie sa odohrá v náhradnom termíne v štvrtok 28. mája o 17.00 h. (MŠ)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.