Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Nový článok

Námestovo – Bytča 3:1 (1:1)
Góly: Kovalíček, Verníček, Pleva
Kysuckému tímu vyšiel výborne začiatok zápasu a už v 2. min sa dostal do vedenia. To však bolo z jeho strany na dlhé minúty všetko a prebudili sa konečne domáci. Najprv sa zastreľoval Kurtulík a gólom skončila až hlavička Kovalíčka. Aj ostatné minúty boli hostia pod paľbou domácich pokusov, ale do čierneho už nemierili. Podobne ako Bytči sa podaril skvelý vstup do 2. dejstva aj Námestovu. Presadil sa Verníček. Potom sa nepochopiteľne začalo na ihrisku iskriť a padali žlté tresty. Všetko ukľudnil tretím gólom Pleva a jeho strela bola tou správnou bodkou za vydareným vystúpením domáceho kolektívu.

V. Krtíš – D. Kubín 0:5 (0:3)
Góly: Kozáčik 2, Letko 2, Sopúch
Hosťujúca ofenzívna sila doslova prevalcovala domácu defenzívu. Skóre otvoril Kozáčik peknou strelou z 35 m. Potom ten istý hráč zvýšil na 2:0 a posledné slovo v 1. polčase povedal Letko. Podobný scenár bol aj po obrátke. Oravci sa tlačili pred domáceho gólmana a bolo len otázkou, koľko gólov skončí ešte v sieti. Zatrepotali sa tam ešte dva kúsky. Hosťujúci dorastenci dobrým výkonom zaknihovali ďalšie víťazstvo a ostávajú naďalej v čele tabuľky.

Bánová – Tvrdošín 0:2 (0:2)
Góly: Mihálik, Galčák
Obaja aktéri tohto zápasu sa nachádzajú na zostupovych priečkach a bolo teda o čo bojovať. Oravci pristúpili k zápasu zodpovedne a vychádzali zo zabezpečenej obrany na čele s brankárom Bokom. Čakali na chyby Bánovej a to sa im vyplatilo. Z brejku najprv skóroval Mihálik a po faule sa z priameho kopu presadil Galčák. Druhý polčas vychádzalo hosťom držať domácich nakrátko a nedovolili im takmer nič. Naopak, Tvrdošínčania mali v poslednej pätnásťminútovke obrovské šance, ale skóre sa už nemenilo.

Góly: Hrkeľ 2, Doroš 2, P. Lingeš, Kramarčík
Domáci kolektív sa predviedol vo výbornom svetle a diváci mohli vidieť útočný futbal s množstvom gólov. Domáce útočné torpédo naštartoval P. Lingeš a postupne sa k nemu pridali aj ďalší hráči. Námestovu vyšiel predovšetkým úvod 2. polčasu, keď v rozpätí troch minút prekonal hosťujúceho gólmana trikrát. Poltucet v sieti Bytče zavŕšil nechytateľnou bombou Kramarčík.

V. Krtíš – D. Kubín 2:2 (1:0)
Góly: Verníček, Pobeha
Prvú polhodinu stretnutia sa viac bojovalo, ako hralo a brankári sa miestami nudili. V 31. min mierila na hosťujúceho brankára prvá strela a tá prekvapujúco skončila v sieti. Potom prišli chvíle hosťujúceho tímu. Ten smerom dopredu preradil na vyšší stupeň, no v koncovke bol bezzubý. Dočkal sa až v 50. min, keď sa najlepšie v malom vápne zorientoval Verníček. Najdôležitejšie veci sa začali diať až v závere. Najprv pár minút pred konečným hvizdom nepokryli hostia vyrazenú loptu a inkasovali. Dokázali však odpovedať v samom závere, keď pod brvno zavesil Pobeha. Dolný Kubín sa len vlastnou nemohúcnosťou v zakončení pripravil o dva body, lebo väčšinou bol na domácej polovici a súper len sporadicky pohrozil.

Bánová – Tvrdošín 1:1 (1:1)
Gól: Ondrík
Hosťujúci dorastenci doplatili na nedisciplinovanosť a už od 30. min hrali oslabení o dvoch hráčov. Najprv sa porúčal v 5. min pod sprchy Dubovský a neskôr ho nasledoval strelec gólu Tvrdošína. Hostia sa však zomkli a predovšetkým gólman Paľa vychytal cenný bod. Miska váh sa mohla prikloniť aj na hosťujúcu stranu, ale ich dve šance nemierili medzi tri žrde.

Góly: Polák, Prielomek, E. Kubizna
Oravský duel nepriniesol žiadnu dramatickú zápletku. Hralo sa predovšetkým na bránu Zuberca. Domáci strelci nedokázali v 1. polčase nájsť recept na prekonanie hosťujúceho brankára, no po prestávke sa im to podarilo hneď trikrát. Víťazstvo rozdielom triedy hovorí jednoznačnou rečou.

14. Štiavnik 21 4 0 17 25:54 12
Ostatné výsledky: L. Hrádok – L. Sliače 1:1 (1:0), Z. Poruba – Belá 2:0 (1:0), Predmier – Stráňavy 5:1 (4:0), Rajec – Černová 0:4 (0:3), Lisková – Terchová 2:1, Hôrky – Štiavnik 3:1 (1:0)

T. Kľačany – Or. Veselé 3:1
Domáci sú až po uši namočení v zostupových vodách a prípadné víťazstvo by im veľmi pomohlo. Oravcov zaskočili poctivým výkonom a ich snaha mala nakoniec cenu troch bodov.

Bziny – Liesek 1:3 (1:0)
Góly: M. Janota – J. Chovančák 3
Prvé dejstvo bolo z domácej strany veľmi dobré a naopak z hosťujúcej katastrofálne. Po zmene strán však vybehol úplne iný Liesek a vďaka streleckej efektivity Chovančáka dokázal výsledok otočiť vo svoj prospech.

Likavka – Rabča 4:0 (2:0)
Liptovský celok ukázal v tomto stretnutí, že právom sa pohybuje v horných priečkach tabuľky a svojho oravského súpera poľahky porazil. Hostia, i keď mali nejaké šance, ostali nevyužité.

Dohrávka 15. kola:
Rabča – Or. Veselé 4:2 (0:2)
Góly: M. Pilarčík 2, Vorčák, L. Brišák – Gorčák, Pisarčík
Domácim sa podaril fantastický obrat proti kvalitnému súperovi. Ešte 25 minút pred koncom svietilo na ukazovateli 0:2, no potom dokázala Rabča neskutočným spôsobom zvrátiť zápas.

Nižná sa zo súťaže odhlásila
Ostatné výsledky: Žabokreky –T. Teplice 1:1, Palúdzka – L. Lužná 6:0, L. Kokava – Diviaky 1:3

Tvrdošín – Námestovo 0:8 (0:5)
Góly: Prosbík 2, Kurtulík 2, Železňák 2, Kasan, Jagnešák
Prehrami zdecimovaný domáci tím narazil na ďalší kameň. Námestovčania ovládli hru hneď v úvode a domácim zasadili dva gólové údery. Presné zásahy im zaviali vietor do plachiet a psychika Tvrdošína bolo úplne podlomená. Prevahu korunovali do prestávky ešte troma kúskami a s domácimi to vyzeralo opäť na poriadny debakel. Po zmene strán sa prejav domáceho kolektívu o čosi zlepšil, ale v útoku to bolo bezzubé. Hosťujúci gólman bol takmer bez práce. Za zmienku stojí iba šanca Jančeka. Naopak, hostia si naďalej robili s obranou domácich čo chceli a svoj presvedčivý výkon spečatili ďalšími gólmi.

D. Kubín – Podbrezová 2:2 (2:0)
Góly: Buška, Verníček
Domácim výborne vyšiel začiatok stretnutia a už v 7. min zaskočili vyspelého súpera. Zakombinovali Buška s Verníčkom a prvý menovaný zasunul odrazenú loptu do siete. Podbrezová produkovala technický kombinačný futbal, no domáci zadáci ju nepustili do vyloženej gólovej šance. V čase najväčšieho tlaku hostí udreli domáci. Slamka vysunul Verníčka a ten elegantným spôsobom dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Po obrátke mal hneď v úvode tutovku na kopačke Buška, ale proti brankárovi hostí nepochodil. V ďalších minútach prišli chvíle hosťujúceho kolektívu, ktorý dvoma gólmi dokázal vyrovnať a vybojoval tak na Orave zaslúžený bod.

Predohrávka 24. kola:
Lučenec – D. Kubín 0:2 (0:0)
góly: Buška, Trabalík
Prvé dejstvo sa nieslo v znamení zahodených šancí Dolného Kubína. Po obrátke sa Oravci konečne dočkali a to hneď dvakrát. V rozpätí desiatich minút vsietili dva góly a hneď to bolo radostnejšie. Góly už potom diváci nevideli, i keď príležitosti boli na oboch stranách.

14. Tvrdošín 23 0 3 20 5:123 3
Ostatné výsledky: Žilina – Lučenec 3:0 (2:0), JUPIE B. Bystrica – Č. Balog 1:0 (1:0), Dukla B. Bystrica – Zvolen 2:0 (0:0), Žiar n. Hr. – Ružomberok 0:6 (0:2), Martin – Čadca 8:0 (4:0)

Tvrdošín – Námestovo 0:6 (0:2)
Góly: Kubica 2, Kurtulík, Iliev, Greššák, Kornhauser
Stretnutie mladších kolegov vyznelo podobne ako meranie síl starších žiakov. Prejavila sa väčšia futbalová kvalita a tá bola jednoznačne na strane hostí. Keď bolo treba, zabrali a inak sa prispôsobili slabému prejavu domáceho tímu. Zápas nemal potrebný náboj, ako to zvyčajne býva v derby zápasoch. Námestovo si poľahky pripísalo ďalšie tri body do tabuľky.

D. Kubín – Podbrezová 3:0 (1:0)
Góly: Buckulčík 2, Moravčík
Súperi sa v 1. polčase moc nehnali do útoku a hrali zo zabezpečenej obrany. Až v závere sa prvýkrát menilo skóre. Loptu si na polke prevzal Buckulčík a svoj únik zakončil gólom. Po výmene strán začala mať hra spád a začali sa kopiť aj gólové šance. Aktivitou predovšetkým hýril strelec prvého gólu, ktorý ťahal domácich smerom dopredu a žiadna lopta nebola pre neho stratená. Jeho snaha bola korunovaná druhým gólom, keď si loptu narazil s Pavelekom. Aj pri treťom góle mal prsty Buckulčík, keď vybojoval rohový kop a po jeho zahraní dal bodku za stretnutím Moravčík.

Lučenec – D. Kubín 0:3 (0:0)
Góly: Ťapaják 2, Habáň
Hostia začali tlakom a súpera doslova uzamkli na jeho polovici. V koncovke im však nebolo súdené. Kľúčový ťahom bolo posunutie brankára Ťapajáka do útoku. Ten hneď po zmene strán ukázal útočníkom, ako sa dávajú góly. Výbornú šesťminútovku zavŕšil Habáň a o hosťujúcom víťazstve nebolo najmenších pochýb.

Gól: P. Špavor
Bolo to stretnutie brankárov, ktorí neraz útočníkov privádzali do zúfalstva. Slnko sa nakoniec usmialo na domácu stranu, keď v závere rozhodol striedajúci Špavor.

Rabča – Bytča 0:9 (0:2)
Oravskému mančaftu chýbali traja hráči základnej zostavy. Prvý polčas ako tak dokázali držať krok s hosťami, ale po obrátke kondične odpadli. To hostia výrazne aj potrestali.

Trstená – L. Mikuláš 0:0
Domáci privítali kvalitného súpera z Liptova a boli mu viac ako vyrovnaným súperom. V koncovke opäť zlyhávali a dokázali dokonca zahodiť aj pokutový kop
Dohrávky: Rabča – Krásno 1:5 (0:2) gól: T. Bublák, Martin B – Trstená 2:0 (0:0) Rajec - V. Rovné 1:0 (0:0)

14. Krásno nad Kys. 20 3 2 15 26:78 11
Ostatné výsledky: Rajec – Žilina B 0:3 (0:2), V. Rovné – T. Teplice 2:1 (1:0), Martin B – Belá 6:1 (3:1)

Dlhá – K. N. Mesto 4:5 (0:3)
Góly: J. Čupaj 3, T. Mudroň
Oravský tím môže mrzieť predovšetkým zbabraný prvý polčas. Ich prejav sa po zmene strán zlepšil. Presadil sa aj gólovo, ale na bodový zápis to v konečnom dôsledku nestačilo.

Rabča – Bytča 0:6 (0:2)
Ani mladší žiaci nedokázali byť svojmu súperovi vyrovnaným a ťahali za kratší koniec. Bytča si schuti zahrala a nastrieľala domácim poltucet.

Trstená – L. Mikuláš 3:5 (1:2)
Góly: A. Grman 2, Bakoš
Gólové hody pripravili divákom obaja aktéri tohto stretnutia. Domácim to v útoku sypalo, ale nevyznamenala sa obranná štvorica. Hostia chodili cez ňu ako nôž maslom a smerom dopredu boli ešte viac efektívnejší ako Trstená.

Dohrávky: Rabča – Krásno 2:3 (1:3) góly: A. Ladňák 2, Martin B – Trstená 6:1 (6:1) gól: A. Grman Rajec - V. Rovné 3:0 (0:0)

14. Liesek 20 3 0 17 12:68 9
Ostatný výsledok: Blatnica – Z. Poruba 3:1 (2:1)

L. Hrádok – Or. Jasenica 4:5 (0:1) góly: Voška 3, M. Polák, M. Madleňák

D. Kubín B – Vrútky 6:1 (4:1) góly: Štyvra, Kaplánek, Briestenský, Maruniak, Prílepok, J. Válek

Sučany – Or. Veselé 1:0

Liesek – Námestovo B 0:4 (0:2) góly: T. Košút 2, M. Holics, J. Železňák

Lokca – Istebné 3:1 (1:0) góly: J. Kramarčík, Kupčulík, Vajdiar

Nižná – Habovka 1:2 (1:0) góly: M. Kuboš – P. Juráň 2

Ostatný výsledok: Blatnica – Z. Poruba 0:11 (0:5)

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.