Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut – st 19. – 20. mája o 18.30 h
Anglické jahody – August 1968. Osudový milostný príbeh mladých ľudí, ktorí chceli mať chvíľu času na lásku, ale ocitli sa v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste.
Pi – ne 22. – 24. mája o 18.30 h
Líbáš jako Bůh - Muž medzi dvoma ženami a žena medzi dvoma mužmi – to sú motory komédie, poháňanej hlúposťami, sebailú-
ziami a snami, ktorým podliehajú zamilovaní, nemilovaní a žiarliví.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 22. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ: OG.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: vo Veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov Základnej umeleckej školy Ivana Ballu. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia, ktoré sú členmi Rady galérie Slovenska. V rôznych mestách, podľa sídla galérií, sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: Nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením básnika.
PODUJATIE
Súťaž
Po – st 18. – 20. mája od 8.30 – 15.30 h
Spoznávame galériu – Superkvíz. Kvíz pre detských návštevníkov trvalých expozícií. Kde: Župný dom. Usporiadateľ: OG.
Ut 19. mája o 9.00 h
Slávik Slovenska – Okresné kolo. Súťaž v speve ľudových piesní pre žiakov ZŠ. Kde: ZUŠ P. M. Bohúňa. Usporiadateľ: CVČ Domček.
Ut – pi 19. – 22. mája 8.30 – 15.30 h
14. Medzinárodný hudobný festival Ivana Ballu – Hudobné súťaže: Mladí gitaristi, Klavírna Orava, Husľové talenty. Kde: MsKS. Usporiadateľ: ZUŠ I. Ballu.
So 23. mája o 18.00 h
Tanečný Kubín – Celoslovenské kolo súťaže v modernom tanci detí a mládeže v kategóriách disco, show, hip-hop a country. Kde: divadelná sála MsKS. Usporiadateľ: MsKS
Ne 24. mája o 19.00 h
Lúčnica - 60 rokov krásy. Slávnostný program venovaný 60. výročiu vzniku Umeleckého súboru Lúčnica. Kde: divadelná sála MsKS.
PRIPRAVUJEME
Koncert
29. mája o 19.00 h
Zuzana Smatanová – Tam kde sa neumiera – Koncert populárnej slovenskej speváčky. Predskokan: Idea. Kde: divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 20. mája o 18.00 h
Nie je z teba až tak paf - Niekoľko nezadaných dvadsať až tridsiatnikov z Baltimore rieši problémy s láskou a snaží sa pochopiť jasné, aj nie celkom čitateľné ľudské správanie v tejto oblasti.
Ne 17. mája o 18.00 h
Rýchli a zbesilí – Dokonale zladený model. Luxusné vybavenie, nablýskaná kapota a pod ňou súčiastky, ktoré mu dodávajú punc výnimočnosti.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo. – Kde: Dom kultúry.
Koncert
Po 18. mája o 19.00 h
Peter Bažík – Koncert Petra Bažíka. Kde: Dom kultúry.
Pi 22. mája o 19.00 h
Venčekový ples – Pre absolventov tanečných kurzov. Kde: Dom kultúry.
So 23. mája o 18.00 h
Lúčnica – 60 rokov krásy. Slávnostný program venovaný 60. výročiu vzniku umeleckého súboru. Kde: Dom kultúry.
Do 15. septembra
ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 24. mája o 19.00 h
Pavučina lží - Tajní agenti, teroristi, arabské krajiny. Cieľom hry je vypátrať a rozbiť teroristickú bunku vedenú islamistickým radikálom Al-Saleemom, ktorá stojí za viacerými bombovými atentátmi v Európe.
Divadlo
Ne 24. mája o 16.00 h
Všetko sa... – Divadelná hra plná anglického humoru, s množstvom humorných situácií a zápletiek, zvratov a šťastného vyvrcholenia, podľa predlohy Raya Conneyho.
Účinkuje: divadelná spoločnosť Vendo zo Štefanova nad Oravou. Kde: Dom kultúry. Usporiadateľ: odd. kultúry Trstená, divadelná spoločnosť Vendo.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 22. mája o 18.00 h
Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám - Ako si britský novinárik plní sen a dostáva sa do sveta šoubiznisu a kultúrne i charakterovo rozdielnym prístupom ho chce obohatiť a skórovať.
Ne 24. mája o 18.00 h
Pokoj v duši - Silný príbeh odohrávajúci sa na pozadí drsnej scenérie hôr, so znakmi, ktoré sú pre stredné Slovensko typické – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia.
Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii Márie Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
Do 4. júna
Frivolitka – Výstava ručných prác Etnografického múzea v Krakove. Kde: MsKS. Usporiadateľ: OKS Dolný Kubín, EM Krakov, mesto Tvrdošín.
PODUJATIE
St 20. mája o 15.00 h
Tvrdošínska studnička - 8. ročník speváckej súťaže ľudových a moderných piesní. Kde Malá sála MsKS na Medvedzí. Usporiadateľ: MsÚ odd. kultúry.
22. mája o 19,30 h
Batôžkový majáles – Tanečná májová veselica pre verejnosť. Kde: Veľká sála MsKS. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.
St – pi 20. – 29. mája
Tvorivá dielňa
Strašiak ochranca úrody – Tvorivá dielňa. ZŠ, ZUŠ v okrese Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 19. mája o 18.30 h
Rýchli a zbesilí 3 - Hlavným hrdinom je Shaun Boswell. Rýchla jazda okolo bloku mu často vyslúži pozornosť polície, a tak je Shaun radšej presídlený k svojmu strýčkovi do Japonska. Avšak Japonsko je Mekkou pouličných závozníkov a keď navyše začne Shaun pokukovať po ex-priateľke „maníka“, ktorému sa nie nadarmo hovorí Drift King, koleduje si o poriadne problémy.
PODUJATIE
Št 21. mája o 13.00 h, pi 22. mája o 8.30 h
Zlaté husle – Koncert pri príležitosti celoštátnej súťaže Husľové talenty. Kde: ZUŠ Nižná. Usporiadateľ: ZUŠ Nižná.
So 23. mája o 16.00 h
Rockový koncert
Orava Rockfest Spring – Kapely: Davová psychóza, Hospital Bukra, Panta Rei, Kaprina, Epitaf. Kde: Dom kultúry Rotunda.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Do 19. júna
Zahrajme sa ako kedysi – Špecializovaný program pre školy, okrem prehliadky expozície. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroby sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: točenie na hrnčiarskom kruhu, možnosť práce s hrnčiarskou hlinou. Príležitostne ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, chodenie na chodúľoch, poznávanie drevín...

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené od 8.30 – 17.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Po 18. mája
Deň múzeí – V múzeu vystúpia na Oravskom hrade hradní obyvatelia z minulosti a šermiarska skupina. Deň otázok a odpovedí, stretnutie s odbornými pracovníkmi múzea pri prezentácii jednotlivých expozícií.

ORAVSKÁ LESNÁ
Do 29. mája denne od 9.30 – 16.30 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

MÚTNE
Výstava
Do 8. júna
Po – pi od 8.30 – 15.30 h
Galérinka Umelček – Výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ školy v Námestove, pobočky výtvarného odboru. Kde: zasadačka KD Mútne.

RABČA
Tvorivá dielňa
Ne 24. mája o 9.00 h
Strašiak ochranca úrody – VI. ročník regionálnej výtvarnej súťaže plastických objektov. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OÚ Rabča, MKS Rabča.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
 2. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 3. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 4. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 1. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
 2. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
 3. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 5. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
 6. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
 7. Investovanie sa tento rok oplatí
 8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 10. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
 1. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 25 078
 2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 18 280
 3. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 9 218
 4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky? 8 527
 5. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 7 878
 6. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 7 692
 7. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 7 223
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 210
 9. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 7 125
 10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 104
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.

8 h
Brod cez Mlynský potok v Oravskej Porube.

Obec počas čakania na výzvy pripraví všetko potrebné.

8 h
Rekonštrukcia na ulici Červeného kríža bude trvať niekoľko týždňov.

Súťaž znížila cenu o takmer polovicu, ušetrené peniaze sa zídu.

11 h
Samuel Suľa (pri lopte) v zápase druhej ligy proti Popradu.

Samueľ Suľa sa dostal do veľkého futbalu z Krivej.

12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica chce využiť skúsenosti z druhej vlny pandémie. Plánuje zriadiť samostatný pavilón pre covidových pacientov.

20. apr

Africký mor ošípaných hlásia v Banskobystrickom kraji z Rimavskej Soboty, Veľkého Krtíša, Revúcej, Detvy aj Zvolena.

19. apr

Divá zver prichádza k ľudským obydliam kvôli potrave.

20. apr

Vážna nehoda sa stala dnes skoro ráno na R1 neďaleko Trnavy.

10 h

Už ste čítali?