Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut – st 19. – 20. mája o 18.30 h
Anglické jahody – August 1968. Osudový milostný príbeh mladých ľudí, ktorí chceli mať chvíľu času na lásku, ale ocitli sa v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste.
Pi – ne 22. – 24. mája o 18.30 h
Líbáš jako Bůh - Muž medzi dvoma ženami a žena medzi dvoma mužmi – to sú motory komédie, poháňanej hlúposťami, sebailú-
ziami a snami, ktorým podliehajú zamilovaní, nemilovaní a žiarliví.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 22. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ: OG.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG, ŽSK.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté okamihy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: vo Veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OG, ŽSK.
Do 30. júna
Postavy a predstavy – Výstava prác žiakov Základnej umeleckej školy Ivana Ballu. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG.
Do 31. augusta
Umenie na čerstvom vzduchu – Spoločný výstavný projekt registrovaných galérií a múzeí výtvarného umenia, ktoré sú členmi Rady galérie Slovenska. V rôznych mestách, podľa sídla galérií, sa naraz uskutoční 20 výstav v exteriéri, prezentujúcich zbierky konkrétnej inštitúcie. Kde: Nádvorie Župného domu. Usporiadateľ: OG.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
V rokoch 1953 – 1973 v ňom žil básnik, publicista, diplomat a osvetový pracovník Theo H. Florin. Od roku 1997 je v objekte sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením básnika.
PODUJATIE
Súťaž
Po – st 18. – 20. mája od 8.30 – 15.30 h
Spoznávame galériu – Superkvíz. Kvíz pre detských návštevníkov trvalých expozícií. Kde: Župný dom. Usporiadateľ: OG.
Ut 19. mája o 9.00 h
Slávik Slovenska – Okresné kolo. Súťaž v speve ľudových piesní pre žiakov ZŠ. Kde: ZUŠ P. M. Bohúňa. Usporiadateľ: CVČ Domček.
Ut – pi 19. – 22. mája 8.30 – 15.30 h
14. Medzinárodný hudobný festival Ivana Ballu – Hudobné súťaže: Mladí gitaristi, Klavírna Orava, Husľové talenty. Kde: MsKS. Usporiadateľ: ZUŠ I. Ballu.
So 23. mája o 18.00 h
Tanečný Kubín – Celoslovenské kolo súťaže v modernom tanci detí a mládeže v kategóriách disco, show, hip-hop a country. Kde: divadelná sála MsKS. Usporiadateľ: MsKS
Ne 24. mája o 19.00 h
Lúčnica - 60 rokov krásy. Slávnostný program venovaný 60. výročiu vzniku Umeleckého súboru Lúčnica. Kde: divadelná sála MsKS.
PRIPRAVUJEME
Koncert
29. mája o 19.00 h
Zuzana Smatanová – Tam kde sa neumiera – Koncert populárnej slovenskej speváčky. Predskokan: Idea. Kde: divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 20. mája o 18.00 h
Nie je z teba až tak paf - Niekoľko nezadaných dvadsať až tridsiatnikov z Baltimore rieši problémy s láskou a snaží sa pochopiť jasné, aj nie celkom čitateľné ľudské správanie v tejto oblasti.
Ne 17. mája o 18.00 h
Rýchli a zbesilí – Dokonale zladený model. Luxusné vybavenie, nablýskaná kapota a pod ňou súčiastky, ktoré mu dodávajú punc výnimočnosti.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo. – Kde: Dom kultúry.
Koncert
Po 18. mája o 19.00 h
Peter Bažík – Koncert Petra Bažíka. Kde: Dom kultúry.
Pi 22. mája o 19.00 h
Venčekový ples – Pre absolventov tanečných kurzov. Kde: Dom kultúry.
So 23. mája o 18.00 h
Lúčnica – 60 rokov krásy. Slávnostný program venovaný 60. výročiu vzniku umeleckého súboru. Kde: Dom kultúry.
Do 15. septembra
ORAVSKÁ PRIEHRADA
Po – ne od 9.00 – 17.00 h
Slanický ostrov umenia - Trvalá expozícia na Oravskej priehrade. Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba 18. – 19. storočia. Vyhliadková plavba loďou Slanica po Oravskej priehrade a prehliadka stálych expozícií tradičného ľudového umenia. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 24. mája o 19.00 h
Pavučina lží - Tajní agenti, teroristi, arabské krajiny. Cieľom hry je vypátrať a rozbiť teroristickú bunku vedenú islamistickým radikálom Al-Saleemom, ktorá stojí za viacerými bombovými atentátmi v Európe.
Divadlo
Ne 24. mája o 16.00 h
Všetko sa... – Divadelná hra plná anglického humoru, s množstvom humorných situácií a zápletiek, zvratov a šťastného vyvrcholenia, podľa predlohy Raya Conneyho.
Účinkuje: divadelná spoločnosť Vendo zo Štefanova nad Oravou. Kde: Dom kultúry. Usporiadateľ: odd. kultúry Trstená, divadelná spoločnosť Vendo.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 22. mája o 18.00 h
Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám - Ako si britský novinárik plní sen a dostáva sa do sveta šoubiznisu a kultúrne i charakterovo rozdielnym prístupom ho chce obohatiť a skórovať.
Ne 24. mája o 18.00 h
Pokoj v duši - Silný príbeh odohrávajúci sa na pozadí drsnej scenérie hôr, so znakmi, ktoré sú pre stredné Slovensko typické – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia.
Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: výstavná sieň Ateliér v Galérii Márie Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG..
Ut – ne od 14.00 – 18.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len na objednávku.
Do 4. júna
Frivolitka – Výstava ručných prác Etnografického múzea v Krakove. Kde: MsKS. Usporiadateľ: OKS Dolný Kubín, EM Krakov, mesto Tvrdošín.
PODUJATIE
St 20. mája o 15.00 h
Tvrdošínska studnička - 8. ročník speváckej súťaže ľudových a moderných piesní. Kde Malá sála MsKS na Medvedzí. Usporiadateľ: MsÚ odd. kultúry.
22. mája o 19,30 h
Batôžkový majáles – Tanečná májová veselica pre verejnosť. Kde: Veľká sála MsKS. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.
St – pi 20. – 29. mája
Tvorivá dielňa
Strašiak ochranca úrody – Tvorivá dielňa. ZŠ, ZUŠ v okrese Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 19. mája o 18.30 h
Rýchli a zbesilí 3 - Hlavným hrdinom je Shaun Boswell. Rýchla jazda okolo bloku mu často vyslúži pozornosť polície, a tak je Shaun radšej presídlený k svojmu strýčkovi do Japonska. Avšak Japonsko je Mekkou pouličných závozníkov a keď navyše začne Shaun pokukovať po ex-priateľke „maníka“, ktorému sa nie nadarmo hovorí Drift King, koleduje si o poriadne problémy.
PODUJATIE
Št 21. mája o 13.00 h, pi 22. mája o 8.30 h
Zlaté husle – Koncert pri príležitosti celoštátnej súťaže Husľové talenty. Kde: ZUŠ Nižná. Usporiadateľ: ZUŠ Nižná.
So 23. mája o 16.00 h
Rockový koncert
Orava Rockfest Spring – Kapely: Davová psychóza, Hospital Bukra, Panta Rei, Kaprina, Epitaf. Kde: Dom kultúry Rotunda.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Do 19. júna
Zahrajme sa ako kedysi – Špecializovaný program pre školy, okrem prehliadky expozície. Každý štvrtok: ukážky remesiel spojených so spracovaním dreva, výroby sviečok zo včelieho vosku. Každý piatok: točenie na hrnčiarskom kruhu, možnosť práce s hrnčiarskou hlinou. Príležitostne ukážky iných remesiel. Kvízy pre deti, chodenie po lane, chodenie na chodúľoch, poznávanie drevín...

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Otvorené od 8.30 – 17.00 h
Dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V hrade je inštalovaná historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
Po 18. mája
Deň múzeí – V múzeu vystúpia na Oravskom hrade hradní obyvatelia z minulosti a šermiarska skupina. Deň otázok a odpovedí, stretnutie s odbornými pracovníkmi múzea pri prezentácii jednotlivých expozícií.

ORAVSKÁ LESNÁ
Do 29. mája denne od 9.30 – 16.30 h
Železnica v úseku Tanečník – V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

MÚTNE
Výstava
Do 8. júna
Po – pi od 8.30 – 15.30 h
Galérinka Umelček – Výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ školy v Námestove, pobočky výtvarného odboru. Kde: zasadačka KD Mútne.

RABČA
Tvorivá dielňa
Ne 24. mája o 9.00 h
Strašiak ochranca úrody – VI. ročník regionálnej výtvarnej súťaže plastických objektov. Usporiadatelia: OKS Dolný Kubín, OÚ Rabča, MKS Rabča.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Päť chýb pri zateplení strechy
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 569
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 798
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 585
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 540
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 824
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 723
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 575
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 370
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 171
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 156
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Príchod armády do Veličnej.

Už desaťročie si držia pozíciu najlepších

Slovenské vzpieranie spoznalo majstrov.

Dolnokubínski vzpierači vyhrali titul v extralige družstiev 10-krát za sebou.

Síce sa nehrá, ale mužstvo sa posilňuje

Dolnokubínsky hokejový klub ohlásil uplynulý týždeň novú brankársku posilu.

Do brány Dolného Kubína prichádza Erik Janek.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Sedemnásťročného chlapca zavalil strom

Leteckých záchranárov zo Žiliny privolali dnes dopoludnia na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri obce Zákopčie zavalil strom.

Už ste čítali?