Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Oravský Podzámok zostavá v čele tabuľky

Veľmi dôležitý súboj v boji o záchranu sa odohral v Dlhej, kde privítali Krivú.

Domáci nedali hosťom žiadnu šancu na úspech a zvíťazili 4:2, čím svojho súpera v tabuľke preskočili. Súboj o prvé priečky sa odohral v Oravskom Podzámku, kde privítali dovtedy štvrtú Vavrečku. Domáci boj zvládli a naďalej vedú o dva body.

ŽK: Kubašek, Zaťko, Martoň
Zostava domácich: Štrbka, Kožienka, M. Kurčinka, Capuliak, P. Kurčinka, Spišiak, J. Nakoš, Havjar, M. Bakoš, Hirner, Jendrišek
Zostava hostí: Zeman, Pazúrik, Baláž, Sersen, Kravský, Zaťko, Kubášek, J. Kubala, Konfala, Martoň, Sakkmár, n striedali: Kavčiarik, Pavelek, L. Kubala
V susedskom derby bolo už od úvodu jasné, že ani jedno mužstvo nedá súperovi jediný centimeter ihriska. Obe mužstvá začali aktívne, z čoho pramenili úvodné góly zápasu. V 15. minúte domáci otvorili skóre peknou strelou z 25 metrov. Družstvo Dlhej začalo hrať ešte agresívnejšie a jednotlivé zákroky sa vymykali pravidlám športového správania. Hostí ich agresívna hra nerozhádzala a športovo sa oplatili domácemu súperovi vo forme vyrovnania. Do konca druhého polčasu bola hra vyrovnaná, ale pár minút pred koncom prvého dejstva sa hráčom Dlhej podarilo zvýšiť.
V úvode druhého polčasu hostia zatlačili domácich hráčov, ale zabrzdili ich väčšinou nepochopené verdikty rozhodcu. Hostia pokračovali v tlaku a v 68. minúte sa dočkali druhého a zároveň posledného vyrovnania, keď poslal loptu do siete Zaťko. Katastrofálny stav ihriska viac vyhovoval domácim hráčom, ktorí sa opätovne ujali vedenia. Hostia sa snažili dotiahnuť jednogólový náskok súpera, ale zámer im znemožnil opätovne rozhodca, keď po diskutabilnom zákroku hosťujúceho hráča nariadil penaltu, z ktorej domáci poistili svoje víťazstvo. MILAN KUBAŠEK

Oravský Podzámok – Vavrečka 2:1 (0:1)
Góly: Chomistek, Marcinek, Brčák
ŽK: Brienik
Zostava domácich: Kubinda, Datko, Šiška, Horňák, Maslo, Marcinek, Chromek, Brienik, Chomistek, Jančo, Dančo,n striedali: Fiderák
Z dvoch mužstiev z hornej časti tabuľky sa opticky lepšie zápas vyvíjal pre domácich, ktorí celý polčas držali hostí na ich polovici. Avšak práve hostia sa v 37. min po strele Brčáka, ktorý nasmeroval loptu do brány, ujali vedenia. Následne mal veľkú šancu Chromek, ale jeho strela tesne minula bránu. V druhom polčase domáci zabrali a vytlačili súpera na jeho polovicu. V 70. min sa v 16-tke hostí uvoľnil Chomistek a nechytateľne vyrovnal na 1:1. V 84. min domáci kopali roh. Kapitán Marcinek potvrdil svoj zápasový výkon a hlavičkou obrátil skóre na 2:1. JÁN HOLUBČÍK

Or. Poruba – Breza 5:1 (4:1)
Góly: M. Vicáň, M. Dudáš, P. Hucko, M. Hucko, I. Dauda – M. Juriga
Zostava domácich: Kováč – Hrúzik, Paprčka, P. Hucko, Vicáň, Kosmel, P. Dudáš, Dauda, M. Hucko, M. Dudáš, Mikušiak, n strie-dal: Strapec
Zostava hostí: Račák – M. Betík, Mäsiar, Nodžák, Rabčan, M. Kormaňák, M. Juriga, Maťovčík, P. Betík, Verníček, K. Kormaňák, n striedali: J. Betík, Vrábel, A. Juriga
ŽK: Verníček, M. Kormaňák n Divákov: 150
V Porube sa odohrávalo stretnutie za slnečného počasia. Domáci hrali od začiatku sebavedomo. Už v 4. min sa domáci prvýkrát presadili. Po akcii z pravej strany sa gólovo hlavou nemýlil Martin Hucko. Poruba sa rozohrala a hrozila hlavne akciami po krídlach, z ktorých hrozilo nebezpečie pre hosťujúcich futbalistov. Šance mali aj hostia, no poväčšine neboli dotiahnuté do konca. V 15. min udrelo opäť do siete hostí. Milan Dudáš poslal domácich do dvojgólového vedenia. Breza sa však vzchopila a o sedem minút na to znížila stav na 2:1. Obrana domácich zaváhala, čo využil Juriga. Svižný futbal pokračoval aj ďalej. V 33. min si nabehol Dauda, loptu si dobre spracoval a spoza šestnástky upravil na 3:1. V 41. min už bolo 4:1. Peter Hucko využil svoje fyzické dispozície a doslova prevalcoval všetko, čo mu stálo v ceste. Po zmene strán nastúpila Poruba trošku opatrnejšie. Prebudili sa aj hostia, no svoje pokusy nedokázali zakončiť do priestoru bránky. Ďalšie šance Petra Dudáša a Petra Hucka zostali nevyužité. V koncovke im chýbal väčší pokoj, inak by bol výsledok oveľa vyšší. V 87. min prišiel posledný gól duelu. Vicáň obišiel brániacich hráčov aj brankára a uzavrel stav na 5:1. Breza svojou hrou mierne sklamala. Čakalo sa, že budú viac hrýzť. ANTON ČIPČALA

Zubrohlava – Lokca 3:0 (3:0)
Góly: M. Mordel 2, Kucek
Zostava domácich: Ratičák, Hekeľ, M. Rentka, Ľ. Rentka, Jendroľ, Banas, Pavlák, Kucek, M. Mordel, Ľ. Mordel, Václav n striedali: Hradský, Kuriak, Helebrandt
Zostava hostí: Gemeľa, J. Bombiak, P. Ondrek, Kramarčík, Ľ. Bombiak, Način, Trnka, Kadavý, Graňák, Oščadnický, Slameník n strie-dali: M. Ondrek, Michalčík, Gorčák
ŽK: Ľ. Mordel, J. Bombiak, Ľ. Bombiak
Zubrohlava mohla už v 1. minúte otvoriť skóre, ale prienik Ľuboša Mordela zastavil hosťujúci brankár. Desiata minúta dala príležitosť kopu Milana Mordela, kedy lopta preskočila brankára a skončila v sieti hostí. Domáci otvárajú skóre - 1:0. V 20. minúte našiel Ľubo Mordel prihrávkou svojho brata Milana a ten peknou akciou zvyšuje na 2:0. Pár minút nato pohrozili aj hostia, no priamy kop Trnku nezabodoval. V 43. minúte zvyšujú domáci priamym kopom spoza šestnástky na 3:0. Druhý polčas sa hra vyrovnáva a Lokca opäť posiela Trnku, no neúspešne. Do konca zápasu mala Zubrohlava ešte 4 šance, no tie hosťujúca obrana zlikvidovala. Domáci vyhrali zaslúžene. JOZEF LEŠEŇOVSKÝ

Leštiny – Veličná 1:2 (1:1)
Góly: Madleňák, Martinusik, Belo
ŽK: Horvát, Madleňák, Kudry
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Koval, Gajdošík, Mačuha, Tomaň, Krakovský, Belo, L. Hubčík, Horvát, Michna n striedali: Sitek, Ľ. Hubčík, Melicherčík
Zostava hostí: Pukáč, Šuty, Kalina, Madleňák, Sučák, M. Zvara, Móres, Martinusik, M. Gajdošík, Kudry, D. Zvara n striedali: Vicáň
Zápas bol vyrovnaný a odohrával sa v strede ihriska. Domáci sa po centri hostí do pokutového územia ujímajú vedenia, kedy gól hlavičkou strieľa Madleňák. Na to Leštiny odpovedajú a Belo vyrovnáva hlavičkou na 1:1 z rohového kopu. Šance boli počas zápasu na oboch stranách. V 40. minúte trafili domáci brvno hostí. Do konca polčasu sa skóre nemenilo. Po prestávke nastúpili domáci do hry s odhodlaním výsledok zvrátiť na svoju stranu, avšak očakávanie sa nenaplnilo. Chvíľu po začatí druhého polčasu hráč hostí Martinusik zvyšuje na 1:2 pre Veličnú. Tak si body odviezli hostia do Veličnej. Futbalová kríza Leštín pokračuje i na domácom ihrisku. VLADIMÍR MICHNA

Rabča – Novoť 0:4 (0:1)
Góly: T. Hollý 3, Mikolajčík
Zostava domácich: Gužík – Vojtech, Slovík, Pajta, Ratulovský, Jagelka, Gužík J., Revaj, Sivka, Mucha, Jagnešák n striedali: Iskierka, Brišák
Zostava hostí: Bolek – Florek, Jašica P., Hollý M, Hollý T, Mikolajčík Ľ, Mikolajčík M, Godiš, Jašica Ľ, Jašica Š, Zmoray n striedali: Kojdiak, Nodžák n Diváci: 150
Hostia potvrdili, že jar ich zastihla v dobrej forme a dominovali na ihrisku. Domáci však boli papieroví favoriti, pretože Novoti sa ešte ani raz nepodarilo súpera poraziť. Terén bol po búrke dosť mokrý, s čím sa lepšie vyrovnali hostia a vynikali svojou rýchlosťou a obratnosťou. V 13. min využil chybu domáceho obrancu s brankárom Tomáš Hollý a bez problémov strelil gól do prázdnej bránky. Futbalisti Rabče mali najväčšiu šancu v 30. min, kedy zachraňoval pokus Pajtu z bránkovej čiary obranca hostí. Po zmene strán sa pokúšali domáci stav vyrovnať, zatlačili súpera na ich polovicu. No ich strely boli nepresné. Platilo staré známe – nedáš, dostaneš. V 75. min namieril medzi tri žrde opäť Tomáš Hollý a od tohto momentu bol na ihrisku iba jeden tím. Svoju prevahu korunovali hosťujúci hráči ešte dvomi presnými zásahmi. Najprv skóroval Mikolajčík a bodku za výborným stretnutím a hattrickom dal Tomáš Hollý. JOZEF HAVLÍČEK

Bobrov – Klin 1:1 (1:1)
Góly: Hablák, D. Gerek
ŽK: M. Gužík, D. Gerek, Belvončík, Náhly, Namyslovský, Seník, Jadroň, Siman
Zostava domácich: Remeš – Gužík, Škombár, Namyslovský, S. Gerek, Stropek, Belvončík, Réhm, Nenčák, D. Gerek, Náhly n striedali: Barčák
Zostava hostí: Veselič – Jadroň, Balek, Stahoň, Seník , Hablák, Bolibruch, Višek, J. Pisarčík, M. Pisarčík, Siman n Diváci: 300
V Bobrove sa stretli dosiaľ neporazené mužstva jari. Domáci začali veľkým tlakom, z čoho vznikali vyložené šance. Už v druhej minúte prekopol prázdnu bránku Stanislav Gerek. O niekoľko minút nato unikol Daniel Gerek, ale v skórovaní mu zabránila ľavá tyč bránky. V 20. min strelu aktívneho Daniela Gereka vykopol z prázdnej bránky obranca hostí. Domáci stále útočili, ale neujala sa ani strela Belvončíka, ktorá skončila na žrdi. V 25. min prišla studená sprcha v podobe gólu. Prvá strela hostí skončila v sieti 0:1. Bobrov opäť vrhol všetky sily do útoku a vyplatilo sa mu to. Po centri Náhleho vyrovnal hlavou Daniel Gerek. Domáci stále búšili do zhustenej obrany domácich, ale bezvýsledne. Po zmene strán Klin vyrovnal hru, ale Bobrov si udržiaval kontrolu nad vývojom zápasu. V 78. min mohol rozhodnúť Réhm, avšak jeho hlavička skončila na tyči. Do konca zápasu sa stav nezmenil, a tak si tímy udržali svoju neporaziteľnosť počas jari.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 625

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.