Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA (NEDEĽA)

Námestovo - Valča 3:1 (2:1)

Úvodné minúty nenasvedčovali tomu, že by domáci chceli víťazstvom potvrdiť bod získaný uplynulú stredu na trávniku Bytče.

Hráči akoby hľadali recept, ako sa pohybovať po mokrom trávniku. Presná prihrávka bola neriešiteľným problémom. Prvým šprintujúcim Námestovčanom bol v 10. min Stašiniak, ktorý o malú chvíľu volejom len o decimetre minul bránu Valče. V 18. min opäť Stašiniak z 30 metrov pálil tesne nad. Na druhej strane zase Smataník zlikvidoval tri priame kopy hostí z nebezpečných vzdialeností. Domáci naďalej produkovali peší futbal. Lopta sa im šmýkala, odskakovala a pravá strana ihriska zívala prázdnotou. A tak prišla 33. min. Hostia vhadzovali aut a ich kapitán Rastislav Kucian prudkou strelou z uhla zaskočil brankára MŠK - 0:1. Herné trápenie žlto-čiernych pokračovalo. Záver polčasu mal ale prekvapujúci scenár. V 41. min vysunul Kubáni kolmou prihrávkou do šestnástky Brčáka, ktorého hosťujúci obranca zastavil faulom. Nariadený pokutový kop premenil Adrián Kubáni. O ďalšiu minútu už bolo 2:1. Stopér hostí odhlavičkoval center priamo pred Andreja Brčáka a ten ponúknutú šancu využil.
Druhé dejstvo odštartovalo za hustého dažďa. Nebola to ale živá voda, ktorá by prebrala Námestovčanov. Preto sa k slovu dostali futbalisti Valče. Tí v 54. min po rýchlom útoku nebezpečne ohrozili domácu bránu. Postupne zasvietilo slniečko a nad trávnikom sa objavila krásna dúha. Diváci mohli popri hre sledovať aj tento nádherný prírodný úkaz. I hostitelia začali s pribúdajúcimi minútami ožívať. Podnikali protiútoky, hlavne po pravej strane, kde sa presadzoval striedajúci Paško, no predovšetkým veľmi dobre hrajúci Stašiniak. Práve on bol hlavným aktérom najkrajšej akcie stretnutia. Vybehol s loptou z vlastnej polovice, narazil si ju s Kubánim a centrom našiel voľného Brčáka. Ten však šancu trestuhodne nepremenil. Valča zvýšila úsilie v snahe vyrovnať a domácim sa naskytali príležitosti na rýchle brejky. Tie sa zväčša končili nepresnou nahrávkou. Výnimkou bola 82. min, kedy Košťál našiel na „malom vápne“ Kubániho. Ten z otočky vystrelil, no hosťujúci brankár stihol nohou zachrániť. O minútu nato posadil Kubáni rohový kop na hlavu Jána Jurkyho, ktorého hlavička trhala sieť - 3:1. Záver už presné zásahy nepriniesol. Hráči MŠK tak získali ďalšie domáce víťazstvo, keď aj v poslednej polhodine ukázali divákom, že ak zlepšia pohyb na ihrisku, dokážu hrať pekný futbal.

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: Kubáni (11 m), A. Brčák, J. Jurky - Kucian.
ŽK: J. Jurky - J. Žila, Bukovčan.
Zostava domácich: Smataník - Stašiniak, Habiňák, J. Jurky, F. Košťál ml. - Macko (84. Bencúr), Plančo, Klokočík, P. Kurčinka (57. M. Paško) - A. Brčák (86. Brňák), Kubáni.

Ostatné výsledky
Liptovská Štiavnica – Rakytovce 1:1 (0:1), Halák - Cimerman. Kysucké N. Mesto – Kremnička 2:3 (1:2), Boris (11m), Vlček - Choma 2, Bireš. Králiky – Krásno 2:2 (0:1), Caban 2 (1 z 11m) – Hornák, Šutý. Dol. Ždaňa – Veľký Krtíš 1:2 (0:0), Urgela – Holík, Chromek. Liet. Lúčka – Nová Baňa 3:2 (2:1), Benadik, Pittner, Šupina – Švec 2 (1 z 11m). Fiľakovo – Bytča 0:1 (0:0), Šebík.

1. Zvolen 20 15 4 1 42:12 49
2. Rakytovce 20 14 6 0 42:11 48
3. Kremnička 20 12 4 4 42:16 40
4. Bytča 21 10 6 5 34:27 36
5. V. Krtiš 21 9 6 6 28:22 33
6. D. Ždaňa 21 11 0 10 34:34 33
7. L. Štiavnica 21 9 5 7 29:27 32
8. Nová Baňa 21 8 6 7 33:26 30