Zubrohlava nezaútočila na 1. priečku

V nedeľňajšom kole dominovali remízy. Až štyri stretnutia sa skončili nerozhodným výsledkom.

Naopak, Vavrečania si zgustli na Dlhej po vysokom víťazstve 6:1. Veličná v remízovom dueli obrala o body vedúci Oravský Podzámok. Posledné Leštiny opäť zbierali body, tentokrát v Kline. V šlágri kola si Novoťania domáce prostredie ustrážili víťazstvom nad druhou Zubrohlavou.

ŽK: Komperda
Zostava domácich: Hurák, Doroš, J. Hrkeľ, M. Hrkeľ, Brčák, P. Sklarčík, M. Sklarčík, Hurák, M. Holmík, J. Holmík, Kozoň, Hoľma n striedal: Koráb
Zostava hostí: J. Bakoš, Oršuliak, Jendrišek, Kožienka, M. Kurčinka, P. Kurčinka, M. Bakoš, Spišiak, Hirnek, Jendrišek, Kordiak, Štrbka n striedali: Šuta, Novák, Komperda
Domáce mužstvo si už od začiatku počínalo veľmi dobre, čo dokázal aj prvý gól, ktorý spestril zápas už v 10. minúte. Mužstvo Vavrečky hneď na začiatku vložilo do výhry všetky svoje sily a prevahu korunovalo množstvom gólov. V 20. minúte padol druhý gól zo strany domáceho mužstva, ktorý mal na svedomí Hurák. Snahu Vavrečky potvrdila aj 25. minúta, keď Kozoň peknou akciou premenil svoj kop a neúprosne zvýšil na 3:0. Počas hry Vavrečka premrhala niekoľko šancí, no to zisk bodov neovplyvnilo. Ďalšie góly padli v 44. minúte - pekným kopom skóroval M. Holmík, v 60. minúte - J. Holmík upravuje na 5:0 a v 90. minúte premieňa M. Holmík. V 75. minúte hráč Dlhej pripísal mužstvu aspoň čestný gól. Diváci boli so zápasom spokojní a hráči sa na trávniku zapotili. PAVOL ŽUFFA

Breza – Rabča 2:1 (1:0)
Góly: Maťovčík, Juriga - Mucha
ŽK: Jendreas
Zostava domácich: Račák, M. Betík, Nodžák, D. Hládek, Maťovčík, M. Kormaňák, Juriga, Rabčan, P. Betík, M. Volček, Sitárik, n striedali: K. Kormaňák, J. Betík
Zostava hostí: Adamčík, Brišák, Slovík, Kozák, Iskierka, Jagelka, Herud, Chutniak, Mucha, Jendreas, Pajta, n striedali: M. Pilarčík, Vorčák
Obe mužstvá nastúpili do zápasu s pozmenenou zostavou. Domáci dali prednosť starším a skúsenejším hráčom, ale hostia z Rabče do zápasu nasadili mnoho dorastencov. Hostia mali už v úvode zápasu šancu otvoriť skóre, ale strelu domáci Račák vyrazil na roh. V 8. minúte Juriga vybojoval loptu pred šestnástkou, no jeho strela neskončila v sieti. V 11. min Ján Maťovčík hlavičkou posiela loptu smerom na bránu, ale hosťujúci Adamčík jeho úmysel vystihol. V 21. min sa po centri P. Sitárika ocitol v šanci M. Kormaňák, ale loptu posiela mimo brány. V 32. min sa lopta po centri aktívneho P. Sitárika dostala k Maťovčíkovi, ktorý nekompromisne otvoril skóre. O 6 min nato hostia vyšachovali domácu obranu ale Jendreasova strela mieri mimo bránu. V 49. min striedajúci Betík nahráva Maťovčíkovi, ten posiela loptu M. Jurigovi, ktorý z voleja netrafil bránu. V 58. min mali domáci opäť šancu zvýšiť, ale prihrávku M. Jurigu posiela Sitárik nad brvno. O minútu neskôr potiahol hru stredom ihriska M. Juriga a krížnou strelou z 20 m zvyšuje na 2:0. Domáci po tomto momente poľavili a hostia znížili na 2:1. V 83. minúte mali domáci šancu zvýšiť, ale Vrábeľ šancu nepremenil. Posledná šanca zápasu sa naskytla domácim v 90. min, keď Juriga potiahol hru opätovne stredom ihriska, ale výborne chytajúci Adamčák strelu zlikvidoval. RUDOLH HLÁDEK

Lokca – Bobrov 1:1 (1:1)
Góly: M. Ondrek – D. Gerek
Zostava Lokce: Gemeľa – J. Bombiak, P. Ondrek, Michalčík, Ľ. Bombiak, Náčin, Trnka, Kadavý, Triebeľ, M. Ondrek, Slameník, n striedali: Gorčák, Roštiak
Zostava Bobrova: Hanzel – Gustiňák, Gužík, Klačko, Náhly, Bomba, Rehm, Bernáth, D. Gerek, Tropek, n striedali: Kurtulík, Barčák
Lokčania začali duel iniciatívnejšie a už v úvodnej dvadsaťminútovke skórovali. Po ideálnej prihrávke Kadavého sa najlepšie zorientoval Ondrek a prízemnou strelou loptu presne umiestnil, 1:0. Potom sa osmelili aj hostia, ktorí pricestovali do Lokce celkom optimisticky naladení. Hralo sa však poväčšine opatrný futbal medzi šestnástkami. Lokca mala miernejšiu prevahu, no nedokázala ju zúžitkovať v ďalší gól. Bolo to aj zásluhou dobrej obrany hostí, ktorá pokrývala domácich útočníkov. V 35. min mohol Trnka zvýšiť, no jeho pokus išiel nad brvno. Bobrovčania hrali všetko na Gereka a to sa im v 40. min aj vyplatilo – 1:1. Po zmene strán domáci zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu. Šestnástkové šance Kadavého, Slameníka či Náčina však neboli využité. Hostia sa zamerali už len na udržanie výsledku a s loptu sa veľmi nemaznali. PAVOL BARTOŠ

Veličná – Oravský Podzámok 2:2 (1:1)
Góly: J. Sučák, D. Zvara – Feranc, L. Kováč
Zostava Veličnej: Pukáč – D. Zvara, Kalina, Madleňák, P. Sučák, M. Zvara, J. Sučák, Martinúsik, Gajdošík, Jakubjak, Šúth
Zostava Or. Podzámku: Kubinda – Datko, J. Kováč, Horňák, Maslo, Vydrák, Chromek, Brienik, L. Kováč, Dančo, Feranc
V úvode zápasu sa mužstvá ako keby zoznamovali. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami. O vzruch sa však postarali hostia v 13. min, keď skórovali - po centri z pravej strany sa lopta dostala až k útočníkovi Ferancovi a ten nezaváhal – 0:1. Domáci po inkasovanom góle súpera zatlačili, z čoho rezultoval vyrovnavájúci gól na 1:1. V 23. min prehodil Jozef Sučák všetko, čo mu stálo v ceste a bolo vyrovnané. V druhej polovici úvodného dejstva sa už nič nestalo a tak mužstvá odchádzali do kabín s nerozhodným výsledkom. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Dušan Zvara v 60. min duelu hlavičkou prekonal hosťujúceho Kubindu a bolo 2:1. Ďalšie šance - Martinusíka, ktorý trafil brvno, či Jozefa Sučáka, ktorý zbrklo zakončoval spoza šestnástky - mohli rozhodnúť. Už sa zdalo, že domáci udržia výsledok až do konca stretnutia. Štyri minúty pred koncom však zachránil hostí od prehry Lukáš Kováč, ktorý sa prehnal cez ihrisko a vyrovnal. (RG)

Krivá – Or. Poruba 0:0
ŽK: Pazúrik, Kaučiarik, Kosmel, Dauda
Zostava domácich: Zeman, Ďubek, Baláž, Sersen, J. Kubala L. Kubala, Sakmár, Pazúrik, Konfala, Kubašek, Kaučiarik
Zostava hostí: Strapec, Miroslav Dudáš, Hucko, Kubačka, Kosmel, Hrúzik, Dauda, Koedam, Púplava, Milan Dudáš, Barbiš, n striedali: Kuba, Šimon
Diváci: 150
Domáci od úvodu zápasu zatlačili hostí na ich šestnástku, s čoho pramenila strela Sakmára, ktorá však skončila v náručí brankára. O 5 min nato sa ocitol pred bránkou Pazúrik, ale hosťujúci brankár bol opäť na mieste. Hostia sa do šancí dostávali iba sporadicky, pričom ani raz netrafili bránu. Úvod druhého polčasu bol znova v réžii domácich futbalistov. V 50. min sa rútil na bránku Sersen, ale jeho spoluhráč Konfala pred prázdnou bránkou na loptu nedosiahol. Domáci sa však stále snažili streliť gól. Z toho vzišla šanca v 90. min, keď z nepochopiteľných dôvodov Ďubek netrafil prázdnu bránku. Celý zápas bol viac-menej v réžii domácich, ale po záverečnom hvizde rozhodcu sa oba celky podelili po bode do tabuľky. MIROSLAV PAVELEK

Novoť – Zubrohlava 1:0 (1:0)
Gól: Kojdiak
Zostava domácich: Kormaňák, Zavoďančík, Florek, Nodžák, Kojdiak, Hollý M., Hollý T., Mikolajčík M., Godíš, Jašica Ľ., Zmoray
Zostava hostí: Ratica, Václav, Rentka M., Rentka Ľ., Palider, Banas, Kucek, Revaj, Herdel, Hrkeľ, Mordel, n striedali: Jašica Š. – Šatan
Za pekného slnečného počasia a za veľkého množstva divákov sa hral v Novoti veľmi slušný futbal. V 9. min spálil prvú šancu domáci M. Mikolajčík, ale o minútu neskôr sa už Kojdiak nemýlil a umiestnenou strelou prekonal hosťujúceho brankára, 1:0. Potom sa hral futbal medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu mal v 40. min domáci J. Godiš, ale jeho pekne umiestnenú strelu brankár Ratica vyráža. V druhom polčase prebrali iniciatívu domáci hráči, no hostia niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. Už v 47. min mohlo byť vyrovnané, keď krásnu strelu Ľ. Rentku domáci brankár spod žrde vyráža nad brvno. Domáci mali v 2. polčase niekoľko šancí, ale buď ich nevyužili alebo im ich zlikvidoval hosťujúci brankár. Domáci boli v druhom polčase lepší a zaslúžene zvíťazili. ŠTEFAN KOLENČÍK

Klin – Leštiny 1:1 (0:1)
Góly: Michna, Bolibruch
Zostava domácich: Veselič, Jadroň, Balek, Gonšenica, L. Stahoň, J. Stahoň, Senik, Mišek, Svetlošák, Úradník, Habľák striedali: Bolibruch
Zostava hostí: Škrabák, Sitek, Lupták, Halák, Koval, mačuha, Gajdošík, Belo, Kaplánek, Tomaň, V. Michna striedali: M. Michna, Pangrác
ŽK: Úradník, Lupták
Divákov: 70
Už v 10. min domáci nepremenili pokutový kop, a tak začal zápas naberať na obrátkach. V 25. min Michna strieľa na brankára a kop premieňa, čím zvyšuje stav na 0:1 pre Leštiny. Po tomto kope sa zápas až do 50. min odohrával medzi šestnástkami, keďže hostia neboli schopní prekonať domácu obranu. Šance sa prelievali zo strany na stranu, no ani jedno mužstvo nebolo schopné šance zúročiť. Avšak v 50. minúte po centri do pokutového územia hostí Klin vyrovnáva na 1:1. Ďalšie možnosti neboli využité a preto si obidve družstvá odniesli po jednom bode. VLADIMÍR MICHNA