Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Námestovo - N. Baňa 2:1 (1:0)

V úvodných 10 minútach sa hralo len medzi šestnástkami. Hostia mali viac loptu na svojich kopačkách aj preto, lebo domáci hrali so zaistenou obranou. Dlhé lopty dopredu smerovali väčšinou na Kubániho, ktorý sa snažil rozdeľovať na nabiehajúcich spoluhráčo

v. A práve Adrián Kubáni vsietil v 13. min úvodný gól zápasu. Strelou z voleja z 10 metrov zakončil akciu A. Brčáka a Planča. Ani po tomto momente sa obraz hry nezmenil. Futbalisti N. Bane pokračovali v územnej prevahe, ale pred bránu hostiteľov sa takmer nedostali. Po polhodine mohlo byť vyrovnané. Brčák stratil loptu na polovici súpera. Rýchlonohý Hudec ju potiahol po pravej strane a jeho center zakončili hostia hlavičkou do žrde. Vzrušenie hosťujúceho MFK bolo však zbytočné, keďže asistent hlavného rozhodcu odmával ofsajd. Námestovčania v tejto časti hry podnikli niekoľko rýchlych protiútokov po krídlach. Škoda pre nich, že ani jeden center nenašiel adresáta. V 35. min vyskúšal Benkovú pozornosť pekným streleckým pokusom z diaľky Košťál. Posledná 10-minútovka prvého polčasu už priniesla len jednu šancu bielo-čiernych, čiže N. Bane. Tú ale Smataník zlikvidoval.
Už v 47. min vysunul Plančo Kubániho a ten prízemnou strelou narobil problémy gólmanovi hostí. O chvíľu prišla séria chýb MŠK v strede ihriska. Hosťujúci celok po zbytočnom Košťálovom faule šikovne rozohral priamy kop a rýchlu akciu po pravom krídle zakončil Gabriel Švec presným zásahom - 1:1. Po góle pribudlo na ihrisku vzruchu. Ťažisko hry sa presunulo na polovicu N. Bane. Bohužiaľ, žlto-čiernym chýbalo viac pohybu a rýchlosti. Ako by im jarné slniečko ubralo veľa energie. Aj napriek tomu sa ocitli v dvoch šanciach. Najprv bol Kurčinka krátky na Paškov center. O chvíľu nato zahrával Stašiniak priamy kop, ale nabiehajúci Košťál nemieril hlavou presne. Súper potom hru vyrovnal a svojou pohyblivosťou predčil malátnych Námestovčanov. Navyše 13 minút pred koncom mohol ísť do vedenia, keď Smataník len končekmi prstov vytlačil samostatný únik útočníka hostí. Ako to už v takýchto zápasoch býva, záver bol nervózny. Domáci zatlačil hostí do ich pokutového územia, no nervozita bola proti nim. Nakoniec sa na nich usmiala šťastena v poslednej minúte. Striedajúci Štefan Macko z ľavej strany rozohrávala priamy kop. Jeho strieľaný center preletel pomedzi hráčov cez celé „malé vápno“ a skončil v sieti prekvapeného novobanského brankára. Radosť domácich futbalistov po góle skalila červená karta, ktorú po následnej strkanici v šestnástke uvidel Hrubjak. Víťazstvo Námestovčanov teší. Herne to už ale také dobré nebolo. Hornooravcov teraz čaká anglický týždeň. V stredu cestujú do Bytče a v nedeľu 10. mája privítajú doma o 16.30 Valču.

Góly: Kubáni, Macko - Švec.
ŽK: Kubáni, Klokočík, F. Košťál ml. - Jakab, Švec.
ČK: Hrubjak (Námestovo).
Zostava domácich: Smataník - Stašiniak, Habiňák, J. Jurky, F. Košťál ml. - M. Paško (82. Brňák), Plančo, Klokočík, P. Kurčinka (63. Macko) - A. Brčák (46. Hrubjak), Kubáni.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.