11. Tvrdošín 19 6 3 10 18:48 21
12. Oščadnica 19 5 4 10 31:34 19
13. Belá 19 4 6 9 28:36 18
14. S. Bystrica 19 4 2 13 12:34 14
Ostatné výsledky: 19. kolo: Turany – Oščadnica 2:0 (1:0), Orolín, Matuška. Predmier – Belá-Dulice 2:0 (1:0), Bednár, B. Sluka. ČK: Šimoník (Predmier). Černová – Trebostovo 0:4 (0:3), Mravec, Chmúrny (11 m), Pečic, Rutkay. K. Lúčka – Dúbrava 2:1 (2:0), Bugala, Žabka – Surový. S. Bystrica – K. Lieskovec 0:1 (0:0), Panáček.

Or. Jasenica – Stráňavy 2:0 (1:0)
Góly: Zemenčík, Mário Madleňák
ŽK: Kaprálik
Zostava: Čiernik, Binek, Kaprálik, Feranec, Maroš Madleňák, Vladimír Madleňák, Zemenčík, Pavč, Mihálik, Vráb, Mário Madleňák n striedali: Zanovit, Farský, Žofaj
Diváci: 200
Po dvoch prehratých zápasoch, potrebovala Oravská Jasenica bodovať. Od úvodu stretnutia sa im to darilo a vypracovali si množstvo šancí. Hneď prvá vznikla v 22. min, keď po rohovom kope hlavou Zemančík otvára skóre 1:0. Celý prvý polčas mala Jasenica hru pod kontrolou a do druhého nastupovala s cieľom poistiť si výsledok. V 60. min brankár Čiernik dlhým výkopom našiel Mária Madleňáka, ktorý po chybe obrancu s brankárom dal gól do prázdnej bránky a tak zvýšil stav stretnutia na 2:0. O 3 min nato prešiel aktívny Mário Madleňák dvoch obrancov, nacentroval do šestnástky, kde našiel nekrytého Bineka. Ten však hlavou trafil vlastného spoluhráča , ktorý stál na bránkovej čiare. V 70. min sa dostali domáci hráči do brejku. V šanci sa ocitol Zanovit, ktorý namiesto strely volil nahrávku Máriovi Madleňákovi a ten trestuhodne zahodil. Oravská Jasenica si za predvedený kolektívny výkon zaslúžila 3 body. MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Z. Poruba 2:0 (0:0)
Góly: Baláž, A. Kováč
ŽK: Baláž, Bukový
Zostava: Machunka – Maslo, Medvecký, Hradský, Baláž, Gavula, Novák, Palider, Batuna, Bukový, Válek, n striedali: Kováč, Florek, Bednár
Domáci tím nastúpil proti prvému tímu tabuľky bez rešpektu a od úvodného hvizdu mu chcel pripraviť prvú prehru v súťaži. Už v 2. min na pekný center nabehol Palider, avšak hlavičkoval ponad bránu. Celé prvé dejstvo sa nieslo medzi šestnástkami a hostia ako vedúci celok IV. ligy nič nepredviedli. V 33. min sa Baláž prvýkrát zastreľoval z priameho kopu, ale mieril mimo troch žrdí. Do 2. polčasu vybehli domáci futbalisti s odhodlaním ešte viac rozbehať súpera a skúsiť ho aspoň raz prekonať. V 56. min Tvrdošín zahrával priamy kop. Novák priťukol loptu Balážovi a ten nechytateľne trafil. V týchto chvíľach bolo na ihrisku jediné družstvo a bolo len otázkou času, kedy bude hosťujúci gólman prekonaný aj po druhýkrát. Gól prišiel v 69. min, keď na rohový kop si krásne nabehol Kováč a zvýšil už na 2:0. Od tohto momentu domáci taktickou hrou udržiavali súpera na dištanc a prekvapujúco, ale zaslúžene, si pripísali veľmi dôležité tri body. Celý mančaft Tvrdošína treba pochváliť za bojovnosť a za najlepší výkon jarnej časti.

14. Zuberec 19 3 1 15 26:72 10
Ostatný výsledok: 19. kolo: Bešeňová – Palúdzka 1:2 (0:1)

Trstená – Lisková 0:0
rozhodca stretnutie predčasne ukončil
ŽK: Hvolka n Zostava domácich: Suroviak, Vajdečka, Vittek, Greššák, Repka, Hvolka, Tropek, Bača, Pazúrik, Pánik, Palider n Divákov: 150
V peknom počasí sa na zaujímavý a vyrovnaný futbal prišlo pozrieť veľmi málo divákov. Už v úvode bolo jasné, že v Trstenej sa bude hrať kvalitný futbal. Prvá strela hostí prišla už v 2. min, ale domáci brankár, ktorý držal mužstvo celý zápas, si svoju funkciu plnil na výbornú. V 7. min sa opäť vyznamenal Suroviak, zneškodnil prudkú strelu hostí z 20 metrov. Domáci začali ofenzívu až v 17. min, keď Greššák pálil na bránu, ale jeho projektil trafil iba bočnú sieť. V 29. min skúšal pozornosť hosťujúceho brankára Pazúrik, ale jeho strela z 20 m bola krytá brankárom. V 36. min po šprintovom súboji s obrancom strieľa Greššák, ale jeho strela smerovala do brankára. V 42. minúte sa opäť vyznamenal Suroviak, keď kryl nebezpečnú krížnu strelu súpera. V druhom polčase chceli domáci strhnúť výhru na svoju stranu, čo sa odrazilo na ich aktivite. V 46. min Palider strieľa mimo bránu a o dve minúty neskôr ten istý hráč posiela strelu na bránu, ktorá končí v rukaviciach hosťujúceho brankára. V 57. min zachránil hostí stopér, ktorý na bránkovej čiare zastavil strelu aktívnejších Trstenčanov. Nátlak Trstenčanov naberal na obrátkach, ale domácim nevychádzala koncovka. V 60. min strieľa Tropek, ale brankár hostí opäť vyráža. V 69. minúte mali domáci gól na dosah ruky, ale delovku Vajdečku hosťujúci brankár s námahou vyboxoval. V závere zápasu hostia faulovali domáceho hráča vo svojej šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Jeden z hosťujúcich hráčov to nevydržal a fyzicky i verbálne napadol rozhodcu, ktorý zápas v závere predčasne ukončil. Zápas sa bude riešiť za zeleným stolom a je pravdepodobné, že Trstenčania si pripíšu tri body za kontumačnú výhru. Trstenčania mali v peknom zápase naviac, ale o góly ich pripravila smola a mnoho nepresností v koncovke. PETER MEDVECKÝ

Ludrová – Nižná 2:1 (1:1)
Gól: Blahút
ŽK: L. Žák, Rošťák, Daňa
Zostava: Kulošťák – Zboroň, Komačka, Dedinský, Rošťák, M. Kuboš, Blahút, M. Žák, Daňa, Obtulovič, Bažík, n striedali: Belopotočan, L. Žák, D. Brčák
Stretli sa dva tímy z konca tabuľky, čomu aj nasvedčoval aj priebeh hry. Bojovnosť prevyšovala kvalitu. Hralo sa predovšetkým medzi šestnástkami a domáci sa snažili dostávať za hradby hostí dlhými nakopávanými loptami. Defenzíva Nižnej však pracovala výborne a s týmito pokusmi si hravo poradila. Prvá vážnejšia šanca vznikla v 14. min, po rohovom kope. Domáci útočník však hlavičkoval tesne vedľa brány. O štvrťhodinku sa už domáci tešili z vedúceho gólu - rýchla akcia na tri dotyky skončila v sieti, 1:0. V 43. min Daňa vysunul Blahúta, ten sa výborne v šestnástke zbavil protivníka a sám zoči-voči brankárovi nezaváhal. Po obrátke začala Nižná svižnejšie a šanca Zboroňa volala po góle. Brankár Ludrovej však bol na svojom mieste. Potom boli obaja gólmani na dlhé minúty takmer bez práce. Až prišla 73. min a v nej nenápadná akcia domácich. Prudký center Kulošťák vyrazil, ale na dorážku už nestačil. Najtesnejší náskok už domáca jedenástka ukočírovala do víťazného konca. PAVOL CABADA

Sučany – Žaškov 7:0 (4:0)
Zostava: Reguly, Gallo, Greguška, Tomáš Farko, Badin, Katreniak, Kubačka, Kaplánek, Lacko, Mikuš, Pavlovčík, striedali: Peter Farko
Po veľmi slabom výkone v pozliepanej zostave mužstvo Žaškova vybuchlo na plnej čiare. Domáci hrali pekný kombinačný futbal a boli o triedu vyššie ako ich súper JÁN OTRUBA

Liptovské Sliače - Oravské Veselé 2:0 (2:0)
ŽK hostí: Švába
ČK. Švába
Zostava hostí: Kolenčík, Švába, Večerek, Briš, Hruška, Mušák, Pucheľ, Gočál, Kumor, Kriš, n striedal: Večerek
Hráči Oravského Veselého nezachytili prvých 23 minút a po dvoch štandardkách od vysokých liptovských hráčov prehrali prvý polčas 2:0. Neskôr prebrali iniciatívu, celý druhý polčas domácich tlačili, no bez gólového efektu. Oravci v tomto zápase hrali bez štandardných útočníkov, chýbal Pisarčík, Zrnčík, od 60. min mali vylúčeného Švábu. DUŠAN REJDUGA

Daňová – Zuberec 6:0 (5:0)
ŽK: Šišila
Zostava: Tunák – V. Filek, M. Šiška, E. Šiška, Šišila, Šimičák, P. Chovančák, R. Juráň, Petrek, M. Filek, Jančura
Na mužstvo spod Zuberca čakala ťažká previerka na pôde lídra súťaže. Tabuľkový rozdiel sa naplno prejavil aj na priebehu hry, keď domáci futbalisti spravili z hostí štatistov. Za prvé dejstvo im nasúkali päť kúskov a hostia boli zrelí na uterák. Jedinú šancu Zuberčanov mal Marek Šiška, ale nastrelil iba tyč domácej svätyne. Po prestávke sa prejav hosťujúceho celku zmenil. Snažili sa domáci tím držať, čo naďalej od brány Tunáka a často kúskovali hru. Domáca Daňová si dokázala poradiť aj s touto defenzívnou taktikou a hosťujúci brankár musel šiestykrát loviť loptu zo siete. Zápas sa odvíjal v pokojnom duchu, nedochádzalo k zbytočným faulom. Pod vysokú prehru hostí sa podpísala predovšetkým absencia piatich hráčov základnej zostavy. KAROL HRNČÁR