Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Klin zvíťazil u lídra súťaže

V Oravskej Porube sa roztrhlo vrece s gólmi. Diváci mohli vidieť jedenástku presných zásahov. Leštiny boj o záchranu nevzdávajú. Napriek piatkovej dohrávke a prehre so Zubrohlavou zvíťazili v nedeľu proti Lokci. Najväčšie prekvapenie však pripravil svoj

im fanúšikom Oravský Podzámok, ktorý doma nestačil na Klin. Zaváhala aj Vavrečka v Krivej.

Góly: L. Kováč – Pisarčík, Úradník
Zostava domácich: Kubinda – Datko, L. Kováč, J. Kováč, Horňák, Vargončík, Marcinek, Chromek, Brienik, Dančo, Chomistek
Striedali: Vydrák, Maslo
Zostava hostí: Heško – Jadroň, Balek, Pisarčík, Ľ. Staroň, J. Staroň, Fenik, Mišek, Svetlošák, Úradník, Habľák
Domáci začali stretnutie svižnejšie. Hneď na začiatku unikol po ľavej strane Chromek, no jeho gólovú prihrávku odvrátil hosťujúci hráč tesne vedľa. V 25. min kopali domáci rohový kop, z ktorého hlavičkou trafil pravú žrď Lukáš Kováč a následnú odrazenú loptu poslali domáci tesne vedľa. Hostia sa gólovo uviedli v 35. min, keď hlavou otvoril skóre Pisarčík. V druhom polčase v 65. min to boli opäť hostia, ktorí skórovali. Po ľavej strane unikol hráč Klina a Úradník obstrelil domáceho brankára Kubindu. V 70. min sa domácim podarilo znížiť Lukášom Kováčom po jeho presne hlavičke. Domáci mali potom niekoľko sľubných šancí, no ani Chomistekov, či Vydrákov pokus neskončili v bráne. JÁN HOLUBČÍK

Krivá – Vavrečka 2:0 (1:0)
Góly: Sakmár 2
Zostava domácich: Zeman, Pazúrik, Baláž, Sersen, Kravský, L. Kubala, Sakmár, Konfala, j. Kubala, Kubášek, Martoň, n striedali: Holub, Pavelek, Zaťko
Zostava hostí: Jentek, Doroš, M. Holník, P. Sklárčik, Kasan, Koráb, J. Holmík, Srnčík, Seč, M. Sklárčik, J. Sklárčik, n striedali: Brťák, Branický n Divákov: 150
Domáci sa už od úvodu snažili zatlačiť hostí z Vavrečky na svoju polovicu, z čoho pramenila už v 6. minúte strela Konfalu, ktorá však minula bránu. V 15. minúte hostia ohrozili brankára Zemana, ale ich pokus neskončil v sieti. V 28. minúte domáci otvorili skóre po kombinácii Martoňa, Konfalu a Sakmára, pričom posledný menovaný nekompromisne poslal loptu za brankárov chrbát. Výborne hrajúci hostia do konca polčasu ešte dvakrát pohrozili, no ich strely nemali gólový charakter. V úvode druhého polčasu hráči Krivej zvýšili tempo, zatlačili hostí na svoju polovicu, ale zabudli na „zadné vrátka“, z čoho pramenila strela do brvna domácej brány. V 67. minúte dobre hrajúci Konfala potiahol hru na roh šestnástky, zacentroval a Sakmár zvýšil na 2:0. Hostia sa pokúšali o zvrat dobrými akciami, ale domáci brankár za seba nepustil ani jednu zo striel. Ešte v závere mohli hostia znížiť, ale ich projektil iba opečiatkoval tyč brány. Domáci si zo zápasu odnášajú tri body, ale netreba zabudnúť pochváliť hostí, ktorí hrali disciplinovane s peknými akciami. MIROSLAV PAVELEK

Oravská Poruba – Rabča 8:3 (2:0)
Góly: Feranc 2, Púplava 2, Dauda 2, M. Dudáš, Strapec – Jendreas 2, Kozák n ŽK: Pajta
Zostava domácich: Kováč, Púplava, Paprčka, Hucko, Vicáň, Kosmel, P. Dudáš, Dauda, Koedam, M. Dudáš, Feranc n Striedali: Holub, Strapec, Hucík
Zostava hostí: Adamica, Pajta, Kozák, Kudiak, Jagnešák, Kvasňák, Révaj, Sivka, Briš, Jendreas, Ratulovský n Striedali: Herúd
V Porube videli diváci jedenásť gólov. V 3. min sa predviedol Peter Dudáš, ale brankár jeho pokus zmaril. Prvýkrát sa domáci gólovo presadili v 19. min Ferancom, ktorý po ľavej strane potiahol loptu a vsietil. Domáci mali naďalej viac z hry, hostia nepôsobili v tejto fáze dobrým dojmom. V 43. min Púplava zvyšoval už na 2:0 a tak sa skončil aj polčas. Po zmene strán Dauda trafil presne po peknej strele, ktorú neistý brankár Rabče nechytil. V 49. min hostia potiahli útok a Kozák znížil na 3:1. Domáci však naďalej útočili a v 51. min Milan Dudáš po Púplavovej prihrávke bolo už 4:1. Ďalší gól vsietil Dauda po priamom kope z ľavej strany. V 56. min potiahli domáci útok cez stred poľa. Holubova rýchlosť na hostí platila a Púplava zvyšoval na 6:1. Po hodine hry sa opäť presadili hostia. Jendreas znížil na 6:2, po chybe domácej obrany. V 64. min prišla ďalšia chyba domácich a bolo 6:3. Hostia hrali už len na odkopávané lopty. V šestnástke sa dobre zorientoval Feranc a bolo 7:3. Tri minúty pred koncom Strapec po prihrávke Holuba z pravej strany dal na 8:3. Hral sa svižný futbal, v dobrom tempe. ANTON ČIPČALA

Zubrohlava – Breza 4:1 (3:1)
Góly domácich: Ľ. Mordel, Kutek, Palider, M. Mordel
Zostava domácich: Ratičák, M. Mordel, Jendroľ, Mokošák, M. Rentka, Ľ. Rentka, A. Banás, Ľ. Banás, L. Mordel, Bodorik, Kucek
Zostava hostí: Račák, Š. Hládek, Mäsiar, P. Hládek, Rabčan, M. Kormaňák, Juriga, Betík, J. Maťovčík, M. Maťovčík n Divákov: 250
Hostia už v úvode zaskočili súpera, keď v druhej minúte otvorili skóre. Domácim hráčom rýchly gól neubral na psychickej pohode, ale naopak. Zubrohlava do konca polčasu stihla vsietiť hosťom tri pekné góly. V druhom polčase sa hostia snažili o zvrat, čo sa im nedarilo, pretože domáci brankár bol na svojom mieste. Naopak domáci ešte potvrdili výsledok jedným gólom a zo zápasu si odniesli tri cenné body. DANIEL ČIERNIK

Bobrov – Novoť 2:0 (1:0)
Góly: D. Gerek 2 n ŽK: Bernát, Zavodančík
Zostava domácich: Manczal – Gužík, Škombár, Náhly, Namyslovský, Belvončík, Tropek, Réhm, S. Gerek, D. Gerek, Bernát, striedali: Barčák, Vnenčák
Zostava hostí: Bolek – Zavodančík, Florek, Hilbrycht, Kojdiak, Nodžák, Godiš, M. Hollý, T. Hollý, Mikolajčík, Jašica, striedali: Beňuš, Janulák n Divákov: 250
Oba tímy delili pred týmto stretnutím iba štyri body a teda domáci mali výbornú šancu dotiahnuť sa na svojho súpera. Súperi začali opatrne a vyčkávali, s čím vyrukuje súper. Prvá vážnejšia šanca prišla v 10. min, no proti šanci Mikolajčíka výborne zasiahol Manczal. Domáci odpovedali hlavičkou Belvončíka, ktorého pokus skončil v náručí hosťujúceho gólmana. V 35. min zapracovali Gerekovci a bol z toho úvodný gól. Stretu S. Gereka brankár vytlačil na roh, no z následnej štandardnej situácie otvoril skóre zápasu D. Gerek. Do druhého dejstva vstúpili domáci hráči výborne. Strelec úvodného gólu unikol obrane hostí a jeho krížna strela skončila v sieti. Hosťujúci celok sa naďalej nevzdával. Samostatný nájazd Mikolajčíka bravúrne zlikvidoval brankár a domáci tak naďalej viedli o dva góly. Aktívny D. Gerek bol najväčšou hrozbou hostí a pri jeho dvoch šanciach stála pri nich aj šťastena. Najmä druhá príležitosť volala po góle. Na bránkovej čiare zachránil hosťujúci hráč. V ostatných minútach sa hra vyrovnala a domáci tím umnou hrou svoje víťazstvo uhájil. ANTON GROBARČÍK

Dlhá – Veličná 1:1 ( 0:0)
Góly: T. Móres - Kalina
ŽK: Štrbka, Kožienka, Sučák J, Sučák P, Martinusík , Móres
Zostava domácich: Štrbka, Kožienka, Kurčinka M, Oršuliak, Bulla, Spišiak, Bakoš J, Haviar, Jendrišek, Hirner, Móres T n stredali: Capuliak M, Čupaj
Zostava hostí: Pukáč, Zvara D, Kalina, Madleňák, Sučák P, Zvara M, Sučák J, Martinusík, Janco, Móres, Šúth n Divákov: 100
Prvý polčas hrali hostia s vetrom, čo však nedokázali zúžitkovať. Hra sa hrala väčšinou v strede ihriska bez akýchkoľvek vyložených šancí. Za zmienku stojí strela P. Hirnera, ktorý z 5 metrov prekopol bránku. Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí využili priaznivosť vetra a pritlačili hostí na ich polovicu . V 65. min po odkope centrovanej lopty bol faulovaný J. Martinusík a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premieňa Kalina. Po góle Dlhá ožila a snažila sa streliť vyrovnávajúci gól. Po niekoľkých minútach sa jej to aj podarilo. Po centrovanej lopte sa presadil Móres T. a vyrovnáva zápas na 1:1. Po tomto góle sa snažili oba celky neurobiť žiadnu chybu a pripísať si bod do tabuľky. Po záverečnom hvizde rozhodcu svietil na ukazovateli nerozhodný stav a remíza je spravodlivá. ANTON NOVÁK

Leštiny – Lokca 3:2 (0:1)
Góly: Graňák, Trnka, Škrabák, Hubčík, Krakovský
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Halák, Koval, Mačuha, Gajdošík, Krakovský, Bello, Hubčík, Horvát, Michna n striedali: Tomaň, Sitek, Kaplánek
Zostava hostí: Gorčák, J. Bombiak, Ondrek, Michalčík, L. Bombiak, Náčin, Trnka, Kadavý, Graňák, Oščadnický, Flameník n striedali: Ondrek, Triebeľ
ŽK: Hubčík, Horvát, Sitek, Krakovský, Náčin, Ondrek n Divákov: 100
Už na začiatku stretnutia v prvom centri do šestnástky hráč hostí upravuje na 0:1. Počas stretu družstiev medzi šestnástkami mala rovnakú šancu domáca strana, aj strana hostí, avšak stav sa do polčasu nezmenil. Do druhého polčasu vstúpili Leštiny s odhodlaním zmeniť stav stretnutia po veľmi tvrdom napomenutí v šatni. V 50. minúte odpískal rozhodca faul na Michnu a vyniesol verdikt pokutového kopu, čo bola šanca premenená domácimi na gól. Domáci upravujú skóre na 1:1. V 55. minúte po fatálnej chybe obrany hosťujúceho mužstva domáci vyrovnávajú skóre na 2:2. Šance sa dlhé minúty prelievali zo strany na stranu a obidve strany mali ku gólu veľmi blízko. Nervozita sa stupňovala a v 80. minúte hráč Lokce prihráva brankárovi, no brankár chytá a domáci dávajú nepriamy kop. Loptu si postavil Michna a nastrelil do päťky. Po nedorozumení hosťujúcej obrany hráč Lokce Krakovský priklonil víťazstvo na stranu domácich a tí sa ujali vedenia 3:2. Do konca sa hostia snažili výsledok stiahnuť na svoju stranu, no body ostali na domácom trávniku.
VLADIMÍR MICHNA

DOHRÁVKA
Leštiny – Zubrohlava 2:3 (1:1)
Góly domácich: Michna 2 n Zostava domácich: Škrabák – Lupták, Halák, Mačuha, Koval, Gajdošík, Krakovský, Melicherčík, Hubčík, Michna, Tomáň n Striedali: Belo, Kaplánek
Domáci začali nátlakom, veď chceli už konečne zvíťaziť. Hneď v 5. min prečíslili súpera na jeho polovici. Melicherčík poslal peknú loptu na Michnu, ktorý nezaváhal a z voleja otvoril skóre 1:0. Potom sa hra odvíjala medzi šestnástkami. V 30. min mala šancu Zubrohlava, avšak dobrý zákrok Škrabáka, keď pokus vyrazil nohou, zabránil vyrovnaniu. V 45. min však zahrávali priamy kop z dvadsiatich metrov a hosťujúci hráč prudkou strelou vyrovnal.Do druhého polčasu nastúpili domáci s vidinou troch bodov. Hostia však opäť zahrávali priamy kop, domáca obrana zaváhala a v 50. min bolo 1:2. O tri minúty nato prišla opäť chyba domácich. Zlý odkop od bránky znamenal tretí gól v ich sieti. Domáci potom súpera zatlačili a chceli nepriaznivý stav otočiť. V 65. min krížnou strelou znížil Michna na 2:3. Posledných pätnásť minút domáci nepustili hostí zo svojej polovice, zatlačili ich a zvonila tak žrď ako i brvno. Stav sa však už nezmenil. Domácim sa opäť nepodarilo zvíťaziť.

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 893

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.