Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

V. Krtíš - Námestovo 3:1 (1:0)

Hornooravci po ostatnej výhre nad Lipt. Štiavnicou tentoraz vo V. Krtíši sklamali. Proti domácemu Baníku, ktorému údajne pre karty chýbali štyria hráči základnej zostavy, hrali v prvom polčase veľmi ustráchane a príliš defenzívne.

Už v 6. min prehrávali po lacnom góle. Jurky fauloval protihráča pri postrannej čiare. Následný trestný kop do šestnástky MŠK podbehol brankár Smataník a Tibor Krnáč sa presadil hlavou popri Jurkymu a Kurčinkovi - 1:0. V 20. min lob A. Brčáka domáci gólman vytlačil spod brvna. V priebehu prvého dejstva hrali Námestovčania nekoncentrovane, málo behali a pred bránu priemerného súpera sa dostávali len sporadicky.
Po zmene strán vyrukovali hostia s dvomi hrotovými futbalistami. Ku Kubánimu sa zo stredu poľa vysunul A. Brčák. V 50. min hlavičkoval Kubáni, no brankár hostiteľov vytlačil loptu nad hornú žrď. Herná prevaha tímu od Or. priehrady trvala v druhej polovici zápasu 15 minút. Vysunuli sa vyššie, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól. V 54. min vystihol „malú domov“ domáceho obrancu M. Paško. Loptu vrátil naspäť pred bránu, kde sa nachádzal Adrián Kubáni a ten ju s prehľadom umiestnil k tyči - 1:1. V čase zlepšenej hry Námestova stratil loptu na pravej strane A. Brčák. Domáci krídelník obehol Stašiniaka i Habiňáka a od čiary prihral na voľného Vladimíra Juhoša, ktorý v 65. min upravil stav stretnutia na 2:1. Obrana MŠK si v tomto úseku hry vybrala oddychový čas a nepokryla domáceho strelca. Naše zadné rady sa nevyznamenali ani o 5 minút neskôr. Zle zahrané vybehnutie obrannej zóny využil Juraj Šár vniknutím do voľného priestoru a presnou strelou k žrdi pridal tretí úspech baníkov. Hosťujúci celok zahral v tomto súboji slabo. V čase, keď mal tlak, urobil obranné chyby a tak prišiel ľahko o ďalšie body.

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: T. Krnáč, Juhoš, Šár - Kubáni.
ŽK hostí: Habiňák, P. Kurčinka, Plančo.
Zostava hostí: Smataník - Stašiniak, Habiňák, F. Košťál ml., J. Jurky - M. Paško (56. Hrubjak), Plančo, P. Kurčinka (85. Bencúr), Macko - A. Brčák, Kubáni (82. Trnovec).

Ostatné výsledky: Rakytovce – Kremnička 1:0 (0:0). Turčan. Valča – Králiky 4:0 (2:0). Horváth, Novysedlák, Fíger, Kucian. Bytča – Kysucké N. Mesto 3:2 (3:1). Šebík 2, 1 z 11m, Mišutka – Záhradník, Boris. Nová Baňa – Zvolen 0:2 (0:1). Tyčiak, Pipiška. Lipt. Štiavnica – Fiľakovo 0:0. Dolná Ždaňa – Liet. Lúčka 3:2 (2:0). Urgela, Páleník, Kamas – Beňadik, Kaštan.
Dohrávka 17. kola: Králiky – V. Krtíš 1:1 (1:0). Hamšík – Marcinek.

1. Zvolen 17 12 4 1 31:10 40
2. Rakytovce 16 11 5 0 32:9 38
3. Kremnička 16 10 3 3 33:12 33
4. Bytča 17 8 5 4 30:19 29
5. Nová Baňa 17 7 6 4 28:18 27
6. D. Ždaňa 17 9 0 8 27:24 27
7. L. Štiavnica 17 8 3 6 26:23 27