11. Oščadnica 16 5 3 8 28:28 18
12. Tvrdošín 16 4 3 9 15:46 15
13. S. Bystrica 16 4 1 11 11:27 13
14. Belá 16 2 6 8 20:33 12
Ostatné výsledky: Oščadnica – K. Lieskovec 1:1 (0:0), Barčák – Krkoška. Dúbrava – S. Bystrica 1:1 (1:1), Surový – Kubala. ČK: Podmanický. Z. Poruba – K. Lúčka 2:2 (1:1), Šingliar, Vretenár – Hrbek (11 m), Bugala (11 m). Belá-Dulice – Černová 3:1 (1:0), Hulej 2, Vacha – Trebula. Turany – Predmier 5:0 (0:0), Orolín 3, Matúška, Koscelník.

Trebostovo – Or. Jasenica 2:0 (1:0)
n Góly: Butkay 2 n ŽK: Maroš Madleňák, Mihálik, Pauč, Mário Madleňák
n Zostava domácich: Žofaj, Kaprálik, Binek, Skočík, Feranec, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, V. Madleňák, Mihálik, Vráb, Pauč, n striedali: Zanovit, Farský n Divákov: 150
Hostia chceli na pôde Trebostova uhrať aspoň jeden bod, čo sa odrazilo na začiatku hry, keď mali dve šance, ale ani jedna neskončila v sieti domácich. V 7. minúte sa Dušan Kaprálik ocitol sám pred brankárom, ale jeho strela skončila na nohách domáceho brankára. O 3 minúty neskôr po pravom krídle unikol Vráb, prízemným centrom našiel Mária Madleňáka, ale jeho slabá strela triafa iba domáceho obrancu. V 26. minúte prišiel prvý gól zápasu, keď domáci centrovali do šestnástky hostí a hosťujúci hráč si strelil vlastný gól. V druhom polčase chceli hráči Oravskej Jasenice zmeniť stav zápasu, ale brankár Trebostova si plnil svoju úlohu na výbornú. V 80. minúte po centri domácich kapitán Trebostova zvyšuje na konečných 2:0.Oravské mužstvo môžu mrzieť stratené tri body, ktoré boli dôsledkom zlej hry hostí. MÁRIO MADLEŇÁK

Stráňavy-Tvrdošín 0:1 (0:1)
Góly: Hutira (11 m)
Zostava hostí: Machunka, Miro Medvecký, Maslo, Batuna, Baláž, Gavula, Novák, Palider, Hradský, Bukový, Hutira Striedali: Florek, Válek
Tvrdošín začal veľmi aktívne, v 3. min strelil gól Novák, no pre ofsajd neplatil. V 4. min Paliderova strela len tesne minula domácu bránu. V 20. min po peknej hlavičke Nováka domáci obranca zahral rukou na domácej čiare a z pokutového kopu sa Hutira nemýlil. V týchto chvíľach Tvrdošínčania nepúšťali domácich ani na vlastnú polovicu. Po góle sa však veľmi uspokojili a domáci začali ožívať. V 30. min domáci po štandartke hlavičkovali tesne vedľa Machunkovej brány. V 35. min ďalšiu domácu strelu Machunka vyráža na roh. V 44. min priamy voľný kop zahral Batuna, lopta išla tesne nad. V poslednej minúte prvého polčasu mohli domáci vyrovnať, avšak bombu útočník Stráňav napálil do spojnice. V 51. min vynikajúco prenikol Novák, bol podrazený pred pokutovým územím a domáci obranca za to uvidel žltú kartu. Keďže bola jeho druhá, ísť predčasne pod sprchy. Domáci tlačili a hostia hrali na rýchle brejky. Postupne Novák, Hradský a Florek nepremenili. Najväčšiu šancu mal 15 min pred koncom Hradský, keď postupoval sám na brankára, avšak strela tesne minula ľavú žrď. Minútu pred koncom domáci ešte nebezpečne vystrelili, ale spoľahlivý Machunka bol na mieste. Tvrdošín za predvedenú hru si víťazstvo zaslúžilo a v 6-bodovom zápase bol úspešný. ĽUBOMÍR GREGOREC

14. Zuberec 15 3 0 12 19:55 9
Ostatné výsledky: Lisková – Bešeňová 2:1 (0:0), Vrútky – L. Sliače 1:2 (0:2), Ludrová – Sučany 0:4 (0:2).

Zuberec – Trstená 2:3 (1:1)
Góly: S. Maruniak, M. Šiška (11m) – Pánik 2, Krasuľa n ŽK: S. Maruniak – Tropek, Repka, Krasuľa
n Zostava domácich: Tunák – B. Juráň, D. Chovančák, E. Šiška, M. Šiška, R. Juráň, J. Maruniak, Petrek, Hruboš, Kecík, S. Maruniak, T. Šiška, striedali: P. Chovančák, Šišila, Kovalčík
n Zostava hostí: Suroviak – Tropek, Vajdečka, Vittek, Greššák, Repka, Bača, Hvoľka, Krasuľa, Pazúrik, Pánik, striedali: Koleják, Palider
Domáci futbalisti sú namočení v zóne zostupu až po uši a tri body proti Trstenej by mali pre nich cenu zlata. Naopak hostia majú úplne iné starosti a okupujú peknú štvrtú priečku. Úvodné minúty sa odohrávali v strede ihriska a brankári boli takmer bez práce. V 20. min pekne prenikol do šestnástky Stanislav Maruniak a proti Suroviakovi nezaváhal. Hosťujúcemu tímu sa podarilo v krátkom čase vyrovnať, keď z rohového kopu vyrovnal Krasuľa. Tento gól dodal hosťom veľký impulz a bránu domácich zatápali množstvom gólových šancí. Tie si však cestu medzi tri žrde nenašli a dvakrát pomohla domácemu brankárovi aj konštrukcia. V týchto fázach sa snažili domáci futbalisti kúskovať hru, čo sa im aj darilo. Neúnavný bol najmä Petrek, ktorý vyhrával aj stratené lopty a burcoval svojich spoluhráčov k väčšej aktivite. V 2. polčase sa celok spod Roháčov aj za pomoci vetra snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Avšak boli to opäť Trstenčania, ktorým vyšiel rohový kop a dostali sa prvýkrát v zápase do vedenia. Domáci v snahe vyrovnať vrhli všetky sily do útoku. Nestarnúci Stanislav Maruniak prenikol do šestnástky, kde bol aj faulovaný. Exekúcie sa ujal Marek Šiška a poľahky vyrovnal. Misku váh na domácu stranu mohol prikloniť Richard Juráň, ale trestuhodne netrafil odkrytú bránu hostí. Platilo teda staré známe nedáš – dostaneš. Zaváhanie domácich obrancov potrestal víťazným gólom Pánik. V domácom tíme sklamali niektoré opory a takisto ich koncovka bola bezzubá. KAROL HRNČIAR

Nižná – Palúdzka 1:3 (0:2)
Gól: Šeling n ŽK: Komačka, Michal Kuboš
Zostava: Brčák – Zboroň, Michal Kuboš, T. Chladný, Hucík, Daňa, Marek Kuboš, Rošťák, Dedinský, Šeling, Komačka, striedali: Obtulovič, R. Chladný, Belopotočan
Už v 8. min sa zranil obranca Tomáš Chladný a Komačka sa musel presunúť z útoku do obrany. Toto narušilo koncepciu hry domáceho mužstva. O dve minúty nato stratil loptu zbytočne Šeling a hostia túto chybu nekompromisne trestajú, 0:1. V 23. min sa chyby na polovici nevyvaroval Roman Chladný a z rýchleho protiútoku zachránil domáci tím výborným zákrokom Brčák. Gólman domácich však svoje družstvo nepodržal pri priamom kope hostí, keď mu lopta vypadla a dobiehajúci hráč už nemal problém zasunúť loptu do siete. Za celé prvé dejstvo si domáci celok nevypracoval žiadnu gólovú šancu. Druhý polčas začala Nižná svižne, pritlačila súpera pred šestnástku, ale tam bolo priveľa hráčov. V 59. min po osi Belopotočan – Dedinský – Šeling strelil posledne menovaný zvnútra šestnástky rovno do brankára. Onedlho zahrával rohový kop Rošťák a hostia odkopli loptu z bránkovej čiary. V 67. min po zbytočnej strate lopty podnikla Palúdzka priamočiaru akciu a výbornú kombináciu zakončili tretím gólom. Dočkali sa aj domáci futbalisti. Dlhý pas Michala Kuboša našiel Šelinga, ktorý nádherne zakončil pod brvno. V 81. min zamiešal loptu v šestnástke strelec jediného gólu Nižnej, no hostia jeho center odvrátili na roh. Z následnej štandartky nastala v pokutovom území trma-vrma, ale gól z toho nebol. Opäť sa dokázalo, že treba hrať celý zápas a nie iba polčas. Hosťujúci tím si zaslúžene odviezol tri body. PAVOL CABADA

Žaškov – Martin 3:1 (3:0)
Góly: Kaplánek, Lacko, Ondrík
ŽK: Greguška, Holý n ČK: Martvoň, Holý
Zostava domácich: Ondrík, Reguly, T. Farko, Kubačka, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Greguška, Pavlovčík, Mikuš n striedali: P. Farko, Badin, Buzák
Žaškovčania nastupovali proti druhému mužstvu tabuľky so zámerom získať prvé jarné body. Už v 7. minúte vnikol Mikuš do šestnástky, bol faulovaný a hneď nato 11 metrový kop Kaplánek premenil na krásny gól. V 20. minúte sa Mikuš vybral na bránu sám a loptu napálil do padajúceho brankára. V 24. minúte sa Katreniak pred šestnástkou zbavil hráča a prihral Lackovi, ktorý peknou strelou k ľavej tyči zvýšil na 2:0. V 25. minúte bolo faulovaný Bakoš, ktorý musel z ihriska odísť a bol vystriedaný. V 41. minúte po prihrávke Gregušku Mikuš pekne potiahol, odcentroval a Ondrík zvýšil na 3:0. V 48. minúte sa Ondrík zbavil dvoch hráčov, no jeho strelu brankár s námahou zachytil. V 50. minúte po faule pred šestnástkou domácich Martinčania znížili priamym kopom od brvna na 3:1. V 70. minúte Mikuš odcentroval a Ondrík hlavou prestrelil bránu. V 75. minúte po úniku ľavou stranou hostia nebezpečne vystrelili, no Reguly reflexívne loptu odrazil. V 85. minúte po centri z prvej strany hostia z bezprostrednej blízkosti prestrelili bránu. V 88. minúte hráč martinského mužstva Holý dostal druhú žltú kartu a následne aj červenú. Do konca sa takmer nič neudialo a Žaškovčania výsledok ubránili. Treba pochváliť domáce mužstvo za bojovnosť a obetavosť. JÁN OTRUBA

Oravské Veselé - Ďanová 2:3 (1:0)
Góly domácich: Martin Pisarčík, Hruška.
ČK: Martin Pisarčík (po 2 ŽK).
Zostava domácich: Kolenčík, Kopta, D. Madleňák, Večerek, L. Briš, Hruška, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedal: Kromka.
Domáci hráči sa súpera zvučného mena nezľakli. Už v 12. min mohli vyhrávať 1:0. Pisarčík dostal výbornú prihrávku a sám išiel na brankára Ďanovej. No obranca súper ho držal za dres a pustil ho až na jedenástke. Ten padajúci vrazil do brankára a dostal loptu do siete. Na počudovanie všetkých však dostal žltú kartu a kopalo sa od brány. Všetko si ale domáci Tatran vynahradil v 15. min, kedy priamy kop tečoval Martin Pisarčík a diváci sa mohli radovať - 1:0. Od tohto momentu pribúdali hostiteľom len napomínania žltými kartami. V 45. min rozhodca prerušil hru a udelil Pisarčíkovi druhú žltú a následne červenú kartu. Po hodine hry prišla najkrajšia akcia Or. Veselého. Mušák ideálne vysunul Róberta Hrušku a bolo 2:0. Hostia potom v priebehu 15 minút tromi zlepenými gólmi zvrátili nepriaznivý stav. Dobrý zápas sa následne vymkol z rúk hlavného rozhodcu. Ten svojimi verdiktmi privádzal prítomné publikum do šialenstva. Hosťujúci Družstevník v tomto prípade v Or. Veselom vyhral nezaslúžene. DUŠAN REJDUGA