14. Belá 16 2 6 8 20:33 12

Or. Jasenica – Belá-Dulice 3:0 (0:0)
Góly: Zanovit, Binek, M. Madleňák
ČK: J. Skočík, M. Madleňák
Zostava domácich: Čiernik – Binek, M. Madleňák, Skočík, Feranec, V. Madleňák, Mihálik, M. Madleňák , Vráb, Zanovit , Kaprálik
Oravská Jasenica sa stretla na domácej pôde s Belou, ktorá na nich stráca len 6 bodov. Futbalistom domáceho tímu sa nedarilo, kazili rozohrávku a predposledný celok tabuľky peknými akciami trápil ich obranu. Domáci si napriek tomu vypracovali dve sľubné príležitosti, avšak strely Madleňáka a Zanovita skončili vedľa. V 2. polčase sa Jaseničania prebrali, spresnili rozohrávku a viac ohrozovali brankára. V 50. min unikol Vráb, prízemným centrom našiel Madleňáka, ktorý trafil gólmana. Tomu však lopta vypadla pred seba a dobiehajúci Zanovit ju dorazil do siete. V 70. min mali domáci výhodu rohového kopu, na ktorý si pekne nabehol Binek a zvýšil stav na 2:0.Góly hostí nezlomili a viacerými krásnymi akciami ohrozili brankára Čiernika, ktorý je však neprekonateľný. Poslednú nádej hráčov Belej zničil Madleňák, keď po centri Mihálika upravil z hranice šestnástky na 3:0. Za predvedený výkon v druhom polčase si Jasenica zaslúžila 3 body.
MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Trebostovo 1:0 (0:0)
Gól: Hutira n ŽK: Maslo, Palider
Divákov 300
Zostava domácich: Machunka, Maslo, Miroslav Medvecký, Hradský, Baláž, Batuna, Novák, Bukový, Palider, Válek, Hutira, n striedali: Florek, Bednár
Tvrdošínčania nastúpili na trávnik s úmyslom získať tri body. Darilo sa im vyvíjať nátlakovú hru, no bez konečného efektu. V 8. min zahrávali domáci rohový kop a hlavičku Batunu vyhlavičkoval z bránkovej čiary obranca hostí. O dve min nato Novák výborne vystrelil, no brankár hostí bol na svojom mieste. Domáci opäť pohrozili v 30. min, keď sa po krásnej Novákovej akcii zavesil do centra Bukový a jeho hlavičku brankár chytil na bránkovej čiare. Tri min pred koncom Balážova bomba tesne minula brvno. Hostia s v 1. polčase len sporadicky dostávali na polovicu Tvrdošína. Víťazstvo bolo jasným cieľom Tvrdošínčanov, vychádzajúcich na trávnik v druhom polčase. Hlava chcela, no nohám sa nedarilo. Aj hostia sa dokonca sem-tam osmelili pohroziť, no obrana na čele s Maslom s prehľadom ich snahu likvidovala. V 73. min strieľa Novák po rohu tesne vedľa žrde. Hostia si vytvorili gólovú šancu 5 min pred koncom, ale strelu zo 16-ky domáci hlavičkujú na roh. Keď sa už zdalo, že zápas skončí delením bodov, Tvrdošín zahrával trestný kop z vlastnej polovice. Balážova lopta do ohňa našla Hutirovu hlavu, ten ju poslal na Bednára a – hostia zahrávajú rukou. Hutira chladnokrvne trestný kop premieňa. Domácich treba pochváliť za bojovnosť a vôľu zvíťaziť, ktorá im vydržala až do konca.
ĽUBOMÍR GREGOREC

Ostatné výsledky: Predmier – Oščadnica 4:1 (2:0), Š. Sluka 2 (2. z 11 m), B. Sluka, Červenec – Privarčák. K. Lúčka – Stráňavy 3:1 (1:1), Žabka, Bielik, Hrbek – Vacek. Černová – Turany 3:0 (0:0), Moravčík, Milan, Chovanec. ČK: Kúdelka S. Bystrica – Z. Poruba 1:3 (1:1), Borovička - Macík, Švarný, Húska (11 m). K. Lieskovec – Dúbrava 3:0 (0:0), Baláž, Mihalda, Vujič.

Trstená - Oravské Veselé 5:3 (2:1)
Góly: Bača 2, V. Pánik 2, Krasuľa - Hruška, Michal Kumor, Zrnčík. n ŽK: Švába (Or. Veselé).
Zostava domácich: Suroviak, Vajdečka, Vittek, Greššák, Repka, Hvoľka, Krasuľa, Bača, P. Pazúrik, V. Pánik, Ľ. Tropek, striedali: L. Dzurek, Buška, R. Palider.
n Zostava hostí: Kolenčík, Švába, D. Madleňák, R. Maslaňák, L. Briš, Hruška, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedal: M. Kriš.
Na oravské derby, odohrávajúce sa na ihrisku pod Kľozovom, sa prišiel pozrieť slušný počet divákov. V 21. min predviedol slalom od polovice ihriska medzi obrancami domácich Róbert Hruška a prestrelil Suroviaka - 0:1. Gólu predchádzalo viacero dobrých šancí a striel z diaľky na oboch stranách. Následne v dvoch dobrých príležitostiach neuspel skúsený Pavol Bača. Tento hráč sa dočkal v 35. min a hlavou pod brvno vyrovnal. Onedlho našiel V. Pánik Baču a ten z 10 m prestrelil hráčov súpera stojacich na bránkovej čiare - 2:1. Po zmene strán prišla v 50. min akcia po osi Krasuľa - R. Palider - Vladimír Pánik a posledne menovaný presnou hlavičkou upravil na 3:1. O 5 min vsietil kontaktný gól Michal Kumor. Potom nasledoval tlak hosťujúceho Tatrana. V 70. min sa z penalty nemýlil V. Pánik - 4:2. Zakrátko vyriešil hosťujúci Kolenčík strelu Greššáka i dorážku R. Palidera. Desať minút pred koncom bol Suroviak prekonaný tretíkrát. Kumor obišiel troch protihráčov, nahral Patrikovi Zrnčíkovi a ten nezaváhal. Krížna strela Martina Krasuľu po ďalšej presnej Pánikovej prihrávke znamenala úpravu stavu na konečných 5:3. Diváci videli vynikajúci futbal v podaní oboch mužstiev. Domácich nezlomilo vedenie hostí. Or. Veselé predvádzalo otvorenú útočnú hru a snažilo sa zlikvidovať nepriaznivý stav. Bolo to pravé derby stretnutie, ako má byť.
PETER MEDVECKÝ

Sučany – Nižná 5:0 (2:0)
Zostava: Brčák – Zboroň, Michal Kuboš, T. Chladný, Bažík, Daňa, Marek Kuboš, Rošťák R. Chladný, Šeling, Blahút, n striedal: Obtulovič
Hosťujúci futbalisti prišli do Sučian v oklieštenej zostave, iba s dvanástimi hráčmi. Hral sa však veľmi slušný futbal, aj technicky, s množstvom prihrávok najmä zo strany domácich. Prvýkrát zapršalo už v 8. min, kedy domáci zahrávali rohový kop a nikým nekrytý hráč domácich pohodlne skóroval. O pár minút nato mohlo už na svetelnej tabuli svietiť 2:0, ale domáci hráč našťastie pre Nižnú netrafil medzi tri žrde. Od 20. min hráči hosťujúceho tímu vyrovnali hru a boli častejšie pred šestnástkou domácich, no bez vážnejšej gólovej strely. Udrelo však opäť na hosťujúcej strane. V strede ihriska stratili zbytočne loptu a po prečíslení sa dostali Sučany už do dvojgólového trháka. Aj v ďalších minútach bol nebezpečnejší domáci tím, ale skóre sa už do prestávky nemenilo. Po zmene strán začal domáci káder opäť nátlakom a už v 49. min musel hasiť nebezpečne vyzerajúcu šancu včasným vybehnutím Brčák. Onedlho sa stav znovu menil. Domáci útočník prešiel ľavou stranou a jeho nezištnú prihrávku už nebol problém zasunúť do odkrytej brány, 3:0. V 57. min po hrubej chybe obrancov hostí domáci celok poľahky zvýšil. Hosťujúci hráči sa snažili, ale ich strely z veľkej diaľky boli nepresné a domáci stále podnikali rýchle protiútoky. V 68. min opäť domáci futbalista prešiel obranou ako nôž maslom a Brčák nemal šancu. O pár minút nato vyslal nádhernú strelu Rošťák, ale gólman bravúrne kryl. Najväčšiu šancu hostí vypracoval onedlho nato Šeling, prihral pred bránu, ale Obtulovič na jeho prihrávku nedosiahol. Do konca zápasu sa už iba v priateľskom duchu dohrávalo a na stave sa už nič nezmenilo. PAVOL CABADA

Liptovské Sliače - Žaškov 5:0 (3:0)
Góly: Likavčan, Kelčík, Gejdoš, Mrva, Druk
ŽK: Bakoš, Greguška, Pavlovčík, Badin
Zostava hostí: Bužák, Badin, T, Farko, Kubačka, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Ondrík, Gregaško, Mikuš, striedali: P. Farko, Pavlovčík, n Divákov: 350
Domáci mali už od úvodu hru vo svojich rukách, čo sa odrazilo na výsledku. Prvý gól zápasu padol v 7. minúte po priamom kope, keď domáci hráč pohodlne zakončil hlavičkou. V 31. minúte potiahli domáci hru po pravej strane a z následného centra domáci hlavičkou zvyšujú na 2:0. V 38. minúte mali hostia šancu znížiť po priamom kope Kubačku, ale brankár loptu s námahou vytlačil nad brvno. Po následnom rohu domáci podnikli protiútok a zvyšujú na 3:0. V 65. minúte po rohovom kope hráči Liptovských Sliačov opäť rozvlnili sieť brány hostí a zvýšili na 4:0. V 70. minúte Mikuš vyhral hlavičkový súboj, ale Pavlovčík z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu. V 76. minúte sa po zlej prihrávke Pavlovčíka ocitol domáci hráč pred brankárom a nekompromisne zvýšil na konečných 5:0. Poslednú šancu mali hostia v 85. minúte po akcii Mikuša s Kaplánkom, ale odrazenú loptu z piatich metrov Katreniak strelil do brankára. Domáci si zo zápasu odniesli zaslúžené tri body. JÁN OTRUBA

Bešeňová – Zuberec 3:1 (1:0)
Gól: M. Šiška (11m)
Zostava: Kovalčík – T. Šiška, M. Šiška, M. Šimičák, J. Šišila, M. Filek, J. Maruniak, R. Petrek, M. Kecík, R. Juráň, B. Juráň, n striedal: P. Chovančák
Hostia sa v Bešeňovej predstavili vo veľmi pozliepanej zostave. Mužstvo spod Roháčov začalo ofenzívne a vypracovalo si množstvo gólových šancí. Tie však ostali nevyužité. Menovite sa dvakrát nepresadil Branislav Juráň a do tretice nepochodil ani Petrek. Domácemu tímu vyšla ojedinelá akcia, pri ktorej bol ich hráč faulovaný. Z následného priameho kopu otvorili domáci hlavičkou skóre stretnutia. Hosťujúci futbalisti aj naďalej hýrili aktivitou a boli veľmi blízko vyrovnania. Dve šance volali aj po pokutovom kope, ale hlavný rozhodca mal iný názor. Do 2. polčasu nastúpili Zuberčania s nezmenenou taktikou. Ich ofenzívne výpady však nie a nie skončiť gólovým úspechom. Pokusy Branislava Juráňa, Petreka a Kecíka skončili v náručí domáceho gólmana. V 56. min využil striedajúci hráč domácich dlhý odkop a zvýšil na 2:0. Po inkasovanom góle vrhli hostia všetky sily do útoku, no bez priameho ohrozenia. V 79. min domácej Bešeňovej opäť vyšiel rýchly brejk a viedla už pohodlným trojgólovým rozdielom. Dočkal sa však aj hosťujúci celok. Z jedenástky sa presadil Marek Šiška. Zdramatizovať zápas mohol ešte Kecík, ale jeho prudká strela opečiatkovala iba tyč domácej svätyne. Do hosťujúceho kádra sa po zranení vrátil Peter Chovančák a všetci dúfajú, že svojimi výkonmi pomôže Zubercu v boji o záchranu.