Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Dolný Kubín zase bližšie k II. lige

Č. Balog – Námestovo 3:1 (2:1)
Gól: Marián Čiernik
Lepší nástup do stretnutia mali Oravci, ale gól z toho nevyťažili. Udrelo na opačnej strane, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval domáci hráč a bolo 1:0. Na malom ihrisku domáci preferovali ďaleký výkop, ktorý nachádzal v šestnástke ich spoluhráčov. Podobne tomu bolo aj pri druhom góle. Predchádzal mu však čistý faul v šestnástke na Michala Čiernika, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Hosťujúce farby aspoň mierne nabudil gól Mariána Čiernika a vlial novú krv pre druhý polčas. Očakávaný tlak Námestova vyústil do viacerých šancí, ale bez gólového efektu. V 68. min opäť vyšla domácim dlhá lopta do pokutového územia, 3:1. Stav sa už do konečného hvizdu nezmenil, i keď Čierny Balog ešte nastrelil brvno.

Badín – Tvrdošín 5:0 (4:0)
Hosťujúcich dorastencov zobral v 1. polčase letný spánok, z ktorého sa prebrali až po výmene strán. Konečne začali hrať futbal a domácim boli zrazu vyrovnaným protivníkom. Ich šance však gólmi neskončili, naopak Badín udrel ešte jedenkrát. Tvrdošín môže mrzieť predovšetkým prespané prvé dejstvo.

D. Kubín – N. Baňa 1:0 (0:0)
Gól: Kozáčik
Nič iné ako tri body sa od prvého celku na domácej pôde ani neočakávalo. Hostia však pozornou hrou a defenzívnou taktikou tieto ciele komplikovali. Na domácej strane zas chýbalo väčšie nasadenie a koncentrovanosť v zakončení. Obranné valy sa podarilo Dolnému Kubínu prekonať až v 2. polčase. Misku váh priklonil na domácu stranu Kozáčik. Povinné víťazstvo si nakoniec domáci pripísali, ale cesta za ním nebola jednoduchá.

16. K. N. Mesto 17 4 2 11 21:55 14
Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Bánová 4:1, Bytča – Podbrezová B 1:2 (0:1), Cudrák

Č. Balog – Námestovo 0:2 (0:2)
Góly: I. Doroš, A. Hrkeľ
Na pôde posledného tímu boli pre výborne hrajúcich Námestovčanov tri body povinnosťou. Predzápasové plány sa začali napĺňať hneď od prvej minúty, keď sieť za domácim gólmanom rozvlnil Doroš. Potom však začali vystrkovať rožky aj domáci, ale brankár Lešňovský bol vždy na svojom mieste. Hostí mohol ukľudniť Kramarčík. Tomu sa to aj podarilo, ale v poslednej chvíli vykopol z brankárovej čiary domáci hráč. V závere polčasu vyšla Námestovu rýchla akcia po osi Kurtulík – Hrkeľ a druhý menovaný sa trafil presne medzi tri žrde. V druhom dejstve začali viac tvoriť domáci, no súper umne bránil a takisto nebezpečne vyskúšal brankára. Lopta si už cestu do siete nenašla a hostia tak pokračujú na víťaznej vlne.

Badín – Tvrdošín 4:2 (3:0)
Góly: Gregorec (11m), vlastný
Podobná situácia ako pri starších sa opakovala i pri mladších dorastencoch. V priebehu 15 minút inkasovali tri kúsky a bolo prakticky po zápase. Po prestávke však nastúpili ako iný tím a na ihrisku to bolo hneď vidieť. Presadili sa aj strelecky, no na bodový zápis to nestačilo.

D. Kubín – N. Baňa 5:1 (1:1)
Góly: Kurtulík 2, Dedinský, Vorčák, Pavlík
Domáce útočné torpédo nabralo správny kurz až po prestávke. V 1. polčase narážalo na skaly, i keď sa domáci ujali vedenia gólom Kurtulíka. Onedlho však došlo k nedorozumeniu medzi domácim stopérom a brankárom a hosťom tak darovali vyrovnanie. Po zmene strán to už bola balada na dušu pre domácu kulisu. Schuti hrajúci domáci si robili s hosťami, čo chceli a ich konto postupne zaťažili štyrmi gólmi. Postupne sa do čierneho trafili Kurtulík, Dedinský, Vorčák a bodku za vydareným vystúpením dal Pavlík.

16. Č. Balog 18 0 1 17 14:85 1
Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Bánová 3:1, Bytča – Podbrezová B 2:1 (1:0), Smatana, Pistovčák

Terchová – Zuberec 4:0 (1:0)
Bez piatich hráčov základnej zostavy sa len ťažko dalo pomýšľať na bodový zisk. Náhradníci, ktorí dostali šancu, nedokázali adekvátne zaplátať diery po chýbajúcich. To aj vylúčenie hosťujúceho zadáka sa podpísalo pod jednoznačné víťazstvo Terchovej.

Or. Jasenica – L. Hrádok 6:0 (3:0)
Góly: Prielomek, Katrenčík, Polák, Trabalík, Florek, Vajdiar
Gólové suchoty, ktoré sprevádzali domáci tím v úvodných jarných kolách, premenili v tomto stretnutí na gólové hody. Liptákom nasúkali poltucet a prvý trojbodový tromf bol na svete.

14. Štiavnik 16 3 0 13 19:42 9
Ostatné výsledky: Predmier - L. Sliače 3:2 (1:2), Rajec - Z. Poruba 7:2 (3:0) Lisková – Belá 4:3 (2:2), Macho 2, Hýll (hostia), Hôrky – Stráňavy 3:1 (1:0), Zajaček, Mužík, Kirner, Štiavnik – Černová 2:3 (1:1), Fujaček, Môžešik

Bziny – Žabokreky 1:7 (0:5)
Postupovo naladení hostia potvrdili svoje ciele aj na Orave. Z brány domácich si spravili doslova strelnicu. Kožuch im vyprášili siedmimi kúskami a naďalej ostávajú v hre o postup.

Trstená – Or. Veselé 2:0 (0:0)
Góly: Vittek, J. Gelčinský
Meranie síl oravských tímov sa nieslo v bojovnom duchu. Hráči išli nekompromisne do každého súboja, na čo doplatil zranením domáci kapitán. Po obrátke sa to už konečne začalo žltieť aj gólmi. Trstenčania využili svoju prevahu na skórovanie 2 gólov a zaslúžene zvíťazili.

Rabča – Liesek 3:2 (1:2)
Góly: Kolčák, L. Brišák, D. Brišák – Poláček, Lužbeťák
V oravskom súboji sa podaril domácim zvrat v zápase. Výhodu im dal predovšetkým hlavný rozhodca, ktorý tesne pred odchodom do šatní vylúčil hosťujúceho hráča. Prevahu o jedného muža v poli využili stopercentne a zaknihovali cenné víťazstvo.

Nižná sa zo súťaže odhlásila
Ostatné výsledky: T. Kľačany – T. Teplice 0:3 (0:2), L. Kokava – Palúdzka 3:1 (1:1), Likavka – L. Lužná 5:0

Žilina – Tvrdošín 19:0 (11:0)
Obrovský výkonnostný rozdiel medzi oboma aktérmi sa odzrkadlil aj na výsledku.
Dukla B. Bystrica – Námestovo 4:0 (3:0)
Napriek jasnému výsledku malo dianie na ihrisku vyrovnanejší priebeh. Oravský tím daroval súperovi v úvodných desiatich minútach dva góly. Oba presné zásahy padli po školáckych chybách obrannej formácie. Aj v ďalších minútach mal obraz hry rovnaký priebeh. Šance sa striedali na oboch stranách, ale do čierneho strieľala iba domáca Dukla. Z hosťujúcej strany stoja za zmienku výborné príležitosti Majchráka, ktorý sa šikovne uvoľnil, ale ani raz neuspel.

D. Kubín – Jupie B. Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: A. Slamka
Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa prejavilo aj na samotnej hre. V úvodných minútach mali loptu častejšie na kopačkách hostia, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Dolný Kubín sa zameral predovšetkým na rýchle brejky. V 18. min unikol Chomistek, spätnou prihrávkou našiel Slamku a bolo 1:0. Druhé dejstvo malo podobný scenár ako ten prvý. Chýbala mu však podstata - gólový zásah. Menovite z domáceho tímu nepochodili Chomistek, Laura ani Slamka. Najtesnejšie víťazstvo domáci umnou hrou ubránili.

14. Tvrdošín 18 0 3 15 4:92 3
Ostatné výsledky: Žiar nad Hronom – Čierny Balog 2:2 (1:2), Martin – Zvolen 0:0, Ružomberok – Lučenec 4:0 (0:0), Čadca – Podbrezová 0:3 (0:0)

Žilina – Tvrdošín 22:0 (10:0)
Podobne ako pri starších to bola hra Adama s Goliášom s poriadnym výpraskom.

Dukla B. Bystrica – Námestovo 3:1 (0:1)
Gól: Kriš
Oravské družstvo hrozilo domácim najmä rýchlymi protiútokmi a najmä v 1. polčase im výborne fungovala aj obranná štvorica. Z brejku otvoril skóre Kriš. Domáci žiaci na tento úder do prestávky už nedokázali odpovedať. Námestovčania mohli domácich poslať druhým gólom do kolien, ale stopercentnú šancu zahodili. Toto sa stalo nakoniec aj zlomové. Dukla dostala krídla a začala mať prevahu na svojich kopačkách. Aktivitu vyšperkovala troma gólmi a všetky body tak ostali pod Urpínom.

D. Kubín – Jupie B. Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: Rypák, Bugan, Hoferica
Od úvodu aktivitou hýriaci domáci sa dočkali gólového úspechu už v 4. min, ale to bolo na dlhé časy všetko. Domáca ofenzívna sila sa prebrala opäť ku koncu polčasu a ich snaha bola korunovaná druhým gólom. Po obrátke dostali šancu aj hráči zo striedačky, ale na ich hre to nebolo badať. Naďalej hrali výborne smerom dopredu a posledný tretí kúsok do siete pridal Hoferica. Domáci zahrali predovšetkým ako družstvo a najviac prekvital výkonom Rypák.

Tvrdošín – Lučenec 1:2 (1:0) gól: F. Mravec

Rabča – K. N. Mesto 0:7 (0:3)
Kysucký tím potvrdil aj na oravskej pôde svoje ambície a poľahky si pripísali tri body do tabuľky. Pod jednoznačnú prehru sa podpísal neistými zákrokmi aj domáci brankár.

V. Rovné – Dlhá 3:0 (2:0)
V záchranárskom zápase boli lepší domáci žiaci, ktorí prvý polčas hostí herne prevýšili. Po zmene strán mala Dlhá na kopačke dva góly, ale Bakoš a Capuliak neboli úspešní. Zákonite tak udrelo do ich siete a o víťazstve domáceho celku nebolo najmenších pochýb.

Trstená – Bytča 1:2 (0:0)
Gól: J. Janotík
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, o ktorú sa postarali oba celky. Hostia na jar ešte nevyhrali, no domáci chceli pred svojimi divákmi odčiniť prehru proti Dlhej. Šťastnejšia po konečnom hvizde bola nakoniec Bytča, ktorá sa prezentovala na Orave disciplinovaným výkonom.

14. Krásno nad Kysucou16 2 2 12 16:69 8
Ostatné výsledky: Rajec – Martin B 0:2 (0:1), Krásno – Belá 1:0 (0:0), L. Mikuláš – Žilina B 0:3 (0:2), Škriniar, Hranica, Kuric,

Rabča – K. N. Mesto 1:2 (1:1)
Gól: Ladňák
V tomto stretnutí ťahali chvíľku za pílku domáci, neskôr Kysučania. Šťastnejší však odišli hostia, ktorí dokázali streliť o jeden gól viac.

V. Rovné – Dlhá 2:0 (0:0)
Hostia sa predstavili vo veľmi omladenom šate, ale týmto žiakom nemožno uprieť zdravú drzosť a bojovnosť. V závere im však chýbali skúsenosti a viac síl na bodový úspech.

Trstená – Bytča 2:0 (1:0)
Góly: M. Jaroš, F. Hajdúch
Scenáristami hry boli domáci žiaci, ktorí hostí uzavreli na ich polovičku a len sporadicky im dovolili ju opustiť. Pri Bytči neraz stála aj šťastena v podobe tyčky a brvna.
Ostatné výsledky: Rajec – Martin 0:8 (0:5), Krásno – Belá 1:1 (1:0), L. Mikuláš – Žilina B 1:4 (0:2), Sedúch 2, Minárik, Gorovčík

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19 (minúta po minúte)

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.