Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub
Po 20. apríla 18.30 h
Ukrutne šťastní – Groteskne ladená dráma so žánrovými odbočkami ku kriminálke, westernu či hororu, vyniká originálnou štylizáciou a pútavým vykreslením temnej atmosféry, ktorá obostiera podivne vyšitú komunitu.
Ut – st 21. – 22. apríla o 18.30 h
Veľký rešpekt – Dvaja chalani z Petržalského sídliska nemajú čo robiť, a tak sa trochu flákajú, trochu chľastajú a hlavne sa snažia zbaliť nejaké baby. Je v tom len jeden háčik: sú to dvaja celkom slušní lúzri, a tak sa im v tomto smere príliš nedarí. Film bude premietaný na plátno z DVD média.
Pi – ne 24. – 26. apríla o 18.30 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Kde: Župný dom.
Do 18. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, Vlado Medzihradský – Fotografie. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Mestské kultúrne stredisko
Do 30. apríla 10.00 – 15.00 h
Fotoštúdie – netradičné zátišia – Škola úžitkového výtvarníctva, odbor fotografia. Kde: Výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 30. apríla
3. ročník výstavy prác detí VII. MŠ, Námestie Slobody – fotogaléria MsKS Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvoja tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii, v Župnom dome, v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
PODUJATIE
Po 20. apríla o 16.00 h
Slávnostné otvorenie expozície Čaplovičovej knižnice - Otvorenie expozície pri príležitosti 170. výročia vzniku Bibliotéky Čaplovičiany, ktorú rodnej Orave venoval darovacou listinou z 15. apríla 1839 vzdelanec a zberateľ kníh Vavrinec Čaplovič z Jasenovej. Kde: v Oravskom múzeu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Ut 21. apríla o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko, Dolný Kubín.
St 22. apríla o 11.00 h
Spomienky na Ivana Ballu – Spomienkový program venovaný kubínskemu rodákovi a významnej osobnosti sloven-ského hudobného života. Kde: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
Št 23. apríla o 19.00 h
Koncert
Fermata – Na scéne sa táto jazz-rocková formácia pohybuje od roku 1973, keď ju založili mladí muzikanti na čele s Ferom Griglákom, bývalým členom skupín Prúdy a Collegium Musicum. Na konte majú 12 albumov. Vďaka vysokej technickej úrovni a muzikantskej vyspelosti prežíva kapela v súčasnosti už niekoľký úspešný „comeback“. Zloženie: František Griglák - gitara, Peter Preložník – klávesy, Fedor Frešo - bass, Igor Skovay - bicie. Kde: Kino Choč.
So 25. apríla o 17.00 h
Tanečný Kubín – Krajské kolo súťaže v modernom tanci detí a mládeže. Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 18.00 h
Koncert hudobnej školy z Dánska – Tradične kvalitný koncert študentov hudobnej školy.
Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 25. – 26. apríla o 18.00 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVA
Do 30 apríla 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov sú po prvý raz prezentované i na Orave. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Námestovo.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo – Kde: Dom kultúry v Námestove.
Koncert
Po 20. apríla o 18.00 h
Honza Nedvěd so skupinou. Kde: Dom kultúry v Námestove.
Podujatia
Po 20. apríla o 8.00 h
Hviezdoslavov Kubín – Okresné kolo v prednese poézie a prózy. Usporiadateľ: CVČ, Dom kultúry Námestovo, KŠÚ v Žiline.
Ut – st 21. – 22. apríla o 8.00 h
XXVI. Námestovské divadelné dni - Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla dospelých, divadiel mladých. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.
Pi 24. apríla
Jarný jarmok – Mestský jarmok.
Ne 26. apríla o 15.00 h
Disco Dance – Okresné kolo tanečnej súťaže. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadateľ: CVČ, Dom Kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 26. apríla o 18.00 h
Yes man – Život Carla Allena je stále o tom istom. Buď odmietne žiadosť o pôžičku v banke, kde pracuje, alebo odmietne pozvanie od priateľov a radšej ostane sám doma pozerať telku. Stal sa z neho muž, ktorého najčastejšie používaným slovom je „nie“. Jeho život sa radikálne zmení, keď neochotne navštívi seminár, ktorý vedie „Áno“ guru naliehajúci na svojich klientov, aby častejšie používali slovíčko „áno“ a zmenili tak svoje životy.
PODUJATIE
Pi – so 24. – 25. apríl
Dilong Star – Spevácka súťaž. Kde: KD. Usporiadateľ: ZŠ R. Dilonga Trstená.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 19.00 h
Budú hrať... – Komorný program SĽUKu. V programe môžete vidieť a počuť bohaté spektrum tradičných ľudových nástrojov a rozmanitosť folklóru Slovenska. Kde: sála KD. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 26. apríla o 18.00 h
Ženy - Komédia o súčasných ženách a sile ženského priateľstva. Mary má ideálny život: krásny dom, rozkošnú dcéra, úspešného manžela a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky. Ideálny život je ale málokedy večný. K jeho zruinovaniu stačí strata zamestnania a zistenie manželovej nevery, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: vo výstavnej sieni Ateliér, v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG.
Ut – ne 14.00 – 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 24. apríla
Deň učiteľov – Spoločenské stretnutie učiteľov mesta. Kde: veľká sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ.
Ne 26. apríla
Mini show – Kde: Kino Javor. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 21. apríla o 18.30 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu herec Jiří Macháček, si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 16.00 h
V Očovej pri tanci - Folklórny program z podpolianskeho regiónu. Vystúpi Folklórny súbor Očovan z Očovej. Kde: Kinosála Domu kultúry v Nižnej.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Do 1. mája pre údržbu zatvorený.

ORAVSKÁ LESNÁ
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 14.00 h
Lesňanská heligónka – XII. ročník medzinárodného stretnutia heligonkárov – V programe sa predstavia: Heligonkári z hornej Oravy - Oravská Lesná, Zákamenné, Oravské Veselé, Liesek, Rabča. Hostia: z Kysúc, Terchovej, Žiliny, Topoľčian, Trenčína, Serede, Trnavy, V. Krtíša, Novej Bane, Čierneho Balogu, Detvy, Šariša. Zahraniční hostia: z Českej republiky a Poľska. Kde: v kultúrnom dome. Usporiadateľ: FS Fľajšovan v spolupráci s Obecným úradom Oravská Lesná.

HRUŠTÍN
Koncert
So 25. apríla
Tublatanka, Bezdeda a iné... Kde: DK Hruštín.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 26. apríla
Turnaj v šachu a dáme – Športová súťaž. Usporiadateľ: Obec Babín

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 26 451
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 23 466
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 289
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 767
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 621
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 283
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 089
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 542
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 407
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 616
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Dolnom Kubíne otvoria nové miesta na antigénne testovanie

Zriadia ich v častiach Kňažia, Záskalie, Banisko, Medzihradné, Staré mesto, sídliská Brezovec a Bysterec.

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

V Trenčíne pribudne ďalšie záchytné parkovisko, bude bezplatné

Jeho kapacita nepresiahne 60 parkovacích miest.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Už ste čítali?