Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub
Po 20. apríla 18.30 h
Ukrutne šťastní – Groteskne ladená dráma so žánrovými odbočkami ku kriminálke, westernu či hororu, vyniká originálnou štylizáciou a pútavým vykreslením temnej atmosféry, ktorá obostiera podivne vyšitú komunitu.
Ut – st 21. – 22. apríla o 18.30 h
Veľký rešpekt – Dvaja chalani z Petržalského sídliska nemajú čo robiť, a tak sa trochu flákajú, trochu chľastajú a hlavne sa snažia zbaliť nejaké baby. Je v tom len jeden háčik: sú to dvaja celkom slušní lúzri, a tak sa im v tomto smere príliš nedarí. Film bude premietaný na plátno z DVD média.
Pi – ne 24. – 26. apríla o 18.30 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Kde: Župný dom.
Do 18. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, Vlado Medzihradský – Fotografie. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Mestské kultúrne stredisko
Do 30. apríla 10.00 – 15.00 h
Fotoštúdie – netradičné zátišia – Škola úžitkového výtvarníctva, odbor fotografia. Kde: Výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 30. apríla
3. ročník výstavy prác detí VII. MŠ, Námestie Slobody – fotogaléria MsKS Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvoja tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii, v Župnom dome, v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
PODUJATIE
Po 20. apríla o 16.00 h
Slávnostné otvorenie expozície Čaplovičovej knižnice - Otvorenie expozície pri príležitosti 170. výročia vzniku Bibliotéky Čaplovičiany, ktorú rodnej Orave venoval darovacou listinou z 15. apríla 1839 vzdelanec a zberateľ kníh Vavrinec Čaplovič z Jasenovej. Kde: v Oravskom múzeu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Ut 21. apríla o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko, Dolný Kubín.
St 22. apríla o 11.00 h
Spomienky na Ivana Ballu – Spomienkový program venovaný kubínskemu rodákovi a významnej osobnosti sloven-ského hudobného života. Kde: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
Št 23. apríla o 19.00 h
Koncert
Fermata – Na scéne sa táto jazz-rocková formácia pohybuje od roku 1973, keď ju založili mladí muzikanti na čele s Ferom Griglákom, bývalým členom skupín Prúdy a Collegium Musicum. Na konte majú 12 albumov. Vďaka vysokej technickej úrovni a muzikantskej vyspelosti prežíva kapela v súčasnosti už niekoľký úspešný „comeback“. Zloženie: František Griglák - gitara, Peter Preložník – klávesy, Fedor Frešo - bass, Igor Skovay - bicie. Kde: Kino Choč.
So 25. apríla o 17.00 h
Tanečný Kubín – Krajské kolo súťaže v modernom tanci detí a mládeže. Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 18.00 h
Koncert hudobnej školy z Dánska – Tradične kvalitný koncert študentov hudobnej školy.
Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 25. – 26. apríla o 18.00 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVA
Do 30 apríla 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov sú po prvý raz prezentované i na Orave. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Námestovo.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo – Kde: Dom kultúry v Námestove.
Koncert
Po 20. apríla o 18.00 h
Honza Nedvěd so skupinou. Kde: Dom kultúry v Námestove.
Podujatia
Po 20. apríla o 8.00 h
Hviezdoslavov Kubín – Okresné kolo v prednese poézie a prózy. Usporiadateľ: CVČ, Dom kultúry Námestovo, KŠÚ v Žiline.
Ut – st 21. – 22. apríla o 8.00 h
XXVI. Námestovské divadelné dni - Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla dospelých, divadiel mladých. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.
Pi 24. apríla
Jarný jarmok – Mestský jarmok.
Ne 26. apríla o 15.00 h
Disco Dance – Okresné kolo tanečnej súťaže. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadateľ: CVČ, Dom Kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 26. apríla o 18.00 h
Yes man – Život Carla Allena je stále o tom istom. Buď odmietne žiadosť o pôžičku v banke, kde pracuje, alebo odmietne pozvanie od priateľov a radšej ostane sám doma pozerať telku. Stal sa z neho muž, ktorého najčastejšie používaným slovom je „nie“. Jeho život sa radikálne zmení, keď neochotne navštívi seminár, ktorý vedie „Áno“ guru naliehajúci na svojich klientov, aby častejšie používali slovíčko „áno“ a zmenili tak svoje životy.
PODUJATIE
Pi – so 24. – 25. apríl
Dilong Star – Spevácka súťaž. Kde: KD. Usporiadateľ: ZŠ R. Dilonga Trstená.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 19.00 h
Budú hrať... – Komorný program SĽUKu. V programe môžete vidieť a počuť bohaté spektrum tradičných ľudových nástrojov a rozmanitosť folklóru Slovenska. Kde: sála KD. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 26. apríla o 18.00 h
Ženy - Komédia o súčasných ženách a sile ženského priateľstva. Mary má ideálny život: krásny dom, rozkošnú dcéra, úspešného manžela a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky. Ideálny život je ale málokedy večný. K jeho zruinovaniu stačí strata zamestnania a zistenie manželovej nevery, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: vo výstavnej sieni Ateliér, v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG.
Ut – ne 14.00 – 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 24. apríla
Deň učiteľov – Spoločenské stretnutie učiteľov mesta. Kde: veľká sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ.
Ne 26. apríla
Mini show – Kde: Kino Javor. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 21. apríla o 18.30 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu herec Jiří Macháček, si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 16.00 h
V Očovej pri tanci - Folklórny program z podpolianskeho regiónu. Vystúpi Folklórny súbor Očovan z Očovej. Kde: Kinosála Domu kultúry v Nižnej.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Do 1. mája pre údržbu zatvorený.

ORAVSKÁ LESNÁ
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 14.00 h
Lesňanská heligónka – XII. ročník medzinárodného stretnutia heligonkárov – V programe sa predstavia: Heligonkári z hornej Oravy - Oravská Lesná, Zákamenné, Oravské Veselé, Liesek, Rabča. Hostia: z Kysúc, Terchovej, Žiliny, Topoľčian, Trenčína, Serede, Trnavy, V. Krtíša, Novej Bane, Čierneho Balogu, Detvy, Šariša. Zahraniční hostia: z Českej republiky a Poľska. Kde: v kultúrnom dome. Usporiadateľ: FS Fľajšovan v spolupráci s Obecným úradom Oravská Lesná.

HRUŠTÍN
Koncert
So 25. apríla
Tublatanka, Bezdeda a iné... Kde: DK Hruštín.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 26. apríla
Turnaj v šachu a dáme – Športová súťaž. Usporiadateľ: Obec Babín

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 2. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 3. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 4. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 5. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 6 900
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 376
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 618
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 425
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 344
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 225
 7. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 159
 8. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 742
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí 2 550
 10. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 2 379
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Rukami pracovníčok prejde denne zhruba osem ton odpadkov.

Mnohí sa sťažovali, prečo odpad doma pracne triedia, keď aj tak príde jedno auto a odvezie všetko dokopy. Čo sa deje?


6 h

Mesto bude mať nízkouhlikovú stratégiu. Na vypracovanie dokumentu získalo bezmála 19-tisíc eur.


13 h

Najsevernejšia obec Slovenska – Oravská Polhora sa ešte koncom minulého roka zapojila do mikroprojektu v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika - Fond malých projektů vďaka ktorému v týchto dňoch úspešne ukončila realizáciu projektu s názvom „Soľ nad zlato“.


17 h
Istebné ako jediné v minulej sezóne vypadlo. Do najvyššej súťaže sa chce vrátiť.

Zloženie siedmej ligy bude tvoriť štrnásť družstiev. Spojila sa totiž s najnižšou oravskou súťažou.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mesto hygienikov o konaní hromadnej akcie neinformovalo.


18 h

Pri dopravnej nehode sa zranili štyria ľudia, z toho dve deti.


18 h

Najmenej zaočkovaná je Radôstka, najviac Snežnica.


a 1 ďalší 14 h

Na mieste zasahoval aj vrtuľník.


9 h

Už ste čítali?