Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub
Po 20. apríla 18.30 h
Ukrutne šťastní – Groteskne ladená dráma so žánrovými odbočkami ku kriminálke, westernu či hororu, vyniká originálnou štylizáciou a pútavým vykreslením temnej atmosféry, ktorá obostiera podivne vyšitú komunitu.
Ut – st 21. – 22. apríla o 18.30 h
Veľký rešpekt – Dvaja chalani z Petržalského sídliska nemajú čo robiť, a tak sa trochu flákajú, trochu chľastajú a hlavne sa snažia zbaliť nejaké baby. Je v tom len jeden háčik: sú to dvaja celkom slušní lúzri, a tak sa im v tomto smere príliš nedarí. Film bude premietaný na plátno z DVD média.
Pi – ne 24. – 26. apríla o 18.30 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Kde: Župný dom.
Do 18. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, Vlado Medzihradský – Fotografie. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Mestské kultúrne stredisko
Do 30. apríla 10.00 – 15.00 h
Fotoštúdie – netradičné zátišia – Škola úžitkového výtvarníctva, odbor fotografia. Kde: Výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 30. apríla
3. ročník výstavy prác detí VII. MŠ, Námestie Slobody – fotogaléria MsKS Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvoja tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii, v Župnom dome, v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
PODUJATIE
Po 20. apríla o 16.00 h
Slávnostné otvorenie expozície Čaplovičovej knižnice - Otvorenie expozície pri príležitosti 170. výročia vzniku Bibliotéky Čaplovičiany, ktorú rodnej Orave venoval darovacou listinou z 15. apríla 1839 vzdelanec a zberateľ kníh Vavrinec Čaplovič z Jasenovej. Kde: v Oravskom múzeu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Ut 21. apríla o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko, Dolný Kubín.
St 22. apríla o 11.00 h
Spomienky na Ivana Ballu – Spomienkový program venovaný kubínskemu rodákovi a významnej osobnosti sloven-ského hudobného života. Kde: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
Št 23. apríla o 19.00 h
Koncert
Fermata – Na scéne sa táto jazz-rocková formácia pohybuje od roku 1973, keď ju založili mladí muzikanti na čele s Ferom Griglákom, bývalým členom skupín Prúdy a Collegium Musicum. Na konte majú 12 albumov. Vďaka vysokej technickej úrovni a muzikantskej vyspelosti prežíva kapela v súčasnosti už niekoľký úspešný „comeback“. Zloženie: František Griglák - gitara, Peter Preložník – klávesy, Fedor Frešo - bass, Igor Skovay - bicie. Kde: Kino Choč.
So 25. apríla o 17.00 h
Tanečný Kubín – Krajské kolo súťaže v modernom tanci detí a mládeže. Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 18.00 h
Koncert hudobnej školy z Dánska – Tradične kvalitný koncert študentov hudobnej školy.
Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 25. – 26. apríla o 18.00 h
Sněženky a machři po 25 letech – Náhodným stretnutím Kardu a Vikyho po dvadsiatich piatich rokoch pri lanovke v Krkonošiach sa začína pokračovanie legendárneho úspešného filmu Sneženky a machři.
VÝSTAVA
Do 30 apríla 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov sú po prvý raz prezentované i na Orave. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Námestovo.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ Námestovo – Kde: Dom kultúry v Námestove.
Koncert
Po 20. apríla o 18.00 h
Honza Nedvěd so skupinou. Kde: Dom kultúry v Námestove.
Podujatia
Po 20. apríla o 8.00 h
Hviezdoslavov Kubín – Okresné kolo v prednese poézie a prózy. Usporiadateľ: CVČ, Dom kultúry Námestovo, KŠÚ v Žiline.
Ut – st 21. – 22. apríla o 8.00 h
XXVI. Námestovské divadelné dni - Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla dospelých, divadiel mladých. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.
Pi 24. apríla
Jarný jarmok – Mestský jarmok.
Ne 26. apríla o 15.00 h
Disco Dance – Okresné kolo tanečnej súťaže. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadateľ: CVČ, Dom Kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 26. apríla o 18.00 h
Yes man – Život Carla Allena je stále o tom istom. Buď odmietne žiadosť o pôžičku v banke, kde pracuje, alebo odmietne pozvanie od priateľov a radšej ostane sám doma pozerať telku. Stal sa z neho muž, ktorého najčastejšie používaným slovom je „nie“. Jeho život sa radikálne zmení, keď neochotne navštívi seminár, ktorý vedie „Áno“ guru naliehajúci na svojich klientov, aby častejšie používali slovíčko „áno“ a zmenili tak svoje životy.
PODUJATIE
Pi – so 24. – 25. apríl
Dilong Star – Spevácka súťaž. Kde: KD. Usporiadateľ: ZŠ R. Dilonga Trstená.
PRIPRAVUJEME
Po 27. apríla o 19.00 h
Budú hrať... – Komorný program SĽUKu. V programe môžete vidieť a počuť bohaté spektrum tradičných ľudových nástrojov a rozmanitosť folklóru Slovenska. Kde: sála KD. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 26. apríla o 18.00 h
Ženy - Komédia o súčasných ženách a sile ženského priateľstva. Mary má ideálny život: krásny dom, rozkošnú dcéra, úspešného manžela a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky. Ideálny život je ale málokedy večný. K jeho zruinovaniu stačí strata zamestnania a zistenie manželovej nevery, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: vo výstavnej sieni Ateliér, v Galérii M. Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a OG.
Ut – ne 14.00 – 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 24. apríla
Deň učiteľov – Spoločenské stretnutie učiteľov mesta. Kde: veľká sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ.
Ne 26. apríla
Mini show – Kde: Kino Javor. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 21. apríla o 18.30 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu herec Jiří Macháček, si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 16.00 h
V Očovej pri tanci - Folklórny program z podpolianskeho regiónu. Vystúpi Folklórny súbor Očovan z Očovej. Kde: Kinosála Domu kultúry v Nižnej.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Do 1. mája pre údržbu zatvorený.

ORAVSKÁ LESNÁ
PODUJATIE
Ne 26. apríla o 14.00 h
Lesňanská heligónka – XII. ročník medzinárodného stretnutia heligonkárov – V programe sa predstavia: Heligonkári z hornej Oravy - Oravská Lesná, Zákamenné, Oravské Veselé, Liesek, Rabča. Hostia: z Kysúc, Terchovej, Žiliny, Topoľčian, Trenčína, Serede, Trnavy, V. Krtíša, Novej Bane, Čierneho Balogu, Detvy, Šariša. Zahraniční hostia: z Českej republiky a Poľska. Kde: v kultúrnom dome. Usporiadateľ: FS Fľajšovan v spolupráci s Obecným úradom Oravská Lesná.

HRUŠTÍN
Koncert
So 25. apríla
Tublatanka, Bezdeda a iné... Kde: DK Hruštín.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 26. apríla
Turnaj v šachu a dáme – Športová súťaž. Usporiadateľ: Obec Babín

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 19 597
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 366
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 521
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 665
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 12 567
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 429
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 207
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 628
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 349
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 348
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?