Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Porubu vystrelilo víťazstvo na tretie miesto

Bobrovčania v zápase s Rabčou potvrdili, že derby nemá favorita. Posledné Leštiny nevstúpili do boja o záchranu najlepšie. Doma inkasovali od Brezy štvorku. Zápas kola zvládli futbalisti spod Oravského hradu a zvíťazili najtesnejším rozdielom. Dlhá s K

Bobrovčania v zápase s Rabčou potvrdili, že derby nemá favorita. Posledné Leštiny nevstúpili do boja o záchranu najlepšie. Doma inkasovali od Brezy štvorku. Zápas kola
zvládli futbalisti spod Oravského hradu a zvíťazili najtesnejším rozdielom. Dlhá s Krivou brali na domácej pôde body lepšie postaveným družstvám Lokce a Klina.

Góly: Púplava, P. Hucko – Kucek
Zostava domácich: Kováč, Hrúzik, Paprčka, P. Hucko, Vicáň, Kosmel, P. Dudáš, Koedam, Dauda, M. Dudáš, M. Feranc Striedali: Strapec, Púplava
Zostava hostí: Ratičák, Mordel, Jendroľ, Mokošák, M. Rentka, Ľ. Rentka, Baňas, Kucek, Bodorík, Ľ. Mordel Striedali: Hrkeľ, Palider
Domáci začali útočne a mali aj viac z hry. Od prvej minúty si Poruba vytvorila tlak. Prvá strela do bránky smerovala od P. Dudáša, no brankár ju kryl. V 16. min strela hostí smerovala len do brankára. Domáci aj vsietili gól, no rozhodca skôr odpískal nedovolený zákrok. Hostia hrali od začiatku na rýchle protiútoky, domáca obrana však bola pozorná. V 40. min mali Ferancom šancu domáci, ten však zblízka prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, aj bránu. V 44. min nastrelil P. Dudáš žrď. Prvý polčas sa teda skončil bez gólov.
Druhé dejstvo malo na začiatku vlažné tempo. Hralo sa len medzi šestnástkami. Až v 64. min prišla gólová akcia, keď Feranc prihral z pravej strany Púplavovi a bolo 1:0. Domáci sa naďalej snažili, no v bránke stál pozorný Ratičák. V 85. min prišlo nedorozumenie obrany domácich a po centrovanej lopte Kucek vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, domáci zaútočili. V skrumáži sa najlepšie zorientoval P. Hucko, 2:1. Poruba si prvý jarný zápas zaslúžila vyhrať, ale hra jej mužstva nebola zďaleka ideálna. ANTON ČIPČALA

Krivá – Klin 2:2 (0:2)
Góly za domácich: Džubek, Kubášek
Zostava domácich: Zeman, Sersen, Baláž, Kravský, Konfala, Bačkor, F. Pazúrik, M. Pazúrik, Zaťko, Martvoň, Sakmár, striedali: Kubášek, Slanický, Kavčiarik
Diváci: 200
Hostia začali lepšie. Hneď v úvode sa gólovo presadili, no hlavný rozhodca odpískal faul na brankára Zemana. Celý prvý polčas hrali hostia na rýchle protiútoky. V 25. min sa im jeden z nich aj podaril a viedli 1:0. O desať minút nato fauloval domáci hráč. Hostia si postavili loptu na priamy kop. Dobre zahranú štandardnú situáciu sa im podarilo po hlavičke zrealizovať na druhý gól. Domáci hneď nato vystriedali, na trávnik nabehol Kubášek a oživil hru domácich. V druhom polčase začali domáci veľmi dobre. Hostia však boli naďalej nebezpeční rýchlymi protiútokmi. V 70. min Džubek po rohovom kope znížil hlavou na 1:2. O desať minút nato hostia faulovali pred šestnástkou a Kubášek sa prezentoval strelou, z ktorej pramenil gól na 2:2. Útoky sa potom striedali na obidvoch stranách, ale na remízovom stave sa už nič nezmenilo. Dvesto divákov v Krivej videlo pekný futbal, hlavne zo strany hostí. JOZEF ŠTRBKA

Bobrov – Rabča 3:1 (2:0)
Góly: Peter Bomba, Belvončík, Náhly – Kovalčík
ŽK: Adamica, Pajta, Jagnešák
Zostava domácich: Manszál – Namyslovský, Škombár, Náhly, Gužík, Tropek, Belvončík, Rehm, Peter Bomba, S. Gerek, D. Gerek, striedali: Bobek, Bernát, Pavol Bomba
Zostava hostí: Adamica – Slovík, Pajta, Kozák, Iskierka, Kvasňák, Revaj, Jagnešák, Mucha, Kovalčík, Sivka, striedal: Jagelka
Divákov: 500
Pred početnou kulisou začali domáci výborne a hostí zatlačili do defenzívy. Svoju prevahu okorenili gólom v 15. min, keď Peter Bomba na dvakrát prestrelil hosťujúceho gólmana. O päť minút mohol domáci tím viesť už dvojgólovým rozdielom. Penaltou však trestuhodne pohrdol Stanislav Gerek. Jeho zaváhanie napravil v 35. min Belvončík, ktorý nechytateľne trafil spoza šestnástky. V závere polčasu mali obe mužstvá obrovskú šancu na skórovanie. V oboch prípadoch ostalo však iba pri pokuse. Druhé dejstvo začalo prekvapujúcou aktivitou Rabče a hneď z prvého útoku aj zapršalo. Kontaktný gól vsietil Kovalčík. Domáci káder však hosťom viac nedovolil a umnou hrou ich akcie likvidoval už v zárodku. V 70. min sa postavil k exekúcii priameho kopu Náhly a strelou z 30 m prekvapil hosťujúceho gólmana, 3:1. V závere zápasu sa ocitol ešte v tutovej šanci Belvončík, ale stav sa už nemenil. ANTON GROBARČÍK

Or. Podzámok – Novoť 1:0 (1:0)
Gól: Ján Kováč
ŽK: Datko, Dančo – Mikolajčík, Š. Florek
ČK: Bartoš (Novoť)
Zostava domácich: Kubinda, Datko, L. Kováč, J. Kováč, Horňák, Ordančík, Marcinek, Chromek, Brienik, Dančo, Feranc, striedali: Šiška, Fiderák
Zostava hostí: Bolek, Zaordančík, Š. Florek, Beňuš, P. Jašica, T. Hollý, M. Mikolajčík, Ľ. Mikolajčík, Godiš, M. Hollý, Ľ. Jašica, striedali: Kojdjak, Nodžák, Bartoš
Hoci podľa tabuľky sa mali stretnúť dva rovnocenné tímy, len domáci potvrdili svoje tabuľkové postavenie. V prvom polčase padol jediný gól z hlavičky Jána Kováča, ktorý výborne spracoval nahrávku brata Lukáša. Druhá polovica hry sa odvíjala podobne, ako prvá – prevažne na polovici Novote. V cca 70. min. z 20 m prudko vystrelil Brienik, no opečiatkoval len žrď novotskej brány. Peknú šancu mal ešte Chromek, ktorý preloboval aj brankára, no lopta skončila iba na brvne brány hostí. V 89. min po zákernom faule odzadu musel Bartoš opustiť hraciu plochu, no na výsledku sa už nič nezmenilo.
JÁN HOLUBČÍK

Vavrečka – Veličná 2:0 (1:0)
Góly: M. Sklarčík, Srnčík
ŽK: Móres
ČK: Pukáč
Zostava domácich: M. Hurák – Doroš, Hrkeľ, Peter Brčák, P. Sklarčík, Hoľma, Hurák, Srnčík, M. Sklarčík, M. Holmík, J. Holmík, striedali: Pavol Brčák, Kozoň, Koráb
Zostava hostí: Pukáč – D. Zvara, Kalina, Jakubjak, P. Sučák, M. Zvara, Moravec, Martinusík, Gajdošík, Móres, J. Sučák, striedal: Hraško
Domáci futbalisti od úvodného hvizdu zatlačili svojho súpera na jeho polovicu. Z prevahy Vavrečky pramenili aj gólové šance, ale cestu do brány si nenašli. V 17. min výborne prenikol Michal Holmík, ktorého ešte pred šestnástkou nedovolene zastavil hosťujúci gólman. Za tento nešetrný faul bol vylúčený a od tej chvíle sa Veličná začala iba brániť. Najkrajšia akcia prišla v 27. min, kedy si narazili loptu Sklarčíkovci a Martin prekrásnym lobom otvoril skóre stretnutia. V ďalších minútach 1. polčasu sa potýkal domáci tím s nepresnosťou v koncovke a aj preto viedli domáci iba jednogólovým náskokom. Do druhého dejstva nastúpila Vavrečka s cieľom konečne prelomiť smolu v zakončení. Hostia im to však komplikovali, keď často kúskovali hru. Domáci celok upokojil až Srnčík, ktorý si narazil loptu s Michalom Holmíkom a nedal brankárovi žiadnu šancu. Záverečné minúty dohrávali hostia iba s ôsmimi hráčmi. Kvôli zraneniu opustili trávnik dvaja hráči a keďže na striedačke Veličná už nemala nikoho, museli sa brániť presile. Domáci však túto výhodu nezúžitkovali.
JOZEF SKLARČÍK

Dlhá – Lokca 1:1 (0:1)
Góly: J. Bakoš – Slameník
ŽK: Haviar, J. Bakoš – R. Kadavý, Z. Bartoš
Zostava domácich: Štrbka – Šutta, P. Kurčinka, Spišiak, M. Kurčinka, Oršuliak, Haviar, J. Bakoš, M. Capuliak, Jendrišek, Móres, striedali: M. Bakoš, M. Komperda, Novák
Zostava hostí: Gorčák – Bartoš, P. Ondrek, Bombjak, Kadavý, Náčin, Trnka, Triebeľ, Kormaňák, Ošťadnický, Slameník, striedal: M. Ondrek
Divácka kulisa videla na štadióne v Dlhej zaujímavý futbal. Šance sa striedali na oboch stranách a súperi si nedarovali takmer nič. Z oboch aktérov na ihrisku si však ani jeden nedokázal vytvoriť trvalejšiu prevahu. V 1. polčase trafili do čierneho iba hostia, skóre otvoril hlavou Slameník. Po prestávke naopak dostali loptu do siete len domáci futbalisti. Po ľavej strane potiahol loptu Capuliak a jeho center bombou zakončil Bakoš. Konečný výsledok je verným odzrkadlením diania na ihrisku. ANTON NOVÁK

Leštiny – Breza 0:4 (0:2)
Góly: Maťovčík 2, Janiga 2
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Gajdošík, Balko, Belo, Mačuha, Krakovský, Dragan, L. Hubčík, Horvát, Michna striedali: Sitek, Ľ. Hubčík
Zostava hostí: Korda, Betík, Mäsiar, Hládek, Rabčan, Kormaňák, Juriga, Betík, Janík, Maťovčík, Katrenčík, striedali: Hádek, Volček
ŽK: Ladislav Hubčík, Ľuboš Hubčík, Krakovský, Gajdošík - Janík
Domáci začali veľkým tlakom, keďže chceli potvrdiť domáce víťazstvo. V 15. minúte sa Michna dostal k strele na bránu, no brankár ju vychytal. V 20. min Hubčík strieľa spoza šestnástky nad bránu. O 5 min nato, po chybe domácej obrany, hráč hostí svoju nájazd na bránu premieňa na gól. Breza vedie 1:0. V 35. min opäť dochádza k chybe v domácej obrane a hráč Brezy zvyšuje na 2:0 pre hostí. Pred polčasom sa Michna ocitá pred bránou Brezy atakovaný dvoma obrancami, avšak brankár hostí zachránil. Mužstvo Brezy podalo v druhom polčase skvelý výkon. V 70. minúte znova brankár bravúrne podržal domáce mužstvo a vychytal samostatný nájazd. V 80. min Breza láme domácu obranu a zvyšuje stav priamo z rohu na 0:3. O 10 min nato takmer dostali domáci gól spoza šestnástky, no hráč bránu minul. Dúfajme, že domáce mužstvo prehltlo horkú pilulku hneď v prvom zápase jari a mužstvo získa ešte množstvo bodov aj na trávnikoch súperov. VLADIMÍR MICHNA

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  5. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Okolo bývali gajdoši, zastávka ich bude pripomínať

Autobusová zástavka v Oravskej Polhore má nový šat.

Zástavka gajdošov.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Kamión narazil do reštaurácie a pohostinstva (+VIDEO)

Vodič pravdepodobne za volantom zaspal, havaroval v centre Tvrdošína.

Nečakaná zastávka kamióna v centre Tvrdošína.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.