Rozhodne sa už teraz na východe?

BK Dolný Kubín - Inter Bratislava 111:71
(25:22, 25:17, 26:19, 35:13)

Body: Štefanac 18, Jugo 14, Dubovský 12, Žilík, Savovič, Strapec a Krajčo po 11, Maslík 9, Ondrejka 8, Piták 4, Futo 2, Záhora bez bodu - Polakovič 25, Kachlík 15, Homola 9, Ravasz 7, Bayer a Cramer po 5, Kuffa 4, Stojanovič 1, Bauer bez bodu
TH: 18/10 - 16/9, fauly: 19 - 16, trojky: 9 - 3, rozhodovali: Hlinka, Kukelčík, Kuska, n 580 divákov

Tri kolá pred koncom play-out sa v tabuľke vytvorili dvojičky 50-bodových (Handlová - Inter) a 43-bodových (Košice - Dolný Kubín). Dolný Kubín ostatné dva domáce zápasy vyhral a v nastúpenom trende chcel pokračovať aj proti Interu. Celkovo osem víťazstiev a deväť prehier na domácej palubovke dávalo domácim predpoklady na úspech. Späť ale k dnešnému zápasu.
Dolnokubínčania opäť potvrdili povesť húževnatého súpera. Znova mali silnú podporu z tribún a víťazstvo nad oslabeným súperom sa dostavilo, keďže primárnym cieľom Bratislavčanov vo zvyšku sezóny už nie sú ani tak výsledky, ale snaha dať príležitosť mladým basketbalistom a overiť si, či majú potenciál ašpirovať do zostavy budúcej sezóny. Podobne, ako v ostatných súbojoch, aj tentoraz mal tréner Adamčík k dispozícii „všetkých“ deviatich hráčov.
Dolný Kubín je svojou hrou nepríjemné družstvo pre nejedného súpera. Agresívnejší basketbal od domácich hosťom od začiatku nevoňal a mali problém sa s ním vyrovnať. K tomu možno pripísať aj výrazný presing v jednotlivých minútach.
Dolnokubínčania od úvodných minút v domácom prostredí išli rázne za víťazstvom. Inter dokázal odolávať náporu domácich iba v prvom polčase. V jeho závere si domáci vybudovali malý náskok, a ten neskôr navyšovali. Už v 25. min mali dvadsaťpäťbodový náskok. Do konca zápasu ho ešte zvýšili a prikrášlili trojciferným skóre. O prekonanie hranice sa postaral dvojbodovým košom Ondrejka. Hlavne posledná štvrtina bola zo strany Interu na „uterák“. Čoho sa domáci chytili, to im padlo do koša.
V domácom drese sa vo veľmi dobrej forme, podobne ako v posledných dueloch, ukázal Dominik Štefanac, autor osemnástich bodov. V závere sa na palubovku dostal aj Záhora, ktorý si od novembra pripísal ďalšiu minutáž. Na druhej strane Polakovič potvrdil svoju extratriedu, keď na 25 bodov mu stačilo odohrať tridsať minút.
To najdôležitejšie však čaká Dolnokubínčanov v stredu 15. apríla v Košiciach. Ak sa im podarí na pôde svojho najväčšieho rivala zvíťaziť, o zostupujúcom sa rozhodne až v poslednom kole. Ak v Košiciach Oravci nezvíťazia, s extraligou sa rozlúčia, pretože vzájomné zápasy budú mať horšie. V takom prípade im už nepomôže ani prípadné víťazstvo v zápase nad Handlovou v domácom prostredí, ktorý je na programe v sobotu 18. apríla.