Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut – st 14. – 15. apríla o 18.30 h
Underworld 3: Vzbura Lykanov - Tretí diel upírskeho príbehu sa ponára do histórie stáročia trvajúceho krvavého konfliktu me-dzi aristokratickými Upírmi, známymi ako mŕtvi vládcovia, a divošskými Lykanmi (vlkolakmi). Mladý Lykan Lucian sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorý ich prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otroctva.
Pi – ne 17. - 19. apríla o 16.00 h
Kozí príbeh – Povesti staré Prahy - Staré pražské legendy v prvom českom 3D animovanom filme, ktorý je zároveň aj prvým v celej východnej Európe. Rodinná komédia Kozí príbeh – Povesti starej Prahy sa odo-hráva v českej stredovekej metropole, ešte stále plnej strašidiel, rodiacich sa legiend a nadobúdajúcej svoju majestátnu tvár. Hlavní hrdinovia filmu – dedinský mládenec Kuba a jeho prostoreká Koza – sa pripletú k stavbe Karlovho mosta, vzniku Orloja, príbehu Faustovho domu, ich kroky skríži kat Mydlář a spať im nedá ani povestný chlpatý duch. Originálnu výtvarnú štylizáciu, ktorá nadväzuje na tradíciu českej školy animovaného filmu, doplňuje najmodernejšia technológia pre tvorbu 3D počítačovo animovaných filmov a skvelé hlasové obsadenie postáv.
Pi – ne 17. – 19. apríla o 18.30 h
Nie je z teba až tak paf - Gigi je sympatická tridsiatnička. Pekná, inteligentná, šarmantná, iba trochu neistá pri prvom rande a následných krokoch typu „kto má komu a kedy zavolať“. Alebo nemá šťastie na pravých chlapov a trápi sa, hoci by nemusela. Beth je sedem rokov šťastne zamilovaná do Neila, ktorý neprejavuje záujem oženiť sa s ňou. Janine prestavuje barák a zisťuje, že jej manžel Ben pred ňou čosi skrýva, možno neveru, s blondínkou Annou. O tú má záujem aj Conor, lebo s ňou párkrát spal a nedokáže zabudnúť.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto: Župný dom.
Do 18. mája
Kreslili sme v galérii – Výber z 5. ročníka výstavy detských prác. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom – výstava
Po – pi 9.00 – 16.30 h, Ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
Moja milá Orava - Vlado Medzihradský – Fotografie. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Mestské kultúrne stredisko – výstava
Do 30. apríla od 10.00 – 15.00 h
Foto štúdie – netradičné zátišia – Škola úžitkového výtvarníctva, odbor fotografia. Kde: výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 30. apríla
3. ročník výstavy prác detí VII. MŠ, Námestie Slobody – Fotogaléria.
Kde: MsKS Dolný Kubín
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
Koncert
Št 16. apríla o 19.00 h
Milan Lasica & Hot Serenaders - Program Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders. Orchester je jedným z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku, ktoré interpretuje hudbu 20. a 30. rokov. Členovia zoskupenia sú vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých píšu notu po note aranžmány. Tie potom v autentických oblekoch, s brillantínou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú. Kde: Divadelná sála MsKS.
St 15. apríla
170. výročie Čaplovičovej knižnice – Spomienkový program. Usporiadateľ: Oravské múzeum POH Dolný Kubín.
Ne 19. apríla o 10.00 h
Oslavy 100. výročia narodenia I. Ballu – Hudobno-slovesné pásmo v rámci služieb Božích. Kde: Chrám ECAV v Dolnom Kubíne.
Ne 19. apríla o 10.00 h
Oslavy 100. výročia narodenia I. Ballu – Hudobno-slovesné pásmo v rámci služieb Božích. Kde: Chrám ECAV v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.
PRIPRAVUJEME
Št 23. apríla o 19.00 h
Fermáta – Koncert legendárnej skupiny. Kde: Kino Choč.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Filmový klub
Pi 17. apríla o 18.00 h
Po svadbe – Hrdinom filmu je Jacob Pedersen, vyliečený alkoholik a idealistický humanitárny pracovník. V Indii riadi sirotinec, ktorému hrozí z finančných dôvodov zavretie a jedinou možnosťou záchrany je Jacobova cesta do rodného Dánska, odkiaľ prichádza ponuka finančnej pomoci od bohatého Jörgena.
So – ne 18. – 19. apríla o 18.00 h
Valkýra – Skutočný príbeh plukovníka Clausa von Stauffenberga, ktorý stál na čele rozsiahleho protinacistického sprisahania s hlavným cieľom – likvidáciou Adolfa Hitlera a odstavenie jeho najvernejších spolupracovníkov.
VÝSTAVA
Do 30. apríla od 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov sa po prvý raz prezentujú na Orave. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, mesto Tvrdošín.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov ZUŠ – Kde: Dom kultúry v Námestove.
PRIPRAVUJEME
Po 20. apríla o 18.00 h
Honza Nedvěd so skupinou. Kde: Dom kultúry v Námestove.
Po 20. apríla
Hviezdoslavov Kubín – Okresné kolo v prednese poézie a prózy. Usporiadateľ: CVČ, Dom kultúry Námestovo, KŠÚ v Žiline.
Ut – st 21. – 22. apríla o 8.00 h
XXVI. Námestovské divadelné dni - Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla dospelých, divadiel mladých. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadatelia: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 19. apríla o 18.00 h
Cinka Panna - V rodine kočovného cigánskeho primáša sa narodila dcéra. Spontánne veselie je také veľké, že kočovníci sa rozhodnú prenocovať na pozemkoch miestneho zemana. Z krátkej zastávky sa stáva dočasný pobyt. Na pozemkoch vyrastá rómska osada. Ľudia v nej žijú život v duchu rodových tradícií a obyčají. Kontakt s okolitým svetom rodine Cinkovcov zabezpečujú ich hudobné vystúpenia. Právo hrať v kapele majú len muži. Mladá Cinka Panna prejaví hudobné nadanie, no poslaním ženy nie je stať sa huslistkou, ale starať sa o domácnosť. Mladé dievčatá sú v duchu tradicionalizmu predávané do manželstva. Osudu sa nevyhne ani Cinka Panna. Jej otec ju predá synovi kováča.
PODUJATIE
So 18. apríla o 8.00 h
Hrá celá rodina – Kultúrno-spoločenské podujatie, XXIII. ročník. Kde: Gymnázium M. Hattalu Trstená.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 19. apríla o 18.00 h
Príbeh o zúfalčekovi - Príbeh o myšiakovi s náramne veľkými ušami, ktorý miloval hudbu a princeznú, a tiež o krysiakovi Rosvitovi, čo žil v temnote, ale túžil po svetle, o Drobinke Sviňke, hlúpučkej služobnej s jednou veľkou predstavou. Ich osudy sa budú preplietať v bludisku v podhradí aj v hradných komnatách. Dôležitú úlohu zohrá aj hradná kuchárka a polievka, ktorú tajne uvarila.
VÝSTAVY
Ut – ne 10.00 - 16.00 h
Galéria Márie Medveckej - 30. výročie otvorenia. Oravská galéria v Dolnom Kubíne si pripomína v tomto roku 30. výročie otvorenia svojej stálej expozície Galérie Márie Medveckej. Výber z diela je od r. 1979 inštalovaný v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Celoživotná tvorba maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska – Oravou.
Ut – ne 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 27. júla
Opustená paleta – Fero Kráľ (1919 – 2008). Výstava, ktorú pripravila Oravská galéria zo svojich zbierok, dokumentuje Oravu ako Kráľovu veľkú krajinársku tému. Kde: Výstavná sieň Ateliér v Galérii Márie Medveckej. Usporiadateľ: ŽSK a Oravská galéria v Dolnom Kubíne.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 14. apríla o 16.00 h
Tango s komármi – Dvaja emigranti po rokoch prichádzajú na pár dní domov, na Slovensko. Karol sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu oženiť, Rudo má na neho nenápadne dohliadnuť. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode sa situácia oboch skomplikuje. Minulosť si na nich počkala a oni musia ukázať, čo sú zač.
PODUJATIE
Ne 19. apríla o 14.00 h
5. Detský country bál – Prehliadka country skupín. Tancujú: Mixér, Virgínia, Izabela, Karolínka, Chrobáci, Matelko a Chrobáci, Matelko, MŠ, Harlekýn. Hrajú: Alibabky, Daily, Twitters. Kde: v Rotunde Domu kultúry Nižná. Usporiadateľ: ZŠ s MŠ a OcÚ Nižná.
Ne 19. apríla o 18.00 h
Spomienka na fašiangy – Celovečerný program. Vystúpia: FS Senior Oravan, sólisti FS Lipa – Slov. Gymnázium Budapešť, Ľudová hudba Klobúčnikovcov – Veľké Túrovce, spevák Jaroslav Zápotočný – Žaškov, Ľudová rozprávačka Katarína Strapcová – Žaškov. Kde: Dom kultúry Nižná. Program je náhradou za Fašiangové predstavenie, ktoré sa pre štátny smútok neodohralo 22. februára.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
14. apríla od 10.00 – 15.00 h
Počas tohto dňa je Oravský hrad otvorený, až do 1. mája bude však z dôvodu údržby zatvorený.

ORAVSKÁ JASENICA
Pi 17. apríla o 11.00 h
Spomienkové podujatie k 220. výročiu narodenia M. Hamuljaka a slávnostné pomenovanie ZŠ na ZŠ M. Hamuljaka - Slávnostný program k výročiu významnej osobnosti Oravy. Kde: Oravská Jasenica. Usporiadatelia: Obec Oravská Jasenica, Základná škola Oravská Jasenica, OKS v Dolnom Kubíne.

ORAVSKÁ LESNÁ
PRIPRAVUJEME
Ne 26. apríla o 14.00 h
Lesňanská heligónka – XII. ročník medzinárodného stretnutia heligonkárov – V programe sa predstavia: heligonkári z Hornej Oravy - Oravská Lesná, Zákamenné, Oravské Veselé, Liesek, Rabča. Hostia: Z Kysúc, Terchovej, Žiliny, Topoľčian, Trenčína, Serede, Trnavy, V. Krtíša, Novej Bane, Čierneho Balogu, Detvy, Šariša. Zahraniční hostia: z Českej republiky a Poľska. Kde: v kultúrnom dome. Usporiadateľ: FS Flajšovan v spolupráci s Obecným úradom Oravská Lesná.

HRUŠTÍN
Koncert
So 18. apríla o 20.00 h
Lavagance – Talkshow, 100 °C, DJ Snovo. Kde: Dom kultúry Hruštín.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 19 743
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 524
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 12 364
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 391
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 249
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 743
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 856
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 771
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 670
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 967
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Pod Oravským hradom vynovili sochu svätca

Ján Nepomucký je na Orave obľúbeným svätcom. Ak nerátame rôznorodú mariánsku ikonografu, tak najčastejšie práve jeho stavali naši predkovia na prícestné stĺpy.

Reštaurovanie sochy Jána Nepomuckého na pilieri pod Oravským hradom.

Rely Dakar skončila, obaja Oravci môžu byť na seba hrdí

Štefan Svitko dosiahol piaty raz umiestnenie v najlepšej desiatke.

Štefan Svitko sa piatykrát umiestnil v najlepšej desiatke Rely Dakar.

Aha, čo vymysleli, aby sa ľudia na zastávkach nenudili

Oravská knižnica našla spôsob, ako využiť knihy, ktoré už nepotrebuje.

Knihy na železničnej stanici v Dolnom Kubíne.

Začali nevinne, skončili na stovke

Kamaráti strieľali na Silvestra šampanské na vrchole Šípa. Zvládli veľkú výzvu.

Kamaráti Ján Obrin (vľavo) a Vladimír Krška (vpravo) zvládli uplynulý rok vyjsť 100-krát na Šíp.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Polícia sa k sankciám za porušenie lockdownu v Nitre nevyjadruje

Kto nemá potrebné doklady, otočia ho a nevpustia do mesta.

Majiteľ pohrebníctva: Nárast úmrtí je taký veľký, aký si za 20 rokov praxe nepamätám

Ivan Fontáni, majiteľ pohrebných služieb Silencia v Martine potvrdil, že úmrtnosť za november a december vzrástla oproti minulému roku o 70%. Nie všetci sú však „covidoví zosnulí“. Chladiace boxy si musia prenajímať v okolitých obciach.

Už ste čítali?