Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Námestovo - Lietavská Lúčka 1:3 (1:2)

Prvý zápas jarnej časti odohrali futbalisti MŠK so svojím súperom na novom ihrisku s umelou trávou.

Stretnutie prinieslo rýchly, dobrý futbal, žiaľ, so zlým výsledkom pre Námestovčanov. Lepší začiatok si však domáci nemohli ani želať. V 6. min predviedol nádherné sólo stredom hosťujúcej obrany Andrej Brčák a popri vybiehajúcom brankárovi s prehľadom zakončil. V 9. min bol na hranici pokutového územia faulovaný dôrazný Hrubjak. Brčákovu strelu pod brvno gólman Tatranský vyrazil na roh. O minútu neskôr už bolo vyrovnané. Hostitelia stratili na vlastnej polovici loptu. Následnú šancu cementárov Smataník ešte zneškodnil a odrazenú strelu vykopával z bránkovej čiary Habiňák. K druhej odrazenej lopte sa dostal útočník hostí Jaroslav Kaštan a hlavou skóroval. Gólová odpoveď žlto-čiernych mohla prísť hneď z nasledujúceho protiútoku. Prenikajúceho Brčáka zastavil obranca L. Lúčky v šestnástke nedovolene. Z nariadenej penalty ale Plančo, nová posila MŠK, trafil len do pravej žrde a odrazenú loptu neposlal do siete ani Kurčinka. Obe mužstvá aj naďalej produkovali rýchlu, kombinačnú hru, ktorá sa prítomným divákom musela páčiť. Rýchlonohí hostia boli neustálym nebezpečenstvom pre domácu obranu. Ich snaha bola korunovaná v 25. min, kedy Smataník neudržal prudkú prízemnú strelu. Hosťujúci Ľuboš Pittner už potom nemal problém poslať loptu do brány. O dve minúty nato lopta len tesne minula Smataníkovu svätyňu. Hráči MŠK stále bojovali. V 30. min si vyslúžil potlesk publika veľmi dobre hrajúci Brčák. Lopta po jeho nožničkách išla tesne vedľa ľavej žrde. V 39. min po rýchlom úniku po ľavej strane nacentroval Macko do päťky na Hrubjaka, ktorého stopér súpera čisto zblokoval.

Druhý polčas začali domáci aktívne so snahou čo najskôr otočil nepriaznivý stav a vytvorili si územnú prevahu. V zhustenom priestore hosťujúcej šestnástky sa im ale nedarilo vytvárať si gólové šance. Naopak, v 49. min stratil loptu stopér Habiňák a útočník hostí sa rútil sám na Smataníka. Ten mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol a jeho strela tesne minula domácu bránu. Tlak domácich narastal. V 61. min v dobrej pozícii neuspel Hrubjak. Námestovská snaha o vyrovnanie neutíchala. V hosťujúcej obrane, miestami osem až deväť člennej, bolo málo miesta pre domáce šance. Preto ich útoky väčšinou končili nepresnou prihrávkou či strelou. Jedenásť minút pred koncom vyšlo takmer domácim trénerom striedanie. Namiesto Hrubjaka prišiel na ihrisko Brňák. Na ľavej strane zakombinovali Stašiniak s Brčákom a na jeho strieľaný center chýbali Brňákovi len milimetre. V záverečných minútach hráči MŠK priklincovali hostí do ich šestnástky, no vytúžený gól nie a nie prísť. Naopak, hostia po rýchlom brejku udreli dve minúty pred záverom zásluhou kapitána Petra Šupinu a zvýšili na konečných 1:3. Námestovčania stratili na domácej pôde dôležité body. Treba však veriť, že im bojovnosť vydrží a ich dobrá zimná príprava sa prejaví už v nasledujúcom zápase v lepšom výsledku.

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: A. Brčák - Kaštan, Pittner, Šupina.
Zostava domácich: Smataník - Klokočík, Habiňák, J. Jurky, F. Košťál ml. - Stašiniak, Macko, Plančo, P. Kurčinka - Hrubjak, A. Brčák, striedali: Brňák, M. Paško.

Ostatné výsledky:
Fiľakovo – Rakytovce 1:1 (0:1). Telek – Murín. Kremnička – Bytča 2:0 (2:0). Hejčík 2. Králiky – Veľký Krtíš – nehrali pre nespôsobilý terén - odložené na 22. apríla. Zvolen – D. Ždaňa 1:0 (1:0). Želiezka. Námestovo – Lietavská Lúčka 1:3 (1:2). Brčák – Kaštan, Pittner, Šupina. Kysucké N. Mesto – Lipt. Štiavnica 1:1 (1:0). Valiašek - Brtko. Krásno – Nová Baňa 2:2 (1:1). Šuty, Targoš – Švec, Jakab. Makov sa odhlásil zo súťaže.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 276

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.