Trstenčania si zgustli na Žaškove

Or. Jasenica – Predmier 1:2 (0:2)
Góly: Mário Madleňák
ŽK: Maroš Madleňák
Zostava domácich: Žofaj, Kaprálik, Dynek, Feranec, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, V. Madleňák, Mihálik, Vráb, Zanovit, Pauč n Striedali: Farský, Skočíkn Divákov: 200
Oravská Jasenica chcela v prvom stretnutí bodovať, čo jej prekazil hráč hostí, keď už v 10. minúte po štandartnej situácii rozvlnil sieť domácej brány. Oravská Jasenica nepresne prihrávala, z čoho pramenili chyby a ďalší gól z 35. minúty, keď hostia zvýšili na 0:2. V druhom polčase chceli domáci hráči strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ich strely míňali bránu hostí. V 90. minúte po nakopávanej lopte z obrany loptu predĺžil hlavou Kaprálik a Mário Madleňák upravuje skóre na konečných 1:2. Domáci si z dnešného zápasu neodniesli ani jeden bod, čo spôsobili mnohé chyby a veľké množstvo nevyužitých šancí. MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Turany 0:4 (0:2)
ŽK: Bukový
Zostava domácich: Machunka – Medvecký, Hradský, Batuna, Gavula, Bukový, Maslo, Sirota, Baláž, Válek, Florek, striedali: Palider, Hutira, Lepáčekn Divákov: 300
Začiatok stretnutia sa odohrával v strede ihriska. Hosťujúci tím prišiel so zámerom nakopávať dlhé lopty, čo sa mu aj vynikajúco darilo. V 11. min si na dlhý odkop a zaváhanie domácej obrany nabehol hosťujúci hráč a bolo 0:1. O 6 minút nato prišla ďalšia obrovská chyba obrancov, no tentoraz príležitosť zneškodnil vynikajúcim zákrokom Machunka. V 33. min mali domáci najväčšiu šancu zápasu, keď Baláž z piatich metrov hlavičkoval do brankárovej ruky. Tri minúty pred odchodom do šatní sa rútili opäť dvaja hráči na brankára domácich, urobili si z neho srandu, ale hráč hostí nepochopiteľne netrafil z blízka odkrytú bránu. Keď už bežala posledná minúta prvého polčasu, spravili domáci zadáci ďalšiu školácku chybu a z nájazdu zvýšili Turany na 0:2. Prvé dejstvo pripomínalo zápas posledného kola jesene v Černovej. V 53. min sa zopakovala situácia ako pri prvých dvoch góloch a hostia už viedli trojgólovým rozdielom. Ojedinelý svetlý moment domáceho družstva priniesla strela Gavulu z pokutového územia. Tú brankár reflexívne vyrazil a naďalej si držal čisté konto. Hosťujúci futbalisti v týchto momentoch kontrolovali hru, stiahli sa pred šestnástku. Vyzeralo to na optickú prevahu domácich, ale zdanie klamalo. V 63. min pekný Balážov center našiel Florek, no ten hlavičkoval ponad bránu. Jediná kombinačná akcia vyšla domácim o sedem minút nato, ale Lepáček v páde nedostal loptu do siete. V záverečnej minúte druhého dejstva hostia zahrávali zo stredu poľa trestný kop a opäť sa opakovala situácia ako pri predošlých góloch. Nepokrytý hosťujúci hráč poľahky upravil na konečných 0:4. V nadstavenom čase mal ešte obrovskú šancu na kopačke domáci Válek, ale zoči-voči brankár nepochodil. ĽUBOMÍR GREGOREC

K. Lúčka – Belá-Dulice 1:2 (0:1), Žabka – Fázik, Hulej. K. Lieskovec – Stráňavy 0:0. ČK: Macura. Černová – Oščadnica 1:0 (0:0), Bobek. S. Bystrica – Trebostovo 1:0 (0:0), Chlebek. ČK: J. Poništ – J. Lukášik. Dúbrava – Z. Poruba 3:3 (2:1), Macko, Surový, Urbanovič – Švárny, Repček, Beťko. ČK: Hrča.

ŽK: Javorek, Pazúrik, Vajdečka – Kapánek, Farko, Mikuš, Reguly
Zostava domácich: Suroviak, Vajdečka, Javorek, Vittek, Paldia, Greššák, Repka, Krasuľa, Hvoľka, Pánik, Pazúrik, striedali: Tropek, Buška, Palider
Zostava hostí: Reguly, Gallo, T, Farko, Kubačka, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Ondrík, Gregaško, Mikuš, striedali: P. Farko n Divákov 300
V Trstenej sa v slnečnom jarnom počasí odohral duel medzi oravskými mužstvami za účasti 300 divákov. Už v prvých sekundách zápasu ohrozil bránu hosti Grešák, ale jeho pokus mieril mimo bránu. V 6. minúte po chybe obrany dávajú hostia gól, ktorý nebol uznaný rozhodcom kvôli prerušeniu hry ešte pred vsietením gólu. V 14. minúte strieľa Hvoľka, ale lopta obtrela horný roh brány. V 19. minúte zahrávajú hostia priamy kop, ale Suroviak loptu pokryl. V 34. minúte sa lopta po zmätku v šestnástke dostala k Vittekovi, ktorý netrafil. V 36. minúte strieľa Pánik, ale brankár jeho úmysel vystihol. V 41. minúte zneškodnil strelu hosťujúcich domáci brankár Suroviak. V 51. minúte strieľa Pánik, ale brankár mu po druhýkrát zmaril pokus skórovať. V 57. minúte po prihrávke Pánika sa v šestnástke uvoľnil Krasuľa, vystrelil a na tečovanú loptu brankár hostí nedočiahol. V 61. minúte sa Greššák prekľučkoval cez dvoch hosťujúcich hráčov, nahráva Pánikovi a ten s chladnokrvnou presnosťou dáva gól. V 63. minúte strieľa Hvoľka na bránu, ale brankár na dvakrát a s ťažkosťami loptu kryje. V 66. minúte sa vyznamenal domáci brankár Suroviak, keď zlikvidoval nebezpečný priamy kop a následné dve dorážky súpera. Z protiútoku mal šancu Paldia, ale netrafil. V 77. minúte po kombinácii Pánika a Greššáka posledne menovaný strelil na bránu a Krasuľa po teči zvyšuje na 3:0. V 82. minúte po ľavom krídle potiahol hru Palider, odcentroval a lopta sa dostala na kopačku Greššáka, ktorý krížnou strelou po zemi zvýšil na 4:0. V 88. minúte zahrávali hostia priamy kop, trafili múr domácich a lopta sa odrazila do brány. Diváci videli dva rozdielne polčasy, pričom druhý polčas lahodil aj náročnému divákovi. PETER MEDVECKÝ

Fomat Martin – Nižná 2:0 (1:0)
ŽK: Šeling, Obtulovič, Dedinský, Belopotočan
Zostava: Brčák – Zboroň, Kuboš Michal, Chladný T., Komačka, Daňa, Kuboš Marek, Dedinský, Chladný R., Šeling, Obtulovič, striedali: Belopotočan, Bažík, Blahút n Divákov: 200
Oravský kolektív vyrukoval na súpera s defenzívnou taktikou. Zámer bol jednoznačný, neinkasovať a streliť nejaký gól. Súper z Turca sa takisto moc nehnal dopredu a tak sa hral pre oko diváka nezaujímavý futbal, takmer bez šancí. Prvé vážnejšie nebezpečenstvo priniesla 19. min a v nej nepresný pokus domáceho hráča z hranice šestnástky. Osmelili sa aj hostia, ale ich sľubne vyzerajúci protiútok zastavil čiarový rozhodca. Skóre sa prvýkrát menilo v 33. min, keď nevinná akcia a strela domácich skončila presne pri ľavej tyči, 1:0. S nepriaznivým stavom mohla niečo urobiť Nižná v poslednej minúte prvého polčasu. Komačkov priamy kop sa šťastne odrazil od múru k Šelingovi, ktorý však loptu dobre nezasiahol a brankár ju bez problémov kryl. Druhá štyridsaťpäťminútovka mala podobný scenár ako tá prvá. Hralo sa prevažne od šestnástky po šestnástku a brankári boli takmer bez práce. Až prišla 79. min, kedy došlo k nedorozumeniu medzi Komačkom a brankárom Brčákom. Prvý menovaný nasmeroval loptu do vlastnej siete. Za zmienku stojí ešte pokutový kop z 85. min, no gólman hostí sa tentoraz vyznamenal a vystihol smer lopty.
PAVOL CABADA

Lisková – Zuberec 2:0 (0:0)
Góly: Martoň, Šiška
ŽK: Petrek n ČK: Filek
Zostava hostí: Tunák, T. Šiška, E. Šiška, M. Šiška, R. Juráň, Kecík, J. Maruniak, Petrek, B. Juráň, S. Maruniak, J. Kovalčík Striedali: Šišila, Filek n Divákov: 200
Hostia hrali od začiatku aktívne, dobre kombinovali, z čoho vznikla jedna gólová šanca, ktorú prekazil domáci brankár. Domáci hrali podobnú hru a už v úvode zápasu chceli rozhodnúť. Pre hráčov Zuberca boli nebezpečné najmä rohové kopy súpera. Prvý polčas nepriniesol žiadne góly, čo chceli hráči Liskovej napraviť od začiatku druhého dejstva. Dobre kombinovali, na čo už vyčerpaní hostia nemohli reagovať. Výsledok nenechal na seba dlho čakať a po rohovom kope domáci otvorili skóre. Hráči Liskovej ožili a začali ešte viac ohrozovať bránu súpera, z čoho vznikol druhý gól domácich, ktorí vyšachovali hosťujúcu obranu a strelou k tyčke nekompromisne upravujú výsledok na konečných 2:0. Na celku Zuberca sa odrazila netrénovanosť a neschopnosť hrať celý zápas s maximálnym nasadením. V zápase hostí sklamali najmä kľúčoví hráči, ktorí mohli priebeh zápasu zvrátiť.KAROL HRNČIAR

Palúdzka - Oravské Veselé 5:1 (3:0)
Gól hostí: Michal Kumor.
ŽK hostí: Pucheľ, Miloš Mušák, R. Večerek.
Zostava hostí: Kolenčík, Švába, Hruška, R. Maslaňák, Pucheľ, R. Večerek, L. Briš, Miloš Mušák, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: M. Kriš, J. Kriš.
Úvodná polovica stretnutia bola zo strany hostí len priemerná. Domáci v nej využili všetky svoje vážnejšie šance a zaslúžene sa dostali do trojgólového vedenia. Po zmene strán sa hra postupne vyrovnala. Následne kapituloval Kolenčík ešte dvakrát. Na konečných 5:1 korigoval Michal Kumor. Potom stopercentnú šancu nevyužil J. Kriš. Hostia nepredviedli to, čo vedia zahrať. Jednoducho, Tatran na domáci FC 34 v tomto súboji futbalovo nemal. Palúdzka zvíťazila zaslúžene a predbehla súpera v tabuľke. Futbalisti Or. Veselého sa posunuli do jej stredu, momentálne sú ôsmi. DUŠAN REJDUGA

Bešeňová – Vrútky 2:2 (1:2), Lipt. Sliače – Sučany 1:4 (1:1), Ďanová – Ludrová 3:0 (1:0).

5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?