Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Družstvá Námestova bez prehry

Badín – Námestovo 0:0
Oba kolektívy sa v prvom polčase len prebúdzali zo zimného spánku. Prvú strelu vôbec na bránu vyslali hostia v 36. min, no pokus Jagnešáka brankár kryl. Domáci dorastenci odpovedali takisto nebezpečnou strelou, s ktorou si gólman Námestova bravúrne poradil. Druhé dejstvo poskytlo divákom už zaujímavejšie divadlo. Vzruch bol pred oboma bránami, ale na svetelnej tabuli sa stav nemenil až do konečného hvizdu. Víťazstvo mohol prikloniť na hosťujúcu stranu Verníček. Jeho zakončeniu chýbali iba milimetre.

D. Kubín – Tvrdošín 5:0 (3:0)
Góly: Letko (11m), Maslo, Čavojda, Kasan, Kozáčik
Oravské derby malo spočiatku všetky znaky úvodu jarnej časti. Domácim viazla kombinačná hra a Tvrdošín na nich vyrukoval s organizovanou hrou. Nevyhol sa však faulu v šestnástke, po ktorom poslal domáci kolektív do vedenia Letko. Hostia mali dve výborné šance na zvrátenie výsledku, ale hrubé chyby domácich zadákov nepotrestali. Prišiel zákonite trest na opačnej strane a v rozpätí troch minút zrazu svietilo na ukazovateli 3:0. Druhý polčas bol už v réžii Dolného Kubína. Svoju enormnú prevahu okorenili iba dvoma gólmi, i keď šancí mali na dva zápasy.

16. K.N.Mest o15 3 2 10 18:51 11
Ostatné výsledky: Bytča – Nová Baňa 3:2 (1:1), Krásno – Bánová 2:1 (1:0)

Badín – Námestovo 0:4 (0:1)
Góly: M. Čiernik 2, Gorčák, Kurtulík
Už úvodné oťukávanie naznačilo, kto bude držať dirigentskú paličku. Technicky a fyzicky zdatnejšie Námestovo sa ujalo už v 5. min vedenia. Nechytateľným projektilom sa prezentoval Čiernik. Aktivitou hýriaci hostia sa už do prestávky nepresadili, ale ich útočné chúťky sa prejavili naplno po obrátke. Postupne sieť za domácim gólmanom rozvlnili Gorčák, Kurtulík a bodku za stretnutím dala samostatná akcia Čiernika. Oba kolektívy Námestova odohrali výborné zápasy a všetci chlapci si zaslúžia pochvalu.

D. Kubín – Tvrdošín 4:1 (3:0)
Góly: Pavlík, Štober, Machaj, Tješ – Ferenčík (11m)
V úlohe favorita tohto stretnutia boli domáci dorastenci a tejto roly sa výborne zhostili najmä v prvom dejstve. Vytvorili si pohodlný trojgólový náskok, keď o góly sa postarali Pavlík, Štober a Machaj. Najmä projektily posledných dvoch menovaných boli nechytateľné. Po obrátke sa sily na trávniku vyrovnali a nebezpečne začali hrýzť aj hostia. Po faule Kurtulíka v šestnástke znížil Tvrdošín z jedenástky na 1:3. Potom mal hosťujúci kolektív ešte ďalšie dve výborné šance, no ostalo iba pri príležitosti. Domáci tím zmrazil nádeje hostí na nejaký ten bod v 75. min, keď strieľaný center Tješa skončil prekvapujúco za chrbtom Dubovského. Skóre sa už potom nemenilo a z oravského derby vzišiel zaslúžene ako víťaz Dolný Kubín.

16. Č. Balog 15 0 1 14 14:68 1
Ostatné výsledky: Bytča – Nová Baňa 7:0 (4:0), Krásno – Bánová 1:3 (1:1)

Or. Jasenica – Predmier 1:1 (1:0)
Gól: Trabalík
Domáci dorastenci predviedli svojim divákom festival zahodených šancí. Šťastena sa tentoraz priklonila na hosťujúcu stranu. Ich konštrukciu brány Oravská Jasenica opečiatkovala šesťkrát a z jedinej strely na bránu vyťažili cenný bod.

Zuberec – Černová 2:2 (1:0)
Góly: Kovalčík, Jurčo
Pod Roháče zavítala vedúca Černová, no domáci ich svojím výkonom milo zaskočili. Všetko išlo ako po masle až do nešťastného momentu, keď sa zranil domáci stopér a odvtedy to v obrannej fáze začalo škrípať. Ani dvojgólové vedenie nestačilo Zubercu, ktoré dokázalo prehospodáriť v priebehu jednej minúty sľubný náskok. Bod má však proti takémuto silnému súperovi cenu zlata.

14. Štiavnik 14 3 0 11 16:37 9
Ostatné výsledky: Rajec – L. Sliače 1:3 (1:0), Hôrky – L. Hrádok 2:0 (2:0), Zajaček, Hazda, Štiavnik – Belá 0:2 (0:0), Terchová – Stráňavy 3:1 (1:0), Rogoň 2, Tlacháč, Lisková – Z. Poruba 3:1

Bziny – T. Kľačany 3:1 (2:1)
Góly: Márer, M. Janota (11m), Mundier
Hostia z Turca moc oslnivý výkon nepredviedli. Domáci ich predčili vo všetkých herných činnostiach a nedali im najmenšiu šancu pomýšľať na nejaký bodový zisk.

Trstená – Žabokreky 2:1 (1:0)
Góly: J. Zaťko, M. Žulko
Zápas mal potrebnú kvalitu a hralo sa vo veľmi vysokom tempe. Šance sa striedali pred oboma bránami a gólmani sa na prácu nemohli sťažovať. Domáci už viedli dvojgólovým rozdielom, no Žabokreky strelili kontaktný gól a o víťazovi zrazu nebolo rozhodnuté. Lenže domáci tím v záverečných fázach hru umne kúskoval a hostí už nepustil do gólovej možnosti.

Rabča – Or. Veselé, Liesek – Diviaky odložené

D. Kubín – Námestovo 0:2 (0:0)
Góly: Jagnešák, Železňák
V metropole Oravy sa stretli dva najkvalitnejšie oravské kluby. Zo začiatku oba kolektívy vychádzali zo zabezpečenej obrany. Postupom času prichádzali aj šance a na tie Dolnokubínčania v 1. dejstve vyhrali. Gól sa im však nepodarilo dať. Aj druhé dejstvo začal miernym tlakom domácich, ktorí boli iniciatívnejší a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa im však stalo osudné. Námestovo malo pevnú obranu a vyrážalo do nebezpečných protiútokov. Ofenzívna taktika domácich bola nakoniec zbraňou hostí. Tí dvoma gólmi zrazili domáci tím na kolená. Zápas bol však nesmierne vyrovnaný a spravodlivým odzrkadlením by bola deľba bodov.

Martin – Tvrdošín 8:0 (1:0)
Pôda druhého tímu bola pre oravský kolektív veľkým sústom. I keď v prvom polčase držali hrateľný výsledok, ich vyhliadky na sľubný výsledok sa rozplynuli behom dvanástich minút. V tomto časovom rozmedzí inkasovali púť kúskov a už nebolo prakticky o čo hrať.
14. Tvrdošín 15 0 2 13 3:70 2
Ostatné výsledky: Žilina – Dukla B. Bystrica 3:1 (1:1), Kašuba 2, Petruš, Žiar n. Hr. – JUPIE B.Bystrica 1:3 (0:1), Čadca – Č. Balog 4:0 (3:0), Ružomberok – Zvolen 5:0 (2:0), Lučenec – Podbrezová 0:3 (0:2)

D. Kubín – Námestovo 0:2 (0:1)
Góly: Kriš, Kornhauser
Stretnutie mladších žiakov nebolo tak vyrovnané ako zápas ich starších kolegov. Lepší boli hostia z Námestova. Tí v oboch polčasoch svoju prevahu vyšperkovali jedným presným zásahom. Gólový účet otvoril Kriš, ktorý odrazenú loptu poľahky poslal do siete. Pohodu na hosťujúce kopačky priniesol druhý gól v sieti Dolného Kubína. Zaváhanie domácich zadákov potrestal strelou k tyči Kornhauser a dal tak bodku za vydareným víkendom Námestovčanov.

Martin – Tvrdošín 3:0 (1:0)
Hostia, ktorí doposiaľ nezískali ešte ani bod, svojím výkonom na Turci milo prekvapili. S domácimi držali statočne tempo hry, no v rozhodujúcich chvíľach im chýbala väčšia skúsenosť na kopačkách. Predovšetkým školácke chyby v obranných radoch sa podpísali pod prehru rozdielom triedy.

14. Tvrdošín 15 0 0 15 11:105 0
Ostatné výsledky: Žilina – Dukla B. Bystrica 4:0 (2:0), Čmelík, Pochyba, Stranianek, Krčula, Žiar n. Hr. – JUPIE B.Bystrica 7:3 (3:1), Čadca – Č. Balog 5:2 (4:1), Ružomberok – Zvolen 1:0 (0:0), Lučenec – Podbrezová 1:1 (1:0)

Trstená – Dlhá 1:2 (1:0)
Góly: Ľ. Lepáček – M. Oršuliak, D. Capuliak
Hneď úvodné jarné kolo postavilo proti sebe dva oravské kolektívy. Domáci sa potýkali predovšetkým s nepresnosťou v koncovke. Naopak, hosťujúca Dlhá sa predviedla vysokou efektivitou využívania gólových príležitostí. Behom piatich minút zvrátila nepriaznivý stav a odváža si z Trstenej cenné tri body.

V. Rovné – Rabča 1:2 (1:0)
Góly: P. Kvasňák (11m), P. Gužík
Hosťujúci útočný motor sa po zimnej prestávke rozbiehal len veľmi ťažko. Pretrvávajúca prevaha priniesla svoje ovocie až po zmene strán. Do čierneho sa trafili Kvasňák a Gužík.
Ostatné výsledky: Rajec – K. N. Mesto 0:2 (0:1), L. Mikuláš – Belá 1:2, T. Teplice – Žilina B 2:5 (0:3), Ružomberok B – Bytča 0:3

Trstená – Dlhá 2:2 (1:1)
Góly: P. Zboroň, Ľ. Javorek – A. Hucík, A. Janík
V meraní síl mladších kolegov nemalo ani jedno družstvo výraznejšiu prevahu. Chvíľku ťahali za pílku domáci, potom zas hosťujúci chlapci. Deľba bodov je spravodlivá.

V. Rovné – Rabča 1:6 (0:3)
Góly: R. Bublák 2, M. Miklušák 2, Šurinčík, Ladňák
Mladučkí chlapci Rabče si spravili z domácej brány doslova strelnicu. Postupom času im nasúkali šesť kúskov a pripísali si výborný štart do jarnej časti.
Ostatné výsledky: Rajec – K. N. Mesto, L. Mikuláš – Belá 1:7, T. Teplice – Žilina B 0:5 (0:2), Ružomberok B – Bytča 0:3

Blatnica – Or. Jasenica 5:0 (2:0)
Prvé vystúpenie na jar Oravcom úplne nevyšlo a s húževnatým súperom nedokázali vôbec držať krok. Ten bol vždy popredu a zaslúžene zvíťazil.

Lokca – D. Kubín B 0:8 (0:0)
Góly: M. Bugan 2, Ťapaják 2, Salát, Šubjak, Verníček, Chomistek
Úvodné dejstvo sprevádzala hostí strelecká nemohúcnosť a Lokci pomohla neraz aj žrď. Smolu v zakončení pretrhol hosťujúci celok hneď na začiatku 2. polčasu a jeho útočné chute potom nemalo konca kraja.

Nižná – L. Hrádok 2:1 (2:1)
góly: D. Varhoľ, M. Zboroň
Obrovské prekvapenie pripravili domáci žiaci svojim divákom. S prvým tímom hrali viac než vyrovnanú partiu a miestami až dominovali. Polčasový najtesnejší náskok s prehľadom kontrolovali a umnou hrou si už víťazstvo nedali zobrať.

Istebné – Or. Veselé 2:4 (0:0)
Góly: Labuda, Otruba – Ganobčík 2, Bugaj, Mušák
Po bezgólovom prvom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi. V priebehu šiestich minút skončili v domácej svätyni tri kúsky. Už jednoznačný zápas dokázali domáci zdramatizovať, keď znížili na 2:3. Posledné slovo však mali hostia a v poslednej minúte spečatili tri body.

Námestovo B – Z. Poruba 2:2 (1:0)
Góly: M. Strižinec, D. Brčák
Oravci sa prezentovali sympatickým výkonom. Všetci chlapci do jedného nechali na ihrisku všetko. Iba smolný moment v závere zápasu ich pripravil o zaslúženú odmenu v podobe troch bodov.

Góly: Voška 3, Gura 2, Polák 2, Žofaj, Kavoň, Madleňák, J. Farský, T. Farský
Na hosťoch bolo badať po dlhej odmlke hlad po góloch a zlizla si to domáca Blatnica.

Lokca – D. Kubín B 2:5 (0:3)
Góly za hostí: Štyvra, Hojo, Meľo, Briestenský, Š. Válek
Hostia sa predstavili v Lokci v lepšom svetle, čo aj o gólovo odzrkadlili.

Nižná – L. Hrádok 5:1 (2:1)
góly: F. Kuboš, M. Latka, T. Hvolka, R. Zboroň, M. Móres
Liptákom na Orave ruže nekvitli. Domáci tím ich herne prevýšil a len sporadicky ich púšťal na svoju polovicu. Konto hostí zaťažil piatimi gólmi, čím iba korunoval výborný výkon.

Istebné – Or. Veselé 2:4 (1:1)
Góly: Janozdeják, Drengubiak – Miškovčík, Kíner, Vonšák, Gočal
Zápas začal lepšie pre domácich, ktorí strelili úvodný gól. To bolo však z ich strany všetko. Oravské Veselé prebralo iniciatívu a postupne stav otočilo vo svoj prospech.

Námestovo B – Z. Poruba 8:4 (5:1)
Góly: T. Košút 3, M. Buckulčík 2, A. Medvecký, A. Krnáč, K. Prísažný
Nevídanú gólovú kanonádu predviedli oba tímy. Rezerva Námestova strelila o rovnú polovicu viac a hokejovým výsledkom porazila Závažnú Porubu.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.