Každoročne si na stretnutí vymieňajú skúsenosti a rozoberajú nové matematické teórie. Pre spestrenie programu a prezentovanie tradičnej kultúry Slovenska organizátori pozvali na tento seminár aj folklórny súbor Oravan z Nižnej.
Program súboru je zostavený z hudby a tancov viacerých regiónov Slovenskan a tak je pre cudzincov, ktorí slovenčine nerozumejú, vďaka pestrosti zrozumiteľnejší. Oravanci sa navyše po každom hudobno-tanečnom bloku snažili hostí zapojiť do spoločnej zábavy. Pripravili pre nich krátku tanečnú školu a súťaž.
Ak sa o matematikoch hovorí ako o „suchároch“, v tomto prípade sa to nepotvrdilo. Nemci, Fíni, Mexičania, Indovia aj Poliaci sa do tancovania zapájali s takou chuťou, že človek až žasol. Vrcholom ich nasadenia bola účasť v „širákovom“, na ktorú sa poniektorí tešili najviac. Tento rok Oravanci v spolupráci so štábom organizátorov na čele s profesorom Karolom Mikulom účastníkov seminára prekvapili ešte niečím. Jedným z odborných garantov stretnutia je prof. Jozef Kačur. Keďže sa seminár konal práve na Jozefa, Oravanci zavinšovali oslávencovi k meninám a zaspievali jeho obľúbenú pieseň Goralu. Pán profesor si schuti zaspieval spolu s nimi. Pridali sa aj ostatní, ktorí túto goralskú hymnu poznajú. Po záverečnom cigánskom tanci sa ešte viac ako hodinu tancovalo a spievalo. Dámy a páni, ktorí žijú neustále v spleti čísel, dokázali, že sú tiež len z mäsa a kostí a pri slovenskej ľudovej piesni im srdce mäkne, aj keď ich pôvod nie je slovanský.