Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub 23
Po 6. apríla o 18.30 h
Siedme nebo - Inge ide vrátiť opravené nohavice svojmu zákazníkovi Karlovi. Pri odovzdaní ale dôjde k náhlemu vzplanutiu a sexu. Inge žije s manželom Wernerom. Preto sa spočiatku vzťahu s Karlom bráni, ale vzájomná (nielen sexuálna) príťažlivosť je silnejšia. Láska predsa kvitne v každom veku, i v tom dôchodkovom, v ktorom sú protagonisti tohto filmu. Príbeh predkladá vlastne tradičný ľúbostný trojuholník. Sleduje svojich hrdinov natvrdo – pri sexe i v tých najbolestivejších situáciách. Pred divákom nič neskrýva, tabuizovaná téma erotiky medzi starými ľuďmi tu nachádza možno na prvý pohľad šokujúce, ale adekvátne zobrazenie – bez akejkoľvek strojenosti a s autenticitou, ale aj s porozumením a humorom. Film predstavuje veľmi realistickú a dôležitú výpoveď o psychických i fyzických túžbach staršej generácie.
Ut – st 7. – 8. apríla o 18.30 h
RocknRolla - Londýnske podsvetie už nie je to, čo bývalo. Namiesto drog sa obchoduje s nehnuteľnosťami a z kriminálnikov sa stávajú podnikatelia. Ide o ťažké prachy - a tie chcú všetci: malý zlodejíček One Two, záhadný ruský miliardár Uri Obomavich aj stará škola Lenny Cole. Všetci ostrí chlapci pripravujú sprisahania, spoločne paktujú a zároveň sa majú na pozore. Niekto však spraví chybu a neuveriteľnou náhodou sa osud jedného multimiliónového obchodu ocitne v rukách drogovo závislého a absolútne nespoľahlivého rockera Johnnyho - toho, ktorý mal byť mŕtvy, ale zatiaľ vyzerá až príliš živo...
Pi – ne 10. – 12. apríla o 16.00 h
Cesta na mesiac 3D – 3D animovaná roz-právka o troch odvážnych muchách, ktoré si splnili svoj sen a leteli spolu s človekom na Mesiac. Rok 1969: Nat, I.Q. a Scooter trávia celé dni premýšľaním nad tým, ako vyriešiť istý malý, delikátny problémik. Potrebujú sa totiž dostať na Mesiac.
Pi – ne 10. – 12. apríla o 18.30 h
Po prečítaní spáľte - CIA veterána Osbournea Coxa vyhodia z práce kvôli alkoholu. Nenapadne mu nič lepšie, než rozpustiť svoj splín v spomienkovej knihe, plnej zaujímavých detailov zo svojej nedávnej činnosti. Rukopis sa úplnou náhodou dostane do rúk chamtivých zamestnancov miestnej telocvične Lindy Litzke a Chada Feldheimera, ktorí neoplývajú mimoriadnou inteligenciou. Netušia, k akému materiálu sa vlastne dostali. V domnení, že ide o tajné vládne dokumenty, sa pokúsia Coxa vydierať. Do prípadu sa okrem iných zamieša aj vyšetrovateľ a notorický záletník Harry Pfarrer. Čo sa má stať sa aj stane, ale na prekvapenie samotných postáv i divákov trošku inak, než by sa očakávalo. Čierna krimi komédia sa odvíja v rovine plnej prehmatov a zábavných nedorozumení.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom – výstava
Po – pi 9.00 – 16.30 h, Ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, LXXV VM Vlado Medzihradský – Fotografie. Kde: vo Florinovom dome. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Tvorivé dielne
Školský rok 2008/2009, Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovu, 043 586 32 12.
PODUJATIE
Ut 7. apríla o 13.00 h
Oslavy 100. výročia narodenia I. Ballu – Pietny akt s kladením vencov. Kde: Mestský cintorín pri hrobe I. Ballu. Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.
PRIPRAVUJEME
Koncert
Št 16. apríla o 19.00 h.
Milan Lasica & Hot Serenaders - Pozývame vás na program Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders. Orchester patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku, ktoré interpretuje hudbu 20-tych a 30-tych rokov. Členovia zoskupenia sú vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých píšu notu po note aranžmány. Tie potom v autentických oblekoch, s brillantinou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 8. apríla o 18.00 h
Ženy – Mary má ideálny život, krásny dom, rozkošná dcéra, úspešný manžel a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky. Ideálny život je ale málokedy večný . K jeho zruinovaniu stačí strata zamestnania a zistenie manželovej nevery, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis.
Ne 12. apríla o 18.00 h
Austrália – Anglická aristokratka Lady Sarah Ashley žije svoj život v prostredí povrchnej dokonalosti. Manželstvo bez lásky a detí ju pripravilo o vieru vo všetko, čo kedy malo zmysel. Jej tvrdohlavosť ju doháňa k ceste na druhý koniec sveta z Londýna odchádza do Darwinu v Austrálii. Tu chce konečne usvedčiť svojho muža z nevery.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov Základnej umeleckej školy v Námestove. – Kde: Dom Kultúry v Námestove.
PRIPRAVUJEME
Po 20. apríla o 18.00 h
Koncert Honza Nedvěda so skupinou. Kde: Dom Kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 12. apríla o 18.00 h nepremieta

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. apríla o 18.00 h nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 9. apríla
Veľkonočné dekorácie – Predajná výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. Kde: Mestské kultúrne stredisko Tvrdošín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Mesto Tvrdošín.
Do 10. apríla
Krátke sny – Na vernisáž 95. výstavy vás pozýva Peter Pollágg. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia Slovenskej moderny a postmoderny. Kde: v priestoroch novej Art Galérie Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.
PODUJATIE
Pi – so 10. – 11. apríl
Zvony sú zviazané - Sprievod rapkáčov po mestskej časti Medvedzie. Usporiadateľ: Občianske združenie Medvedzie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 7. apríla o 16.00 h
Lovecká sezóna 2 - Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami. Keďže sa im aj napriek animovanej záplavy v roku 2006 darilo nad očakávanie dobre, vykoledovali si jej pokračovanie.
PODUJATIE
Rockový koncert
12. apríla o 16.00 h
Orava Rockfest Springt – Rockový koncert. Vystúpia kapely: Konflikt, Zóna A, Hyperion, Galadriel, The Lampions, From our Hands, Tichá domácnosť. Kde: Dom kultúry Rotunda Nižná.
PRIPRAVUJEME
Ne 19. apríla o 14.00 h
5. Detský country bál – Prehliadka country skupín. Tancujú: Mixér, Virgínia, Izabela, Karolínka, Chrobáci, Matelko a Chrobáci, Matelko, MŠ, Harlekýn. Hrajú: Alibabky, Daily, Twitters. Kde: v Rotunde Domu kultúry Nižná. Usporiadateľ: ZŠ s MŠ a OcÚ Nižná.

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Veľkonočné sviatky – Počas Veľkonočných sviatkov zvyknú remeselníci v areáli múzea predvádzať výrobu kraslíc, pletenie korbáčov, výrobu sviečok a obradového pečiva, či točenie na hrnčiarskom kruhu, drôtovanie a rezbárstvo. V prípade priaznivého počasia sa vyháňajú po zime von aj domáce zvieratá. Na nedeľné poobedie je pre návštevníkov pripravený folklórny program venovaný symbolom jarných obradov.
Ne 12. apríla
Veľkonočné popoludnie – Ukážka remeselnej výroby, veľkonočné zvyky, folklórny program. Na nedeľné poobedie je pre návštevníkov pripravený folklórny program venovaný symbolom jarných obradoch. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.
Ne 12. apríla
Veľkonočná estráda – Usporiadateľ: PFS Zuberec
Ne 12. apríla
Veľkonočná zábava – Tradičná ľudová veselica. Usporiadateľ: Izabela Zuberec

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 4. Magazín SME Ženy už v predaji
 5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 7. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 8. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 10. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 780
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 24 936
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 660
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 971
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 717
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 459
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 12 863
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 478
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 320
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 165
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na nitrianskom letisku núdzovo pristál vrtuľník americkej armády

Dôvodom neplánovaného pristátia bolo zlé počasie.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Už ste čítali?