Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub 23
Po 6. apríla o 18.30 h
Siedme nebo - Inge ide vrátiť opravené nohavice svojmu zákazníkovi Karlovi. Pri odovzdaní ale dôjde k náhlemu vzplanutiu a sexu. Inge žije s manželom Wernerom. Preto sa spočiatku vzťahu s Karlom bráni, ale vzájomná (nielen sexuálna) príťažlivosť je silnejšia. Láska predsa kvitne v každom veku, i v tom dôchodkovom, v ktorom sú protagonisti tohto filmu. Príbeh predkladá vlastne tradičný ľúbostný trojuholník. Sleduje svojich hrdinov natvrdo – pri sexe i v tých najbolestivejších situáciách. Pred divákom nič neskrýva, tabuizovaná téma erotiky medzi starými ľuďmi tu nachádza možno na prvý pohľad šokujúce, ale adekvátne zobrazenie – bez akejkoľvek strojenosti a s autenticitou, ale aj s porozumením a humorom. Film predstavuje veľmi realistickú a dôležitú výpoveď o psychických i fyzických túžbach staršej generácie.
Ut – st 7. – 8. apríla o 18.30 h
RocknRolla - Londýnske podsvetie už nie je to, čo bývalo. Namiesto drog sa obchoduje s nehnuteľnosťami a z kriminálnikov sa stávajú podnikatelia. Ide o ťažké prachy - a tie chcú všetci: malý zlodejíček One Two, záhadný ruský miliardár Uri Obomavich aj stará škola Lenny Cole. Všetci ostrí chlapci pripravujú sprisahania, spoločne paktujú a zároveň sa majú na pozore. Niekto však spraví chybu a neuveriteľnou náhodou sa osud jedného multimiliónového obchodu ocitne v rukách drogovo závislého a absolútne nespoľahlivého rockera Johnnyho - toho, ktorý mal byť mŕtvy, ale zatiaľ vyzerá až príliš živo...
Pi – ne 10. – 12. apríla o 16.00 h
Cesta na mesiac 3D – 3D animovaná roz-právka o troch odvážnych muchách, ktoré si splnili svoj sen a leteli spolu s človekom na Mesiac. Rok 1969: Nat, I.Q. a Scooter trávia celé dni premýšľaním nad tým, ako vyriešiť istý malý, delikátny problémik. Potrebujú sa totiž dostať na Mesiac.
Pi – ne 10. – 12. apríla o 18.30 h
Po prečítaní spáľte - CIA veterána Osbournea Coxa vyhodia z práce kvôli alkoholu. Nenapadne mu nič lepšie, než rozpustiť svoj splín v spomienkovej knihe, plnej zaujímavých detailov zo svojej nedávnej činnosti. Rukopis sa úplnou náhodou dostane do rúk chamtivých zamestnancov miestnej telocvične Lindy Litzke a Chada Feldheimera, ktorí neoplývajú mimoriadnou inteligenciou. Netušia, k akému materiálu sa vlastne dostali. V domnení, že ide o tajné vládne dokumenty, sa pokúsia Coxa vydierať. Do prípadu sa okrem iných zamieša aj vyšetrovateľ a notorický záletník Harry Pfarrer. Čo sa má stať sa aj stane, ale na prekvapenie samotných postáv i divákov trošku inak, než by sa očakávalo. Čierna krimi komédia sa odvíja v rovine plnej prehmatov a zábavných nedorozumení.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 21. júna
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Kde: Vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Do 14. júna
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Kde: v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, Oravská galéria v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Florinov dom – výstava
Po – pi 9.00 – 16.30 h, Ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, LXXV VM Vlado Medzihradský – Fotografie. Kde: vo Florinovom dome. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
Tvorivé dielne
Školský rok 2008/2009, Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovu, 043 586 32 12.
PODUJATIE
Ut 7. apríla o 13.00 h
Oslavy 100. výročia narodenia I. Ballu – Pietny akt s kladením vencov. Kde: Mestský cintorín pri hrobe I. Ballu. Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.
PRIPRAVUJEME
Koncert
Št 16. apríla o 19.00 h.
Milan Lasica & Hot Serenaders - Pozývame vás na program Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders. Orchester patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku, ktoré interpretuje hudbu 20-tych a 30-tych rokov. Členovia zoskupenia sú vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých píšu notu po note aranžmány. Tie potom v autentických oblekoch, s brillantinou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 8. apríla o 18.00 h
Ženy – Mary má ideálny život, krásny dom, rozkošná dcéra, úspešný manžel a čiastočný úväzok návrhárky v odevnej firme. A naviac sa môže spoľahnúť na svoje úžasné kamarátky. Ideálny život je ale málokedy večný . K jeho zruinovaniu stačí strata zamestnania a zistenie manželovej nevery, čo využije jej najlepšia kamarátka pre svoj ženský časopis.
Ne 12. apríla o 18.00 h
Austrália – Anglická aristokratka Lady Sarah Ashley žije svoj život v prostredí povrchnej dokonalosti. Manželstvo bez lásky a detí ju pripravilo o vieru vo všetko, čo kedy malo zmysel. Jej tvrdohlavosť ju doháňa k ceste na druhý koniec sveta z Londýna odchádza do Darwinu v Austrálii. Tu chce konečne usvedčiť svojho muža z nevery.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov Základnej umeleckej školy v Námestove. – Kde: Dom Kultúry v Námestove.
PRIPRAVUJEME
Po 20. apríla o 18.00 h
Koncert Honza Nedvěda so skupinou. Kde: Dom Kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 12. apríla o 18.00 h nepremieta

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. apríla o 18.00 h nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 9. apríla
Veľkonočné dekorácie – Predajná výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. Kde: Mestské kultúrne stredisko Tvrdošín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Mesto Tvrdošín.
Do 10. apríla
Krátke sny – Na vernisáž 95. výstavy vás pozýva Peter Pollágg. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia Slovenskej moderny a postmoderny. Kde: v priestoroch novej Art Galérie Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.
PODUJATIE
Pi – so 10. – 11. apríl
Zvony sú zviazané - Sprievod rapkáčov po mestskej časti Medvedzie. Usporiadateľ: Občianske združenie Medvedzie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 7. apríla o 16.00 h
Lovecká sezóna 2 - Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami. Keďže sa im aj napriek animovanej záplavy v roku 2006 darilo nad očakávanie dobre, vykoledovali si jej pokračovanie.
PODUJATIE
Rockový koncert
12. apríla o 16.00 h
Orava Rockfest Springt – Rockový koncert. Vystúpia kapely: Konflikt, Zóna A, Hyperion, Galadriel, The Lampions, From our Hands, Tichá domácnosť. Kde: Dom kultúry Rotunda Nižná.
PRIPRAVUJEME
Ne 19. apríla o 14.00 h
5. Detský country bál – Prehliadka country skupín. Tancujú: Mixér, Virgínia, Izabela, Karolínka, Chrobáci, Matelko a Chrobáci, Matelko, MŠ, Harlekýn. Hrajú: Alibabky, Daily, Twitters. Kde: v Rotunde Domu kultúry Nižná. Usporiadateľ: ZŠ s MŠ a OcÚ Nižná.

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Veľkonočné sviatky – Počas Veľkonočných sviatkov zvyknú remeselníci v areáli múzea predvádzať výrobu kraslíc, pletenie korbáčov, výrobu sviečok a obradového pečiva, či točenie na hrnčiarskom kruhu, drôtovanie a rezbárstvo. V prípade priaznivého počasia sa vyháňajú po zime von aj domáce zvieratá. Na nedeľné poobedie je pre návštevníkov pripravený folklórny program venovaný symbolom jarných obradov.
Ne 12. apríla
Veľkonočné popoludnie – Ukážka remeselnej výroby, veľkonočné zvyky, folklórny program. Na nedeľné poobedie je pre návštevníkov pripravený folklórny program venovaný symbolom jarných obradoch. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.
Ne 12. apríla
Veľkonočná estráda – Usporiadateľ: PFS Zuberec
Ne 12. apríla
Veľkonočná zábava – Tradičná ľudová veselica. Usporiadateľ: Izabela Zuberec

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
 5. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 8. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 9. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Čerstvá dvojnásobná mamička porovnáva pôrod v Nemecku
 2. Tretia generácia očných špecialistov prichádza do Košíc
 3. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 4. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 5. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov
 6. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 8. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 9. Posúvajú svet k lepšiemu: Sociálni inovátori
 10. Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 15 764
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 13 957
 3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 11 460
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 328
 5. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 021
 6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 6 995
 7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 6 949
 8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 781
 9. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 439
 10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 725
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Róbert Judiak sa stal juniorským majstrom Slovenska.

Až deväť našich športovcov sa postavilo na štart majstrovstiev Slovenska v kros duatlone, ktorý kombinuje bežeckú i cyklistickú časť. Jeden si hovorí aj slovenský šampión.

1 h
Divadelné predstavenie poľských detí si tie slovenské môžu pozrieť prostredníctvom internetu.

Slovensko poľská spolupráca detí úspešne pokračuje.

29m
Poslanci oslobodili podnikateľov od platenia dane za zriadenie terasy na verejnom priestranstve aj tento rok.

Oravské mestá sa vlani aj tento rok snažili pomôcť gastropriemyslu. Prevádzkovateľov od platenia dane za terasy úplne oslobodili alebo sadzbu znížili na minimum.

4 h

Potravinári označujú zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami za jeden z kľúčových legislatívnych predpisov.

4 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Rýchla jazda na kabriolete sa skončila v protismere, doplatili na to nevinní ľudia.

20 h

Nevinní ľudia doplatili na rýchlu jazdu mladíka.

15 h

Ihrisko za plotom malo slúžiť aspoň deťom, respektíve vnúčatám majiteľov susedných pozemkov. Taká bola dohoda s cirkvou. Na prenajatom trávniku však žiadne hracie prvky nie sú.

11. máj

Auto po zrážke odhodilo do priekopy.

23 h

Už ste čítali?