BASKETBAL EXTRALIGA

Vstup do záverečnej fázy o záchranu im nevyšiel

Inter Bratislava - BK Dolný Kubín 72:59
(17:18, 12:13, 19:15, 24:13)

Body: Polakovič 19, Cramer 14, Stojanovič 13, Homola 10, Kachlík 7, Ravasz 4, Bauer 3, Kuffa 2, Bayer bez bodu - Futo 18, Štefanac 13, Savovič a Strapec po 10, Dubovský 4, Ondrejka a Krajčo po 2, Jugo, Maslík a Žilík bez bodu, TH: 27/18 - 19/14, n fauly: 20 - 22, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Kúkelčík, Matejčík, Cetl, 200 divákov

Dolný Kubín má jednoznačne oveľa väčšiu motiváciu v poslednej fáze súťaže ako Inter Bratislava. Bratislavčania boli oslabení o troch kľúčových hráčov tak, ako v stredajšom stretnutí. „Náhradníci“ však ukázali, že basketbal hrať vedia. Dolnokubínčania verili, že môžu zopakovať rovnaký výsledok, ako uhrali s Interom doma. To sa im však nepodarilo.
Bratislavský Inter sa v stredu na vlastnej koži presvedčil, že v dolnokubínskom „pekle“ sa nevyhráva ľahko ani papierovým favoritom. Interisti však v domácom prostredí zložili reparát z predošlého duelu. Dolnokubínčania navyše robili až priveľa technických chýb, či strát lôpt, čo ich pripravilo o lepší výsledok.
Šesť zápasov pred koncom základnej časti boli družstvá bojujúce o záchranu - Košice a Dolný Kubín - na rovnakej štartovacej čiare. To sa nezmenilo ani po piatom stretnutí pred koncom, keďže Košičania odišli porazení z handlovskej haly v pomere 110:82.
Dolnokubínčania sa v zápase celkom nevyrovnali so stratou Miroslava Žilíka. Ten síce nastúpil na necelé štyri minúty, no nezaznamenal žiadny bod, ani iný „vstup“ do stretnutia. Práve v stredu proti Interu sa zranil a pre výron členka nemohol nastúpiť na dlhšiu minutáž.
O záchranu bojujúci Dolný Kubín začal v Bratislave veľmi dobre. Už v 3. min viedol 8:0 a neskôr aj 9:4. Bratislavčania sa zlepšili a otočili vývoj vo svoj prospech. V 12. min mali prvý významnejší náskok - 23:18, ale neskôr bol zápas dlho vyrovnaný. Svedčí o tom aj stav 55:53 v 34. min. Až záver patril opäť Interu, ktorý hlavne v záverečných minútach prevýšil svojho súpera jednoznačne v útočnej hre. Z domácich „sniperov“ sa ako obvykle darilo Polakovičovi, autorovi 19 bodov. Nezaostával však ani Američan Cramer či Srb Stojanovič. Na druhej strane sa v najlepšom svetle ukázal exinterista Futo.
Dolný Kubín už v stredu 1. apríla nastúpi na domácej pôde na predposledný vzájomný duel sezóny proti Košiciam o 18.00 h. V sobotu 4. apríla sa oravský celok predstaví v Handlovej, kde bude bojovať o ďalšie dôležité body potrebné na záchranu.

(24:22, 17:18, 29:19, 25:26)
Body: Štefanac 21, Maslík 13, Futo a Savovič 12, Žilík 10, Strapec 9, Jugo 8, Dubovský 5, Krajčo 3, Piták 2 - Polakovič 28, Cramer 21, Homola 16, Stojanovič a Ravasz 8, Kachlík 4
Fauly: 23 – 19,TH: 11/14 - 16/27,trojky: 6/21 (Futo 2, Dubovský, Savovič, Strapec a Krajčo 1) - 5/17 (Cramer 4, Stojanovič 1), Doskoky (útočné): 7 – 8, nDoskoky (obranné): 21 – 18, Bloky: 4 – 4, nRozhodcovia: Zubák, Kúkelčík a Fuska, Návšteva: 520

Dolnokubínčanov po prehre v existenčnom zápase s Košicami čakal doma nepríjemný súper z Bratislavy. Interisti už v minulom kole stratili šancu hrať play - off a keďže nevypadnú, sezóna pre nich prakticky skončila. Na druhej strane, domáci potrebovali víťazstvo ako soľ. Domácim pomohlo aj to, že pár dní pred zápasom ukončil Inter spoluprácu s oporami Míčkom, Golianom a Ďurišom. Aj preto bol miernejším favoritom Dolný Kubín. Na palubovke nakoniec dokázal vybojovať víťazstvo.
Do zápasu lepšie vstúpili hostia a rýchlo sa ujali vedenia 5:0, no domáci sa rýchlo oklepali. Hostia síce dokázali zvýšiť na 7:4, no prišli chvíle Miroslava Futa, keď dvoma trojkami po sebe, navyše tá druhá aj s faulom Stojanoviča, otočil skóre na 11:10 v prospech domácich. Dolnokubínčania sa dostávali do hry a aj keď bola prvá štvrtina pomerne vyrovnaná, domáci boli lepší. Väčšinu prvej štvrtiny si udržiavali dvoj- až trojbodový náskok. Ešte v poslednej sekunde to skúšal za tri body hosťujúci Cramer, no jeho strela do koša nepadla, a tak bol náskok domácich po prvej štvrtine 24:22.
Druhá časť prebiehala podobne ako prvá. Ani jeden z tímov nedokázal odskočiť. Bolo vidieť, že na palubovke je aj veľa mladých hráčov v obidvoch tímoch, lebo niektoré chyby a straty lôpt sa dali naozaj nazvať školáckymi. Oravci si svoj tesný náskok udržiavali, dokonca tri minúty pred koncom polčasu to bolo po koši Štefanaca už o sedem bodov (41:34). Posledné tri minúty však patrili hosťom. Domáci si ako keby spomenuli na nedávne zápasy. Prestali hrať svoju hru, zahadzovali čisté šance. Naopak Interisti sa šnúrou šiestich bodov dotiahli na polčasových 41:40. Vyzeralo to, že Dolnokubínčania budú o výsledok opäť bojovať do posledných sekúnd, ako to bolo v ich zápasoch v poslednej dobe zvykom.
Tretia štvrtina však už plne patrila domácim. Predsa len trojica skúsených hráčov s pomocou „juniorov“ zaostávala za domácimi bojovníkmi. Tí si hneď vypracovali sedembodový náskok a aj keď sa Interisti snažili, nešlo im. Nedarila sa streľba, čo domáci využívali a tri minúty pred koncom štvrtiny viedli dokonca o desať bodov (60:50). Náskok sa natiahol aj na trinásť bodov, no Interisti ho dokázali skresať na osem. Keď už to vyzeralo, že s takýmto rozdielom sa pôjde aj do záverečnej časti, v poslednej sekunde vystrelil z vlastnej polovice Strapec a jeho strela padla do koša. Bol to nádherný basketbalový moment, ktorý znamenal bezpečné vedenie domácich po troch štvrtinách – 70:59.
V poslednej časti hry si domáci opäť vybrali slabšiu chvíľku. Svoje trinásťbodové vedenie premrhali a Interu dovolili priblížiť sa na šesť bodov. Ten ako by vycítil šancu a začal hrať agresívnejšie, hostia viac bojovali a pri troške šťastia, mohla byť ešte dráma. V 37. min vystrelil spoza trojkového oblúka Dubovský a trafil. Následne pridali koše Savovič s Futom a keď to bolo dve minúty pred koncom o trinásť bodov, už nik v hale nepochyboval, že Oravci vyhrajú. Zápas sa už len dohrával. Druhej stovky pod domácimi košmi sa Oravci nedočkali, no aj tak môžu byť s výsledkom a napokon aj svojím výkonom určite spokojní. Naopak, Inter ukázal, že naozaj chce dať v záverečných bojoch súťaže šancu mladým hráčom. Dolnokubínčania porazili svojho súpera z Bratislavy vôbec po prvý raz, čo hrajú extraligu. Už v posledných dvoch zápasoch mali Oravci k tomu blízko, no napokon sa to podarilo až teraz.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.