Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový Klub
Po 30. marca o 18.30 h
Nadine – Je nezávislá, bezdetná, pracovne úspešná, krátko po štyridsiatke, jej životom prešlo niekoľko mužov – Nadine. Teraz je opäť sama a jej biologické hodiny tikajú stále hlasnejšie, až prehlušia zdravý rozum a privedú ju k zúfalému činu: k únosu dieťaťa. Ide o citlivý príbeh o súčasnej generácii profesne úspešných žien, ktoré sa ťažko vyrovnávajú s nenaplneným materstvom.
Ut – st 31. marca – 1. apríla o 18.30 h
Tango s komármi – Dvaja emigranti po rokoch prichádzajú na pár dní domov, na Slovensko. Karol sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu ženiť. Rudo má na neho nenápadne dohliadnuť. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode domov sa situácia oboch mužov skomplikuje. Minulosť si na nich počkala a oni musia ukázať, čo sú zač.
Pi – ne 3. – 5. apríla o 16.00 h
Príbeh o Zúfalčekovi - Príbeh o myšiakovi s náramne veľkými ušami, ktorý miloval hudbu a princeznú, i o krysiakovi Rosvitovi, čo žil v temnote, ale túžil po svetle, o Drobinke Svinke, hlúpučkej služobnej. Ich osudy sa preplietajú v bludisku v podhradí aj v hradných komnatách. Dôležitú úlohu zohrá aj hradná kuchárka a polievka, ktorú tajne uvarila.
Pi – ne 3. – 5. apríla o 18.30 h
Strážcovia – Komiks Watchmen je považovaný za vôbec najlepší vo svojom žánri. Nakrútiť podľa neho film bola preto obrovská výzva. Hodenú rukavicu zodvihol Zack Snyder, muž, ktorý si vydobyl renomé réžiou 300: Bitka pri Thermopylách. Vizuálne omračujúci štýl, ktorý zdobil aj jeho predchádzajúci hit, naordinoval aj snímke Strážcovia. Pridajte k tomu temný mnohovrstvový príbeh s netradičnými postavami superhrdinov a máte jeden z najzaujímavejších filmov roku 2009.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 3. apríla od 10.00 – 15.00 h
Miluše Pavlásková (CZ) – Maľba. Kde: Výstavná sieň, MsKS v Dolnom Kubíne.
Št 2. apríla o 16.30 h
Stano Bodorík – Zabudnuté hlasy - Vernisáž výstavy. Výstava autorských fotografií pri príležitosti životného jubilea. Výstava potrvá do 21. júna 2009. Kde: Vo veľkej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OG v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Št 2. apríla o 16.30 h vernisáž výstavy
Daniel Brunovský – Slovenské ateliéry. Výstava fotografií. Výstava potrvá do 14. júna.. Kde: Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Daniel Brunovský, OG v Dolnom Kubíne, ŽSK.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu –Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo v krátkodobých výstavách Oravskej galérie v Župnom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
Florinov dom
Po – pi 9.00 – 16.30 h, ne 10.00 – 17.00 h
Do 17. mája
MMO Moja milá Orava, LXXV VM Vlado Medzihradský – Fotografie. Kde: vo Florinovom dome. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
PODUJATIE
Po 31. marca o 16.30 h
Recitály – Alexandra Papulová – Fischerová, Viera Dulovcová. Klavír a gitara. Program: C. Debussy, R. Schumann, J. Morel, C. Pirao, C. Domeniconi. Kde: Kino Choč.
Súťaž
Ut 31. marca o 8.00 h
Slovo o slove – Regionálna súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy a divadiel poézie IV. a V. kategórie. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, MsKS.
Št 2. apríla o 10.30 h
Čo vieš o hviezdach – Vedomostná astronomická súťaž. Kde: ZŠ A. Radlinského v Dolnom Kubíne. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, ZŠ.
PRIPRAVUJEME
Oslavy 64. výročia oslobodenia mesta Dolný Kubín
Program: Školské filmové predstavenie v Kine Choč, Beh o cenu primátora mesta, Odhalenie informačnej tabule, Tvrdošanka - koncert dychovky, Slávnostné kladenie vencov.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 1. apríla o 18.00 h
Príbeh o Zúfalčekovi - Príbeh o myšiakovi s náramne veľkými ušami, ktorý miloval hudbu a princeznú, i o krysiakovi Rosvitovi, čo žil v temnote, ale túžil po svetle, o Drobinke Svinke, hlúpučkej služobnej. Ich osudy sa preplietajú v bludisku v podhradí aj v hradných komnatách. Dôležitú úlohu zohrá aj hradná kuchárka a polievka, ktorú tajne uvarila.
So – ne 4. – 5. apríla o 18.00 h
Výmena - Christine Collins sa pred odchodom do práce lúči so svojim deväťročným synom Walterom. Netuší, že ho možno vidí naposledy. Po návrate z práce totiž čelí asi najväčšej nočnej more každého rodiča – zmiznutiu dieťaťa. Napriek usilovnému pátraniu sa nepodarí zachytiť ani jedinú stopu po chlapcovi. Ubehne päť mesiacov a naraz príde šťastná novina. Walter sa našiel a polícia, ktorá si potrebuje napraviť pošramotenú povesť, ho s veľkou pompou pred zrakmi novinárov odovzdáva šťastnej matke.
Filmový klub
Pi 3. apríla o 18.00 h
Hanák, Havetta, Jakubisko – Dušan Hanák je zastúpený filmami Alcron o vysokoškoláčke, ktorá sa stala prostitútkou. 6 otázek pro Jana Wericha predstavuje civilný portrét legendy českého divadla a filmu. Elo Havetta sa predstavil filmami Svatá Jana a 34 dnů absolutního klidu. Juraj Jakubisko má v kolekcii dva filmy. Čekají na Godota je o skupine mladých ľudí noc pred nástupom na vojenčinu. Mlčení rozpráva o ilúzii neuznaného hudobníka, ktorý verí, že veľké dielo ešte len vytvorí.
Ranč u Edyho
So, ne 13.00 – 15.00 h
Jazda na koni – Deti si môžu na ranči zadarmo vyskúšať jazdu na koni každú sobotu a nedeľu popoludní.
VÝSTAVA
Do 31. mája
Absolventská výstava študentov ZUŠ v Námestove. Kde: Dom kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 29. marca o 18.00 h
Lovecká sezóna 2 - Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami. Keďže sa im aj napriek animovanej záplavy v roku 2006 darilo nad očakávanie dobre, vykoledovali si pokračovanie.
Ne 5. apríla o 18.00 h
Kozí príbeh – Povesti starej Prahy - Staré pražské legendy v prvom českom 3D animovanom filme. Do kín mieri vôbec prvý český celovečerný 3D animovaný film, ktorý je zároveň aj prvým v celej východnej Európe. Rodinná komédia sa odohráva v českej stredovekej metropole, ktorá je plná strašidiel, rodiacich sa legiend a začína dostávať svoju majestátnu tvár. Hlavní hrdinovia filmu – dedinský mládenec Kuba a jeho prostoreká Koza – sa pripletú k stavbe Karlovho mosta, vzniku Orloja, príbehu Faustovho domu, ich kroky skríži kat Mydlář a spať im nedá ani povestný „chlpatý duch“. Originálnu výtvarnú štylizáciu, ktorá nadväzuje na tradíciu českej školy animovaného filmu, dopĺňa najmodernejšia 3D a skvelé hlasové obsadenie postáv.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 3. apríla o 18.00 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu herec Jiří Macháček si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
Ne 5. apríla o 18.00 h
Kozí príbeh – Povesti staré Prahy - Staré pražské legendy v prvom českom 3D animovanom filme. Do kín mieri vôbec prvý český celovečerný 3D animovaný film, ktorý je zároveň aj prvým v celej východnej Európe. Rodinná komédia sa odohráva v českej stredovekej metropole, ktorá je plná strašidiel, rodiacich sa legiend a začína dostávať svoju majestátnu tvár. Hlavní hrdinovia filmu – dedinský mládenec Kuba a jeho prostoreká Koza – sa pripletú k stavbe Karlovho mosta, vzniku Orloja, príbehu Faustovho domu, ich kroky skríži kat Mydlář a spať im nedá ani povestný „chlpatý duch“. Originálnu výtvarnú štylizáciu, ktorá nadväzuje na tradíciu českej školy animovaného filmu, dopĺňa najmodernejšia 3D a skvelé hlasové obsadenie postáv.
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Na objednávku.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 9. apríla
Veľkonočné dekorácie – Predajná výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. Kde: MsKS Tvrdošín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, mesto Tvrdošín.
Do 10. apríla
Krátke sny – Peter Pollágg. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia slovenskej moderny a postmoderny. Kde: Art Galéria Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 31. marca o 16.00 h
Príbeh o Zúfalčekovi - Príbeh o myšiakovi s náramne veľkými ušami, ktorý miloval hudbu a princeznú, i o krysiakovi Rosvitovi, čo žil v temnote, ale túžil po svetle, o Drobinke Svinke, hlúpučkej služobnej. Ich osudy sa preplietajú v bludisku v podhradí aj v hradných komnatách. Dôležitú úlohu zohrá aj hradná kuchárka a polievka, ktorú tajne uvarila.
PODUJATIE
Št 2. apríla 10.30 h
Oravské krpčeky – Regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov. Kde: Dom kultúry Nižná. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, obec Nižná.
PRIPRAVUJEME
Rockový koncert
12. apríla o 16.00 h
Orava Rockfest Springt – Rockový koncert. Vystúpia kapely: Konflikt, Zóna A, Hyperion, Galadriel, The Lampions, From our Hands, Tichá domácnosť. Kde: Rotunda Nižná.

ZUBEREC
MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY
Ut – ne 8.00 – 15.30 h
Veľkonočné sviatky – Počas Veľkonočných sviatkov zvyknú remeselníci v areáli múzea predvádzať výrobu kraslíc, pletenie korbáčov, výrobu sviečok a obradového pečiva, točenie na hrnčiarskom kruhu, drôtovanie a rezbárstvo. V prípade priaznivého počasia nebudú chýbať ani domáce zvieratá. Na nedeľné poobedie je pre návštevníkov pripravený folklórny program venovaný jarným symbolickým obradom.
PODUJATIE
So – ne 4. – 5. apríla o 8.45 h
Goralský klobúčik – 35. ročník lyžiarskych pretekov o Goralský klobúčik. Kde: Kde: Roháče – Spálená dolina. Usporiadateľ: TJ Roháče Zuberec.

BOBROV
So 4. apríla
Štít Bobrova – Vzpieračské preteky. Usporiadateľ: obec Bobrov

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 411
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 371
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 137
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 929
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 779
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 667
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 642
 8. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 566
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 381
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 167
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Príchod armády do Veličnej.

Už desaťročie si držia pozíciu najlepších

Slovenské vzpieranie spoznalo majstrov.

Dolnokubínski vzpierači vyhrali titul v extralige družstiev 10-krát za sebou.

Síce sa nehrá, ale mužstvo sa posilňuje

Dolnokubínsky hokejový klub ohlásil uplynulý týždeň novú brankársku posilu.

Do brány Dolného Kubína prichádza Erik Janek.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Aktuálne: Dopravná nehoda na Balkáne

Vodič má zrejme ťažké zranenie.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Už ste čítali?