Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky
ATLETIKA

Oravská atletika 2008

Po každom kalendárnom roku je dobrým zvykom, že po skončení sezóny sa urobí inventúra dosiahnutých výsledkov a umiestnení atlétov Oravy v rámci Slovenska. Výkonnostná úroveň atletiky na Orave rapídne klesla.

Výnimku tvorí niekoľko jednotlivcov, ktorí ešte majú vysokú výkonnosť a záujem o zvyšovanie výkonnosti kvalitným tréningovým procesom. Ešte si pamätáme, keď v krajskej súťaži družstiev z Oravy súťažili družstvá Rabče, Námestova, Nižnej a Dolného Kubína a v roku 2008 súťažili už iba družstvá z Dolného Kubína. Atletickú sezónu 2008 zhodnotím v nasledovných oblastiach:
- halová sezóna
- školská atletika
- súťaže družstiev
- súťaže jednotlivcov
- súťaže veteránov
- reprezentácia

Halová sezóna
Je na zamyslenie, že halové majstrovstvá kraja sa uskutočnili v športovej hale Elán v Bratislave, lebo športová hala v Banskej Bystrici nebola funkčná pre preteky. Majstrovstiev sa zúčastnili iba pretekári Orava Dolný Kubín, ktorí na úvod sezóny dokázali, že v rámci stredoslovenskej oblasti majú vysokú výkonnosť. Trojnásobným majstrom kraja sa stal dorastenec Daniel Vajdík. Počas pretekov bolo vytvorených deväť halových rekordov Oravy. Pretekári vybojovali: šesť zlatých medailí, štyri strieborné a päť bronzových medailí.
V rámci majstrovstiev Slovenska dokázali, že majú vysokú výkonnosť. Bezkonkurenčné postavenie potvrdil Daniel Vajdík, ktorý získal dva majstrovské tituly a jednu bronzovú medailu a tým potvrdil oprávnenosť zaradenia do dorasteneckej reprezentácie Slovenska.
Majster Slovenska
Daniel Vajdík - 200 m 23,21 sek (rekord Oravy), 400 m 50,98 sek. (rekord Oravy )
Strieborní medailisti: Marek Vajdík - 800 m 2:12,56 min. a Ondrej Bruncko – skok
o žrdi 340 cm, Lukáš Kaco – sedemboj nový rekord Oravy súčtom 3616 bodov
Bronzoví medailisti: Daniel Vajdík - 60 m 7,36 sek., Lukáš Kaco - trojskok 12,61 m,
Matúš Vajdík– 3000 m 9:50,34 min.
Okrem uvedených medailistov ešte pretekári obsadili dvanásť finálových umiestnení.
Príjemným prekvapením bola Natália Halušková z Hruštína v rozbehu časom 8,51 sek prekonala rekord Oravy.

Skryť Vypnúť reklamu

Školská atletika
Školské atletické súťaže organizuje Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ). V každom školskom roku začínajú vytrvalci. Prvou súťažou je cezpoľný beh, kde sa na majstrovstvách kraja bojuje o účasť na majstrovstvách Slovenska.
Na majstrovstvách kraja v družstvách vynikajúci úspech dosiahli žiaci CZŠ Andreja Radlinského z Dolného Kubína, ktorí vyhrali súťaž družstiev a postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v Hornej Ždani. Medailové umiestnenia družstiev z Oravy:
2. miesto: ZŠ Zákamenné – žiaci – 13 bodov, CZŠ A. Radlinského Dolný Kubín – žiačky –
15 bodov, Gymnázium POH Dolný Kubín – študenti – 14 bodov
3. miesto: Spojená škola Nižná – študenti – 21 bodov, SOŠ educo Slanická Osada –
študentky – 14 bodov
Umiestnenia jednotlivcov:
1. miesto: Henrich Lonský – žiak CZŠ A. Radlinského D. Kubín 11.37 min.
2. miesto: Maroš Dreveňák – žiak Gymnázium Trstená 11:58,0 min.
3. miesto: Igor Timko – žiak CZŠ A. Radlinského D. Kubín 12:15,0 min.
Jakub Lonský – študent Gymnázium POH D. Kubín 17:58,0 min.
Na majstrovstvách Slovenska družstvo CZŠ a MŠ obsadilo 3. miesto a Henrich Lonský si vybojoval na veľké prekvapenie striebornú medailu.
Banská Bystrica privítala 29. októbra najlepšie štafety (v každej kategórii štartovalo päť štafiet na základe písomných hlásení z okresných kôl), v populárnej súťaži vytrvalostných štafiet o Memoriál Márie Zavarskej.
Je potešiteľné, že v celoslovenskom finále reprezentovali Oravu dve štafety: študentky Gymnázia Trstená, žiačky CZŠ a MŠ v Andreja Radlinského Dolný Kubín.
V kategórii žiačok (5 x 800 m) dobehla štafeta Andreja Radlinského na vynikajúcom druhom mieste v zložení: Alžbeta Majdišová – Lucia Podstrelená – Silvia Ďurotová – Ivana Diešková – Emília Púčková
V kategórii študentiek (5 x 800 m) štafeta Gymnázia Trstená dobehla na 5. mieste.
ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín usporiadala na štadióne Ivana Chodáka majstrovstvá kraja v atletike ZŠ družstiev. Záujem škôl a výkonnosť žiakov neustále klesá, čo sa najviac prejavuje v súčte získaných bodov štartujúcimi družstvami. Je potešiteľné, že Oravu vynikajúco zastupovali družstvá Oravskej Polhory. Vyhrali obidve kategórie a postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnili v Trnave v rámci Kalokagatie 2008.
V prehľade uvádzam poradie družstiev:
1. ZŠ Oravská Polhora – žiačky 823 bodov a ZŠ Oravská Polhora - žiaci 810 bodov
3. ZŠ Nižná – žiačky 733 bodov 5. ZŠ Nižná – žiaci 684 bodov
4. ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín – žiaci 690 bodov
5. ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín - žiačky 642 bodov

Skryť Vypnúť reklamu

V prehľade uvádzam majstrov kraja:
Peter Kolčak (Komenského Námestovo) – 300 m 40,2 sek., Erik Vonšák (Oravské Veselé) - vrh guľou 12,41 m, Tarčák – Borovka – Vonšák – Randiak (Oravská Polhora ) – 4 x 60 m 30,4 sek., Natália Halušková (Hruštín ) – 60 m 8,4 sek., Patrícia Beňušová (M. Kukučína D. Kubín) – hod kriketkou 56,49 m, Monika Hrubjaková (Oravská Polhora) – výška 153 cm
Anna Šimurdiaková (Oravská Polhora) – 300 m 46,7 sek., Veronika Štyráková (A. Radlinského D. Kubín) – guľa 11,73 m, M. Hrubajová –J. Hrubjaková – Zoššáková –Šimurdiaková (Oravská Polhora) - 4x60 m 33,4 sek.
Pretekári z Oravy si ešte v rámci toho vybojovali osem strieborných medailí a šesť bronzových medailí.
Družstvá Oravskej Polhory po úspešnom krajskom kole v Dolnom Kubíne sa zúčastnili celoslovenského kola v Trnava v rámci Kalokagatie 2008. Súťaž absolvovali víťazné školy v krajských kolách. Súťaže sa zúčastnili aj jednotlivci, ktorí neboli z víťazných družstiev, ale v krajskom kole vyhrali svoje disciplíny.
Z jednotlivcov najviac prekvapila Veronika Štyráková (CZŠ A. Radlinského Dolný Kubín) vo vrhu guľou, keď získala striebornú medailu výkonom 11,73 m. 8. miesta obsadili: Patrícia Beňušová (M. Kukučína Dolný Kubín) v hode kriketkou výkonom 56,94 m a Erik Vonšák ( Oravské Veselé ) vo vrhu guľou výkonom 12,26 m. Veľké športový zážitok mal Peter Kolčak (Námestovo – Komenského), ktorý bežal v behu s Martinom Kochom (Malacky), ktorý časom 36,31 sek. vytvoril nový slovenský rekord. Kolčak dosiahol tretí najrýchlejší elektronický čas na Orave v tejto disciplíne 39,74 sek.

Skryť Vypnúť reklamu

V celoslovenskom porovnávaní výkonnosti víťazných škôl, družstvá Oravskej Polhory obstáli veľmi dobre, keď družstvo žiačok obsadilo šieste miesto súčtom bodov 742 a družstvo žiakov siedme miesto súčtom bodov 788. Najviac sa darilo štafete žiačok na 4 x 60 m, ktorá si vybojovala bronzové medaily časom 32,79 sek. Napriek tomu považujem za nevyhnutné, aby som sa v mene ešte aktívnych trénerov z Oravy (je ich už veľmi málo) poďakoval Mgr. Jozefovi Kurekovi a Jozefovi Mačorovi, ktorí zabezpečujú systematickú prípravu mladých adeptov atletiky v skromnejších podmienkach. Z toho vyplýva, že keď niekto chce a obetuje sa, tak sa dá presadiť atletika na dedinách výkonnostne aj medzi gigantmi
V Martine sa uskutočnili majstrovstvá kraja v atletika stredoškolákov, kde sa bojovalo o postup na majstrovstvá Slovenska. Je veľkou škodou, že majstrovstiev nezúčastnil kvalitní atléti, ktorí sa pripravujú v atletickom oddiely Orava Dolný Kubín a ich výkonnosť je na úrovni najlepších v rámci kraja. Študenti mali záujem štartovať, ale školy nezabezpečili ich účasť. Je veľkou škodou, keď stredné školy nemajú záujem o reprezentáciu školy v rámci Slovenska. Z veľkého počtu stredných škôl na Orave sa súťaže zúčastnilo až päť stredných škôl, čo osobne považujem za tragédiu atletiky a športu na Orave

Majstri kraja:
Martina Valčičáková (Gym. Námestovo) – vrh guľou 13,25 m (rekord Oravy) a hod oštepom 29,66 m., Ondrej Jurčák (Gym. Námestovo) - 3000 m 10:21,0 min., Miriam Kořinková (Gym. Trstená) - skok do výšky 145 cm, Ľuboš Vajdiar (Gym. Námestovo) - hod diskom 33,77 m, Milota Hutirová (OG Tvrdošín) - 800 m 2:47,2 min., Cubínek – Banas – Tyrol – Hrstka (Gym. Námestovo) – 4 x 100 m 49,7 sek.
Ešte obsadili: šesť druhých miest a štyri štvrté miesta.
V Banskej Bystrici sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska stredných škôl v atletike.
Martina Valčičáková (Gymnázium Námestovo) vo vrhu guľou výkonom 12,70 m si vybojovala bronzovú medailu.
Štadión Ivana Chodáka v Dolnom Kubíne privítal účastníkov regionálneho kola Kinderiády pre školy zo Žilinského kraja. Vyhlasovateľom a spoluorganizátorom boli: AMI Communications Slovakia Spoločnosť Ferrero Česká a Slovenský atletický zväz.
Do súťaže sa zapojilo 21 základných škôl z celého Žilinského kraja. Táto súťaž bola pre školy zaujímavá tým, že za školu družstvo štartovali osemčlenné družstvo dievčat a chlapcov z 2. 3. 4. a 5. ročníka. Zúčastnené školy súťažili o postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnili na tartanovej dráhe Interu Bratislava 17. júna 2008. Je potešiteľné, že Oravu zastupovali dve školy a to ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín, ktorá zvíťazila s prevahou pre ZŠ Klin, ktorá obsadila druhé miesto
V celoslovenskom porovnávaní výkonnosti žiakov jednotlivých škôl, družstvá z Oravy obstáli veľmi dobre, keď ZŠ Martina Kukučína obsadila 4. miesto a ZŠ Klin 9. miesto. Súťaž absolvovalo 21 škôl z celého Slovenska.

V Martine sa uskutočnilo krajské kolo náborovej postupovej súťaže „Hľadáme nového Jozefa Plachého“. Prví traja v jednotlivých kategóriách postúpili na celoslovenské finále, ktoré sa uskutočnilo v rámci medzinárodného atletického mítingu v Dubnici nad Váhom v septembri za prítomnosti legendy československej atletiky Jozefa Plachého. Z Oravy na celoslovenské finále postúpili Nikoleta Dúhová (M. Kukučína D. Kubín 1:52,0 min. Emília Púčková (CG Radlinského D. Kubín) 1:55,7 min.
V súťaži družstiev (škôl) sa hodnotil súčet umiestnení chlapec + dievča. Súťažilo 18 škôl. Uvádzam umiestnenia škôl z Oravy
3. ZŠ Kukučína Dolný Kubín 7 bodov
5. ZŠ Klin 15 bodov
9. ZŠ Mútne 20 bodov
10. ZŠ Rabčice 24 bodov

Súťaže družstiev
V Nových Zámkoch sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev mužov a žien pre rok 2008. Postup si vybojovali aj družstvá mužov a žien Orava Dolný Kubín, ktoré dosiahli na základe bodových ziskov z dvanástich mítingov GPS (Grand Prix Slovenska). Na veľké prekvapenie si obidve družstvá obsadili šieste miesta. V priebehu sezóny sa na mítingoch bojovalo aj celkové umiestnenie v jednotlivých disciplínach. Príjemne prekvapila Martina Valčičáková, ktorá sa stala víťazkou vo vrhu guľou a tým získala aj finančnú prémiu.
V Dubnici nad Váhom sa uskutočnilo finále družstiev stredoslovenskej oblasti v kategórii mladšieho žiactva. Príjemne prekvapili mladšie žiačky Orava Dolný Kubín, ktoré si vybojovali bronzové medaily so ziskom 121 pomocných bodov.
V Košiciach sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev dorastu pre rok 2008. Dorastenci Oravy Dolný Kubín si vybojovali v rámci stredoslovenskej oblasti druhý raz za sebou postup. V nekompletnej zostave (sedem pretekárov) obsadili siedme miesto.
Súťaže jednotlivcov – majstrovstvá Slovenska
Prvé preteky po skončení halovej sezóny absolvovali vytrvalci v Brezne.
Najlepšie umiestnenie dosiahol Jakub Lonský, ktorý v kategórii dorastu (bežali 4500 m) dobehol na druhom mieste. Umiestnením si vybojoval reprezentačný dres Slovenska pre Majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu ktoré sa uskutočnili v Žďári nad Sázavou.
V kategórii žiakov (bežali 3 000 m) štartoval Dávid Babinský, ktorý bežal veľmi dobre a prekvapujúco obsadil výborné ôsme miesto. Medzi dorastencami Marek Vajdík dobehol na siedmom mieste a Matúš Vajdík na desiatom mieste.

Prvé majstrovské tituly atlétov Slovenska na dráhe sa rozdávali v Novom Meste nad Váhom, kde sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike. Najväčší úspech dosiahol Daniel Vajdík, ktorý vyhral beh na 400 m vo vynikajúcom čase 49,76 sek. Dosiahol historické prvenstvo na Orave, lebo ako prvý atlét z Oravy zabehol túto trať pod 50 sek.
Tri bronzové medaily sú dôkazom vysokej výkonnosti mladých atlétov z Dolného Kubína a získali ich: Martina Valčičáková – vrh guľou výkonom 11,42 m, Daniel Vajdík – 200 m časom 22,96 sek. Lonský – D. Vajdík – Matúš Vajdík - Marek Vajdík – 4 x 400 m časom 3:33,28 min.
Majstrovstvá Slovenska dorastu sa uskutočnili v Banskej Bystrici, kde sa bojovalo o reprezentačné trička Slovenska pre medzištátne trojstretnutí Česko – Maďarsko – Slovensko v Győri.. Bolo potešiteľné, že reprezentačný dres si vybojovali všetci traja Vajdíkovci. Majstrovské tituly Slovenska získali: Daniel Vajdík v behu na 200 m časom 22,71 sek., Marek Vajdík v behu na 800 m časom 2:03,49 min.
2. miesta: Matúš Vajdík v behu na 3000 m vynikajúcim časom 9:09,77 min.
Daniel Vajdík v behu na 400 m časom 50,82 sek.
3. miesta: Matúš Vajdík v behu na 2 km prekážok časom 6:50,01 min.
Majstrovstvá Slovenska v atletike žiactva sa uskutočnili v Košiciach. Najväčším prekvapením bol v skoku do diaľky šiesty pokus Natálii Haluškovej, keď skočila 506 cm a získala bronzovú medailu. S umiestneniami, ale aj s výkonnosťou ostatných pretekárok bola spokojnosť.
Štatistik Slovenského atletického zväzu každý rok vyhodnocuje poradie oddielov na majstrovstvách Slovenska všetkých vekových kategórií (okrem veteránov)
Bodovali sa umiestnenia do šiesteho miesta v každej disciplíne a v každej kategórii a na základe bodovania obsadil atletický oddiel Orava Dolný Kubín veľmi pekné 15. miesto so ziskom 268 bodov – bodovalo 70 atletických oddielov v rámci Slovenska. V počte získaných medailí obsadil oddiel taktiež 15. miesto, keď získal 19 medailí. Medaily získalo 54 oddielov.

Súťaže jednotlivcov – majstrovstvá kraja
Staršie žiactvo, mladšie žiactvo a najmladšie žiactvo absolvovali majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v atletike jednotlivcov, ktoré sa uskutočnili v Banskej a v Považskej Bystrici. Pretekov sa zúčastnili pretekári Orava Dolný Kubín a A – Fbo Nižná. Najvýraznejšou osobnosťou bola Natália Halušková, ktorá získala tri majstrovské tituly s hodnotnými časmi. V kategórii prípraviek si vybojovala Nicollette Tomášová (Nižná) majstrovské tituly v behu na 60 m a 150 m.
Pretekári z Oravy získali: 9 zlatých medailí – 6 strieborných medailí – 5 bronzových medailí
V Dubnici nad Váhom sa uskutočnili majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v atletike jednotlivcov v kategóriách dorastu, juniorov a dospelých. Tri majstrovské tituly si vybojovali:
Daniel Vajdík (dorast), Martina Valčičáková (juniorky), Marek Lupák (muži)
Pretekári z Oravy získali: 15 zlatých medailí – 6 strieborných medailí – 7 bronzových medailí

Súťaže veteránov
Skoro každý rok začínajú atletickú sezónu veteráni zo Slovenska na medzinárodných majstrovstvách Maďarska. Neodmysliteľnou súčasťou medzinárodných majstrovstiev Maďarska je pretekár Orava Dolný Kubín Jaroslav Lupák. Tento rok v kategórii M 55 trikrát prekonal slovenský halový rekord vo vrhu guľou. Konečný výkon 12,50 m bol veľmi hodnotný.
III. halové majstrovstvá sveta veteránov sa uskutočnili v Clermonte (Francúzsko). Majstrovstiev sa zúčastnilo 3671 pretekárov zo 65 štátov. Medzi účastníkmi majstrovstiev bol aj pretekár Orava Dolný Kubín Peter Sládek. Štartoval v päťboji - kategória M 50 (nad 50 rokov). Na štart nastúpilo 21 pretekárov a päťboj dokončilo 15 pretekárov. Na veľké prekvapenie vybojoval titul majstra sveta súčtom bodov 4107, čím dokázal vynikajúcu výkonnosť. Týmto výkonom vytvoril nielen slovenský rekord, ale prekonal aj platný európsky rekord, ktorého držiteľom bol Georg Werthner (Rakúsko) súčtom bodov 4101 z roku 2007.
V behu na 60 m prekážok sa prebojoval do finále, kde časom 9,66 sek. obsadil 5. miesto a v skoku do výšky obsadil 6.- 9. miesto výkonom 169 cm.
Ľubľana bola dejiskom XVI. majstrovstiev Európy veteránov v atletike. Medzi účastníkmi boli aj pretekári z Oravy Dolný Kubín. Peter Sládek v desaťboji súčtom bodov 7035 ( slovenský rekord) si vybojoval striebornú medailu pre Slovensko. Bronzovú medailu vybojoval v päťboji súčtom bodov 3.309 bodov. V skoku do výšky výkonom 160 cm obsadil 5. miesto a v behu na 100 m prekážok časom 15,97 sek. obsadil 6. miesto.
Jaroslav Lupák po dlhodobom zranení nastúpil v hode bremenom a výkonom 12,99 m obsadil prekvapujúce 8. miesto

Reprezentácia
V Ždári nad Sázavou sa uskutočnili Majstrovstvá sveta stredných škôl v cezpoľnom behu.
Pretekov sa zúčastnili viac ako 600 pretekárov z 30 štátov. Slovensko reprezentoval aj medailista z majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu Jakub Lonský pretekár Orava Dolný Kubín a študent gymnázia Dolný Kubín.
V Győri sa uskutočnilo medzištátne trojstretnutie Maďarsko – Slovensko – Česko do 17 rokov. Slovensko reprezentovali súrodenci Vajdíkovci a musíme konštatovať, že veľmi úspešne. Daniel Vajdík vo veľmi vyrovnanom behu na 400 m obsadil 3. miesto v novom rekorde Oravy časom 49,43 sek. Marek Vajdík taktiež vytvoril nový rekord Oravy v behu na 800 m časom 2:01,89 min. a obsadil 4. miesto. Nedarilo sa Matúšovi Vajdíkovi, ktorý sa v behu na 3000 m nemohol vyrovnať s horúčavou a obsadil 6. miesto časom 9:53,01 min
Vyvrcholením atletickej sezóny mládeže sú súťaže družstiev pod názvom Európsky pohár majstrov, kde sú majstrovské kluby jednotlivých štátov rozdelené do A a B skupiny podľa výkonnosti v predošlom roku. ŠG Nitra a zobrala na hosťovanie Martinu Valčičákovú z Oravy Dolný Kubín. Martina vo vrhu guľou obsadila výkonom 11,32 m 4. miesto a v hode oštepom obsadila 6. miesto výkonom 33,13 m ( osobný rekord ).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
 2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
 9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
 10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
 1. Úpravy automobilov pre ZŤP
 2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Tovar vám vynesú na miesto, ktoré ukážete prstom
 9. Slováci sú pri výbere investičných produktov čoraz náročnejší
 10. Humenčanov čakajú extra zľavy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 278
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 23 159
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 17 209
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 14 044
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 311
 6. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 10 055
 7. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 208
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 9 061
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 941
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 758
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Veľké testovanie Slovákov začne na budúci víkend na Orave

Testovanie bude bezplatné, ale zatiaľ nie je rozhodnuté, či bude povinné alebo dobrovoľné.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.

Atléti ešte stihli doma súťažiť

Pre obavu zo šírenia COVID-19 viacerí pretekári neprešli.

Simona Kereškényiová doma ovládla kategória junioriek.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Nitre pribudli hospitalizovaní aj mŕtvi. Ohniská na Borovej stráži polícia

Viac ako dve tretiny reprofilizovaných lôžok pre COVID pacientov sú obsadené. Vytvoria ďalšie.

Veľké testovanie Slovákov začne na budúci víkend na Orave

Testovanie bude bezplatné, ale zatiaľ nie je rozhodnuté, či bude povinné alebo dobrovoľné.

Nedeľný rekord. V Trenčianskom kraji pribudlo 104 pozitívne testovaných

Laboratóriá na Slovensku otestovali 5 025 vzoriek, celkový počet pozitívnych bol 860.

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

Už ste čítali?