Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Tvrdošínčanky víťazkami druhej ligy

Tvrdošínske ženy po dvoch víťazstvách potvrdili triumf v druhej lige žien a junioriek.

II. liga ženy – juniorky
VK Orava Dolný Kubín – ŠK Krupina 0:3 (-15, -20, -17) a 0:3 (-19, -16, -21)
Zostava: Žilíková, Slobodová, Lášticová, Hadová, Borčoková, Beňušová, n striedali: Červená, Maťugová

Dolnokubínčanky odohrali proti favoritovi a víťazovi II. ligy a postupujúcej Krupine dobré stretnutie. Domáce volejbalistky sa súperiek nezľakli a dokázali, že volejbal hrať vedia. Nechýbali kvalitné bloky, dlhé výmeny, no neraz prišli aj školácke chyby, ktoé skúsené súperky využívali. V poslednom sete stretnutia domáci stále viedli, no záver nezvládli. Mohli si pripísať aspoň získaný set. Veľmi dobre opäť zahrala Michaela Žilíková, ktorá svojimi smečmi privádzala Krupinčanky neraz do úzkych. Darilo sa aj najmladšej v tíme Patrícii Beňušovej.

TJ Oravan Námestovo – Brezno 0:3 (- 16, -25, -19) a 0:3 (-16, -22, -23)
V poslednom kole Námestovčanky nenašli v sebe fyzické ani psychické sily, ani vôľu po víťazstve. V domácom prostredí podali nevýrazný výkon a ľahko podľahli dobre hrajúcim súperkám v obidvoch zápasoch.

Za Námestovo nastúpili: J. Kolcunová, D. Kozáková, V. Kurťáková, R. Lúchavová, L. Mlázovská, S. Pavlíkova, A. Višňovská, I. Pataková

VK Tvrdošín – Čadca 3:0 (20, 13, 13) a 3:0 (13, 15, 23)
Zostava: Tarajová, Halašová, Trabalíková, Jančeková, Martvoňová, T. Rehmová, n striedali: Sochuliaková, Dzureková, Trstenská
Domáce volejbalistky našli v obidvoch stretnutiach hernú pohodu. I keď v úvodnom sete prvého duelu prehrávali 8:0, dostali sa do tempa a napokon set vyhrali 25:20. Tvrdošínske ženy po dvoch víťazstvách potvrdili triumf v druhej lige žien a junioriek.

II. trieda kadetky
TASK Martin – TJ Oravan Námestovo 3:1 (16, -23, 19, 19) a 3:1 (10, -23, 17, 20)
Za Námestovo nastúpili: Somorová, Rejdugová, Šimulčíková, Bandíková, Z. Kurťáková, J. Kurťáková, Hojová

Námestovčanky podali ucelený výkon. Proti druhému TASK-u ukázali, že volejbal hrať vedia. Svojimi výkonmi urobili radosť sebe aj trénerovi. Námestovčanky ukončia sezónu dohrávkou v nedeľu proti Neografii Martin.

VK Tvrdošín – Banská Bystrica 3:2 (-16, 22, 7, -17, 13) a 1:3 (-15, 24, -20, -17)
Zostava: Trstenská, Dzureková, Medvecká, Mišicová, Melková, Lovásová, n striedali: Lendová, T. Košarišťanová, L. Košarišťanová, Grossová, Ťapáková

Domáce dievčatá privítali v poslednom zápase vedúce družstvo tabuľky. V prvom sete bola hra do stavu 15:15 vyrovnaná. Prišli však chyby a set domáce prehrali. V druhom sete začali v pohode a zaslúžene zvíťazili 25:22. V ďalšom sete jednoznačne dominovali, súperovi nedovolili nič. Potom však zneistel ich pohyb na ploche a prehrali na sedemnásť. V tajbrejku bojovali a od začiatku viedli. Za stavu 13:13 zvládli lepšie koncovku a vyhrali. V druhom stretnutí dal tréner Mika možnosť aj lavičke. Tá dokázala proti favoritovi odohrať veľmi dobrý duel. Aj keď prehrali, hosťujúci tréneri nechápali ako sa domáce hráčky oproti prvému stretnutiu zlepšili.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 980

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.