Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HFL LIESEK

V Liesku sa stal víťazom Grapstav

Až posledné desiate kolo rozhodlo o víťazovi jedenásteho ročníka HFL Liesek, ktorým sa stalo mužstvo Grapstavu.

V prvom zápase sa stretli mužstvá HFC-SP Čimo a Chive Stingu, v ktorom sa bojovalo o štvrtú pozíciu. Úvod vyšiel hosťom, ktorí sa ujali vedenia už v prvej minúte a svoje vedenie potvrdili v 15. min druhým gólom. Po prestávke odpovedali domáci tiež rýchlym gólom, ktorý strelili v 26. min zásluhou D. Tješša a upravili na 1:2. Po enormnej snahe domácich o zvrat v stretnutí prišiel úder hostí, ktorí po samostatnom úniku M. Jašurku dosiahli v 30. min tretí rozhodujúci gól. Nakoniec sa derby skončilo výsledkom 2:4 a mužstvá z Čimhovej obsadili konečné štvrté a piate miesto.
HFC-SP Čimo - Chive Sting 2:4 (0:2)
Ľ. Paľa ml., D. Tješš – S. Gnida, M. Jašurka, T. Oles, D. Zaťko

V druhom zápase hostil Old Stars mužstvo z Vitanovej, v ktorom domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase strelením štyroch gólov a to v rozmedzí 11. až 14. min. Polčasový výsledok 4:0 bol predzvesťou debaklu pre oslabených hostí, ktorí nastúpili v základnej zostave len piati. To sa však nestalo, nakoľko hostia v druhom dejstve strelením dvoch gólov upravili na 4:2. V 43. min domáci zvýšili na 5:2, na čo hostia odpovedali v 45. min strelením tretieho gólu, čím sa postarali o zdramatizovanie duelu. Nasledovala 46. min, v ktorej po hvizde hlavného arbitra nasledoval pokutový kop v prospech Vitanovej. Nekompromisne ho zúžitkoval M. Múdry a upravil na 5:4. Posledné štyri minúty hracieho času domáci ustáli a po výsledku 5:4 si zaknihovali šieste víťazstvo v ročníku a obsadili tretie miesto.
Old Stars - Vitanová 5:4 (4:0)
J. Kubolek 3, M. Kubolek, L. Koleják – J. Ondrík 2, J. Litviak, M. Múdry

V očiach diváka najviac očakávanom treťom zápase sa stretli mužstva Grapstavu a Fekkollíni. V zápase bolo vidieť enormnú snahu hostí dostať duel do svojich rúk, ale mužstvo domácich taktickou hrou nedovolilo súperovi skórovať. Polčasový bezgólový výsledok nebol dobrou predzvesťou pre Fekollíni, nakoľko ak chceli pomýšľať nad ziskom trofeje potrebovali zdolať svojho súpera 4:0. Ubiehajúce minúty druhého polčasu hrali do kariet domácim a naopak hosťom zväzovali nohy a sen o titule sa pomaly rozplynul. Nakoniec po prvej remíze si Grapstav po prvýkrát v histórii HFL Liesek zaslúžene vybojoval titul.
Grapstav - Fekollíni 0:0