Sobotňajší zápas o titul: Pucov vs. D. Kubín

HK Liesek – HK Slovan Trstená 2:4 (2:2, 0:2)
Góly: Ján Šuvada ml. 2 - Michal Furdek 2, Filip Zembjak, Ján Medvecký n Vylúčení – 3:4, všetci na 2 min a TS proti Trstenej n Oslabenia – 1:0 Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
V hornooravskom susedskom derby začali lepšie Liesečania a Ján Šuvada ml. po spolupráci s Jozefom Chovančákom otvoril skóre na začiatku 4. min. Na konci 8. min zachraňoval Pavol Gnida v poslednej chvíli nedovoleným spôsobom. Oslabenie však Liesečania paradoxne dokázali zúžitkovať v nasledujúcej minúte, keď Michal Babinský prihral Jánovi Šuvadovi ml., ktorý peknou tvrdou strelou zaznamenal druhý gól svojho mužstva. Potom sa dostali k slovu Trstenčania a Michal Furdek po spolupráci s Milošom Furdekom strelil v 12. min kontaktný gól. Vyrovnanie zariadil pekne korčuľujúci Filip Zembjak v 18. min. po samostatnej akcii. V druhej tretine bolo skóre dlho vyrovnané a keď sa zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, doklepol v 36. min Ján Medvecký peknú prihrávku Miloša Furdeka do odkrytej bránky Liesečanov. V nasledujúcej minúte po dlhotrvajúcom probléme, aj v prvoligových stretnutiach Dolného Kubína, so stabilitou hokejových bránok, nevyužili Liesečania trestné strieľanie. Výsledok zápasu stanovil 15 sekúnd pred koncom svojím druhým gólom Michal Furdek po prihrávke Jána Medveckého.

HK Námestovo - HK MBM Oravská Jasenica 2:3 (1:0, 1:3)
Góly: Andrej Štefaničiak 2 - Marcel Feranec, Peter Pavč, Anton Holička n Vylúčení – 4:4, všetci na 2 minúty a Peter Šoch z Námestova 10 minút OT n Presilovky – 1:1 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
Zásluhou obidvoch mužstiev videli diváci veľmi dobrý hokej. Jaseničania boli naviac počas celého stretnutia hlasito za pomoci bubna, avšak veľmi slušne povzbudzovaní skupinou svojich fanušíkov. V samotnom stretnutí sa nakoniec zrodil navlas rovnaký výsledok ako v prvej časti. Úvodná desaťminútovka patrila mužstvu HK MBM. V 16. min šiel na trestnú lavicu za podrazenie Peter Pavč a Námestovo početnú výhodu zúžitkovalo ešte v tej istej minúte Andrejom Štefaničiakom po asistencii Jaroslava Kyseľa. Na začiatku druhej časti mali pre zmenu výhodu presilovej hry Jaseničania, ktorí v 24. min vyrovnali, keď Marcel Feranec po strele Mária Madleňáka zasunul puk pomedzi chrániče Petra Barthu. Vedenie HK MBM zabezpečil v 26. min Peter Pavč, ktorý tentoraz dorážal strelu Mária Madleňáka. Na začiatku 36. min nepremenil čistú gólovú príležitosť, sám pred ležiacim Petrom Panekom v bráne Jaseničanov, Andrej Štefaničiak. A opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a namiesto 2:2, to bolo 3:1 pre Jasenicu po strele Antona Holičku (Juraj Červený). Kontaktný gól Námestova zaznamenal v 38. min Andrej Štefaničiak po spolupráci s Jaroslavom Kyseľom. Na vyrovnanie však už Námestovu neostal čas. TJ Oravská Lesná – HK Pucov 0:7 (0:5, 0:2) n Góly: Viliam Maretta 2, Ľuboš Smoleň, Norbert Smitka, Miroslav Benčík, Ján Povala, Jozef Kobuš Vylúčení – 2:3 n Presilovky – 0:1 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský Úvodná desaťminútovka bola obojstranne vyrovnaná. Avšak v nasledujúcej 11. min sa umiestnenou strelou presadil Viliam Maretta po spolupráci s Jozefom Bečkom. V nasledujúcej minúte skóroval Ľuboš Smoleň po samostatnej akcii. Mladíci z Lesnej dobre korčuľovali, ale tentokrát neefektívne zakončovali. Tretí gól padol v 15. min z hokejky Norberta Smitku, ktorému asistoval Ján Povala. Už v nasledujúcej minúte sa peknou strelou do ľavého horného rohu Laššákovej bránky prezentoval Viliam Maretta (Jozef Bečka). Skóre prvej tretiny stanovil tvrdou strelou z voleja od modrej čiary kapitán Pucovčanov Miroslav Benčík. Na začiatku druhej tretiny sa dobre mierená strela Radoslava Povalu odrazila od dobre postavenej pravej žrďky Matúša Laššáka. V 23. min sa samostatnou akciou cez celé klzisko predstavil, podľa názoru Jozefa Babinského najlepší obranca ročníka Ján Povala. Výsledok uzavrel v 30. min Jozef Kobuš po prihrávke Jána Povalu.

HK MTS – HK Pribiš 3:0 (2:0, 1:0)
Góly: Ivan Franek 3 Vylúčení – 1:3 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
V stretnutí zaznamenal zaslúžený shut out brankár MTS Martin Bolibruch, ktorý v poslednom zápase korunoval gradujúci výkon HK MTS v druhej polovici súťaže. Pribišania na ňom pohoreli aj v tých najvyloženejších príležitostiach. Druhým hrdinom stretnutia bol, po absencii v minulom kole, Ivan Franek ako jediný úspešný strelec zápasu. Prvý gól zaznamenal v 8. min po prihrávke Andreja Veselovského. Druhýkrát sa Ivan presadil v 16. min po spolupráci s Máriom Tišťanom. Posledný sobotňajší gól padol na začiatku druhej tretiny, keď Franek skóroval po samostatnom laborovaní v útočnom pásme.
9. HK Liesek 15 1 0 14 25:88 2

Rozhodujúci zápas o víťazstvo v 24. ročníku OHS medzi Pucovom a Dolným Kubínom sa odohrá v sobotu 28. marca o 20.00 h