Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky
ORAVSKÝ HOKEJ

Sobotňajší zápas o titul: Pucov vs. D. Kubín

HK Liesek – HK Slovan Trstená 2:4 (2:2, 0:2)
Góly: Ján Šuvada ml. 2 - Michal Furdek 2, Filip Zembjak, Ján Medvecký n Vylúčení – 3:4, všetci na 2 min a TS proti Trstenej n Oslabenia – 1:0 Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
V hornooravskom susedskom derby začali lepšie Liesečania a Ján Šuvada ml. po spolupráci s Jozefom Chovančákom otvoril skóre na začiatku 4. min. Na konci 8. min zachraňoval Pavol Gnida v poslednej chvíli nedovoleným spôsobom. Oslabenie však Liesečania paradoxne dokázali zúžitkovať v nasledujúcej minúte, keď Michal Babinský prihral Jánovi Šuvadovi ml., ktorý peknou tvrdou strelou zaznamenal druhý gól svojho mužstva. Potom sa dostali k slovu Trstenčania a Michal Furdek po spolupráci s Milošom Furdekom strelil v 12. min kontaktný gól. Vyrovnanie zariadil pekne korčuľujúci Filip Zembjak v 18. min. po samostatnej akcii. V druhej tretine bolo skóre dlho vyrovnané a keď sa zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, doklepol v 36. min Ján Medvecký peknú prihrávku Miloša Furdeka do odkrytej bránky Liesečanov. V nasledujúcej minúte po dlhotrvajúcom probléme, aj v prvoligových stretnutiach Dolného Kubína, so stabilitou hokejových bránok, nevyužili Liesečania trestné strieľanie. Výsledok zápasu stanovil 15 sekúnd pred koncom svojím druhým gólom Michal Furdek po prihrávke Jána Medveckého.

HK Námestovo - HK MBM Oravská Jasenica 2:3 (1:0, 1:3)
Góly: Andrej Štefaničiak 2 - Marcel Feranec, Peter Pavč, Anton Holička n Vylúčení – 4:4, všetci na 2 minúty a Peter Šoch z Námestova 10 minút OT n Presilovky – 1:1 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
Zásluhou obidvoch mužstiev videli diváci veľmi dobrý hokej. Jaseničania boli naviac počas celého stretnutia hlasito za pomoci bubna, avšak veľmi slušne povzbudzovaní skupinou svojich fanušíkov. V samotnom stretnutí sa nakoniec zrodil navlas rovnaký výsledok ako v prvej časti. Úvodná desaťminútovka patrila mužstvu HK MBM. V 16. min šiel na trestnú lavicu za podrazenie Peter Pavč a Námestovo početnú výhodu zúžitkovalo ešte v tej istej minúte Andrejom Štefaničiakom po asistencii Jaroslava Kyseľa. Na začiatku druhej časti mali pre zmenu výhodu presilovej hry Jaseničania, ktorí v 24. min vyrovnali, keď Marcel Feranec po strele Mária Madleňáka zasunul puk pomedzi chrániče Petra Barthu. Vedenie HK MBM zabezpečil v 26. min Peter Pavč, ktorý tentoraz dorážal strelu Mária Madleňáka. Na začiatku 36. min nepremenil čistú gólovú príležitosť, sám pred ležiacim Petrom Panekom v bráne Jaseničanov, Andrej Štefaničiak. A opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a namiesto 2:2, to bolo 3:1 pre Jasenicu po strele Antona Holičku (Juraj Červený). Kontaktný gól Námestova zaznamenal v 38. min Andrej Štefaničiak po spolupráci s Jaroslavom Kyseľom. Na vyrovnanie však už Námestovu neostal čas. TJ Oravská Lesná – HK Pucov 0:7 (0:5, 0:2) n Góly: Viliam Maretta 2, Ľuboš Smoleň, Norbert Smitka, Miroslav Benčík, Ján Povala, Jozef Kobuš Vylúčení – 2:3 n Presilovky – 0:1 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský Úvodná desaťminútovka bola obojstranne vyrovnaná. Avšak v nasledujúcej 11. min sa umiestnenou strelou presadil Viliam Maretta po spolupráci s Jozefom Bečkom. V nasledujúcej minúte skóroval Ľuboš Smoleň po samostatnej akcii. Mladíci z Lesnej dobre korčuľovali, ale tentokrát neefektívne zakončovali. Tretí gól padol v 15. min z hokejky Norberta Smitku, ktorému asistoval Ján Povala. Už v nasledujúcej minúte sa peknou strelou do ľavého horného rohu Laššákovej bránky prezentoval Viliam Maretta (Jozef Bečka). Skóre prvej tretiny stanovil tvrdou strelou z voleja od modrej čiary kapitán Pucovčanov Miroslav Benčík. Na začiatku druhej tretiny sa dobre mierená strela Radoslava Povalu odrazila od dobre postavenej pravej žrďky Matúša Laššáka. V 23. min sa samostatnou akciou cez celé klzisko predstavil, podľa názoru Jozefa Babinského najlepší obranca ročníka Ján Povala. Výsledok uzavrel v 30. min Jozef Kobuš po prihrávke Jána Povalu.

HK MTS – HK Pribiš 3:0 (2:0, 1:0)
Góly: Ivan Franek 3 Vylúčení – 1:3 n Rozhodovali – Mário Druska a Jozef Babinský
V stretnutí zaznamenal zaslúžený shut out brankár MTS Martin Bolibruch, ktorý v poslednom zápase korunoval gradujúci výkon HK MTS v druhej polovici súťaže. Pribišania na ňom pohoreli aj v tých najvyloženejších príležitostiach. Druhým hrdinom stretnutia bol, po absencii v minulom kole, Ivan Franek ako jediný úspešný strelec zápasu. Prvý gól zaznamenal v 8. min po prihrávke Andreja Veselovského. Druhýkrát sa Ivan presadil v 16. min po spolupráci s Máriom Tišťanom. Posledný sobotňajší gól padol na začiatku druhej tretiny, keď Franek skóroval po samostatnom laborovaní v útočnom pásme.
9. HK Liesek 15 1 0 14 25:88 2

Rozhodujúci zápas o víťazstvo v 24. ročníku OHS medzi Pucovom a Dolným Kubínom sa odohrá v sobotu 28. marca o 20.00 h

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  9. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  10. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 402

Vodič tejto Mazdy dostal šmyk, narazil do dvoch áut.

Rýchla jazda na kabriolete sa skončila v protismere, doplatili na to nevinní ľudia.

5 h
Rozkvitnuté nábrežie očami fotografa.

Výsadbu sa vždy snažia rozptýliť v rámci celého mesta, najviac jej zatiaľ pribudlo v okolí amfiteátra a nábrežia.

9 h
Všetci fanúšikovia na Orave veria, že 16. septembra uvidia v záverečnej rovinke so zdvihnutými rukami Petra Sagana.

V Dolnom Kubíne bude finišovať svetová elita.

10 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.