Košická koncovka, Dolný Kubín posledný

Slávia TU Košice - BK Dolný Kubín 75:73 (21:20, 17:22, 19:14, 18:17)
Body: Probala 17, Demečko 16, Lutter 14, Baťka 9, Utlák 5, Lechman 5, Stakenas 4, Harris a Ulman 3, Kováč bez bodu - Futo 15, Žilík 14, Jugo 12, Savovič 11, Štefanac 11, Dubovský 6, Maslík 4, Piták 2, Ondrejka a Krajčo bez bodu
TH: 20/17 - 16/11, fauly: 20 - 20, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Sudek, Šarišský a Špirka, 600 divákov

Jeden z existenčných zápasov obidvoch tímov. Košičania v predchádzajúcich kolách na domácej palubovke potrápili aj silné tímy. Dolný Kubín však vedel do čoho ide a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťal.Hsťujúci basketbalisti vedeli, že to bude viac o koncentrácii, chcení, bojovnosti a o väčšej túžbe, ako o kvalite
Košice dosiahli kolo predtým mimoriadne dôležité víťazstvo na domácej palubovke proti Handlovej. Východniari sa tak dotiahli na oravskú basketbalovú ekipu. Pre domácich bolo dobrým znamením aj to, že konečne budú v plnom zložení, teda aj s centrom Baťkom. Je to dôležitý post a osoba pre podkošovú hru vysokoškolákov. Potvrdil to aj v sobotu proti Dolnému Kubínu. I keď dal len deväť bodov, odohral takmer tri celé štvrtiny a výrazne držal domácich. Slávia TU Košice disponovala rýchlymi hráčmi ako Demečko, či Lutter, ktorí robili hosťom problémy. Obidvaja zaznamenali dokopy 30 bodov. Pridal sa k nim Probala so sedemnástimi presnými zásahmi.
Opätovný pád na dno tabuľky - to je vizitka Dolnokubínčanov po dvoch zápasoch uplynulý týždeň. Lámať palicu nad Dolným Kubínom však netreba. Situácia nie je ružová, ale je po bitke, nie po vojne. Do konca ligy ich ešte čaká sedem duelov (posledný v skupine o 7. – 12. miesto už v stredu 25. marca doma proti Interu Bratislava od 18.00 h. Ďalšie stretnutia odohrajú už v skupine o záchranu, kde ich súpermi budú Handlová, Košice a Inter Bratislava), z toho sa stretnú ešte dvakrát s Košicami.
Výhodu domáceho prostredia napokon východniari využili na sto percent, naopak Dolný Kubín si ani z Košíc nepriviezol prvé dva body z hosťujúcej palubovky.
Hosťom v Košiciach nepomohla ani početná skupina fanúšikov, ktorí merali cestu až do metropoly východu. Po zápase však nastalo obrovské sklamanie, rovnako ako v hráčskych radoch.
V dramatickom, vyrovnanom a zaujímavom dueli viedli Dolnokubínčania v 18. min o desať bodov (41:31), no o sedem minút neskôr už domáci vyrovnali na 44:44. V 27. min už vyhrávali Košičania 54:47. Zápas bol v tej chvíli ako na hojdačke, no každý sa už koncentroval na záver, ktorý napokon aj rozhodol. V dramatickej koncovke sa priklonila šťastena na stranu Slávie TU Košice. Rozhodujúce body zaznamenal z čiary trestného hodu Probala - premenil tri šestky. Do konca stretnutia bola ešte minúta, ale pokusy Savoviča, Ondrejku a ani Futa už nedokázali strhnúť víťazstvo na stranu Oravčanov.

BK Dolný Kubín - BK Chemosvit Poprad 75:78 (28:15, 47:41 , 64:60)

Body: Štefanac 27, Jugo 14, Dubovský 10, Piták 8, Krajčo 5, Maslík a Savovič 4, Futo 2, Ondrejka 1 - Sedmák 19, Laco a Bilík 17, Ingles 15, Grier 10, fauly: 21 – 22, TH: 16/21 - 21/27, n trojky: 5/19 - 7/22, bloky: 1 – 0, rozhodovali: Sudek, Fuska a Perešinský, divákov: 540

Uplynulú stredu sa v Dolnom Kubíne predstavil Poprad. Obidvaja potrebovali zvíťaziť a preto sa dal očakávať dramatický a vyrovnaný boj až do poslednej sekundy. Aj domácim ako aj hosťom chýbali niektorí hráči, no domácich mala vopred hnať opäť skvelá atmosféra a plná hala divákov. Nakoniec sa očakávania naplnili, zápas bol naozaj dramatický až do poslednej sekundy, no koniec mal pred domácich veľmi trpkú príchuť. Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom, keď hneď v úvode získali až sedembodový náskok. Domácim to však dlho netrvalo a súperovi sa priblížili len na dva body. V podobnom duchu sa aj niesla celá prvá štvrtina. Oravci sa do vedenia dostali prvýkrát v 6. min, keď košom skvele hrajúceho Štefanaca otočili skóre na 16:15 vo svoj prospech. Následne si získali trojbodové vedenie, ktoré si udržiavali až do konca prvej časti hry. Minútu pred koncom dal síce trojku Bilík, no na druhej strane kontrovali Dubovský a zároveň s klaksónom Štefanac a tak domáci viedli po úvodnej štvrtine o tri body – 28:25. Úvod druhej časti hry vyšiel lepšie domácim a tí si postupne vypracovali až sedem bodový náskok. No akoby sa uspokojili a začali robiť školácke chyby, ktoré súper trestal. No to Dolnokubínčanov prebralo a opäť začali hrať tú hru čo v prvej štvrtine. Zabojovali, prinútili Popradčanov robiť chyby a tak skóre utešene narastalo. Po trojke Juga v 17. min to dokonca bolo o dvanásť bodov (41:29). No opäť prišla strata koncentrácie. V poslednej minúte dal dve trojky Bilík a aj keď Jugo zároveň s klaksónom skóroval za dva body, polčasové skóre nakoniec bolo len 47:41. V druhom polčase sa dal očakávať vyrovnaný basketbal. Mnohým sa v pamäti vynoril minuloročný zápas, keď Ingles v poslednej sekunde rozhodol. Tretia časť hry začala pre domácich opäť skvele. Po dvoch minútach viedli desaťbodovým rozdielom a vyzeralo to, že by si mohli víťazstvo ustrážiť a pripísať si veľmi dôležité dva body. No opäť nastal obraz ako v prvom polčase. Domáci prestali hrať, čo hostia bez problémov využili. Stiahli náskok Oravcov a v 26. min dokonca o bod viedli. V tretej časti hry sa bojovalo o každú loptu, nakoniec aj po tretej štvrtine boli spokojnejší domáci, keď viedli o štyri body – 64:60. Aj posledná časť hry sa vyvíjala pre domácich sľubne, veď ešte šesť minút pred koncom viedli o deväť bodov. Opäť však začali chybovať, čo Poprad využil a dotiahol sa na dva body. Posledné tri minúty teda sľubovali drámu do úplného konca. Päťdesiatpäť sekúnd pred koncom premenil Ondrejka trestný hod a domáci viedli o tri body. Vtedy ešte nikto netušil, že posledné sekundy zápasu budú patriť hosťujúcemu Inglesovi. Najprv štyridsať sekúnd pred koncom trojkou vyrovnal, následne domáci školácky stratili loptu a tri sekundy pred koncom Ingles rozhodol. Domácim už neostal na nič čas a tak si víťazstvo z Dolného Kubína odváža Poprad. Podobne Ingles rozhodol aj v minulej sezóne avšak pred koncom základnej časti. Aj vtedy rozhodol trojkou tri sekundy pred koncom.