Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Len Námestovčanky stopercentné

II. liga ženy – juniorky
Čadca – Oravan Námestovo 2:3 (22, -19, -23, 14, -13) a 2:3 (-22, -16, 22, 25, -12)
Zostava: J. Kolcunová, D. Kozáková, V. Kurťáková, R. Lúchavová, L. Mlázovská, I. Patáková, S. Pavlíková, A. Višňovská
V predposlednom 13. kole II. ligy žien a junioriek cestovali Námestovčanky do Čadce. Očakávanie trénera, že hráčky zopakujú dobrý výkon z posledných stretnutí a s družstvom z konca tabuľky ľahko zvíťazia, sa však nenaplnilo. Súper hral na domácej palubovke uvoľnene a využil každé zaváhanie Námestovčaniek. Obidve stretnutia boli úplne vyrovnané a dievčatá museli bojovať o každú loptu až do konca duelov. Nakoniec si však doviezli domov cenné body za víťazstvo v obidvoch zápasoch.

MŠK Brezno – VK Orava Dolný Kubín 3:0 (24, 19, 7) a 3:0 (13, 12, 22)
Zostava: Lášticová, Hadová, Beňušová, Žilíková, Borčoková, Slobodová, striedala: Maťugová
Dolnokubínčanky mali začiatok zápasu veľmi dobrý. Favorizovaného súpera v prvých dvoch setoch potrápili. V treťom sa im však nedarilo podľa predstáv a ľahko ho prehrali 25:7. V ďalšom priebehu druhého zápasu už v úvode domáce volejbalistky potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Hosťkám sa darilo len v poslednom sete. Napriek dvom prehrám v celom zápase mali Oravčanky dobré bloky, aj svetlé momenty v poli, kde získali veľa lôpt. Súper však svojím podaním tlačil hosťky do defenzívy, z ktorej sa len ťažko dostávali. V drese Dolného Kubína sa darilo Zuzane Slobodovej, Michaele Žilíkovej a dobre zahrala aj najmladšia v tíme Patrícia Beňušová.

VK Tvrdošín – Poltár 3:2 (17, -11, -23, 24, 13) a 0:3 (-25, -20, -7)
Zostava: Tarajová, Klámová, Halašová, K. Rehmová, Dzureková, Trabalíková, striedali: T. Rehmová, Martvoňová, Sochuliaková
Tvrdošínčanky nastúpili do zápasu s cieľom zvíťaziť. Prvý set vyhrali, no v druhom sete prestali domáce hráčky hrať. Nakopilo sa veľa chýb a napokon prehrali. Ďalšie sety boli vyrovnané a rozhodovalo sa v koncovkách. V piatom sete prehrávali 8:3. Od tohto momentu spresnili hru a zápas doviedli do úspešného konca. V druhom stretnutí Tvrdošín viedol, ale v závere ich slabý príjem pripravil o víťazstvo. V ďalších setoch pôsobili odovzdane a Poltár si tak pripísal víťazstvo 3:0.

II. trieda kadetky Dohrávka
VK Tvrdošín – Kysucké Nové Mesto 0:3 (-27, -23, -22) a 0:3 (-19, -16, -16)
Zostava: Dzureková, Trstenská, Medvecká, Mišicová, Melková, T. Košarišťanová, striedali: Lendová, Grossová, Lovásová, L. Košarišťanová, Ťapáková
Prvý zápas odohral Tvrdošín veľmi dobre. Hra bola vyrovnaná a sety sa rozhodovali až v závere. Súper urobil menej chýb a zápas vyhral. V druhom stretnutí urobili domáce hráčky viac chýb a ich výkon bol slabší ako v prvom stretnutí.

13. kolo
Neografia Martin – VK Tvrdošín 3:0 (25, 23, 29) a 3:2 (18, -14, 22, -12, 10)
Zostava: Trstenská, Dzureková, Medvecká, Mišicová, Melková, T. Košarišťanová, striedali: Lovásová, Lendová
Od úvodu držali hosťky s domácimi krok. V koncovkách im však šťastie neprialo. Ako keby mali zviazané ruky a robili chybu za chybou. V druhom zápase hneď na začiatku set prehrali, ale v druhom setr spresnili hru, pohyblivosť, čo sa hneď prejavilo. Tretí set bol vyrovnaný, ale v koncovke prišli ďalšie zbytočné chyby. Tvrdošínčanky napokon stretnutie prehrali.

TJ Oravan Námestovo – TJ Lokomotíva Čadca 1:3 (-11, 19, -18, -14) a 2:3 (-12, -20, 21, 24, -6)
Zostava: Somorová, Rejdugová, Šimulčíková, Bandíková, Z. Kurťáková, J. Kurťáková, Hojová
Domáce dievčatá po čase ukázali kvalitnú hru a ukázali, že vedia hrať dobrý volejbal. Stretnutia boli vyrovnané a o výsledkoch rozhodovala len väčšia skúsenosť hostiek. U Námestovčaniek možno vyzdvihnúť veľké nasadenie a svojím výkonom všetkých potešili.