Dolný Kubín zotrval v čele tabuľky

Po odhlásení Žiaru nad Hronom z II. ligy cestoval Dolný Kubín na prvý jarný duel ako líder tabuľky. S mužstvom Spišskej Novej Vsi hostia doposiaľ nezískali ani bod.

Spišská Nová Ves – Dolný Kubín 0:2 (0:0)
Góly: Savič, P. Čarnota
Zostava: Trabalík – J. Čarnota, Sadžakov, Tomáš, Drengubiak – L. Bakoš, P. Čarnota (60. Horecký – 68. Mihálik), Siman, Kubala (85. Stolárik) – Savič, Chovanec

SkryťVypnúť reklamu

Avšak tento krát si trúfali. Mužstvo sa počas zimy výrazne posilnilo vo všetkých líniách. Chýbal len Orávik, ktorého registráciu sa pre krátkosť času nepodarilo vybaviť. Všetky posily sa ukázali v dobrom svetle a spolu s už tradičnými jesennými oporami dokázali domácich prekvapiť. V prvom polčase prevládala opatrná hra, aj s vzhľadom k tomu, že sa hralo na hlavnom ihrisku. Bolo to iné ako na umelej tráve, na ktorej sa pripravovali hostia celú zimu. Dolný Kubín pôsobil do prvej minúty lepším dojmom. I keď občas ešte viazla súhra. Hrboľatý terén sťažoval kombináciu, ale hostia mali viac hry a príležitostí. V 6. min poslal dlhý aut dopredu Ján Čarnota. Savič loptu spracoval, ale jeho dobrý center Kubala tiesnený obrancom z pár metrov prestrelil. Dvojica vysunutých hrotov robila domácim značné problémy. V 9. min po centri do šestnástky Savič hlavou priťukol Chovancovi a ten opäť hlavou tesne minul. Domáci striasli nervozitu až v druhej polovici polčasu. V 22. min na šestnástke pekne loptu prestrčil Čomič, ale proti útočiacemu Stadenykovi včas vybehol Trabalík. Najväčšia príležitosť domácich prišla v 34. min, ale Kubala z pár metrov nedokázal ani na dvakrát poslať loptu do siete. O dve minúty hlavičkoval po Bakošovom trestnom kope s chuťou hrajúci Savič, no trafil tesne vedľa. Domáci boli zaskočení aktivitou hostí. Tí sa sami presvedčili, že z východu nemusia odísť bez bodov.

Taktické pokyny trénera začali hostia po polčase plniť do bodky. Domácich napádali už na ich polovici, čoho výsledkom boli obranné chyby, ktoré Oravci zúžitkovali. V 50. min aktívny Kubala vybojoval loptu na polovici, vysunul Saviča, ktorý sa vyhol ofsajdu. Po obídení brankára pohodlne skóroval. Domáci sa nestačili spamätať a v 56. min im zasadil druhý úder Patrik Čarnota. Obdobne ako pri prvom góle vybojoval loptu na polovici ihriska, hodil si ju pomedzi obrancov a sám postupoval na brankára. Jeho strelu gólman tečoval, ale gólu nezabránil – 0:2. Je však škodou, že pri akcii si Patrik natiahol sval a musel striedať. Po inkasovanom góle domáci zvýšili aktivitu, čoho výsledkom bolo niekoľko trestných kopov a rohov. Obrana spolu s Trabalíkom však pracovala v „jesennom režime“. Na druhej strane do otvorenej obrany dokázali hostia vnikať a hrozili góly. V 78. min využil zlú rozohrávku Petruša Savič, vysunul Chovanca, ktorý sa na šestnástke zbavil obrancu, ale technická strela išla tesne vedľa ľavého vinkla. V 82. min mal dobrú príležitosť Mihálik, ktorý si pekne zbehol po ľavej strane a vnikol do šestnástky. Brankár však dobre zasiahol. V týchto chvíľach boli domáci len štatistami a prizerali sa pekným kombináciám hostí. V 86. min unikol po ľavej strane Savič, ideálne centrom našiel pred bránou Simana, no ten zakončil len do brankára. Hlavne v druhom polčase Dolný Kubín prevýšil domácich o triedu. V obrane Martin Tomáš zo Žiaru nad Hronom, v zálohe neúnavný Lukáš „Tumba“ Bakoš, v útoku Tomáš Chovanec obidvaja z Ružomberka. Takto poskladaný tím Dolný Kubín ešte nemal a je jeho povinnosťou hrať o špicu tabuľky.
V sobotu 21. marca o 15.00 h sa Dolnokubínčania predstavia na domácej pôde proti Turčianskym Tepliciam, pravdepodobne na umelej tráve.

15. Turč. Teplice 15 1 3 11 15:51 6
Žiar nad Hronom sa odhlásil zo súťaže a jeho výsledky boli anulované.

Ostatné výsledky 16. kola
Lipany - Turčianske Teplice 2:0 (0:0), Trebišov - Bánová 1:1 (0:0), Podbrezová B - Prešov B 2:1 (2:0), Žilina B - Stará Ľubovňa 0:0, Banská Bystrica B - Liptovský Mikuláš 2:2 (1:1), Čadca mala voľno. Stretnutie Poprad - Vranov nad Topľou bolo pre nespôsobilý terén odložené na 18. apríla.

Autor: JD, MŠ