Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub
Po 16. marca o 18.30 h
Po svadbe – Hrdinom filmu je Jacob Pedersen, vyliečený alkoholik a humanitárny pracovník, ktorý kdesi v Indii riadi sirotinec, ktorému hrozí z finančných dôvodov zavretie a jedinou možnosťou záchrany je Jacobova cesta do rodného Dánska, odkiaľ prichádza ponuka finančnej pomoci od boháča Jorgena.
Ut – st 17. – 18. marca o 18.30 h
Underworld 3: Vzbura Lykanov - Tretí diel upírskeho príbehu sa ponorí do histórie stáročia trvajúceho krvavého konfliktu medzi aristokratickými Upírmi, známymi ako mŕtvi vládcovia, a divošskými Lykanmi (vlkolakmi). Mladý Lykan, Lucian, sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorý ich prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, nádhernou upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otroctva.
Pi – ne 20. – 22. marca o 18.30 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu, herec Jiří Macháček, si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková, autor. Kde: Fotogaléria, MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka tak umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 3. apríla od 10.00 – 15.00 h
Miluše Pavlásková (CZ) – Maľba. Kde: Výstavná sieň, MsKS v Dolnom Kubíne.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte, Žofiu Mäsiarovu, (586 32 12).
Veľkonočné trhy
Po – ut 16. – 17. marca od 9.00 – 18.00 h
Veľkonočné trhy – Predaj tradičného aj trhového tovaru pred MsKS.
St – pi 18. – 20. marec o 8.00 h
VII. Kubínske divadelné dni – Oravský festival divadla a umeleckého slova. Kde: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Dolný Kubín, MsKS Dolný Kubín.
St 18. marca o 8.00 h
VIII. Kubínsky mikrofón – regionálna súťaž mladých moderátorov a zabávačov. Kde: MsKS Dolný Kubín.
Št 19. marca o 8.00 h
XXVII. O erb mesta Dolný Kubín – regionálna súťaž detskej dramatickej tvorivosti a divadiel dospelých hrajúcich pre deti. Kde: MsKS Dolný Kubín.
Pi 20. marca o 8.00 h
Súťaž ochotníckych divadelných súborov a alternatívneho divadla – Regionálna súťaž. Prehliadka divadelných súborov. Kde: MsKS Dolný Kubín.
So 21. marca
Majstrovstvá kraja najmladšieho žiactva v stolnom tenise – Športová súťaž. Kde: ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín. Usporiadateľ: Stolnotenisový klub CVČ Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 18. marca o 18.00 h
Tango s komármi – Dvaja emigranti po rokoch prichádzajú na pár dní domov, na Slovensko. Karol sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu oženiť Rudo má na neho nenápadne dohliadnuť. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode sa sizuácia oboch skomplikuje. Minulosť si na nich počkala a oni musia ukázať, čo sú zač.
So – ne 21. – 22. marca o 18.00 h
Súmrak - Upíri ako fantazijné bytosti fascinujú ľudí už nejaký ten piatok. Patálie outsiderov, problémy s rodičmi, prvú lásku i upírsky život - jasné devízy. A príde aj na povinnú jazdu v podobe plesu. To musí byť tínedžerský film. Aj je.
Filmový klub
Ty, ktorý žiješ – Každá postava, ktorá sa objaví na plátne, je automaticky zaujímavá, je vystavená ako v nejakej bláznivej ľudskej galérii. Tragikomický výskum medziľudských vzťahov je podmienený Anderssonovým intenzívnym (a ironickým) záujmom o súčasného človeka, ktorého však v mene výskumu dostáva do stále trápnejších a komickejších situácií.
VÝSTAVA
Do 23. marca Po – pi od 8.00 – 15.30 h
Výtvarné práce študentov Strednej odbornej školy v Nižnej. Kde: Dom kultúry.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov Zá-kladnej umeleckej školy v Námestove. – Kde: Dom kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 22. marca o 18.00 h
Karanténa - 11. marca 2008 vláda hermeticky uzavrela veľký bytový komplex v Los Angeles. Jeho obyvateľov už nikdy nikto nevidel. Žiadne detaily, žiadni svedkovia, žiadne dôkazy. Až do dnešného dňa... Viac odhaľuje nájdená videokazeta televíznej reportérky, ktorá spolu s kameramanom nakrúcala reportáž na hasičskej stanici. Po rutinnom zavolaní sa hasičský zbor dostáva do bytového komplexu, kde zisťujú, že sa jedna žena nakazila neidentifikovateľným vírusom.
Divadlo
Po 16. marca o 18.00 h
Inkognito – Na divadelnú hru od Jána Palárika pozýva všetkých oddelenie kultúry MsÚ a Divadlo Jána Palárika v Trnave. Kde: Dom kultúry. Vstupenky sú v predpredaji.
Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 20. marca o 18.00 h
High shool musical 3: Posledný rok - Tretí diel mimoriadne úspešnej série High School Musical sa dostáva na filmové plátna. Vo filme High School Musical: Posledný rok sa stretnete s najobľúbenejšími americkými stredoškolákmi súčasnosti, ktorí sú už v maturitnom ročníku. Čaká na nich šampionát v basketbale, maturita a nový muzikál, v ktorom sa Troy, Gabriella a členovia tímu Wildcats pokúsia zobraziť svoje skúsenosti, sny i obavy z toho, ako blízka budúcnosť ovplyvní ich vzťahy. Nebude chýbať skvelá muzika, 10 úplne nových pesničiek a úžasné tanečné čísla, ktoré maximálne využijú potenciál veľkého formátu filmového plátna.
Ne 22. marca o 18.00 h
Lovecká sezóna 2 - Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami. Keďže sa im aj napriek animovanej záplavy v roku 2006 darilo nad očakávanie dobre, vykoledovali si jej pokračovanie.
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Podľa dohovoru.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 10. apríla
Krátke sny – Na 95. výstavu vás pozýva Peter Pollágg. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia Slovenskej moderny a postmoderny. Kde: v priestoroch novej Art Galérie Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.
Do 22. marca od 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov budú po prvý krát prezentované i na Orave. Kde: Výstavná sále MsKS Medvedzie. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Tvrdošín.
PODUJATIE
Št 19. marca
Cyklotúra Oravice – Cyklistický prechod. Usporiadateľ: TK Tvrdošín – Medvedzie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 17. marca o 18.30 h
Výmena - Los Angeles, marec 1928. Je svieže sobotné ráno a v útulnom domčeku na predmestí sa slobodná matka Christine Collins pred odchodom do práce lúči so svojím deväťročným synom Walterom. Netuší, že ho možno vidí naposledy. Po návrate z práce totiž čelí asi najväčšej nočnej more každého rodiča – zmiznutiu dieťaťa. Napriek usilovnému pátraniu štátnych orgánov sa nepodarí zachytiť ani jedinú stopu po stratenom chlapcovi. Ubehne päť mesiacov a naraz, ako blesk z jasného neba, príde šťastná novina. Walter sa našiel a losangelská polícia, ktorá si potrebuje napraviť pošramotenú povesť, zavinenú početnými škandálmi, ho s veľkou pompou pred zrakmi novinárov odovzdáva šťastnej matke...

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Zima 2009 v Múzeu oravskej dediny – Expozícia v interiéroch objektov.
Každú stredu v čase od 16.30 – 19.00 h.
Večer v múzeu – Večerná prechádzka múzeom so zažatými lampášmi, história dreveného kostola, krátke skladby na organe, posedenie pri ľudovej hudbe, oravské piesne a tance, veselé príhody, medovina, čokoláda. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 22. marca
Slovenský mariáš – 14. ročník turnaja v kartovej hre. Kde: Kultúrny dom. Usporiadateľ: obec, MKS Babín.

LOKCA
PODUJATIE
Ne 22. marca o 18.00 h
AmatKinoKlub – Srdečne pozýva všetkých na 3. premietanie. Kde: Dom kultúry v Lokci.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 258
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 172
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 901
 4. Po Slovensku na motorke 6 573
 5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 6 182
 6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 5 812
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 5 740
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 310
 9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 372
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 752
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

ilustračné foto

Richard fajčí trávu od základnej školy. Po tvrdých drogách nikdy nesiahol.


56m
Mesačne operie práčovňa až jednu tonu prádla.

Hornooravská nemocnica patrí k jedným z mála, ktoré zariadenie na pranie vlastnej bielizne prevádzkujú. Mesačne takto spracujú až jednu tonu bielizne.


19. jún
Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)


19. jún
Staršie smetiarske auto malo viac ako 30 rokov a bolo poruchové, vymenili ho.

Novší model auta na zvoz smetí umožní okrem klasických 110-litrových nádob zbierať aj väčšie 240-litrové alebo 1100-litrové smetné nádoby.


18. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?