Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub
Po 16. marca o 18.30 h
Po svadbe – Hrdinom filmu je Jacob Pedersen, vyliečený alkoholik a humanitárny pracovník, ktorý kdesi v Indii riadi sirotinec, ktorému hrozí z finančných dôvodov zavretie a jedinou možnosťou záchrany je Jacobova cesta do rodného Dánska, odkiaľ prichádza ponuka finančnej pomoci od boháča Jorgena.
Ut – st 17. – 18. marca o 18.30 h
Underworld 3: Vzbura Lykanov - Tretí diel upírskeho príbehu sa ponorí do histórie stáročia trvajúceho krvavého konfliktu medzi aristokratickými Upírmi, známymi ako mŕtvi vládcovia, a divošskými Lykanmi (vlkolakmi). Mladý Lykan, Lucian, sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorý ich prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, nádhernou upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otroctva.
Pi – ne 20. – 22. marca o 18.30 h
Nestyda - Hlavný predstaviteľ filmu, herec Jiří Macháček, si zahral Oskara - milovaného manžela, starostlivého otca a populárneho moderátora televíznej predpovede počasia, ktorý by mal byť podľa všetkých predpokladov šťastný. Jedného dňa sa však prebudí a na jeho živote mu začne vadiť všetko, vrátane vlastnej manželky. Opustí ju s mladou milenkou, neskôr sa zapletie so staršou šansónovou speváčkou a opojený slobodou zmení život na divokú jazdu plnú absurdných situácií.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková, autor. Kde: Fotogaléria, MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka tak umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 3. apríla od 10.00 – 15.00 h
Miluše Pavlásková (CZ) – Maľba. Kde: Výstavná sieň, MsKS v Dolnom Kubíne.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte, Žofiu Mäsiarovu, (586 32 12).
Veľkonočné trhy
Po – ut 16. – 17. marca od 9.00 – 18.00 h
Veľkonočné trhy – Predaj tradičného aj trhového tovaru pred MsKS.
St – pi 18. – 20. marec o 8.00 h
VII. Kubínske divadelné dni – Oravský festival divadla a umeleckého slova. Kde: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Dolný Kubín, MsKS Dolný Kubín.
St 18. marca o 8.00 h
VIII. Kubínsky mikrofón – regionálna súťaž mladých moderátorov a zabávačov. Kde: MsKS Dolný Kubín.
Št 19. marca o 8.00 h
XXVII. O erb mesta Dolný Kubín – regionálna súťaž detskej dramatickej tvorivosti a divadiel dospelých hrajúcich pre deti. Kde: MsKS Dolný Kubín.
Pi 20. marca o 8.00 h
Súťaž ochotníckych divadelných súborov a alternatívneho divadla – Regionálna súťaž. Prehliadka divadelných súborov. Kde: MsKS Dolný Kubín.
So 21. marca
Majstrovstvá kraja najmladšieho žiactva v stolnom tenise – Športová súťaž. Kde: ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín. Usporiadateľ: Stolnotenisový klub CVČ Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 18. marca o 18.00 h
Tango s komármi – Dvaja emigranti po rokoch prichádzajú na pár dní domov, na Slovensko. Karol sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu oženiť Rudo má na neho nenápadne dohliadnuť. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode sa sizuácia oboch skomplikuje. Minulosť si na nich počkala a oni musia ukázať, čo sú zač.
So – ne 21. – 22. marca o 18.00 h
Súmrak - Upíri ako fantazijné bytosti fascinujú ľudí už nejaký ten piatok. Patálie outsiderov, problémy s rodičmi, prvú lásku i upírsky život - jasné devízy. A príde aj na povinnú jazdu v podobe plesu. To musí byť tínedžerský film. Aj je.
Filmový klub
Ty, ktorý žiješ – Každá postava, ktorá sa objaví na plátne, je automaticky zaujímavá, je vystavená ako v nejakej bláznivej ľudskej galérii. Tragikomický výskum medziľudských vzťahov je podmienený Anderssonovým intenzívnym (a ironickým) záujmom o súčasného človeka, ktorého však v mene výskumu dostáva do stále trápnejších a komickejších situácií.
VÝSTAVA
Do 23. marca Po – pi od 8.00 – 15.30 h
Výtvarné práce študentov Strednej odbornej školy v Nižnej. Kde: Dom kultúry.
Do 31. mája
Absolventské výstavy študentov Zá-kladnej umeleckej školy v Námestove. – Kde: Dom kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 22. marca o 18.00 h
Karanténa - 11. marca 2008 vláda hermeticky uzavrela veľký bytový komplex v Los Angeles. Jeho obyvateľov už nikdy nikto nevidel. Žiadne detaily, žiadni svedkovia, žiadne dôkazy. Až do dnešného dňa... Viac odhaľuje nájdená videokazeta televíznej reportérky, ktorá spolu s kameramanom nakrúcala reportáž na hasičskej stanici. Po rutinnom zavolaní sa hasičský zbor dostáva do bytového komplexu, kde zisťujú, že sa jedna žena nakazila neidentifikovateľným vírusom.
Divadlo
Po 16. marca o 18.00 h
Inkognito – Na divadelnú hru od Jána Palárika pozýva všetkých oddelenie kultúry MsÚ a Divadlo Jána Palárika v Trnave. Kde: Dom kultúry. Vstupenky sú v predpredaji.
Usporiadateľ: oddelenie kultúry MsÚ.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 20. marca o 18.00 h
High shool musical 3: Posledný rok - Tretí diel mimoriadne úspešnej série High School Musical sa dostáva na filmové plátna. Vo filme High School Musical: Posledný rok sa stretnete s najobľúbenejšími americkými stredoškolákmi súčasnosti, ktorí sú už v maturitnom ročníku. Čaká na nich šampionát v basketbale, maturita a nový muzikál, v ktorom sa Troy, Gabriella a členovia tímu Wildcats pokúsia zobraziť svoje skúsenosti, sny i obavy z toho, ako blízka budúcnosť ovplyvní ich vzťahy. Nebude chýbať skvelá muzika, 10 úplne nových pesničiek a úžasné tanečné čísla, ktoré maximálne využijú potenciál veľkého formátu filmového plátna.
Ne 22. marca o 18.00 h
Lovecká sezóna 2 - Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami. Keďže sa im aj napriek animovanej záplavy v roku 2006 darilo nad očakávanie dobre, vykoledovali si jej pokračovanie.
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Podľa dohovoru.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 10. apríla
Krátke sny – Na 95. výstavu vás pozýva Peter Pollágg. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia Slovenskej moderny a postmoderny. Kde: v priestoroch novej Art Galérie Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.
Do 22. marca od 8.00 – 15.30 h
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov budú po prvý krát prezentované i na Orave. Kde: Výstavná sále MsKS Medvedzie. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Tvrdošín.
PODUJATIE
Št 19. marca
Cyklotúra Oravice – Cyklistický prechod. Usporiadateľ: TK Tvrdošín – Medvedzie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 17. marca o 18.30 h
Výmena - Los Angeles, marec 1928. Je svieže sobotné ráno a v útulnom domčeku na predmestí sa slobodná matka Christine Collins pred odchodom do práce lúči so svojím deväťročným synom Walterom. Netuší, že ho možno vidí naposledy. Po návrate z práce totiž čelí asi najväčšej nočnej more každého rodiča – zmiznutiu dieťaťa. Napriek usilovnému pátraniu štátnych orgánov sa nepodarí zachytiť ani jedinú stopu po stratenom chlapcovi. Ubehne päť mesiacov a naraz, ako blesk z jasného neba, príde šťastná novina. Walter sa našiel a losangelská polícia, ktorá si potrebuje napraviť pošramotenú povesť, zavinenú početnými škandálmi, ho s veľkou pompou pred zrakmi novinárov odovzdáva šťastnej matke...

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Zima 2009 v Múzeu oravskej dediny – Expozícia v interiéroch objektov.
Každú stredu v čase od 16.30 – 19.00 h.
Večer v múzeu – Večerná prechádzka múzeom so zažatými lampášmi, história dreveného kostola, krátke skladby na organe, posedenie pri ľudovej hudbe, oravské piesne a tance, veselé príhody, medovina, čokoláda. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

BABÍN
PODUJATIE
Ne 22. marca
Slovenský mariáš – 14. ročník turnaja v kartovej hre. Kde: Kultúrny dom. Usporiadateľ: obec, MKS Babín.

LOKCA
PODUJATIE
Ne 22. marca o 18.00 h
AmatKinoKlub – Srdečne pozýva všetkých na 3. premietanie. Kde: Dom kultúry v Lokci.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Päť chýb pri zateplení strechy
 5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 6. Vitajte v postapokalyptickom svete
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 659
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 476
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 14 174
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 692
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 913
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 139
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 044
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 596
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 500
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 333
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravci a obyvatelia Bardejovského okresu budú môcť chodiť von len s negatívnym antigénovým testom, ostatní Slováci majú podmienky lepšie.

Od zajtra začína pilotné testovanie na Orave a v okrese Bardejov.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Už ste čítali?