Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky
BASKETBAL EXTRALIGA

Komárno od začiatku za svojím cieľom

V šiestom nadstavbovom kole na seba narazili súperi s opačnými ambíciami. Zatiaľ čo domáci bojujú o záchranu a víťazstvá, hostia z Komárna bojujúci o play-off tiež nechceli odísť z Oravy naprázdno. Aj preto sa dal očakávať vyrovnaný dramatický duel. Keď

BK Dolný Kubín – MBK Rieker Komárno 78:90
(16:23, 19:25, 22:25, 21:17)

Body: Savovič 21, Štefanac 17, Futo 15, Maslík 11, Žilík 10, Dubovský 4 - Majoroš 25, Šulovič 20, Seman 13, Suja 10, Blagojevič 7, Gibson 6, Jurík 5, Závodný a Lehman 2, Fauly: 17 – 26, TH: 23/28 – 7/14, Trojky: 7/18 (Savovič – 5, Futo, Žilík – 1) - 11/20 (Majoroš, Seman – 3, Suja – 2, Gibson, Jurík, Šulovič – 1), Bloky: 3 – 1, Rozhodcovia: Ženiš, Šramko a Cetl, Divákov: 600

V šiestom nadstavbovom kole na seba narazili súperi s opačnými ambíciami. Zatiaľ čo domáci bojujú o záchranu a víťazstvá, hostia z Komárna bojujúci o play-off tiež nechceli odísť z Oravy naprázdno. Aj preto sa dal očakávať vyrovnaný dramatický duel. Keď sa navyše k tomu pridala už tradične plná hala a skvelá divácka kulisa, nikto by sa pred zápasom neodvážil tipovať víťaza. Úvod lepšie vyšiel domácim a zásluhou siedmich bodov Štefanaca sa dostali do vedenia 7:3, následne však začalo hru pod svoju kontrolu preberať Komárno a rýchlymi akciami a vysunutou obranou zaskočili domácich. Za ďalšie štyri minúty Dolnokubínčania nepridali ani kôš, naopak nadšene hrajúci Komárňania si šnúrou 10:0 získali vedenie 13:7. Ešte síce dokázal trojkou kontrovať Savovič, no na druhej strane rovnakou mincou odpovedal Jurík. Dvadsaťštyri sekúnd pred koncom dal kôš Maslík a znižoval tak na prijateľných 16:20, no štvrtina ešte neskončila. Oravci na to ako keby pozabudli a spoločne s klaksónom ich trojkou potrestal Sulovič a uzavrel skóre na 16:23. Úvod druhej časti hry opäť lepšie zvládli hostia z juhu Slovenska. Domáci Futo prvýkrát „skóroval“ až po dve a pol minúte hry, no to už hostia mali jedenásťbodový náskok, ktorý z ďalšej akcie trojkou zvýšil Seman. Dolnokubínčania boli v tejto fáze hry úplne bezzubí, hráči Komárna bez problémov vnikali pod kôš a išla im aj streľba z diaľky, preto nikoho neprekvapilo, že dve minúty pred polčasom viedlo Komárno už o devätnásť bodov (25:44). Dolnokubínčania však v závere štvrtiny ešte skúsili zdvihnúť hlavu, keď dokázali šnúrou 8:0 znížiť na „prijateľnejší“ jedenásťbodový rozdiel. No opäť si neustrážili záver štvrtiny a tentoraz zároveň s klaksónom bodoval Blagojevič a uzavrel tak polčasové skóre na 35:48. Do šatní išli určite spokojnejší hráči Komárna, no všetci domáci fanúšikovia v hale dúfali, že Oravci sa ešte prebudia a skúsia zo zápasu urobiť drámu. Z prvého útoku síce dal trojku Savovič, no následne opäť „uniklo“ Komárno a bolo to o 19 bodov. Dolnokubínčania v tretej štvrtine hrali „zvláštne“. Dokázali zabojovať, stiahnuť náskok na trinásť bodov, no následne prestali hrať a Komárno opäť viedlo o 18 - 20 bodov. Komárnu stačili tri minúty nekoncentrovanosti a Dolnokubínčania šnúrou 7:0 znížili len na deväťbodový rozdiel. Tréner Kováčik si hneď zobral „time“, no Dolnokubínčania začali veriť, že by ešte mohla byť v dolnokubínskej hale dráma. Ich nadšenie však schladil Sulovič, keď dal kôš a následne premenil aj trestný hod. Odvtedy už bolo na palubovke len jedno družstvo - Komárno. Pohodlne doviedli zápas do víťazného konca, keď v závere dovolili Dolnokubínčanom kozmeticky upraviť výsledok. Posledný kôš zápasu dal z trestného hodu Savovič a uzavrel tak na konečných 78:90. Komárno zvíťazilo zaslúžene, na palubovke viac „chcelo“ a vďaka tomu si domov odviezlo zaslúžené víťazstvo. No už v ďalšom kole ho musia potvrdiť v priamom boji o play - off na palubovke Prievidze. Oravčania v sobotu cestujú do Handlovej, kde sa budú pokúšať o prvé víťazstvo vonku.